Glavni meni

LED sijalice za far

Započeo PECA BMW, 26 Februar, 2017, 01:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

E sace svi da krenu da spamuju, ali hvala :)

Poljanac92

Citat: bigbad86 poslato 24 April, 2018, 11:07
Meni su stigle 9005 za kola (dugo) i izuvaju kako svetle, definitnivno bar 100% bolje nego halogena. Ovu H4 za motor cu jos malo da testiram pa se javljam

Daj link od tih za dugo svetlo :D hocu ja za dugo u kola da stavim neke led, za kratko imam ksenon, ali za dugo me nervira sto je zuto, obicna halogena h7 sijalica :D  narucih pre neki dan i ja one za rikverc svetlo sa 66smd, samo cekam da kinez posalje, ima jos jedan dan fore :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

bigbad86

Meni kontra, H7 mi ostala Halogenka i nju ne mogu LED zato sto Opel ima neki sugavi adapter, nataknem ih na stojka :D Sto se tice onihza rikverc svetlo i meni su poslali kasno tako nesto. Posalji mu poruku da se ubrza, oce da poslusaju :D

https://www.aliexpress.com/item/Oslamp-H4-LED-Car-Headlight-Bulb-Hi-Lo-Beam-Auto-Headlamp-72W-8000LM-COB-Led-Headlights/32698331999.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.pAVE2q

Poljanac92

Hvala za link, videcu da i to narucim :D nzm kako je na zafiri, meni su h7 kratka, ubacio neke ac ksenone i progledao sam posto imam projektore, pre toga kao fenjere da sam imao, corsa c facelift je u pitanju, a duga su mi h7,nadam se da je samo plug and play sa led sijalicama :D a tih adaptera imas isto lom na aliju , ljupchetu92 kad sam narucivao neke h7 led za punta, nudili mi kinezi  i adaptere da posalju, mzd samo treba da ih iscimas da i to spakuju :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Lazic

Citat: bigbad86 poslato 24 April, 2018, 12:09
E sace svi da krenu da spamuju, ali hvala :)

Tebi i Popsiju danas roðendan... :) :-* [srce]

bigbad86


bigbad86

Citat: Poljanac92 poslato 24 April, 2018, 18:35
Hvala za link, videcu da i to narucim :D nzm kako je na zafiri, meni su h7 kratka, ubacio neke ac ksenone i progledao sam posto imam projektore, pre toga kao fenjere da sam imao, corsa c facelift je u pitanju, a duga su mi h7,nadam se da je samo plug and play sa led sijalicama :D a tih adaptera imas isto lom na aliju , ljupchetu92 kad sam narucivao neke h7 led za punta, nudili mi kinezi  i adaptere da posalju, mzd samo treba da ih iscimas da i to spakuju :D

Nije plug and play kod svih. Mislim da kod kola posle 2005 moras da narucis i onaj canbus kablic koji ispravlja gresku na kompu.

mi¹ko_kolo

Citat: bigbad86 poslato 24 April, 2018, 17:45
Meni kontra, H7 mi ostala Halogenka i nju ne mogu LED zato sto Opel ima neki sugavi adapter, nataknem ih na stojka :D Sto se tice onihza rikverc svetlo i meni su poslali kasno tako nesto. Posalji mu poruku da se ubrza, oce da poslusaju :D

https://www.aliexpress.com/item/Oslamp-H4-LED-Car-Headlight-Bulb-Hi-Lo-Beam-Auto-Headlamp-72W-8000LM-COB-Led-Headlights/32698331999.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.pAVE2q

Ima za Zafiru adapter.

zagadjenje

Citat: Poljanac92 poslato 24 April, 2018, 18:35
Hvala za link, videcu da i to narucim :D nzm kako je na zafiri, meni su h7 kratka, ubacio neke ac ksenone i progledao sam posto imam projektore, pre toga kao fenjere da sam imao, corsa c facelift je u pitanju, a duga su mi h7,nadam se da je samo plug and play sa led sijalicama :D a tih adaptera imas isto lom na aliju , ljupchetu92 kad sam narucivao neke h7 led za punta, nudili mi kinezi  i adaptere da posalju, mzd samo treba da ih iscimas da i to spakuju :D

nisam siguran da Corsa ima canbus, ali da ti adapter treba, to svakako. Uzi metalni, kao za ksenon. Ja sam se dvoumio i troumio da li da uzimam LED (isto korsa), ali malo te¾e naæi 4300-5000K pa sam odustao. Ne bih da blje¹ti previ¹e
Tjuning bud¾ing

bigbad86

Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2018, 00:20
Citat: bigbad86 poslato 24 April, 2018, 17:45
Meni kontra, H7 mi ostala Halogenka i nju ne mogu LED zato sto Opel ima neki sugavi adapter, nataknem ih na stojka :D Sto se tice onihza rikverc svetlo i meni su poslali kasno tako nesto. Posalji mu poruku da se ubrza, oce da poslusaju :D

https://www.aliexpress.com/item/Oslamp-H4-LED-Car-Headlight-Bulb-Hi-Lo-Beam-Auto-Headlamp-72W-8000LM-COB-Led-Headlights/32698331999.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.pAVE2q

Ima za Zafiru adapter.

Nasao sam za HID ali za LED nisam. Ako moze link, bio bih zahvalan.

Poljanac92

Koliko sam provalio, korsa, bar moja 2005.godiste ima samo radio i bord preko canbusa, za ostalo znam da nema  :D  meni za ksenon npr. nije trebao nikakav adapter, sama ksenon sijalica ima isto ono leziste kao i halogena h7, e sad ne znam kako je sa h7 led sijalicama, jer drugaru sto sam narucio nisam ni otvarao paket da proverim :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

bigbad86

Pa pazi ja iz fara vadim neko ogromno parce plastike, zabodem H7 u njega pa opet to parce plastike zavrnem u far. Zbog toga ne moze LED jer nemam sta da ubodem u plastiku jer su led dzekovi na kablicu a ne na samoj sijalici.
Vidi se na 0:50 zasto ne moze LED. Mislim ima one sto su slicne kao Halogena a led su Ali svakako nisu dovoljno jake kao ove sa hladnjakom.
! No longer available

zagadjenje

Ne znam kako je na redizajn korsi ali ja na starijem modelu takoðe imam fasung u koji ubadam sijalicu pa sve komplet nazad u far
Tjuning bud¾ing


bigbad86

Ne vidim kako bi to pasovalo, al ajd. Mada u svakom slucaju za ovaj prvi pise da ne pase za Zafiru A i to u nekoliko komentara. A ovaj drugi mislim da nije sigurno.

mi¹ko_kolo


bigbad86

Evo ovako, ona OSLAMP sto sam ja narucio H4 ne valja. Tj bar ne valja za moj far, prodao sam ih drugaru za Floridu a kinezi su mi vratili pola para kada sam im poslao snimak rada. Mislim da bi bio pun pogodak moduli za LED moraju biti poredjani u samo dva reda kao sto je Peca Bmw postavio u prvom postu ove teme a ne piramidalno kao sto sam ja uzeo, dva modula za kratko a jedan za dugo. Ta OSLAMP sijalica sto sam ja uzeo, IZUVA kratko ali je dugo neupotrebljivo. Videcemo kako ce da se pokaze drugaru na Floridi, on uglavnom vozi po gradu. Ako budem mogao postavicu snimak kako rade kod njega, ili bar slike. Na snimku je to dosta bolje nego sto izgleda, snimano telefonom ali sustina se vidi.
! No longer available
Naravno Svaka H7 H1 H3 ili bilo koja druga koja nije sa dva vlakna ce da izuva, kao moja 9005 HB3 za dugo svetlo za Opelo Zafiru.

bigbad86

Evo na Floridi je to puno bolje ali i dalje nije to TO sto se tice dugog svetla.
Kratko uzivo IZUVA.
! No longer available

Lazic

E da, za kola sam uzeo neke takve samo sa 16 dioda... Prezadovoljan... Jo¹ da su mi bolji farovi... :o 2X30w
Imao sam malo muke kod monta¾e jer hladnjak zaklanja polugicu ¹to dr¾i sijalicu,ali uspeo sam... Takav koncept i dalje ne pokriva 360 stepeni ali je vrlo blizu... Kod prvih ¹to sam probao, one ¹to je kupio Bane Vukèeviæ, nisam bio zadovoljan dugim svetlom... Svetle samo u vis i praktièno se ne koristi donja polovina fara...

bigbad86

Ove moje su COB, tako da ne znam da prebrojim broj dioda.