Glavni meni

Sjenièki sir - punomasni, prvoklasni

Započeo Flojd, 04 Decembar, 2016, 21:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Flojd

Ma nije, evo i ja sam na donjoj rezervi...Upisano za jednu kanticu pa ti javljam èim uspem da izvuèem koju.

Miki Mecava

I ja se javljam ako pretekne nesto 😃

juga


Lazic


El Jefe

Једи сира да ти дупе свира.
Друштво за заштиту од животиња

Flojd

#285
Citat: Laziæ poslato 14 Jun, 2019, 23:37
Ponesi jedno kilo u Vojsku... :-*

Stigao je tek kad sam veæ krenuo, jbg... Inaèe, ovo ¹to je Juga uzeo nije sjenièki nego miroèki sir i njega ima jako malo i tek ponekad. To je punomasni kravlji sir koji mo¾e da se griluje ili peèe u tiganju i po tome je jedinstven. ®ena koja mi ga dostavlja snabdeva ekskluzivne restorane tim sirom tako da to dobijem uglavnom za sebe. Retko pretekne koji paket.

Nego, posetio sam drugara na Pe¹teru odmah posle Vojske. Ima sira ponovo, izvolite naruèiti. Ista cena, isti i kvalitet. Kantica ko¹ta 2700 dinara. Ima starog - zgorelog a ima i mladog pa ko ¹ta voli... Biæe i prvoklasne pr¹ute na zimu. Evo kako se tamo ¾ivi:
























































































UFF

Citat: Flojd poslato 11 Jun, 2019, 15:06
Ma nije, evo i ja sam na donjoj rezervi...Upisano za jednu kanticu pa ti javljam èim uspem da izvuèem koju.

pa gde je kantica za mene i miki mecavu?

Gašpar

Ako naleti Miroèki, ja bih uzeo.

pajche

Da da javljaj za Mirocki ako ga bude, fenomenalan je kad se griluje.

Flojd

@Uff
Sti¾e za par dana za obojicu matori, javljam ti se ubrzo.  

@Ga¹par
@Pajche
Dogovoreno, ako pretekne javljam vam.

Flojd

Evo ¹ta je miroèki sir i kako se sprema...

Mo¾e da se jede i nepeèen ali punoæu arome i ukusa daje tek kad ga bacite na gril ili tiganj...


















Lazic

U tiganj ide i sjenièki opu¹teno...

Flojd

O da, ide ali se topi a ovaj se ne topi jer je kuvan u sopstvenoj surutki. Zato ¹kripi pod zubima pa ga zovu i ¹kripavac.

Lazic

Jeo sam taj, odlièan mada ¹kripi pod zubima...  :D :D :D

pajche

U Brdu Piva imaju skripavac, otkad sam ga probao postao je nezaobilazni deo porudzbine tamo

Flojd

E ba¹ taj sir mi sti¾e!  [thumb_up] Ta ¾ena snabdeva upravo Brdo Piva i jo¹ nekoliko restorana po Beogradu i na Ðerdapskoj magistrali.

UFF

ponesi mi komad tog skripavog da probam :D

Flojd

Hoæem. A sjenièki mi sti¾e ba¹ veèeras, evo sad mi javio drugar da je poslao.  [cheers]

@Miki Mecava
Baci mi broj telefona na pp pa te zovem da se dogovorimo oko preuzimanja.

UFF

pojeo i stari i mladi pa bi novu turu starog punomasnog ako ima?
mozemo i lazic i ja po pola..

Flojd

Sva sreæa pa sam brzo video poruku...  :D

Mladog neæe biti do proleæa a prevrelog ima koliko god treba. Sve je isto - i kvalitet i cena. Kantica je 2700 dinara.