Glavni meni

maticne ploce telefona

Započeo eclipse4, 15 Januar, 2017, 02:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

pokusacu da skratim sto je vise moguce :)

dakle,pre nekog vremena crkla mi je maticna ploca na telefonu,neki vec to znaju,odneo sam ga u par radnji gde su mi rekli da moram kupiti novu plocu i da druge nema,pa sam se tako bacio u potragu za istom.
listajuci kupujem prodajem naidjem na oglas gde decko prodaje tel sa razbijenim ekranom,ne reaguje ic na dodire ali je ploca ispravna,narucim,platim 8000 din telefon i otrcim u radnju na zamenu ploce....
plocu iz tog telefona metne majstor u moj telefon a moju pokvarenu stavi u drugi i skarabudji ga (bez znakova zivota)

par dana nakon zamena ploce mom telefonu krene da se polako gasi ekran...nesto kao sporo zatamnjivanje ili se jednostavno ugasi ekran a za svo to vreme ako pipam ekran,zapravo ulazim u opcije,menije itd samo sto ne moze da se vidi.....nekoliko dana kasnije je pocelo i da se gube segmenti po ekranu,pojavljuju linije itd...
odem opet do majstora,otvara tel,stavlja neku gumu preko fleta greje fenom cip i vrati mi ga uz najavu da ce tel raditi tako neko vreme i poceti isto da se ponasa sto je ubrzo tako i bilo,medjutim sada ga ja otvorim,ne odnesem ga majstoru i podbijem pod cip jos jednu gumu,sklopim i telefon proradi opet........ali kako je vreme proslo,ne mnogo pocinje ponovo isto.
otvaram tel,gledam a pod mikroskop,nigde nista na ploci da uocim,diram sve zivvo po njemu i posmatram ekran ali ne vredi,ne mogu da zakljucim koji je deo problematican.
sklopim tel i pocnem tako da ga koristim i opet posle par dana upada u boot loop...znaci non stop restart!
ulazim u twrp i instaliram novi android medjutim nikako nema pomaka samo restartovanje.

tu mi pukne film i izvadim mu plocu,znam da es kalaj topi na 300 i kusur stepeni i zagrejem rernu na 200 stepeni pa plocu u rernu na pecenje,unutra je zadrzim 10min. i izvadim je pa ohladim,vratim u tel ispod cipa i iznad cipa podbijem po jedan pocinkovan lim (zato sto hladi a mozda i nisam trebao da ubacim uopste) i telefon proradi kao nov!

iznenadjen rezultatom uzmem i drugi tel kom je ekran razbijen,metnem napunjenu bateriju i probam ali jok nikakvi znakovi zivota....raskrnkam ga celog,izvadim plocu pa na pecenje i nju po istom sistemu,ponovo dve ploce podbijene ispod i iznad procesora,vratim sve nazad i booom....radi i drugi tel.

e sad,neznam da li ce ovo cudo trajati zauvek ili ne ali vam sigurno daje vreme da iz telefona izvucete slike ili druge stvari koje su vam bitne ali eto ovo je vec treci dan od kad telefoni rade bez za sad smetnji.
ako ima nekog majstora i zna tj moze da da odgovor dal je ovo trajna metoda ili nek nek se javi,jer ako jeste ja bih da kupim ekran za ovaj tel i ostavim ga sinu.


[cheers] [cheers]

bigbad86


Glava Dole

Mislim da prica za onaj LG G3... a to je fora i za graficke... nisam znao da moze i sa telefonima iskreno, samo da svi elementi izdrze temperaturu a hladni lemovi se(mada opet privremeno) sigurno resavajau... idealno je prekuglavanje, mada je to vrlo tesko tj skoro nemoguce da tako maloj ploci sa toliko sitnih vodova...
A moja slika od pre koju godinu grafickih... ova crvena nije proradila, elektroliti su joj trpeli manju temperaturu i ubrzo su svi popucali ko kokice u rerni, leteli po celoj rerni dok na ovoj drugoj 4870 ostali netaknuti i ta je proradila ko sat, ja nisam mogo da verujem... nova pasta posle ispod kulera, sve sklopio i radila ko nova(a pre toga prvo pocela da pravi smetnje na slici dok nije prestao skroz da se pali racunar) :D


Hattrick

Na koliko stepeni su graficke pecene ?  :)

eclipse4

U pitanju je LG G3.

Maticna ploca telefona nema elektrolite pa pretpostavljam da joj na 200 stepeni nece nista mariti tih 10min. Zapravo vec se pekle obe na tu temperaturu i proradile.

Sad mi je da znam dal je ovo trajno resenje ili privremeno.da znam dal da ulozim u ekran ili ne

MIGE

Citat: eclipse4 poslato 15 Januar, 2017, 14:38
U pitanju je LG G3.

Maticna ploca telefona nema elektrolite pa pretpostavljam da joj na 200 stepeni nece nista mariti tih 10min. Zapravo vec se pekle obe na tu temperaturu i proradile.

Sad mi je da znam dal je ovo trajno resenje ili privremeno.da znam dal da ulozim u ekran ili ne
baci to u djubre i idi kupi tel..nikad to nece moci da radi kako treba

eclipse4

za sad radi kao i prvog dana kad je izasao iz prodavnice i jedan i drugi...sad je samo pitanje dokle ce......
kad bih znao da ce da izdrzi bar pola godine ne bi mi bilo tesko da onda izvucem opet i ispecem ih ;)

da bacim u djubre necu
da zajebem nekog i prodam kao ispravno isto necu.

najlakse je baciti ali ima malo cari i u popravci

Glava Dole

Citat: Hattrick poslato 15 Januar, 2017, 06:16
Na koliko stepeni su graficke pecene ?  :)

200 stepeni na 9-10min, obavezno moraju da se naprave odstojnici dole a ne direktno na foliju... ja sam uvrnuo blago holsrafe za drvo samo kolko da graficka lepo stoji na njima... i vrlo palzjivo izvaditi, nista nikako ne pipati dok se potpuno ne ohladi... ja sam znaci vadio ko na trnju i tacno se vidi kako se elementi ljuljaju, kalaj otopljen... to i jeste poenta, kad se posle ohladi da lepo uhvati i da se eliminisu hladni lemovi...