Glavni meni

Oruzje

Započeo Boban_m, 14 Februar, 2017, 23:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Pistolji, puske, pracke, nozevi, dugacki jezici ;D...da probamo da saberemo na jednom mjestu. Bilo je zanimljivih stvari, ali to vise niko ne moze pronaci u beskraju foruma. Dakle o tim stvarima pisite ovde, lakse je za pracenje.


UFF

eto sta amerikauradi od coveka, a mi ovde koristimo i dalje govna iz drugog svetskog rata

eclipse4

ta govna iz WWII ce da nadzivi ove danasnje kolacice (neynam kako da ih nayovem suprotno od govana)  ;D ;D

Lazic

Ima li CZ99 u Amerikama?

Boban_m

Bude ih s vremena na vrijeme. Mislim da trenutno ne.

Lazic

Koja je razlika u ceni/kvalitetu u odnosu na taj turski?

Boban_m

#7
CZ99 je vrlo kvalitetan pistolj. Ovde je drugacija kultura u vezi s oruzjem. Svi imaju, a najbolje se kotiraju domaci proizvodi, slicno kao Harley. Medjutim, znaju oni vrlo dobro i za CZ 75 i za Glock i Sign Sauer itd.

CZ 75 platforma je mozda najkopiraniji pistolj, na tom principu je ovaj moj. CZ 99 je kopija SigSauera P226. Nadavno sam citao jednog dugogodisnjeg ljubitelja SigSauera koji kaze da je nakon sto je kupio 999 postao ljubitelj Zastave. Vjerovatno nasi za izvoz imaju nesto bolji kvalitet finisa nego oni sto su valjali policiji kod nas kojima su rukohvati odavno izlizani.

Razlika izmedju ovog i 99 je prije svega konstrukcijska. Sem toga ovaj ima nesto duzu cijev. A kvalitet izrade jedino vrijeme moze reci. I CZ namjenska i Canik nisu od juce (Canik ima NATO sertifikat i sluzi kao sluzbeni pistolj u vise zemalja), ali ih trziste ovde ne poznaje dovoljno, jer i mnogo drugih proizvodjaca kidisu na svoj deo. Cesto se desava da zakoreli ljubitelji jedne marke se konacno odluce da probaju verziju manje poznatog proivodjaca i ostanu otvorenih usta kad provale da za manje pare dobijes isto ili jako slicno.


Boban_m

Vodio sam juniora danas da vidimo kako puca, a i pistolj da probamo.  Juce svratim u Walmart i kupim ulje, 2 hljeba i 2 kutije municije ;D. To je tako ovde.

Prvi utisak je da radi kao singerica. Dosta precizan okidac, vrlo kontrolisan trzaj i zadovoljan sam preciznoscu. Pucao sam 50 metaka ruske Tullamo 115gr i 50 Federal isto 115gr. Prodavacica kaze da se zale da Tullamo ostavlja dosta taloga u pistolju ali nisam primjetio. Pistolj sam ocistio prilicno brzo i lako kuci.

Prvi okvir iz pistolja sa otprilike 8m.

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/target_zpsnuljwyd0.jpg

Junior u akciji.

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/shoot_zpsjd4qctlm.jpg

Malo je reci da se odusevio. Mislim da je bolje da nauci od mene kako pravilno rukovati s oruzjem nego iz filmova i od drustva. Za prvi put uopste nije los.

Koga interesuje kako stoji u odnosu na uzor, evo i uporedni test T-120 i CZ SP01.

! No longer available


bucko

Kod nas ne moras da kupis ni ulje ni  hleb,moze samo municija.
Lk,oruzni list i pare su neohodni ,mozes sta hoces i koliko hoces.

Boban_m


mali_zmaj

Ja sam sad trenutno nenaoruzan vatrenim oruzijem,ladnog ima kolko oces...,ali..,bit ce..,polako...
jin-jang

bucko


stilgar


tamburski

Koliko kosta pravi uzor hp 35 u amerikama ako ima na lageru naravno

Boban_m

Citat: stilgar poslato 19 Februar, 2017, 22:17
https://www.statista.com/statistics/195331/number-of-murders-in-the-us-by-state/
pa tamo nije ni bezbedno biti bez oruzja lako dospes na statistiku :)
Sta je ovo, tek na trecem mjestu? Bedak ;D

Ima krajeva u koje i policija rijetko zalazi. Ne zato sto ne smije, nego zato sto ih boli k. Tamo kuce nisu skupe ;D. Cik pogodite ko tamo zivi. E tamo se napaja statistika.

Iako je lako doci do oruzja i do dozvole za nosenje, nije bas da narod hoda sa pucom za pojasom. Mislim da se manje poteze nego kod nas. Mozda zbog 10/20/life zakona. Potegnes na nekog bez osnove -10g, koristis 20, ubijes dozivotna. S druge strane postoje situacije kad je pandur napadnut, gradjanin to vidio, izvukao pistolj i ubio napadaca. Dobio je sta? Tapsanje po ramenu i plaketu. Tako je i za nesumnjivu samoodbranu. A ako ti neko na kucu napadne, mislim cak da ne moras ni u stanicu da das izjavu, moze s praga ;D

Citat: tamburski poslato 19 Februar, 2017, 22:23
Koliko kosta pravi uzor hp 35 u amerikama ako ima na lageru naravno
Evo ti ovaj sajt, pretrazuje sve onlajn radnje za zeljeni model:

https://www.wikiarms.com

Lazic

Samo zato jo¹ uvek volim Ameriku... Malèice... ;D

stilgar

i meni se jedino to i svidja. cuvas i branis svoje do kraja. I to sa potezanjem i upotrebom nisam znao, al bez obzira na to sranje je. Sta se desava kad likovima iz tih sumnjivih cetvrti pukne film pa zadju malo u vase cetvrti?

Boban_m

Nemam pojma, to jos nije bilo. Mogu samo da ti kazem da vidjam patrolna vozila kako prolaze, a murija tamo je brza i nemilosrdna.

Lazic

Nema me¹anja... To se be¹e zvalo segregacija... U 35 saveznih dr¾ava osuðena lica gube pravo glasa, a procenat povratnika je 80%... U zatvorima rade za 20ak centi na sat, èini mi se da je gro ekonomije bazirano na haj tek verziji davno ukinutog ropstva...