Glavni meni

Oruzje

Započeo Boban_m, 14 Februar, 2017, 23:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Hurricane poslato 04 Maj, 2019, 08:55

Pa jbte ovim Zagor ubedjivao po Darkvudu

A voleo ga je i Teks Viler
Samo je bio .45...

bucko

Citat: Hurricane poslato 04 Maj, 2019, 08:55
Citat: Boban_m poslato 03 Maj, 2019, 20:29
Po uzoru na 1873 Colt Army single action, u narodu poznatiji kao Peacemaker, 22 LR/22 Magnum, 6"5 cijev - nova igracka za streljanu. Mehanizam sa 4 klika kad zatezes oroz (C.O.L.T.), punjenje, praznjenje caura sve je identnicno kao na uzoru. Kutija sa 500 metaka 22 LR $16 - samo rokaj.

20190503-123634" border="0

20190503-123618" border="0



Pa jbte ovim Zagor ubedjivao po Darkvudu

A voleo ga je i Teks Viler

Za ovog i ne treba municija,uvatis za cev i mlatis kundakom

Boban_m

Citat: Hurricane poslato 04 Maj, 2019, 08:55
Pa jbte ovim Zagor ubedjivao po Darkvudu

A voleo ga je i Teks Viler
...Kapetan Miki, Smuk, Salaso, Kit Karson, Ani 4 pistolja i ostali. Express putovanje u mladost. Kud ga ne imah kad sam imao 10 godina. Ali evo, nikad nije kasno ;D


ЯЭВОЛУТИОН

fuj ....ovaj je sa dozvolom....ima da ga uzmu cim komsija prijavi da si ga popreko pogledao...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hattrick

Zato naocari za sunce 24/24, pa ne vidi kako ga gledas. 😂

Lazic

Citat: Boban_m poslato 04 Maj, 2019, 15:44
Citat: Hurricane poslato 04 Maj, 2019, 08:55
Pa jbte ovim Zagor ubedjivao po Darkvudu

A voleo ga je i Teks Viler
...Kapetan Miki, Smuk, Salaso, Kit Karson, Ani 4 pistolja i ostali. Express putovanje u mladost. Kud ga ne imah kad sam imao 10 godina. Ali evo, nikad nije kasno ;D
[srce] [srce] [srce]

eclipse4

Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2019, 11:21
Citat: Hurricane poslato 04 Maj, 2019, 08:55

Pa jbte ovim Zagor ubedjivao po Darkvudu

A voleo ga je i Teks Viler
Samo je bio .45...

Ma jok,bio pracka  [rofl]

Boban_m

Prvih 12 metaka iz kaubojca. Grupacija u krug 8cm sa 15m. Bice bolji kad ispucam par stoja jos. Ni jedan metak nije slagao, klinci su ispucali jos stotinjak. Za 22 lr su revolveri definitivno bolji od pistolja.

20190505-144908" border="0

milomir22

To ti ja rekoh par postova iznad, slab kalibar sa slabim trzajem, bukvalno ako nije idealna barutna smesa zafali snage da repetira navlaku, a nekada i kad je smesa kako treba, ako nije cuvano u idealnim uslovima, opet zafali snage. Kod revolvera toga nema, jer trzaj ne igra nikakvu ulogu u operaciji pistolja. Definitivno nisi pogresio u izboru. Licno vise volim pistolje, ali za ove slabe kalibre revolveri su prava stvar.

Ako te ne mrzi, pojasni ta 4 klika na orozu, jel revolver ima i jednostruku (single) i dvostruku akciju (double action). To bi trebalo da je 1 klik kada ukopca udarac, povuces obarac i to je to.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Boban_m

Da, vrlo je udoban za pucanje, prosto da se zezas ceo dan. Kad su ga se klinci dokopali bilo je tesko doci na red ponovo. Tako da sam presao na ostatak artiljerije. T-120 me svaki put odusevi preciznoscu.   

20190505-153207" border="0



milomir22

Nije ni cudo kad je kopija zbrojovke koja je jedna od najboljih pistolja (a verovatno je najbolji) u klasi uzevsi u obzir preciznost, kvalitet izrade, pouzdanost i cenu.

Ranije mi se mnogo svidjao walther p99, po izgledu, ali kada sam video uzivo, za te pare mislim da moze da se uzme dosta bolji komad oruzja.

Vama je tamo bas raj za oruzje, ja sam to sve razbatalio i vratio u sup, burazeru ostala samo zastavina vazdusara i cz 99, a i on je vratio neki karabin i jos neke pistolje, smrko nam se porez, skupa municija, nemas ni streljane neke, ovde u zavodu mi dokurcilo, sve isto, zastarelo, dosadno, a 50 evra municije isheftas dok trepnes.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

sasa ns 1

ovo je zvanièno zabranjeno i kao ne postoji u upotrebi jer je nehumano.Misli se na to da kad te pogodi nisi gotov nego ti fali komad ili polovina.Izmi¹ljeno je od strane ....ko zna koje slu¾be da elimini¹e BEZ GRE©KE  [panic]  [panic] [panic] [samoubistvo]


OVO je raketni lanser ko nezna

Boban_m

Citat: milomir22 poslato 05 Maj, 2019, 22:46
Nije ni cudo kad je kopija zbrojovke koja je jedna od najboljih pistolja (a verovatno je najbolji) u klasi uzevsi u obzir preciznost, kvalitet izrade, pouzdanost i cenu.
Bez sumnje, ali tu je i platforma Beretta 92 sa raznim podmodelima i kopijama koja je takodje strasno precizna zbog sistema fiksne cijevi. Vjerovatno jedan od narednih za kolekciju.

A sto se tice 22lr...daleko najmasovniji ovde i kalibar koji je sklon za podcijeniti. Statistika kaze da vise ljudi u USA izgubi glavu od 22lr nego od svih ostalih kalibara zajedno. Gledao sam i lov na veprove sa 22 lr. Fora je pogoditi iza uva. Uostalom evo zanimljiv video o 22 lr.

https://www.youtube.com/watch?v=TTTV5GXSLZM#

A sto se amera i oruzja tice to je posebna prica. Jednom cu mozda pisati o psihologiji u vezi s tim. Ukratko, bas kao na klipu gore: Bog, porodica, oruzje. Vjeruju u ustav i samoodbranu, ali ne u vladu. Cuveni amandman 2 ustava kaze da svako ima pravo na oruzje i samoodbranu koja ukljucuje i samoodbranu od tiranske vlasti. NRA uziva vise povjerenja nego sto ce ijedna politicka opcija ikad.


Lazic

Znaèi nije moj æale bio blesav pre skoro pola veka... A pi¹e na kutiji, opasno na milju... :o

eclipse4

Pise opasno na 1mile and 1/4 :-)

Ali je i dalje pracka hehe

Lazic

Sreæan roðendan... [srce]

eclipse4

ooo tenkju ti :)


Lazic

I onda se ¾alimo na Amere... Zamisli paniku prvoroðenog da mu je raja naoru¾ana k'o Ameri... Oh, wait... :D