Glavni meni

Otvaranje firme/Uvoz robe/Carina i sve uz to

Započeo vlada_dee, 05 Mart, 2017, 00:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada_dee

Kontam da nas ovde ima iz svih oblasti i interesovanja, pa sam resio da pitam, kontam da neko zna cake i zajebancije na ovu temu.

Imam web-shop koji vrlo dobro radi, proizvodi su iz Srbije, valja se roba i sve je to OK. Posto e-trgovina uzima maha kod nas, resio sam da prosirim posao i narucim neku robu iz Kine i neznajuci za zajebanciju, narucim sa Alibabe 30kom. naocara koje sam hteo da uvrsitm u ponudu. Stigne to, zovu me sa carine, odem, kazu: ubedi ti nas da ovo nije za sivu ekonomiju. Kazem: bla bla bla, provale me, vrate paket, prodavac meni vrati novac, ok, probao sam, iskustvo vise, nisam upucen, jbg.

Ok, sad hocu ovo ozbiljno, da otvorim firmu, da imam tu neku dozvolu za uvoz, stagod... Kako to ide?

Da li kao preduzetnik?

Kako ide to sa tom dozvolom za uvoz?

Carina, porez, koliko?

Da li treba da znam nekoga ko zna nekoga?

[wtf]

Hvala svima koji su upuceni u tematiku i podele bar neke informacije  [flashing]


Kanarinac

Jel planiras da ides u Kinu ili odavde da porucujes? Ja sam radio uvoz robe iz Kine, ali sam isao tamo i slao za Srbiju. Ima vise opcija ako saljes avionom izlazi od 12 do 14 evra po kg(u tu cenu je uracunata carina prevoz itd) ceka se oko mesec dana da stigne. Ima varojanta brodom, oko 7e po kilogramu kosta i ceka se oko 2 meseca minimum. Ja sam otvorio doo, ali mislim da mozes i kao preduzetnik da otvoris

vlada_dee

Hvala na odgovoru!
Narucivao bih preko Alibabe, znam kako ide za shipping, narucujem gluposti non-stop.
Ono sto me interesuje je koju firmu da otvorim i koji papir treba da pokazem na carini kad stigne ta roba?

Kanarinac

To je nabolje da vidis sa knjigovodjom, mislim da ti je svejedno da li je doo ili preduzetnik, samo nisam siguran 100% da mozes da narucujes preko alija ili alibabe za dalju prodaju tj za firmu. Pretpostavljam da kada porucujes treba da porucujes na firmu i da placas sa racuna firme, ali da ne bih lupetao najbolje sa knjigovodjom da se posavetujes. Ali moja najsikrenija preporuka je da ne otvaras nista, jer ce ti dazbine i ostali nameti pojesti zaradu, da ne pricam o cimanju sa bankama i papirima. Bolje poruci na vise adresa po nekoliko komada, nego da otvaras firmu

vlada_dee

I to je ono oko cega se lomim... Mozda se jednostavno prijavim kao preduzetnik i placam one pausalne doprinose, cisto da se pokrijem ako budem nekome trn u oku, cimam se malo oko toga, a i cuo sam razne price da tipa onima koji imaju izloge na kupujemprodajem, prodaju cesto na limundu itd. upada inspekcija trt mrt...

Lazic

Ova dr¾ava mrzi roðeni narod i ni¹ta mu ne da da radi, ali porez hoæe... I jo¹ mi onaj govnar ka¾e kako je to èin patriotizma... Steram mu ga majci...

vlada_dee

"Prijavi komsiju koji ne placa porez"!
Eeeeeeeej!!!
Zanemeo sam kad sam video tu kampanju!

Lazic

Kombinacija Staljina i Hitlera... Taènije njihov proliv pome¹an i tretiran teènim azotom... Aleksandar Vuèiæ...

Hattrick

Citat: vlada_dee poslato 05 Mart, 2017, 17:22
"Prijavi komsiju koji ne placa porez"!
Eeeeeeeej!!!
Zanemeo sam kad sam video tu kampanju!

Prijaffi, prijaffi



DebeliZmaj

bivshi kolega iz geneka, zna ga i lazic, radi spediciju usput je
mega cool lik .. Nebojsa ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

#10
Citat: vlada_dee poslato 05 Mart, 2017, 12:54
Hvala na odgovoru!
Narucivao bih preko Alibabe, znam kako ide za shipping, narucujem gluposti non-stop.
Ono sto me interesuje je koju firmu da otvorim i koji papir treba da pokazem na carini kad stigne ta roba?

Nema papir koji treba da poka¾e¹ carini, nego, potrebno je doo da ima¹, stigne ti roba upuæena na neku carinsku ispostavu, ti anga¾uje¹ i ovlasti¹ mene tj ¹pediciju dobije¹ zastupanje po manijaèkoj ceni, ja uradim sve ostalo, dobije¹ robu na vrata i valja¹..

Sam svoju firmu ne mo¾e¹ zastupati osim ako nema¹ licencu ovla¹æenog carinskog zastupnika...

Za sve nejasnoæe budi slobodan da me kontaktira¹ na pp..

Napomena, proveri raèunicu oko otvaranja doo sa knjigovoðom nekim, ali skupa je mnogo ta prièa..

Bojan

U Americi Al Kaponea nisu uspeli da osude sve dok ga ne pricepise za porez
Mene zanima kako bi vi sto kukate ziveli preko gde se gotovo sve daje drzavi, gde porez na zaradu ide i do 90%.
Pa kad prodas nesto na ebay pare uzme ebay, paypal i naravno banka kroz racun. Jos ako ti je to biznis onda na ostatak platis porez.

Zasto ne probate da vidite kako je u "pravim" drzavama? Btw koja je to narodna drzava a da postoji?

Hurricane

Neæemo o tome dalje, od toga poreza oni preko ¾ive lepo u svojim dr¾avama i imaju jeftinije gorivo..

Ovde navalili na plaæanje poreza poslednjih dana, da bi imali odakle gotov ke¹ da marnu, jer se izvori presu¹uju..

Bojan

Ti si nesto pobrkao, samo drzava zivi od poreza, imas mnoge zemlje koje nemaju jeftino gorivo i imaju visoke poreze. Sta vam je manijaci? Pa zar mislite da su nasi smislili nesto sto vec nije razradjeno negde preko?
Pa znas li koliko su cigare u EU?

Hurricane


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

I da oteramo te kineze u Japan odakle su i dosli

nano

@Filozof: dokle ces leba ti da vadis te podatke iz bulje?

Velika Britanija, porez na dohodak oko 33% - https://hr.wikipedia.org/wiki/Porez

ebay uzme 10%, paypal u zavisnosti od vrste uplate 3-5%.

Koja je narodna drzava, pa ona najjaca. PRC!


Kanda ti taj smog u Londonu smeta poslusaj malo ovo

! No longer available


rboban

Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell