Glavni meni

kako sam postao Fredi Kruger

Započeo Lazza, 06 Februar, 2017, 11:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: ikomline poslato 06 Februar, 2017, 21:08
proèitao svako slovo,
odlièno napisano...
skoro kao da sam bio sa tobom svo vreme.... [cheers]
A zamisli dogaðaji od pre 15 godina...

mkt


UFF


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Zajebano. Svaka cast kako si sve to izdrzao. Znam da je pre 15 godina, jel imas nesto slika saobracajke ili face u tim ranim stadijumima saniranja rana?

lord_oblivion

Jesi li siguran da bi ¾eleo da vidi¹, kad ni medicinskom osoblju nije bilo svejedno?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Super prièa, isto sam kao Milo¹ refreshovao stranicu do kraja "putopisa" :)

Krivo mi je ¹to sam propustio tu fazu sa Tomosima, bud¾enjem... Zato mi je i dalje ¾elja da si uzmem jednog Tomosa da se igram. Biæe.

Nego, verovatno se upoznasmo na okupljanju (nisam siguran), uop¹te nisam zapamtio nekoga sa o¾iljkom... Upoznaæemo se opet  :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Citat: lord_oblivion poslato 06 Februar, 2017, 23:40
Jesi li siguran da bi ¾eleo da vidi¹, kad ni medicinskom osoblju nije bilo svejedno?

Za nauk mladjima koji citaju forum. Bolje da se uce na tudjoj "skoli" nego svojoj. Da je Lazza u to vreme video nekog da je to preziveo, mozda bi i nosio neku kacigu i spasio sebe agonije koju je preziveo. Imao sam usivanje kao klinac la licu, mislim samo 5 kopci pa mi je trauma a kamoli ovo sto je on preziveo. A ovo za kateter necu ni da spominjem i to sam imao slicno, ne daj boze nikome.

Hohštapler

Lazo, pre svega svaka èast na hrabrosti da ovo napi¹e¹, verujem da si vremenom navikao ali da ti nije lako da to sve ponovo "pro¾ivi¹"...


ps.
a ja sadim u urgentnom i èitam ovu temu, èekam da mi snime nogu, sjebao
se na fuzbalu sa kolegama s posla ((mrzim fudbal, ne gledam ga, ne pratim, nikad ga nisam ni igrao niti znam da ga igram - koji mi je kurac trebao ovaj "team building " ni sam ne znam :D)
cekam od ponoci, sad je pola 2)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazza

Citat: El Jefe poslato 06 Februar, 2017, 16:34
Имао си среће, у овој земљи се људи лече само у новинама. У стварности умиру због литре нафте.

To je vec posebna tema o kojoj ne bih. Moj cale to zna mnogo bolje od mene... Gurao je kintu kome je stigao, od cistacice pa do doktora. Mislim da sam ga te godine kostao jednog dobrog auta... kojeg sam mu poklonio pre dve godine  8)

Citat: kosta92 poslato 06 Februar, 2017, 18:34
kakva prica, svaka cast  [klanjam_se]

koje je godine to bilo, kad se vozila lada kao sanitet ? :D

godina 2001. ali mislim da je taj sanitet ostao ovde jos mnogo godina posle... secam se da je bila neka donacija pa dobise neke kombije.

Citat: Laziæ poslato 06 Februar, 2017, 19:49
Jebote Lazare, gde te i upitah... :o :-* [srce]
Samo me zanimalo da li ti smeta o¾iljak kad se brije¹... :o ;D Dakle jebote, nije mi dobro... Samo kad si pretekao, a da si lep èak i sa o¾iljkom i izpreme¹tanim zubima, jesi... :D

Nisi jedini koji je pitao a racunam da je bolje da napisem ovako nego da vam kazem ``imao sam udes kao klinac``  [blahblah]

Citat: bigbad86 poslato 06 Februar, 2017, 23:30
Zajebano. Svaka cast kako si sve to izdrzao. Znam da je pre 15 godina, jel imas nesto slika saobracajke ili face u tim ranim stadijumima saniranja rana?

Nemam, zamrzeo sam tada aparat svesno i podsvesno i dan danas nemam puno slika. Generalno se i na slikama ne vidi to sada osim ako nisam slikao tu stranu lica, zbog toga mozda neki na skupu nisu primetili...

Sto se tice mladih i za nauk... mogao sam tada da vidim coveka i bez pola glave, dok ne osetis na svojoj kozi nisi svestan te skole. Mislim da cemo se svi sloziti oko toga ovde... tada mislis da je ceo svet tvoj i svi koji ti pricaju nesto da samo kenjaju.

Citat: Ho¹tapler poslato 07 Februar, 2017, 02:35
Lazo, pre svega svaka èast na hrabrosti da ovo napi¹e¹, verujem da si vremenom navikao ali da ti nije lako da to sve ponovo "pro¾ivi¹"...


ps.
a ja sadim u urgentnom i èitam ovu temu, èekam da mi snime nogu, sjebao
se na fuzbalu sa kolegama s posla ((mrzim fudbal, ne gledam ga, ne pratim, nikad ga nisam ni igrao niti znam da ga igram - koji mi je kurac trebao ovaj "team building " ni sam ne znam :D)
cekam od ponoci, sad je pola 2)

Nadam se samo da nisi u Cupriji :)



Razmisljam juce celog dana sta bih sve mogao da ispisem, ima jos puno toga ali bih izdvojio par stvari.

Prvi dan u skoli - osmi razred. Stojimo svi u kolonama ispred skole, u Svilajncu postoji samo jedna osnovna skola. Podeljeni smo po razredima i odeljenjima. U nekom trenutku me neko gura i ispadam za pola koraka iz reda, prilazi jedna nastavnica i krece da histerise na mene da moram da stojim u redu kao i ostali i da ja nisam poseban  :wtf: ja rekoh gurnut sam, izvinite. Tada je izjavila recenicu koja eto i 16 godina kasnije meni ostade urezana ``Sta se ja raspravljam sa tobom, ti da si normalan ne bi bio obelezen`` ja bez teksta... puno puta sam razmisljao kada bih mogao da se vratim da li bi joj odgovorio nesto. Sta reci na tako nesto.

Sanitet - kao sto sam pisao gasio se puno puta zbog praznog akumulatora, secam se kako je vozac rekao ``Necu da uzimam ovaj drugi auto da mi ne sere kolega`` e... zamisli to razmisljanje, lik zna da vozi auto kome je prazan akumulator. Pozadi je neko ko je u kriticnom stanju a on da se ne zamera nekom... kulturo eve me.

Prva voznja motorom - Ovo je extra, secam se da sam jos uvek imao gips sto znaci u prva 3 meseca od udesa. Seo na motor i provozao krug.

Strah od voznje - prva voznja kolima je bila sam teror, na svakoj raskrsnici sam ocekivao da ce neko da me udari. Preko 60 kada se vozi ja se samo preznojavam. To je jedan od retkih osecaja kada nisam uspeo da se kontrolisem... Drzalo me je sigurno par meseci to.



Kako smo dosli dovde zasto i da ne nastavimo?

U mom gradu kada izadjes iz apoteke gledaju ti prvo u kesu sta si kupio i sledece pitanje ``ju sta ti je`` znaci to je jedno selo gde svi znaju sve. Tako je bilo oko mog udesa, cuo sam razne verzije kada sam izasao iz bolnice...

- ukrao motor od 1000 kubika i vozio kao na trkama
- drugari mu pomerali motor da ispadne da nije on kriv
- vozio devojku koja je poginula
-...

Znaci sada vec nema ni govora o motorima i nekako se ono drustvo raspalo, doslo je vreme upisa u srednju skolu i kako je ko odlazio iz Sv negde na stranu da zavrsava skolu tako je i prodavao motor. Secam se da je jedan komsija prodao apn4 koji je mogao da ide 90 za 300 evra/maraka ne secam se valute i kupio nokiu 3310 (morao da doplati)
Kako je doslo vreme i meni za prijemni i srednju znao sam da moram da odem iz grada gde te svi gledaju kao marsovca i jednostavno da odradim sebi restart, izabrah Jagodinu i srednju elektrotehnicku...

U mojoj kuci se vise o motorima nije pricalo a na sam pomen motora moj otac me samo podseti da imam motor i sto ne uzmem da ga vozim... To je bila njegova skola, motor sa kog sam imao udes je dovezen da ga vidim. On se savio u ramu preko mog kolena. Ono je ostalo zarobljeno izmedju noge i motora. Rezervoar je ulubljen do besvesti, vile pukle, tockovi krivi.... tu popravke nije bilo. Stojao je tako jedno vreme a posle ga je nekom poklonio. Secam se da sam se par godina kasnije vozio na njemu ali to nije bio taj motor, nismo verovali jedno drugom vise...

da se vratim na prijemni, mi smo bili neka test generacija prijemnog za upis u srednje skole gde je stvarno bio ogroman procenat padanja... nesto su menjali u samom nacinu ispitivanja. Ja ubio celih 10 poena iz srpskog a 18 iz matematike. Zalim se na matematiku, znam da sam uradio bez greske...
Na dan zalbe u skoli se pojavilo brdo ljudi i ja tamo ispred sedim sam jer sam nekako tako i navikao vec, stvorio neki zid oko sebe i nisam jednostavno dao nikom da pridje i cini mi se da sam tada vec bio mentalno par godina ispred svoje generacije... Tako ja sedim sam i pored mene jedna lepa plava devojka koja je iz istog razloga tu u skoli... Poceli smo tu da se upoznajemo, odakle ti oziljak itd i po prvi put vidim da se neko odusevljava mojom pricom. Ja se razmisljam da li je ova normalna... odusevljen i ja  :P nisam jedini ludak na ovom svetu. Tamo u daljini vidim da se njeni upoznaju sa mojima i vec cujem u daljini price o udesu itd itd... Devojka nastavlja pricu kako vozi motor  :wtf: Sta bre devojko ti vozis? Rece ona cini mi se R6 ili cbr 600 ... ja zgranut... i odusevljen.

Devojka koju spominjem je Ivana, Goranova cerka iz Vojske a tog dana su se i moji upoznali sa Goranom. Mislim da nisu znali sta ih je snaslo kada su pricali Goranu o mom udesu a on u njegovom fazonu nasmejan ``Pa dobro sta da radis, sad te poznaju po necemu, lep si decak. Nego da dodjes ti kod nas da vidis motore... `` ja bez teksta. Moji u transu :) Eto vam kevo i cale, postoje i stariji ljudi koji voze motore i koji su normalni. Od tada je Goran za mene kralj ! On je jedan od retkih ljudi koje mozes da pozoves u 2 ujutru za bilo sta i nikad mu nista nije tesko. Mnogo je uticao na moje tada a i kasnije kada sam se vratio motorima... To je naravno bilo cim sam mogao da zaradim za jedan  8)

zakljucak svega ovoga je:
Da mogu da vratim vreme, ne bih menjao nista. Ostavio bih sve kako jeste. Siguran sam da odrastanje takvo kakvo je bilo u mnogocemu doprinelo da budem tu gde jesam. Jacanje karaktera i ``prespajanje zivaca`` koje se desava te samo ojaca.
Shvatis da svet nije tvoj, shvatis da si ti mogao da budes onaj decko iz Despotovca koji nije stigao do Cuprije... svasta shvatis i o svacemu razmisljas. Verujte da ne prodje dan kada sednem na motor, biciklu ili u auto da mi ne padne na pamet sve ovo. Daleko od toga da ja vozim sporo ali sigurno vozim opreznije nego sto bih da mi se sve ovo nije desilo...
I may be dumb, but I'm not stupid.

Dragana friz

Brate,koja prica  [klanjam_se]
Ne znam sta bi covek mogao da prokomentarise. Postoji ona stara izreka:" Sto te ne ubije, to te ojaca!" 
Veliki pozdrav manijace  :-* :-* :-* [srce] [srce] [srce]

Lazic

Nastavnica pojam za ¹ovinizam i primitivizam, ma za sve najgore, fuuuuj... Ali i ako to nije smela da ka¾e, donekle u pravu... Da si normalan nisi... :D Bolje ¹to si obele¾en spolja nego iznutra... A i dobro ti èuèi o¾iljak... :D :-*

JankoR

Hvala Lazo sto si ovo podijelio sa nama.

Jovan D

Odlièan tekst Lazo  [klanjam_se] , lepo je ¹to si to surovo iskustvo podelio sa nama,  nadam se da æe poslu¾iti usijanim glavama ili da æe bar staviti kacigu na istu...

joka

 Lepo si nam isprièao, tvoju bolnu prièu iz mladosti. Kad sam poèinjao, kao motorista, stariji vozaèi su govorili, motoristi se dele na one koji su pali, i oni koji æe tek pasti. Sad nije isto ako padne¹ tuðom gre¹kom, ili svojim neiskustvom.    [cheers] 

mareskin


Kad sam prvi put seo na motor ne pamtim da je iko imao kacigu. Ba¹ ne mogu da se setim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

I ja takodje bez kacige od 10-e do 14-e... ja i drug setim se na nekom puticu sa brdo rupa teramo 70-80, zanimljivo nam bilo da oci sto vise prosuze... dajem samo primer, vozio svaki dan po naselju bez iste... nisam shvatao bitnost kacige... kad sam dobio sa 14PSP tek onda kupio prvu kacigu kod kineza, neku jet bzv cisto zbog policije... onda se malo edukovao po skuter forumima, video da zagovaraju bitnost kacige, citao slicne textove sa posledicama itd... i onda kupio homologovanu full face shiro... samo sto sam uzeo XXL... :o nisam znao da odaberem a nova mi se cinila u radnji tesno cak i XL i uzmem najvecu, da mi bude opustenija... pa kad je to leglo na svoje mesto mogo sam da je okrecem oko glave [rofl] I onda uzeo ovu NOX koju i dalje nosim, svega 2-3 puta isao bez nje jedan kilometar kad sam se sisao i to je sve... mada necu vise ni to, potkapa i peri posle... ovako u svakom slucaju ni do prve prodavnice bez nje... osecam se ko bez gaca... nemam pojma kako sam uopste pre leteo i po 80ak skuterima bez kacige kad sad prosuzim i hocu da poludim i pri 30-40 na sat...
Kad citam, pomislim na text znaci najezim se... utoliko vise zato sto sam radio isto sto i ti, samo sto sam imao malo vise srece i nista vise... mogao sam da prodjem sto puta tako ili cak i gore...


ЯЭВОЛУТИОН

Pad kao pad je kurac....sedanje na motor posle njega je za naklon....ili krstenje....kako ko tumaci to...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

proèitah sve,tek sad...,svaka èast kralju ..,uh nezgodno.ali si se izborio sa tim,kao klinac a i kasnije!!! nisi dao da te to odvuèe u negativan stav,i to je najva¾nije!!!
jin-jang