Glavni meni

Oruzje

Započeo Boban_m, 14 Februar, 2017, 23:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

A cuo sam i da kocioni fluid nije los.  [rofl]

Hattrick

Citat: eclipse4 poslato 08 Mart, 2017, 22:34
pobrkao si loncice druze,ovo na slici je db killer :)

E toooo  [thumb_up]
E sad ne znam ko pravi bolje, ovaj iz Race Ade me izbacio iz radionice, onaj iz Dragona zvao policiju, jedino da probam kod Andjela, ako bude dobre volje  :)


Citat: Bori¹a poslato 08 Mart, 2017, 22:52
kompenzator nije vezan za zvuk nego za trzaj...

Borisha sine, upleo si se sa tim kompenzatorom trzaja k'o pile u koochine  :)
Vracamo se na centralnu temu, db killer za TT-jca  :)

eclipse4

borisa krenuo u lov sto znaci sad je instruktor oruzja ;)

Lazic

Citat: Hattrick poslato 08 Mart, 2017, 23:09
E toooo  [thumb_up]
E sad ne znam ko pravi bolje, ovaj iz Race Ade me izbacio iz radionice, onaj iz Dragona zvao policiju, jedino da probam kod Andjela, ako bude dobre volje  :)

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [klanjam_se]

DebeliZmaj

kompezator i prigushivach ... qq ...
elem .. ajd ovako ... dakle da bi imao efekta treba ti i redukovana municija
tacnijemunicija sa redukovanim barutnim punjenjem..,. ako se dobrosecam prasak
nastaje na izlasku iz cevi opruzija tu treba da postoji vise komorni sistem koji razlama
taj prasak i redukuje plamen ... da kazemo da za ``civilnu`` upotrebu plamen ti i
nije bitan .. dakle samo zvuk... treba ti bash prigushivac ... nije da nemoze ali ja eto
ne videh ni za jedan tt to cudo ... ajd za 9mm (9x21) bi i mogla se nadje i redukovana
municija ... za drugi kalibar sumNJam .,., al ajde...

u vojsci sam imao prilike da nocu deistvujem iz ap sa doboshem punim redukovane municije
i ``prigushivachem`` ( skinesh zastitnik usta cevi i navrnesh cilindar ... unutra kad otvorish
vidish segmente...bese 7 ili 6 ... nihsta high tech ) ... pa opet se vidi i plamen a cujesh i rad
sistema bravljena i pozajmice barutnih gasova ...
probao sam i sa ``obicnom`` muniicijom ...znacajna je razlika u brzini ispaljenja kao i zvuku
... e sad pistolji ... postojale sui 3 ceske zbrojevke za te namene ... posle je zarobljeno josh
par pistolja sa prirucnim prigushivachima ... al dakle ne videh ``tetku`` sa upotrebljivim
prigusivachem... verovatno moze se napravi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


Hattrick

Postoji pistoljska subsonicna municija za TT. Postoji i prigusivac. Vrlo, VRLO su retki, ali ih ima. Dosta primeraka su Englezi zarobili kod agenata SMERSH, Sovjetske vojne kontraobavestajne sluzbe, ali su se pojavljivalji i na raznim ratistima. U stalnim postavama vojnih muzeja gotovo svih zapadnih drzava ima mase upravo TT-jaca sa silencerima, kao simbola "hladnog rata". E sad koliko je taj fabricki prigusivac efektan kod tetke, nemam ideju, jer ona kad puca klasicnom municijom, cuje se kao top, ali vec sa subsonicnom municijom ima nekog smisla, imajuci u vidu da je 80% praska ustvari probijanje zvucnog zida metka. Sto se tice civilne upotrebe, posto su prigusivaci svakako bili strogo zabranjeni u svim zemljama istocnog bloka, ne verujem da ih ima mase "na ulici". Pogotovo kod nas. Najvise ih, koliko ja znam, ima u USA, specificno za Tokarev TT 7.62. Za subsonicnu 7.62x25 municiju za TT, i danas je u prodaji,  proizvode ih kinezi pod nazivom "Type P" cartridge. O kompenzatorima ne bih duzio, olinjala tema, a i debatovali smo vec o tome skoro.

Hattrick

#107
Koga malo bune pojmovi, pogledajte UFF-ove slike:

1) Prigusivac / Suppressor / Silencer
2) Kompenzator
3) Klot

Ako je nekog zbunio moj komentar gde sam nazvao prigusivac "kompenzator buke prilikom opaljivanja zrna", tako sam ga nazvao kao zajebanciju na Borisinu izjavu, da kad pricam o prigusivacu, ja ne mislim realno na prigusivac, vec ustvari na kompenzator.  [rofl]
Kao kvalifikovanom oruzaru, tesko da takav gaf moze da mi se desi. Ne kazem da ne moze, ali ipak tesko.  :)
Stoga i mali sarkazam, i smajli na kraju da oznaci da je u pitanju zezanje.  :)


Koga zanima izbliza nacin kacenja prigusivaca za TT, ovde se bolje vidi:





Pistoljska municija 7.62x25 "Type P" sa redukovanim barutnim punjenjem, i subsonicnom brzinom kretanja, specificno dizajnirana za koriscenje na TT-jcu sa prigusivacem.









DebeliZmaj

sjajno svaki dan nesto naucim novo ...
i da se samo kritikujem ... 9x19 a ne 9x21 tetka u 9mm ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

juga

Vidi¹ kako nije te¹ko biti fin, 9x21 se retko vidja, , mada za prigu¹eno oru¾je je idealan 9x17 ili 9mm kurc, ali kako reèe Hattrick, potrebna je podzvuèna municija  da bi prigu¹ivaè imao efekat, jer u protivnom se pona¹a kao razbijaè pucnja, jer zrno kada napusti cev probija zvuèni zid i generalno to je prasak koji se mnogo tj daleko èuje!

DebeliZmaj

juga ... ja sam po default fin dok ne pocne neko da mi glumi ludilo ... onda uglavnom
postanem extremno ne fin ... ili se prosto izuzmem iz neke teme ... kao ova tema
o izborima ... ja cu se izuzeti do pred same izbore ... tad cu da napisem sta sam hteo
pa sad neki ce me omrznu neke ce josh vise da me omrznu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mali_zmaj

#112
Citat: DebeliZmaj poslato 09 Mart, 2017, 09:15
sjajno svaki dan nesto naucim novo ...
i da se samo kritikujem ... 9x19 a ne 9x21 tetka u 9mm ...


tetka je 7,62   a M70 i M70A su ti 9x19 parabelum,tj duga devetka...,mislim vizuelno isto,ali je malo da kazem cvrsce uradjena zbog jace municije..,i da imate razbijace pucnja i prigusivace...,mada su razbijaci pucnja vise na puskama...,a sve ste ostalo objasnili..,mora podzvucna municija,duza cjev radi navoja...,u specijali drzao par pistolja sa prigusivacem u rukama,pucao nisam,i scorpion naravno...
jin-jang

DebeliZmaj

eh skorpion ... napravlje po onom ceskom valjda ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

nas je govno..,7,65...,cesi presli na 9mm kad su skontali da je 7,65 prdnjevina obicna...,nas ispucavao municiju prebrzo..,cesi svoje usporili....,ma ima jos detalja,al sam pozaboravljao,al ne da mi se kopat po casopisima sad...,nekad sam to pratio i citao..,onda sam kupio motor..,he he...
jin-jang

DebeliZmaj

brate ...  rukohvatu imas regulaciju ... inace sjqjno oruzije za eliminisanje neprijateljske zive sile na blizinu .... licno nisam bio impresioniran ... al za roknuti celu ekipu za stolom nekog kafica ili u kolima skroz ok ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Meni nudili Heckler & Koch MP5 za 1000e  :drka:
nisam pitao da li je ump ili stara verzija
razmisljao se jedno vreme da investiram u plan B da kupim i zakopam, pomirim se da sam bacio 1000eur i da ga nikad otkopati necu ali ako ikad dodje do toga da moram da ga iskopavam tad ce mi vredeti mnogo vise od tih 1000eur

razmislio ponovo i odustao, resio da se fokusiram na plan A

mali_zmaj

Citat: DebeliZmaj poslato 09 Mart, 2017, 22:16
brate ...  rukohvatu imas regulaciju ... inace sjqjno oruzije za eliminisanje neprijateljske zive sile na blizinu .... licno nisam bio impresioniran ... al za roknuti celu ekipu za stolom nekog kafica ili u kolima skroz ok ...

licno poznavao covu koji je to uradio,doduse,napravili mu sacekusu..,on ih skontao i prije nego su povukli oruzje on ih sasjekao scorpionom,zaglavio corku...
jin-jang

Hattrick

Citat: UFF poslato 09 Mart, 2017, 22:38
Heckler & Koch MP5

Koja god verzija da je  :drka: :drka: :drka: [srce] [srce] [srce]

Mada za plan B (zakopavanje) nije bas pogodan model, to je bre zalost zakopati.

Ima za to 3x jeftiniji M70AB2, za koji kad (ako nedaj boze) dodje momenat, moze isto tako efikasno da posluzi, za mnogo manje novca.  ;)

Hattrick

Citat: DebeliZmaj poslato 09 Mart, 2017, 22:16
... al za roknuti celu ekipu za stolom nekog kafica ili u kolima skroz ok ...

[rofl] [rofl] [rofl]