Glavni meni

Kurs programiranja

Započeo TEEfqd, 03 Februar, 2017, 14:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 12:12
ono najpopularnije me interesuje android, iOS...

Lepo je da si malo suzio.
Taraba ti je dao dobre informacije. Mo¾e¹ odmah da se baci¹ na uèenje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

grber

Ima¹ na udemy.com dobrih kurseva. Mislim da æe ti kao poèetniku biti te¹ko da krene¹ sa iOS/Android programiranjem.

TEEfqd

momci moramo opet
Citat: redshadow poslato 03 Februar, 2017, 14:28
Ne reklamiram nista [pomazi_me] interesuje me pa recimo nesto osnovno o ovome, iz necijeg licnog iskustva.
Koji kurs je bio kod koga, koliko novca je izaslo. Put nakon kursa (freelance ili rad u nekoj firmi)itd
[cheers]

ne da mi se prica sta ja da radim i sta mislite da je najpametnije
tudja misljenja me ne ineresuju.

evo jos jednom


Citat: redshadow poslato 03 Februar, 2017, 14:28
Ne reklamiram nista [pomazi_me] interesuje me pa recimo nesto osnovno o ovome, iz necijeg licnog iskustva.
Koji kurs je bio kod koga, koliko novca je izaslo. Put nakon kursa (freelance ili rad u nekoj firmi)itd
[cheers]



TEEfqd

Ako je neko zavrsio kurs imam dodatna pitanja koja cu postaviti, ona se odnose striktno
vezano za tu ustanovu gde se to zavrsavalo kao sto sam postavio nekom na prosloj strani




Jel ta IT akademija iz licnog iskustva? Sa kojim predznanjem si isao tamo?
Da li su predavaci nauceni samo da drze predavanja kao papagaji
ili zapravo imaju odgovore na pitanja kada ih postavis?
Sta si polagao?
Da li si isao nesto novo da naucis ili da se podsetis?
Koja je cena itd.


mareskin


Tek sad sam shvatio. Tebe u stvari interesuje kako da kupi¹ diplomu. Ne interesuje te tuðe struèno iskustvo i mi¹ljenje, u su¹tini ti je nebitna tehnologija koju æe¹ koristiti, oblast za koju æe¹ se obuèiti itd.
Za¹to odmah nisi rekao?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

brate ne znam kako da ti kazem ovo ali ne vidim zasto treba da ti se pokloni paznja ovde dok god nemas odgovore na moja pitanja zbog kojih sam otvorio topic.
a pitanja su vise nego jasna. da sam postavio strucno pitanje verujem da bi dobio odlican odgovor od tebe ali to nisam uradio. postavio sam pitanja vezana za
kurseve sa kojima si sam rekao da nemas dodira. jel jasnije malo sad


mareskin

Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 13:59
brate ne znam kako da ti kazem ovo ali ne vidim zasto treba da ti se pokloni paznja ovde dok god nemas odgovore na moja pitanja zbog kojih sam otvorio topic.
a pitanja su vise nego jasna.


Mo¾da bi pomoglo da proèita¹ sve od poèetka i poku¹a¹ da shvati¹ ¹ta hoæemo da ti ka¾emo.
Ako ti i posle ponovnog èitanja ne bude bilo jasno onda zaboravi na karijeru programera.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

http://gif-finder.com/wp-content/uploads/2015/03/QUADRUPLE-FACEPALM.gif

druze opet mi pricas sta da radim. jel te to zena ne slusa kuci pa mora da se kompenzuje na nekom mestu?

TEEfqd

#28
nema ko se nije javio da izlelemuda a niko nije imao dodira sa nekom skolom ili kursom iz kog razloga sam i otvorio topic koji, da stvar bude jasnija da jasnija ne moze nosi i to ime.
smejurija. zrelo za bulsit

mareskin

Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 14:15
nema ko se nije javio da izlelemuda a niko nije imao dodira sa nekom skolom ili kursom iz kog razloga sam i otvorio topic koji, da stvar bude jasnija da jasnija ne moze nosi i to ime.
smejurija. zrelo za bulsit

Potpuno si u pravu. Nisam dobro razumeo poentu.
Javiæe se valjda neki kursad¾ija da ti pomogne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 14:15
nema ko se nije javio da izlelemuda a niko nije imao dodira sa nekom skolom ili kursom iz kog razloga sam i otvorio topic koji, da stvar bude jasnija da jasnija ne moze nosi i to ime.
smejurija. zrelo za bulsit

https://en.wikipedia.org/wiki/Garbage_in,_garbage_out

Ko shvata, shvata.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Taraba

Oma¹io si onda forum za takvo pitanje.
Ja nisam i¹ao na IT Akademiju, i ne znam lièno nikoga ko je i¹ao, ali pretragom kurseva za programiranje sam jedino njih nasao da imaju malo du¾i kurs kojim bi zapravo pokrili ono ¹to nekom ko ¾eli da bude programer treba.

TI si u stvari veæ odluèio ne¹to, samo ti treba potvrda od nas da je to prava stvar. Trt.

Ako postavi¹ isto ovo pitanje na www.benchmark.rs dobiæe¹ drugi odgovor.
Moj ti je savet da baci¹ pogled na ovu temu: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?392799-Upis-deteta-na-programiranje

I iskreno, sa takvim stavom, ne bi te zaposlilo pola firmi jer deluje¹ kao da ti zna¹ najbolje a u stvari ni¹ta ne zna¹, ne prihvata¹ najbolje kritiku a ni savet.
Mo¾da za poèetak neki kurs tkzv soft skills, tj. komunikacija i prezentacija, jer bez toga neæe¹ ni kao najbolji programer stiæi daleko.

[cheers]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

TEEfqd

Citat: Taraba poslato 04 Februar, 2017, 14:31
Omašio si onda forum za takvo pitanje.
Ja nisam išao na IT Akademiju, i ne znam lično nikoga ko je išao, ali pretragom kurseva za programiranje sam jedino njih nasao da imaju malo duži kurs kojim bi zapravo pokrili ono što nekom ko želi da bude programer treba.

TI si u stvari već odlučio nešto, samo ti treba potvrda od nas da je to prava stvar. Trt.

Ako postaviš isto ovo pitanje na www.benchmark.rs dobićeš drugi odgovor.
Moj ti je savet da baciš pogled na ovu temu: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?392799-Upis-deteta-na-programiranje

I iskreno, sa takvim stavom, ne bi te zaposlilo pola firmi jer deluješ kao da ti znaš najbolje a u stvari ništa ne znaš, ne prihvataš najbolje kritiku a ni savet.
Možda za početak neki kurs tkzv soft skills, tj. komunikacija i prezentacija, jer bez toga nećeš ni kao najbolji programer stići daleko.

[cheers]
sto sam omasio forum? ovo je opsta tema.

nisam ja nista odlucio, pa niko mi nije ni odgovorio na pitanje u ovoj temi.
sto se tice kursa svakako cu otici na neki, koji, pitanje je, zato sam i otvorio temu jer vagam opcije..
znam da ja necu kao sto sam napisao dobiti instant prosvetljenje od kursa
ali cu svakako dobiti neke odgovore koje nisam sam uspeo da nadjem ili da dodjem do njih.
ulazem u ucenje cetvrtinu dana, to vreme mogu da priustim za sticanje novog znanja a kurs ce sluziti samo kao prosirenje znanja nista vise.

to da li ce me neko zaposliti...pa....nisam znao da je ovo intervju za posao, obukao bih se bolje pre svega.
i ne bi cesao mudo sto mi visi iz bokserica dok citam slaninareve postove.
uostalom ne znam zasto mislis da zelim da radim za nekoga. posto vec godinama radim iskljucivo za sebe.

Bojan

Jbt, covek uci cetvrt dana i nista.  [neampojma]

neskez

Da li stvarno misli¹ da postoji programer koji je zavr¹io neki kurs od 10-30 èasova i sada uspe¹no radi za 1500 do 4000 eura  (kolike su trenutno plate istih)????

Da li po tvom mi¹ljenju postoji u Srbiji vrhunski programer koji æe za 100 do 200 eura po polazniku za semestar da sedi u uèionici i da prodaje tajne zanata nezainteresovanim tatinim i maminim sinovima (koji nisu mogli da upi¹u fakultet), pa bi sada da zavr¹e kurs i zaraðuju ogroman novac.

Konkretan odgovor na tvoje pitanje o kursu:

Jedini za koji sam èuo i sa kojeg su polaznici dolazili u ubedjenju da su sada web delveloperi i razbijaju wordpress je bio SEMINAR ZA UÈITELJICE u trajanju od 2 (dva) dana na vi¹oj ¹koli za iste u ©apcu

Posledica:   Ja jo¹ uvek odr¾avam sajt ¹kole iako u istoj ne radim veæ 3 godine


Popsy

Citat: mareskin poslato 04 Februar, 2017, 14:02
Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 13:59
brate ne znam kako da ti kazem ovo ali ne vidim zasto treba da ti se pokloni paznja ovde dok god nemas odgovore na moja pitanja zbog kojih sam otvorio topic.
a pitanja su vise nego jasna.


Mo¾da bi pomoglo da proèita¹ sve od poèetka i poku¹a¹ da shvati¹ ¹ta hoæemo da ti ka¾emo.
Ako ti i posle ponovnog èitanja ne bude bilo jasno onda zaboravi na karijeru programera.


Hm... pazi kad sam razmisljao da li da postujem ponovo... ljudi ti od srca daju dobre savete... ali ti mislis da to sto ti zelis odgovore koje zelis u formi koje zelis nas nesto obavezuju... to bi bila ta millenijum generacija... Niko nije u obavezi ni¹ta da ti ka¾e (to govorim zbog stava koji provejava kroz tvoje postove... kao da ne ¾ivi¹ u srbiji.... ako lepo pita¹ ljudi æe ti reæi ako zahteva¹... zna¹ i sam kako funkcioni¹emo svi ovde..)

Evo ja bejah na kursu Vinèa ¹kole za MCSE koja je trajala vi¹e od 6 meseci i mogu ti reæi da sam u to vreme bio vi¹e nego zadovoljan i pristupom predavaèa i celom prièom... sve vezano za  kurseve zavisi samo od tebe... ako si u varijanti to je dovoljno sto èuje¹... takvi æe ti i biti rezultati... ako ispituje¹ i èaèka¹ paralelno to æe uticati pozitivno... znam par drugara koji su bili na IT akademiji i opet se sve svodi na tebe... da æe da se predavaèi lome oko tebe, neæe... da æe da ti odgovore na pitanje, oæe... dodu¹e u skraæenoj formi...

zato sam ti ja i poslao  linkove tutorial (koje mo¾e¹ skinuti i  preko torrenta) gde mo¾e¹ videti sve do najstitnih detalja sam... e sad staro pravilo, saslu¹aj sve radi kako ti misli¹ da treba...

nadam se da ti je ovo pomoglo ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Lazic

Ja sam zavr¹io kurs za basic 1984-te godine u domu pionira ©umice, predavaè je bio smaraè, jedva da sam i¹ta shvatio ili zapamtio, mada to ¹to sam shvatio i zapamtio znam dan danas i dok je bilo basic-a unaokolo mi je èak i znaèilo par puta... ;D

Nemam pojma koliko je ko¹tao, mo¾da par konja, sigurno manje od cigle... :o :D

ZEKA

Hoces linkove i materijale sa ETF-a pa da sam ucis programiranje1 programiranje2, objektno1, objektno2, algoritme i strukture...?
Sigurno ima stvari koje mogu tu da ti pomognu

jevta


mareskin

Citat: ZEKA poslato 04 Februar, 2017, 18:34
Hoces linkove i materijale sa ETF-a pa da sam ucis programiranje1 programiranje2, objektno1, objektno2, algoritme i strukture...?
Sigurno ima stvari koje mogu tu da ti pomognu

Okaèi linkove neæe da ¹kodi. Niko ne zna sve.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu