Glavni meni

Kurs programiranja

Započeo TEEfqd, 03 Februar, 2017, 14:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ma nema on pojma uopste sta znaci biti programer... cuo dobro placeno, veze s vezom nema a pravi se pametan... sta ces sa tom diplomom od 3 dana predavanja, obesis macku o rep? Sta ces sve i da nadjes dobro placen posao... dobijes zadatak, napravi to i to... i sta onda? Gledas ko tele u sarena vrata?

Inace, cim ti saljes poljubac na prethodnoj strani vrlo je verovatno da si mene prozvao zbog minusa a temu malo pre tek citam... jedino se na mene napalis jer mislis da sam izdepiliran... kazem mislis jer nisam od skoro, al za tebe cu specijalno da se pripremim, da ti budem lep i gladak :) Pravo na ocenjivanje trenutno nemam a nemam pojma zasto kad nista nisam istrosio sigurno... nemam sad kad su mi minusi najpotrebniji(a inace ih ne dajem skoro nikad ili vrlo retko)
Al ne tvrdim, necu da pricam napamet, al jednostavno osecam...

Ljudi su ti lepo dali dobronamerne savete, ti odma iz vedra neba direktno u jedra, duris se, pametujes a ni sam ne znas sta hoces niti si postavio konkretno pitanje... bas kako ti rece mareksin, bas je tako... kao da si rekao hocu da budem majstor, a videcu za sta... pa posle par minusa tek spomenuo android platformu itd... i to samo zato sto si cuo da je najzastupljenije i da moze da se zaradi a pojma nemas o tome... jesi li probao nekad sam da napises neki prost program recimo? Ili bar gledao nekog ko to radi?

Kod mene na fakultetu je programiranje samo jedan od predmeta i ne stavlja se neki preterani akcenat na to, vise matematiku, fiziku i osnove... pa je opet prolaznost tek nekih 20-30 procenata... znaci dobacio do sestice... a sta tek znaci biti dobar programer? Koliko takvih ima? -Malo, zato i jeste tako dobro placeno... al kad zavrsis kurs daces ti meni neki privatni cas da polozim to, ne sumnjam ja u tebe :-*

I onda... tudja misljenja me ne interesuju a ti otvorio temu... pa koj ce ti kurac onda tema ako te tudja misljenja ne interesuju?

PS znam da mi ovaj post nije trebao ali... jace je od mene s obzirom da si redovno bio bezobrazan prema meni, i ranije kad te nisam ni napadao ni dirao, ama spomenuo... okomio se i koristio svaku priliku da me poprckujes... nije da sam zlonameran al divno si se namestio(da se unapred ogradim) :)

Toliko od mene :)


mazzi

Mareskin se ozenio?   :o  ;D

TEEfqd

#42
Citat: Popsy poslato 04 Februar, 2017, 18:17
Citat: mareskin poslato 04 Februar, 2017, 14:02
Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 13:59
brate ne znam kako da ti kazem ovo ali ne vidim zasto treba da ti se pokloni paznja ovde dok god nemas odgovore na moja pitanja zbog kojih sam otvorio topic.
a pitanja su vise nego jasna.


Možda bi pomoglo da pročitaš sve od početka i pokušaš da shvatiš šta hoćemo da ti kažemo.
Ako ti i posle ponovnog čitanja ne bude bilo jasno onda zaboravi na karijeru programera.


Hm... pazi kad sam razmisljao da li da postujem ponovo... ljudi ti od srca daju dobre savete... ali ti mislis da to sto ti zelis odgovore koje zelis u formi koje zelis nas nesto obavezuju... to bi bila ta millenijum generacija... Niko nije u obavezi ništa da ti kaže (to govorim zbog stava koji provejava kroz tvoje postove... kao da ne živiš u srbiji.... ako lepo pitaš ljudi će ti reći ako zahtevaš... znaš i sam kako funkcionišemo svi ovde..)

Evo ja bejah na kursu Vinča škole za MCSE koja je trajala više od 6 meseci i mogu ti reći da sam u to vreme bio više nego zadovoljan i pristupom predavača i celom pričom... sve vezano za  kurseve zavisi samo od tebe... ako si u varijanti to je dovoljno sto čuješ... takvi će ti i biti rezultati... ako ispituješ i čačkaš paralelno to će uticati pozitivno... znam par drugara koji su bili na IT akademiji i opet se sve svodi na tebe... da će da se predavači lome oko tebe, neće... da će da ti odgovore na pitanje, oće... doduše u skraćenoj formi...

zato sam ti ja i poslao  linkove tutorial (koje možeš skinuti i  preko torrenta) gde možeš videti sve do najstitnih detalja sam... e sad staro pravilo, saslušaj sve radi kako ti misliš da treba...

nadam se da ti je ovo pomoglo ;)


Meni je jasno da je cela prica kurseva i predavanja zasebna masina za pravljenje novca, iz tog razloga se raspitujem, jer me interesuje legitimnost.
Dakle s obzirom da cu otici sa prednanjem koje prevazilazi osnove ocekujem da ce biti odgovora na pitanje koje postavim tamo, to je glavni razlog teme.
Hvala na odgovoru. Sve si jasno kao dan napisao. Jbg, nisam lik koji ce da ide uz ego nekog da bi dobio nesto. Ja licno bih precutao, ne bi punio tudju glavu govnima, ispostovao bih coveka.


Citat: ZEKA poslato 04 Februar, 2017, 18:34
Hoces linkove i materijale sa ETF-a pa da sam ucis programiranje1 programiranje2, objektno1, objektno2, algoritme i strukture...?
Sigurno ima stvari koje mogu tu da ti pomognu

Sve od materijala imam, celu zimu vec ucim javu.




@milos (bolje sam placen od prosecnog programera, jurim znanje ne kintu :*)
mogu i da podelim mudrost sa tobom koje ako se pridrzavas mozes samo da napredujes u zivotu, al nemoj da kazes nikom.
sto ulozis u svoju vugla ne moze da se potrosi.
i nisam supermen da znam ko mi deli minuse. i sta si se ti naso prozvanim odakle si sad ispo


da dodam jos posto vidim da si se potrudio u svom postu, pa da te ispostujem.
ljudi su mi dali dobronamerne savete koje nisam trazio i koje samo mogu da me skrenu sa pravog puta kojim vec idem
a to je efikasno ucenje, proces koji ne zaustavljam. postoji mali milion razloga zasto ne zelim da upisem fakultet da bih bio programer
a veci deo je upravo to sto je programiranje samo jedan od delova kao sto si sam rekao, 80% stvari mi nece biti od pomoci.

sto se tice tudjih misljenja, cenim ih dok god su vezani za temu koju sam otvorio. Kurs programiranja , ne lelemudanje ti treba da radis ovo radis ono.
jel treba jos?

mareskin

Citat: mazzi poslato 04 Februar, 2017, 19:34
Mareskin se ozenio?   :o  ;D

Tri puta vanbraèno, a mo¾da jo¹ jednom i zauvek braèno. Hvala na pozitivnim vibracijama :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: redshadow poslato 03 Februar, 2017, 14:28
Ne reklamiram nista [pomazi_me] interesuje me pa recimo nesto osnovno o ovome, iz necijeg licnog iskustva.
Koji kurs je bio kod koga, koliko novca je izaslo. Put nakon kursa (freelance ili rad u nekoj firmi)itd
[cheers]

Po¹to je vi¹e nas ovde prilièno glupo i iz prvog posta nismo zakljuèili na koje programiranje misli¹:
- koji operativni sistem
- koji programski jezik
- ima¹ li bilo kakvog iskustva
- mo¾da misli¹ na programiranje CNC ma¹ine
- programieanje ve¹ ma¹ine (ovo ume da bude zajebato)
- programiranje video rekordera da snimi utakmicu u odreðeno vreme
- ...

poku¹ali smo da ti kroz ¹alu i prve poruke uka¾emo da nisi napisao ni¹ta od gore nabrojanog, a oèekuje¹ odgovor.

Umesto da shvati¹ ¹ta ti govorimo, sve vreme ti prièa¹ o prvom postu u kome si ne¹to "konkretno" pitao.

Na tako "konkretno" pitanje si dobio odgovor.

Koliko ima¹ godina?

P.S. Ako veæ dobro zaraðuje¹ pusti nas sirotinju da zaradimo za `leba.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Popsy

Citat: redshadow poslato 04 Februar, 2017, 19:35

Meni je jasno da je cela prica kurseva i predavanja zasebna masina za pravljenje novca, iz tog razloga se raspitujem, jer me interesuje legitimnost.
Dakle s obzirom da cu otici sa prednanjem koje prevazilazi osnove ocekujem da ce biti odgovora na pitanje koje postavim tamo, to je glavni razlog teme.
Hvala na odgovoru. Sve si jasno kao dan napisao. Jbg, nisam lik koji ce da ide uz ego nekog da bi dobio nesto. Ja licno bih precutao, ne bi punio tudju glavu govnima, ispostovao bih coveka


e sad je veæ kristalnije :) ako veæ ima¹ predzanje moj bi ti savet bio pre da uletis u neku firmu kao junior developer i da tu "krades" cake zanata.. generalno za IT poslove toliko ne interesuju kursevi i diplome koliko kolièina znanja koje donosi¹... diploma bi ti samo omoguæila razgovor za posao a isto tako referenca da si u nekoj firmi veæ radio kao programer...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Ivicat

Samo je problem plata. Jer ako je sada placen bolje nego prosecan programer, kao junior ce imati daleko manju platu.

ZEKA

Citat: mareskin poslato 04 Februar, 2017, 19:06
Citat: ZEKA poslato 04 Februar, 2017, 18:34
Hoces linkove i materijale sa ETF-a pa da sam ucis programiranje1 programiranje2, objektno1, objektno2, algoritme i strukture...?
Sigurno ima stvari koje mogu tu da ti pomognu

Okaèi linkove neæe da ¹kodi. Niko ne zna sve.

http://rti.etf.bg.ac.rs/ Ovde ima i RTI i SI stvari kao i dosta hardverskih predmeta koji ce biti zabavni mazohistima.. Ako nadjem dropbox sa propratnim materijalima okacicu i to

TEEfqd

#48
Citat: mareskin poslato 04 Februar, 2017, 20:20
Citat: redshadow poslato 03 Februar, 2017, 14:28
Ne reklamiram nista [pomazi_me] interesuje me pa recimo nesto osnovno o ovome, iz necijeg licnog iskustva.
Koji kurs je bio kod koga, koliko novca je izaslo. Put nakon kursa (freelance ili rad u nekoj firmi)itd
[cheers]

Pošto je više nas ovde prilično glupo i iz prvog posta nismo zaključili na koje programiranje misliš:
- koji operativni sistem
- koji programski jezik
- imaš li bilo kakvog iskustva
- možda misliš na programiranje CNC mašine
- programieanje veš mašine (ovo ume da bude zajebato)
- programiranje video rekordera da snimi utakmicu u određeno vreme
- ...

pokušali smo da ti kroz šalu i prve poruke ukažemo da nisi napisao ništa od gore nabrojanog, a očekuješ odgovor.

Umesto da shvatiš šta ti govorimo, sve vreme ti pričaš o prvom postu u kome si nešto "konkretno" pitao.

Na tako "konkretno" pitanje si dobio odgovor.

Koliko imaš godina?

P.S. Ako već dobro zarađuješ pusti nas sirotinju da zaradimo za `leba.
iz prvog posta ni ne treba da zakljucis nista, nije na tebi da zakljucujes nego da odgovoris ako imas cime, ako nemas cutis.
koji kurs kod koga koliko para i koji put je bio ako su to prva iskustva u zaposlenju sa seritifikatom. a ti nabrojao xy stvari sam od sebe.
ja licno te ne bih davio svojim sranjima kao sto ti mene davis sa svojim tebra ako pijan ovo moram da pisem ovako znas da je iskreno.
blizu 30 godina imam. niko nikom ne otima leba u kojoj god da je bransi uvek ima za sve, ne sekiraj se.

mareskin


Vidim da si i temu otvorio dok si bio pijan.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd


mareskin

Citat: redshadow poslato 05 Februar, 2017, 01:21
ti si mentol

Èemu vreðanje?
Za mene je ovo uvreda. Potpuno nepotrebna.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

i za mene je uvreda tvoja izjava da sam bio pijan kada sam postavljao konkretna i jasna pitanja.
to sto nisi sposoban da odgovoris ili precutis jer nemas odgovor to je tvoja stvar. i jebem redom svima majku koji imaju problem sa mnom slobodno PP
za adresu da vam dam priliku mi se napusite kurcine redom. picke ljigave. koju god temu da otvorim po dogovoru klanovi lupaju minuse , napusite mi se kurcine redom

TEEfqd

ne mora niko ni da se cima do mene, ja cu doci sam da vam guram kurac u glavu

TEEfqd

to ceka prvo slaninara, samo da mi se namesti situacija da dodjem na neko okupljanje

mareskin

Nismo u istom fazonu oèigledno. Ne privlaèe me mu¹karci.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

I Irena kad je pijana izbacuje vi¹e poruka za redom... ;D Dodu¹e manje je nasilna... ;D

Glava Dole

Citat: mareskin poslato 05 Februar, 2017, 01:23
Citat: redshadow poslato 05 Februar, 2017, 01:21
ti si mentol

Èemu vreðanje?
Za mene je ovo uvreda. Potpuno nepotrebna.


Ne nerviraj se brt, nema svrhe a ni potrebe, vis da nije bas sav svoj :)

Bojan

Nije on pijan nego nepismen, vidi kako mu se otvorise postovi kad dodje do kurcica i teme koju voli.  [rofl]