Glavni meni

Detalji iz domaceg Motoklasik sampionata

Započeo motoklasik, 17 Decembar, 2016, 20:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

motoklasik

Zima je, manje je voznje a vise vremena.
Imam povecu zbirku fotografija sa naseg sampionata starovremenskih motora dok sam i sam ucestvovao u raznim klasama, pa bih mogao neke zanimljivije da podelim sa posetiocima ovde.
Za pocetak ono sto je vecini najmanje poznato - prikolice.
Proci samo jednu krivinu na sportskom motociklu sa prikolicom i osetiti u svojim rukama tu igru centrifugalne, centripetalne, inercionih i drugih sila koje podivljaju jer nema naginjanja motora - verujte mi, ne zaboravlja se ceo zivot.

Nadam se da cete uzivati u fotografijama u ovom postu, koje su delo velikog majstora fotografije, mog prijatelja, profesionalnog Fotografa (sa velikim F) – Darka Vojinovica, cijom zaslugom su ti trenuci, na posbno kvalitetan nacin ostali zabelezeni.

Dakle, medjunarodno takmicenje u moto-klasik sampionatu, na vrsackom aerodromu 2006. godine u klasi motocikala sa prikolicom (klase D1 i D2):
Prvo grupa fotografija legendarne brace Kecman, Mileta i Branka, sa te trke.
Njih dvoje su, inace, nepresusan izvor duhovitosti i nezaboravnih anegdota sa ovih nasih trka.

Ova prva slika je, za mene, neprevazidjena. Pojavila se i na naslovnici nekih svetski uglednih casopisa:

(kliknuti na sliku za punu velicinu, detalji su kristalno jasni)













Po atraktivnosti ne zaostaju ni Dragan Dragoj - Draguljèe (iz Beograda), i balanser Karolj To¹kov - Karèi (iz Panceva),
visestruki sampioni drzave u klasi D1 (motori sa prikolicom sa tockovima do 15 coli):











A evo sta se desava kada samo za delic sekunde popusti koncentracija, u zelji za boljim plasmanom.
Prikolica sa brojem 333 iz Arandjelovca:

























Ima toga jos, dosta dobrih fotografija, ako postoji interesovanje postavicu jos koji post sa tim u vezi...




perlx


srbac

Sta bi sa ovim prevrtacima?


Odlicna tema!

motoklasik


@srbac: srecom nije bilo ozbiljnijih povreda....


Godine 2008. odrzana je brdska trka u Lazarevcu 2008. u okviru sampionata Srbije u starovremenskim motorima.

Kule Perisic je bio ukljucen u organizaciju i "vodio je program" preko razglasa, u svom stilu.
Negde u okolini se tog vikenda odrzavao nekakav lokalni izbor za mis, da li Sumadije, Pomoravlja ili tako nesto slicno... Kule obeca da ce dogovoriti sa organizatorima da se i ucesnice takmicenja "aktivno" ukljuce u tu nasu trku - kod dodele pehara i u kasnijem "druzenju" u gradu... :D

Kad se naculo kakve trofeje je klub LA MOTO spremio, a da ima i "ekstra nagrada"  ;D  koje su stigle zaslugom Kuleta Perisica, necete verovati, povukao sam na prikolici tri motora i vozio u tri klase ( C1, C2 i OPEN).

Brojevi 36, 72, i crna Yamaha sto se ne vidi broj, inace je 16:





I, odgovarajuce motivisan, u dve od te tri klase uzeo podijum. Ovo na slici je dodela za klasu C2 (vozio Yamahu XS500, br.72):





Slika sa dodele trofeja i "ostalih nagrada" u open klasi (Yamaha RD250LC, br.16) iz neobjasnjivih razloga nije prosla kuænu cenzuru, tj. izbrisana je iz kompjutera, ali u sredjivanju nekih slika, nadjena je ipak u papirnom obliku.
Na dodeli pehara u drugoj klasi (open), akteri na prvom i trecem mestu se menjaju, ali ja se ponovo "drzim" drugog mesta...  :D  Zlobnici su posle komentarisali da sam pred ciljem namerno usporio da bih bio drugi, sto naravno zvanicno nikada nije bilo potvrdjeno.







stilgar


Raja

Bio sam na toj trci u lazarevcu,odlicna staza i odlicna trka.Steta sto se to nije ponovilo

motoklasik


Evo malo da osvezim temu sa par slika sa trke prikolica u Vrscu.

Braca Telalovic (vozac), Mile Tesic (balanser) i Gedzin Kawasaki Z400 Twin sa pridodatom prikolicom.

Start trke. Mile se koncentrise... :D i na nogama i na glavi, svejedno mu je:







Evo jos par slika njih dvojice sa same trke. Za ovo ipak treba biti posebnog kova:
















rboban

Ride It Like You Stole It

Lone Wolf

Имал шта ове године, ко има календар?
Не може рај на земљи.

friziderdzija


krsta63

Citat: Lone Wolf poslato 20 Mart, 2017, 09:16
Имал шта ове године, ко има календар?
2017.
mada.. tesko je da ce da ispostuju sve obecane (naravno nase) trke
http://motosavez.rs/NEW/wp-content/uploads/2017/03/KALENDAR-2017.pdf