Glavni meni

kako se ne popravlja ZZR

Započeo mrle, 23 Februar, 2017, 12:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

rboban

Ne bih bio siguran bas u to naopaki...
Ride It Like You Stole It

Lazic

Kapiram da uðe sa gorivom u kraburator ok da ne¹to zapu¹i, ali ¹ta æe da zapu¹i kad uðe sa vazduhom?

Glava Dole

Kod kineza imas dvokomponentnu tecnu plastiku, A-B plava i crvena tubica... za ovakve stvari je extra, a kosta svega 100nak dinara :) Koristio ga bas u toj situaciji kad sam ozivljavao jednom liku neku aprilisu sr, skuter na kom se totalno raspala ta guma... otiso na tavan, nasao neku staru pumpu od ves masine, skinuo crevo, iseko, nabudzio nekako i kod airboxa dobro zalepio tim lepkom... brzo steze i posle mrdnulo vise nije :) Silikon je samo za relativno ravne povrsine i male zazore, nema sanse da on uhvati kako treba ako je zazor veliki :)

mrle


stilgar

Citat: Milos96 poslato 31 Mart, 2017, 13:18
Kod kineza imas dvokomponentnu tecnu plastiku, A-B plava i crvena tubica... za ovakve stvari je extra, a kosta svega 100nak dinara :) Koristio ga bas u toj situaciji kad sam ozivljavao jednom liku neku aprilisu sr, skuter na kom se totalno raspala ta guma... otiso na tavan, nasao neku staru pumpu od ves masine, skinuo crevo, iseko, nabudzio nekako i kod airboxa dobro zalepio tim lepkom... brzo steze i posle mrdnulo vise nije :) Silikon je samo za relativno ravne povrsine i male zazore, nema sanse da on uhvati kako treba ako je zazor veliki :)
vidim ja da ce ovi nasi plavci kod tebe na obuku - kako se popravlja motor pomocu stapa i kanapa :)

megaidiot


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

Citat: FANTOM poslato 30 Mart, 2017, 23:51
    U izvini ti sa lampicom fensy bajkeru. A sta ako nema pumpa tacno kad upali lamipicu .Dodje mu onda na isto ko sa tom tvojom teorijom za slavinu  [cheers]


izmednjah oko 30ak motora do sad i jos nisam nisao na onaj koji kad upali lampicu ne moze da predje jos bar 50km (a isto vazi i za automobile) ako do tad ne naidjes na pumpu onda si svakako sjeban

DebeliZmaj

na jbmw imas preko 100km od lampice do gasenja ... 320d 2.0 1999
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ZEMZEM

Ja koliko sam èuo, sa rezervom trebalo bi da se preðe 100k. Kako na kolima tako i na motorima.
Na mom Suzukiju rezerva se pali na 5,5l i to mi je dovoljno za vi¹e od 100km normalne vo¾nje.

Bori¹a

meni na hondi je 3 litra rezerva, znaci oko 50km...

mrle

Re¹io danas da zavarivanje rupu na izduvnoj grani. Gledao tast, rupica izmeðu dve grane. Plan je da skinem sve i repariram celu. Po¹to nismo imali taj fi, potrebne su mi neke grane od kojih bi iskoristio dva puta po 10cm. Pa ako neko ima neke ostatke, rado bih ih uzeo.

mrle

ima li neko neke raspale izduvne grane?

Lazic

Citat: ZEMZEM poslato 01 April, 2017, 12:20
Ja koliko sam èuo, sa rezervom trebalo bi da se preðe 100k. Kako na kolima tako i na motorima.
Na mom Suzukiju rezerva se pali na 5,5l i to mi je dovoljno za vi¹e od 100km normalne vo¾nje.
Na mom kleu(ne znam da li je na svima tako), kao da je rezerva 200-300 grama, vi¹e puta mi se gasio pred pumpom na manje od 10 km kako prebacim na rezervu... :o ;D

Glava Dole

Ja speedom 70ak bez problema... rezervoar 16l, potrosnja 2,5... FZRka, kad hoce dupali, cini mi se 40ak, mozda i nesto manje... samo sam jednom ispraznio do patosa, krrenula da trokira na 150m od pumpe... bukvalno je nisam ni pogurao, dosao, sipao... i posle samo teze upalio dok je povukla, poslednji momenat bukvalno :) Od tad cim se upali rezerva idem prvom prilikom u roku od 10-20km i nema greske :)

lord_oblivion

Citat: Laziæ poslato 03 April, 2017, 19:30
Citat: ZEMZEM poslato 01 April, 2017, 12:20
Ja koliko sam èuo, sa rezervom trebalo bi da se preðe 100k. Kako na kolima tako i na motorima.
Na mom Suzukiju rezerva se pali na 5,5l i to mi je dovoljno za vi¹e od 100km normalne vo¾nje.
Na mom kleu(ne znam da li je na svima tako), kao da je rezerva 200-300 grama, vi¹e puta mi se gasio pred pumpom na manje od 10 km kako prebacim na rezervu... :o ;D
Mo¾da ti je glavna slamka kraæa, mnogo kraæa nego ¹to treba da bude.

Kod mene na kinezu rezerva ne¹to ispod 2 litre, oko 40 km sa kraæim prenosom ili oko 60+ km sa du¾im prenosom.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Jebem li ga, ili je potro¹nja bila veæa... :D

mrle

danas plastike dostavljene Brki.

DebeliZmaj

nisam ispratio ... sta si pojebo ? jel to ono u tunelu ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

krenem juce do Obrenovca, od Ade u sestoj brzini i navucem ga do 140 i resim da zavrnem do kraja, ali on nece. U povrtku ga zavrtim od semafora za Zeleznik do 180 i naravno mogao je jos. i posle vidim da je bio u petoj brzini. Zasto pre nije hteo preko 140' nemam pojma.