Glavni meni

Kurs programiranja

Započeo TEEfqd, 03 Februar, 2017, 14:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

#60
ja sam programer od malih nogu samouk, od 5te godine sam za kompom

mislim da su kursevi za retarde

zato ti treba da ides na kurs

jer si glup ko kurac i krajnje bezobrazan

javilo ti se par ljudi sa jako dobrim odgovorima  ali ne zna svinja sta je dinja...

moj ti je savet, batali, nije programiranje za tebe, idi neku fizikaliju radi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF


Hohštapler

#62
Citat: mazzi poslato 04 Februar, 2017, 19:34
Mareskin se ozenio?   :o  ;D


[rofl] [rofl] [rofl]
Suze su mi krenule!!

Ovi zapenili a Mazzi ukopèo najbitniju reèenicu u raspravi!  [kralj] [klanjam_se]


ps.
Ili nas nije zvao na svadbu! [prebicute]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: SSZGO poslato 05 Februar, 2017, 09:00
ja sam programer od malih nogu samouk, od 5te godine sam za kompom

mislim da su kursevi za retarde

zato ti treba da ides na kurs

jer si glup ko kurac i krajnje bezobrazan

javilo ti se par ljudi sa jako dobrim odgovorima  ali ne zna svinja sta je dinja...

moj ti je savet, batali, nije programiranje za tebe, idi neku fizikaliju radi...
Na svu sreæu da retko dolazi¹ na dru¾enja, inaèe... :o [rofl] [rofl] [rofl]
Mo¾da si malo preterao... :-*

dzimika

Ne vredi se raspravljati sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo pa te dotuce iskustvom

Ne znam ko mu je drmao kavez ali ocigledno ima vise podstanara u glavi

balavurda

Aj kad sam se ovako lepo zabavio citajuci ovo, da i se i ja malo iskenjam...
Razvojem softvera se bavim ceo zivot. Poceo sa 12 god iz zajebancije na komodoru, sada od toga 'leba jedem. Zavrsio srednju tehnicku skolu, za potom 5+1 god. giljanja ETF-a (oborila me Hilda na OET-u). Kad sam poceo da radim, radio sam za kikiriki. Nisam imao pojma, pored zavrsenog fakulteta. Sada, 13 god kasnije, radim za ok kintu i jos uvek nemam pojma.
Druze, usran je to posao. Placen jeste, al kad probijes 35. god.vise nisi za q. Dodje klinac sa 20 i sjebe te svojim znanjem. Jebi ga, on ceo dan kucka i cita, a ti to vise ne mozes: zena, deca, volja, picke materine.
Elem, zajebi kurseve, od toga nema nista. Sta vise, u firmi se takvi cv-evi ne uzimaju ni u razmatranje. Ko zna da radi posao, bilo bi ga SRAMOTA da napise da je isao ne neki kurcev kurs.
Krenuo si da radis, do jaja, pici javu i dalje, odslusaj par kurseva za android, odgledaj / procitaj par stotina tutoriala, napravi 10-20 aplikacija i stavi ih na G Store i to ce ti biti najbolja reklama i preporuka.
Ono sto se trenutno u ovoj bransi trazi: java7 + java8 (elementi funkcionalnog programiranja, OOD/P se podrazumeva). 3rd party biblioteke: React Java/Android, Retrofit, And. SDK u sitna crevca + NDK. C++ je veliki plus u ovoj prici. Poznavanje SQLite-a, REST-a, SCRUM metodologije i sl. se podrazumeva.
Ne znam sta bih ti jos napisao, a da ne bude da previse serem osim: NIKOME nemoj pominjati bilo kakav kurs, pogotovo ne ono Veselinovo sranje, jer ce ti se ljudi samo smejati.
Kad sve ovo sazvaces onako muski, proci ce jedno 2 god i u medjuvremenu mozes da freelance-ujes, samo, indijanci su jebeni igraci, ubijaju sa cenom. Ako te usere, mozda navuces 10-15ak jura sat, al ces jaja da oteglis. Dok dodjes do 30 jura, smorices se od ovoga i trazices drugi posao.
I jos nesto: 30 god je kasno. Ja sam sa 30 vec imao 7 god komercijalnog iskustva i 4 firme iza sebe...eto, a ti sad kako hoces.

Lazic

SSZGO kao personalni trener uzima 50e/h, kao vrsan programer bi imao 25, ne isplati se...

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Bojan

Eeeee moram da pohvalim SSZGO za post.   [clapp]   Jbg da ne bude da ga samo opstruiram.
Svaka ti dala SSZgo






ali vredi samo za sledecu sedmicu  ;)

Biker-Boy

Jedan moj drugar je isto kao SSZGO , samouk, doduse ne bas od pete godine na kompu, ali zna dosta toga, freelancuje, i kad ga usere moze lepo da se zaradi.
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Cek, ako se ne varam, forum s kog sad pisemo je SZGO napisao?

UFF


Major


MIGE

Citat: balavurda poslato 05 Februar, 2017, 20:47
Aj kad sam se ovako lepo zabavio citajuci ovo, da i se i ja malo iskenjam...
Razvojem softvera se bavim ceo zivot. Poceo sa 12 god iz zajebancije na komodoru, sada od toga 'leba jedem. Zavrsio srednju tehnicku skolu, za potom 5+1 god. giljanja ETF-a (oborila me Hilda na OET-u). Kad sam poceo da radim, radio sam za kikiriki. Nisam imao pojma, pored zavrsenog fakulteta. Sada, 13 god kasnije, radim za ok kintu i jos uvek nemam pojma.
Druze, usran je to posao. Placen jeste, al kad probijes 35. god.vise nisi za q. Dodje klinac sa 20 i sjebe te svojim znanjem. Jebi ga, on ceo dan kucka i cita, a ti to vise ne mozes: zena, deca, volja, picke materine.
Elem, zajebi kurseve, od toga nema nista. Sta vise, u firmi se takvi cv-evi ne uzimaju ni u razmatranje. Ko zna da radi posao, bilo bi ga SRAMOTA da napise da je isao ne neki kurcev kurs.
Krenuo si da radis, do jaja, pici javu i dalje, odslusaj par kurseva za android, odgledaj / procitaj par stotina tutoriala, napravi 10-20 aplikacija i stavi ih na G Store i to ce ti biti najbolja reklama i preporuka.
Ono sto se trenutno u ovoj bransi trazi: java7 + java8 (elementi funkcionalnog programiranja, OOD/P se podrazumeva). 3rd party biblioteke: React Java/Android, Retrofit, And. SDK u sitna crevca + NDK. C++ je veliki plus u ovoj prici. Poznavanje SQLite-a, REST-a, SCRUM metodologije i sl. se podrazumeva.
Ne znam sta bih ti jos napisao, a da ne bude da previse serem osim: NIKOME nemoj pominjati bilo kakav kurs, pogotovo ne ono Veselinovo sranje, jer ce ti se ljudi samo smejati.
Kad sve ovo sazvaces onako muski, proci ce jedno 2 god i u medjuvremenu mozes da freelance-ujes, samo, indijanci su jebeni igraci, ubijaju sa cenom. Ako te usere, mozda navuces 10-15ak jura sat, al ces jaja da oteglis. Dok dodjes do 30 jura, smorices se od ovoga i trazices drugi posao.
I jos nesto: 30 god je kasno. Ja sam sa 30 vec imao 7 god komercijalnog iskustva i 4 firme iza sebe...eto, a ti sad kako hoces.

mislis na it akademiju?tamo je moj drugar predavac po potrebi  [rofl] [rofl]

balavurda

mislis na it akademiju?tamo je moj drugar predavac po potrebi  [rofl] [rofl]

Da, bas to. Da nije smesno, bilo bi samo tuzno sta sve u ovoj zemlji prolazi i na sta se uzimaju pare. Oni koji znaju kako im je gazda poceo, znaju i sta da ocekuju od njega. Satro, on radio na razvoju IT-a u YU tako sto je donosio/svercovao racunare, mucio se itd...a onda se ozenio cerkom kanadskog ambasadora koji je, zamisli slucajnosti, tada imao firmu koja se zvala isto kao i njegova...price za malu decu.

Drugar je bio asistent na RAF-u i tamo je to bila prilicno ozbiljna prica, samo, to nije bio kurs, nego 4 god. guljenja stolice. Posle sam upoznao neke likove koji su to zavrsili, sa nekima od njih sam i radio i, mogu reci, klinci su sabijali! Ne samo sto su bili talentovani, nego su tamo i naucili svasta. Neki od njih sada rade za prilicno veliku lovu i to stvari koje su bas jebene. Neki od njih su bili pozvani da drze neka predavanja ekipi iz Googleta, pa ti sad vidi.

despic

klasican divljak

Major


balavurda


milomir22

@balavurda

Ne Indijanci, vec Indijci, znao sam jednog, radio za majkrosoft u bg-u, sad je u sijetlu, decko kaze da ih Indija od prvih skolskih dana priprema za programere i svima do jednog je cilj SAD. I ovaj je bio na 2 godine u srbiji, bg je bio kao usputna stanica za sijetl, a mi skolujemo kadrove koji nikada nece raditi u struci i zanimanja koja se vec 100 godina nigde ne traze, kako bi profesori (uglavnom partijski clanovi vladajucih struktura) primali plate i imali radna mesta.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

citam temu i placem ...
vidi redshadow ... ko ima sklonosti ka programiranju ...
svi programo u principu imaju
promenjive - u njih stavljas neke vrednosti
procedure - njima prosledjujes vrednosti
funkcije - njima isto prosledjujes procedure stim sto ti vracaju neku vrednost ... koji mozes smestiti u neku promenjivu  ..
... ovo je toliko banalizovano da svako shvati ...

sad ljudi se dohvateo sami programiranja prvo iz radoznalosti pa onda da bi sebi automatizovali neke operacije i slicno ...
sto duze ulazis u materiju vidish koliko zapravo ne znas ..
nema programskog jezika u kome se necu snaci posle nekog vremena a jos brze gledajuci neko kod vec pisan istim al sam to zabatalio ... osim kad bas moram ..

u zadnje vreme najvise me muka natera ka php kodu jureci greske vrlih programera i c# kroz ms resenje ...

moj ti je savet da preskocish basic pascal i te stvari jerbo se ne koriste i upishes kurs osnovni c# ... cisto da vidish dal umas zicu za to... posle uzmes visual studio od microsofta ... ima comunity edition ako sam pogodio naziv koji je dz ili ti free ..
ako vidis da ti to ide posveti par sati svaki dan pa vidi gde si za par meseci ... ako ne batali ...
znam bar 10tor ljudi i to vecinom zene koje su se upecale na tu pricu da ce postati programeri kroz malo vremena i da ce raditi kao koderi od kuce .... jos kad se dohvate java-e ... a u zivotu nisu nista radile al su videle u filmu kako neka riba programira od gajbe . elem neke su cak ono dale soma il koliko vec na it akademiji...
...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell