Glavni meni

Oruzje

Započeo Boban_m, 14 Februar, 2017, 23:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: UFF poslato 24 April, 2019, 08:28
pa nisu mi obili, nisam ga ni vadio godinu dana, tek sad provalih da mi je ukraden, ne znam ni kad, a pravio sam u poslednjih godinu dana 50 zurki sa po 50 ljudi svaki put, ne secam se vise ni kako se zovu, eto jebiga izgleda se uvukao neki zlonamerni gost obijac sefova

i oboje znamo da serem i da mi je bulja prica ali kako ce da dokazu da nije tacna? sta ce da me plase ko ulicnog dilera? da pokusaju da mi prete ili da me biju mozda?

napravis rupe u zid za tiplove i kazes da ti ga odneli sa sve sefom....inace si Vkri jer nisi pravilno "skladistio" prangiju :)

eclipse4

Citat: mali_zmaj poslato 25 April, 2019, 16:41
Dru¾e u raju na zemlji ti ¾ivi¹!!

amerika...to je kancer rana na telu majke zemlje.....od toga zemlju treba izleciti

milomir22

Citat: eclipse4 poslato 25 April, 2019, 22:32
Citat: mali_zmaj poslato 25 April, 2019, 16:41
Dru¾e u raju na zemlji ti ¾ivi¹!!

amerika...to je kancer rana na telu majke zemlje.....od toga zemlju treba izleciti

Jbg njima tamo i nije toliko lose, a za ostale ih zabole, sto je i normalno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Zabole njih i za njih...

mali_zmaj

Jebe im se,kancer jesu,ali svima sve diktiraju,niko im ni¹ta ne mo¾e...,mo¾emo prdit koliko hoæemo..  Tamo ti uðe lopov u kuæu,tresne¹ ga i æao..,kod nas uðe,uzme¹ èitanku pa kreni..stoj,stani,pa pucat æu,pa pucam..,pa opet dokazuj po sudovima da nisi kriv ....  [ludak]
jin-jang

eclipse4

Al sta sa ovim primerom koji si naveo?
Ko da si napisao isto.....kod mene u srbiji vadim spored u dvoriste i pecem papriku za zimu a tamo kad bi to uradio zaglavio bi zatvor.....heheh

Lazic

Samo ti izvadi ¹poret u dvori¹te i pusti da prenoæi...

eclipse4

ujutru ga nadjem na klocnama ???

[rofl] [rofl]

Lazic


Gavrolini

Ne smes ni papriku u dzakovima ostaviti da se ocedi

megaidiot

tako se lepo ocedi da ostane samo dzak, a nekad ni to.

Citat: Laziæ poslato 27 April, 2019, 20:14
Samo ti izvadi ¹poret u dvori¹te i pusti da prenoæi...
poslao mi neko link na neki klip americki 'how to strip a car' sa naznakom da vidim prvi komentar, a tamo neki madjar napisao 'here in hungary, if you leave a car on the street, it strips itself'

Boban_m

Maloprije iz streljane, evo utisaka posle nekih 100njak komada. Ergonomija odlicna za mali pistolj, dobro lezi u mojoj ovecoj saci, mislim da bi u manjoj saci jos bolje legao. Malo teze ide da se nagura svih 12 u okvir, ali to je normalno za novo. Ima nesto jaci trzaj nego sto sam ocekivao, sto je i normalno za kracu cijev i laksi pistolj. Doduse I nemam ranijeg iskustvo sa malim poluatomatskim pistoljem 9mm.  Preciznost je razumno dobra za prvi put i kracu cijev. Meta je bila udaljena 14m i to ne moze da se bira u ovoj streljani. Pogoci su grupisani u krug od 30 cm. Koristio sam 3 vrste municije, zanimljivo da je najprecizniji bio (ili sam ja) sa ruskom Tull-ammo as metalnom caurom. Winchester I Federal mesingana municija je tu negdje. Nijednom nije bilo problema sa zaglavljivanjem ili bilo cim drugim. Rezime, pistoljem zadovoljan, streljanom ne ali naci cemo drugu.

El Jefe

Код мене у Србији два пута дневно смркава, а једном недељно свањава, године живота се рачунају дупло у односу на запад, а народ се више напуцао у сватовима  него неки народи у ратовима.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Znaèi imam 90 godina... :o :D

Boban_m

#274
Po uzoru na 1873 Colt Army single action, u narodu poznatiji kao Peacemaker, 22 LR/22 Magnum, 6"5 cijev - nova igracka za streljanu. Mehanizam sa 4 klika kad zatezes oroz (C.O.L.T.), punjenje, praznjenje caura sve je identnicno kao na uzoru. Kutija sa 500 metaka 22 LR $16 - samo rokaj.

20190503-123634" border="0

20190503-123618" border="0


eclipse4

kupi  jednu kutiju frankford arsenala 1873/74 i turi u njega

nesic1

Тамо бре рај за оружије

milomir22

Na tu jeftinu 22 lr municiju rade revolveri bez problema, ali nemoj da se zeznes kao moj drugar, uzeo walther p22 lr i neku najjeftiniju rusku municiju 1000 kom mislim, kaze svaka druga caura zaglavi, losa municija i nema snagu i konstantnost da repetira oruzje. Za revolver mozes sta hoces, ima da ispaljuje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Boban_m

Nije ovo neka jeftina municija nego je 22 LR generalno jeftina, narocito ovde. Ova koju sam uzeo je Remington High Velocity sa nesto tezim zrnom i jacim punjenjem. 22 magnum je mnogo jaci i pouzdaniji metak ali i skuplji. Skoro kao 9ka. Tako da je za senlucenje u streljani (plinking kako ovde kazu) 22 LR bolje rjesenje. Iako je zrno istog precnika, za 22 mag moram kupiti drugo burence (cylinder) jer caura sem sto je duplo duza je i nesto sira od 22 LR. Moze da se kupi kombo varijanta sa oba burenceta a moze i naknadno. Nego, sinu se bas dopada tako da cemo po svemu sudeci kupiti jos jedan sa cjevkom od 4"75 da se ne guramo u streljani. E da, i ovo je made in Miami.

Hurricane

Citat: Boban_m poslato 03 Maj, 2019, 20:29
Po uzoru na 1873 Colt Army single action, u narodu poznatiji kao Peacemaker, 22 LR/22 Magnum, 6"5 cijev - nova igracka za streljanu. Mehanizam sa 4 klika kad zatezes oroz (C.O.L.T.), punjenje, praznjenje caura sve je identnicno kao na uzoru. Kutija sa 500 metaka 22 LR $16 - samo rokaj.

20190503-123634" border="0

20190503-123618" border="0



Pa jbte ovim Zagor ubedjivao po Darkvudu

A voleo ga je i Teks Viler