Glavni meni

Ma¹ina za pranje i su¹enje ve¹a.

Započeo MIGE, 29 Januar, 2017, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Evo jutros stavio frotir i cebe u masinu, oprao ladnom vodom da zamirise, i posle susio 2.5 sata i evo samo malo frotir cu da dosusim na radijatoru i opet ista posteljina veceras :D

UFF

toj masini za susenje treba par sati da osusi jbt pa koliko ona struje potrosi za par sati?
da li se to sranje uopste isplati?

bigbad86

Ne isplati se nikako stalno da susis u njoj nego samo kad je minus ili kad ti je hitno. I to sto susim unutra su one mnogo kabaste stvari sto ne mogu na radijator. Gace, carape dukseve sve na radijator, bez susenja u masini. Ne znam kolko trosi kad susi ves. Ne verujem da je ispod 1.5Kw...

Gavrolini

Imam odvojene masine za pranje i susenje obe su beko.  Kad sam kupovao pre dve godine hteo sam isto 2 u 1 i svi su mi rekli ako imas mesta uzmi odvojene. Imam mesta po visini i uzeo sam odvojene i stavio jednu na drugu. Vecina sad masina moze da se tako montira. I leti i zimi susimo vec u masini. Zasto? Iz dva razloga...prvi jer je ves mnogo meksi i stvari ne mogu da se presuse kao na suncu( mogu ako si majmun), drugi razlog je jer peglu nismo upalili dve godine. Ako se ves odmah po zavrsetku rada izvadi i spakuje apsolutno nema potrebe za peglanjem. Susenje traje sat vremena, eventualno jos 20min ako je bas bas napunjena masina.

Gavrolini

I da...u njoj susimo bukvalno SVE pa cak i patike koje takodje i perem u masini.

Glava Dole

Ehh a susenje za nas zaostale...


;D

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ZEMZEM

Takoðe nisam za varijantu 2 u 1. Stoji na ve¹ ma¹ini, ima vakumske nogice. Ja je dodatno zategao onom trakom ¹to se ute¾e teret. Nije mrdnula sve ove godine.
Du¾ina pranja zavisi od kolièine ve¹a i kolièine vlage samog i programa koji se izabere.
Mi koristimo Gorenje su¹ilicu minimum 5-6 puta u nedelji. Garancija 5 god.
Evo radi i pre¹la veæ par godina garanciju. Jedini kvar i to u garanciji je bio na elektronici koja se nalazila na prednjem delu gde je displej i onaj toèak programatora.
Moji prezadovoljni. Jedan savet ako mo¾e¹ uzmi onu koja izbacije vazduh napolje preko creva. One sa kondenzatorom su malo zahtevnije jer stalno prazni¹ vodu jedino da je ve¾e¹ direkt na odvod kao i ve¹ ma¹inu, mislim da postoji ta moguænost.
Ja u lokalu koristim isti model Gorenje samo ovu drugu varijantu sa kondezatorom i ka¾e mi ¾ena da slabije su¹i od ove kuæi.
Takoðe imala je 3-4 kvara u garanciji koji su expresno odraðeni od strane servisa. Ka¾e mi majstor da su te sa kondezator sistemom sklonije kvarovima.
Kad sam kupovao pitao drugara koji popravlja ve¹ ma¹ine i ostale kuæne aparate on mi je rekao da uzmem Gorenje zbog cene delova a i same nabavne cene a ako me svrbe pare ima i boljih. Meðutim ja kad sam video razliku odluèih da tu razliku recimo ulo¾im u recimo motor  :D.
©alim se malo, nas stvarno dobro slu¾i ove godine i stvarno je extra stvar koju treba imati u kuæi. Sad oko potro¹nje struje - ne znam ni koliko tro¹i. Bitno mi je da ovi moji ne moraju da vukljaju ve¹ napolje da ga prostiru i skupljaju. Koliko puta se de¹avalo zimi kad ga iznesu da pokupi miris dima pa ponovo na pranje. A da se su¹i u kuæi napuni zidove vlagom.

UFF

Mige mislim da nema nista do 50k da radi oba a da valja

Ja cu na kraju kupim dve dimam jednu za delove  [rofl]

Gavrolini

Ja sam obe nove sa 3 godine garancije platio oko 56k

MIGE

imam gorenje 12 god.staru...od prvog dana DJUBRE
dobio od lazica na poklon staru gorenje,upravo je pakujem od nule...znaci sve nove gume,motor na vinklovanje,nova pumpa,novi kontakti na programatoru...farbanje i plastifikacija na kraju...i zabole me kara da dalje trazim masinu..imam mesta i za 5 masina ali necu da zauzimam sebi zivotni prostor...hvala mom dragom Lakiju na donaciji masine  [yahoo] [yahoo] [yahoo] :-* :-* :-* [srce] [srce] [srce]
temu sam posatvio jer mi treba i za zimske uslove masina za pranje i susenje...gluposti su price da ne valja 2 u 1...

MIGE

Citat: UFF poslato 31 Januar, 2017, 16:43
Mige mislim da nema nista do 50k da radi oba a da valja

Ja cu na kraju kupim dve dimam jednu za delove  [rofl]
oooo daaa...ima...vox,danas sam pricao sa serviserom istih  [thumb_up]
inace,skeptik sam bio i za vox tv,al evo ga fercera ko zmaj vec 2 godine

Gavrolini

Citat: MIGE poslato 31 Januar, 2017, 23:46
imam gorenje 12 god.staru...od prvog dana DJUBRE
dobio od lazica na poklon staru gorenje,upravo je pakujem od nule...znaci sve nove gume,motor na vinklovanje,nova pumpa,novi kontakti na programatoru...farbanje i plastifikacija na kraju...i zabole me kara da dalje trazim masinu..imam mesta i za 5 masina ali necu da zauzimam sebi zivotni prostor...hvala mom dragom Lakiju na donaciji masine  [yahoo] [yahoo] [yahoo] :-* :-* :-* [srce] [srce] [srce]
temu sam posatvio jer mi treba i za zimske uslove masina za pranje i susenje...gluposti su price da ne valja 2 u 1...
A ti kao neko je godinama posedovao 2u1 si bas merodavan da to kazes. I koji si kurac otvarao temu sa pitanjima ako vec znas da valja. Idi i kupio onda taj vox 2u1.

UFF

mene samo nervira kad kenjaju kao ne valja kvari se
pa ako imas dve funkcije napakovane u jedan uredjan naravno da ce losije da je obavljaju kao dual bajk i naravno da postoji veca sansa da se pokvari jer ima vise elektronike i motora
ali sta to znaci da treba da koristimo najstariju mogucu koja se ne kvari?
ili jos bolje da peremo na ruke?
necu da vozim jebenog golfa 2 ma koliko se golf 17 kvario, onaj ko je ziveo pre 50 godina taj i nije imao izbora, mi imamo

ЯЭВОЛУТИОН

Znas UFFe , neki put me zadivis nadrkanim komentarom....ili uvek...ne bitno.
Masina za susenje ima programator vise nego obicna masina i neke imaju ventilator za paru...i nista vise....grejac odrzava temparaturu u masini a motor vrti bubanj....i ves se susi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

ti mene vala nikad ne zadivis komentarom za nesto sto nisu motori jer lupas za sve pare o stvarima koje ne znas i nije mi jasno sto se tu koji qrac pravis pametan kad je dovoljno da si dobar samo oko mehanike
kao sto rekoh:
Citat: UFF poslato 01 Februar, 2017, 00:23
necu da vozim jebenog golfa 2 ma koliko se golf 17 kvario, onaj ko je ziveo pre 50 godina taj i nije imao izbora, mi imamo
a to znaci da necu kondenzacionu susilicu sigurno vec sa toplotnom pumpom i zbog brzine susenja i zbog potrosnje struje
i da kad otvoris obicnu masinu samo za pranje u njoj se nalaze svi ovi delovi :)
bravo strucnjak

http://www.reuk.co.uk//OtherImages/miele-heat-pump-condenser-tumble-dryer.jpg

! No longer available
! No longer available

ЯЭВОЛУТИОН

WOOOOOW toplotna pumpa....kako to naucnofantasticno zvuci...izmislili...nagurali klimu u masinu sa susenje....woooow...izum veka...

UFF ZRTVA MARKETINGA
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ranko

Uff my 2c

Pre 3 meseca sam uzeo obe masine a ne 2u1 iz par razloga ... 2u1 krace traje tj pre ce da se sjebe a smara me da se zajebavam sa majstorima kolka god da je garancija... 2u1 zna da se usmrdi pa posle sve sto operes i dalje ima neku memlu ( mozda zavisi od modela ) ovo su barem price od ranije... ne mozes da trpas sav ves da se pere nego moras iz 2puta... jer obicno ide 8+4, ili 7+4 ili 9+5 itd... 1u1 ima vise funkcija a veruj trebaju pogotovu kad imas nesto novijih stvari sto kazu za poso, jer neke masine znaju cak i da spale garderobu ako nije dobar program...

Btw uzeo sam obe Bosch... cekao sam i cekao i sacekao ih na 30-35% snizenju i kupio online ( jeftinije ). Bosch ima garanciju 5 godina ali ova akcija traje samo jos 10-15 dana...

Inace velika je razlika izmedju Bosch i Beko, ali Bosch serija 6 ili 8 ... Beko je dosta bolji od serije 2 i od nekih serija 4... bukvalno gledaj ko Audi vs Skoda :)

Miele je testiran na 20 godina i jedini i dan danas se pridrzava nekih starih pravila tako da su vrh masine.

Btw nova Miele masina za susenje od 1.500 evra izbacuje kosulje za svadbu. Bosch od 80.000 izbacuje za posao Bosch od 40.000 moras da protrcis sa peglom ako hoces na posao ( tebe bole patka ali zbog opisa da ti docaram :) )

polovne Miele su oko 600... ima dosta delova kod nas tako da nemas brige...

i ne zaboravi ... treba ti dobra masina za ves ako hoces da susara dobro odradi posao...

VAZNO : masine za susenje mnogo brze habaju odecu od klasicnog susenja.

VAZNO 2 : Poenta masine je da se ne zajebavas sa zicom dal je leto ili zima... bole te patka bre da susis i kacis... eto samo neki blazi program za neke nove majce ili sulje... ostalo sve zajedno peres... belo crno ko mu jebe mater ionako je za bastu :)

ne znam vise sta da ti kazem... ako se setim pisacu... ne znam dal sam odmogao... nadam se :)

MIGE

Citat: Gavrolini poslato 31 Januar, 2017, 23:57
Citat: MIGE poslato 31 Januar, 2017, 23:46
imam gorenje 12 god.staru...od prvog dana DJUBRE
dobio od lazica na poklon staru gorenje,upravo je pakujem od nule...znaci sve nove gume,motor na vinklovanje,nova pumpa,novi kontakti na programatoru...farbanje i plastifikacija na kraju...i zabole me kara da dalje trazim masinu..imam mesta i za 5 masina ali necu da zauzimam sebi zivotni prostor...hvala mom dragom Lakiju na donaciji masine  [yahoo] [yahoo] [yahoo] :-* :-* :-* [srce] [srce] [srce]
temu sam posatvio jer mi treba i za zimske uslove masina za pranje i susenje...gluposti su price da ne valja 2 u 1...
A ti kao neko je godinama posedovao 2u1 si bas merodavan da to kazes. I koji si kurac otvarao temu sa pitanjima ako vec znas da valja. Idi i kupio onda taj vox 2u1.
vidi...ne bih nikad ni otvorio temu da mi je budzet veci od 50.000 dinara...otisao bih i kupio miele 2 u 1  ;)

UFF

nemam mesta u kupatilu za drugu masinu a na terasi ne mogu da drzim jer je zimi hladno, jedino dizbacim bojler... da je roknem u kuhinju..

http://s24.postimg.org/lzird0zvp/2017_02_01_182310.jpg