Glavni meni

Sjenièki sir - punomasni, prvoklasni

Započeo Flojd, 04 Decembar, 2016, 21:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Kostić

ахахахах леба и сир су за београђане и оне дебеле лоптице масне ми од триес кила једемо само прво брање и месо са планинског ветра а то нема да се купи

е доносио нама еца сир са пештера док беше идеа његова доносио нам и месо убијали смо се од ждрања

Lazic

Citat: UFF poslato 06 Februar, 2020, 20:10
aj ne seri bre, pa ti ni leba ne jedes a ne sira  [rofl] imas 30 kila sve sa krevetom i mokrom kosom
Marko, ama ba¹ ni¹ta nije sme¹no u Kostiæevoj situaciji... Ne sekiram se previ¹e dok ima net da se javi, ali sme¹no nije...

UFF

 [neampojma] nemam pojma o kakvoj se situaciji radi ali sam prilicno siguran da je sam sebe tu doveo

da je manje unistavao vrednost svojih vozila i da ih je malo vise pazio sad bi sigurno imao i za planinsko meso i net

Lazic

Nekome je zivot majka, nekom maceha... Neki su manje neki, vise autodestruktivni...

Flojd





Gurmani, ostale jo¹ dve kantice od sada¹nje ture, ako kome bude trebalo neka se utefteri.

Aj' ¾iveli!  [cheers]

pajche

Eee dobro si me setio, pre par dana mi moj okruglasti drugar sto je bio poslednji put po sirac zamolio za jos jednu kanticu, tako da eto mene da se zapljunem da te oslobodim te tvoje muke

UFF

hoce neko da podeli jednu?

smaranje mi je da kuvam vodu i so, menjam sve itd

pola kantice pojedem taman bez da se ista drkam oko nje :)

banevuk

Citat: UFF poslato 28 Februar, 2020, 23:22
hoce neko da podeli jednu?

smaranje mi je da kuvam vodu i so, menjam sve itd

pola kantice pojedem taman bez da se ista drkam oko nje :)
Zalije¹ sa surutkom i nema drkanja sa vodom i soli

UFF


banevuk

Citat: UFF poslato 29 Februar, 2020, 01:24
kojom surutkom?

onom sa cesme?
Сурутка од крављег млека .....у радњама

Poslato sa VOG-L29 pomoæu Tapatoka

Lazic

Ide mi ove godine ba¹ polako, skoro pola kantice veæ par meseci u fri¾ideru, ni¹ta nisam pipao osim ¹to sam to pola razba¹kario po celoj kutiji, ni¹ta mu ne fali...

Flojd

Citat: pajche poslato 28 Februar, 2020, 20:43
Eee dobro si me setio, pre par dana mi moj okruglasti drugar sto je bio poslednji put po sirac zamolio za jos jednu kanticu, tako da eto mene da se zapljunem da te oslobodim te tvoje muke

Re¹eno bata Pajèe, evo stavljam kanticu u kola i èuvam za tebe pa æemo se nahvatati negde u gradu ovih dana.

Flojd

Citat: UFF poslato 28 Februar, 2020, 23:22
hoce neko da podeli jednu?

smaranje mi je da kuvam vodu i so, menjam sve itd

pola kantice pojedem taman bez da se ista drkam oko nje :)

Prijatelju kakvo bre kuvanje, kakvi bakraèi...Evo Bane kolekcionar hiljadarki uzeo jednom davno a iskusan kao da ga uzima ceo ¾ivot...  :D
A sve sam ti lepo napisao u vezi toga, evo pogledaj na pro¹loj strani u temi...

Nema frke za pola kantice, èeka te, taman æu burazeru da odvojim drugu polovinu.

I staviæu ti i presolac da ne mora¹ da cima¹ ni¹ta, tvoje je samo da klopa¹...  [thumb_up]

UFF


UFF

nesto zamrla tema a meni se jede sir, kakva je trenutna situacija?

mrle

Citat: UFF poslato 25 Septembar, 2020, 20:45
nesto zamrla tema a meni se jede sir, kakva je trenutna situacija?

u èetvrtak Igor kod mene pravio miroèki sir na ro¹tilju, takozvani ¹kripavac.
Joooj, kako je to dobro!!!

pajche

Uuuu taman ste me podsetili da vidim da porucim skripavac opet od njega. Volim taj "njegov" skripavac, ali se meni nesto uvek istopi, dajte savet kako da se to ne desi. Probao sam i sa jacom i slabijom vatrom, i vise i manje ulja, i duze i krace pecenje, ali mi nesto ne ide. U poslednje vreme uzimam kozji sir za grilovanje on ostane ceo i sjajnog je ukusa. Ali ne skripi :)

Gašpar

Meni se topi samo ako ne stavim ulje, ako stavim bude sve ok.

Flojd

Citat: UFF poslato 25 Septembar, 2020, 20:45
nesto zamrla tema a meni se jede sir, kakva je trenutna situacija?

Matori, nema sira veæ par meseci. Na¹ao drugar nekog pouzdanog otkupljivaèa mleka iz Sjenice tako da vi¹e ne mora da se zajebava sa pravljenjem sira, kanticama, slanjem busom, èekanjem love... Ovo mu mnogo jednostavnije.

Jedino ¹to sad imam je taj miroèki sir za grilovanje, to mi stalno sti¾e. To je punomasni kravlji sir sa planine Miroè u istoènoj Srbiji (samo sa tog podruèja je pravi) koji se, nakon ¹to se formira, bari u sopstvenoj surutki i onda mo¾e da se griluje i da zadr¾i oblik. Tek kad se ispeèe ispu¹ta sve svoje arome, inaèe mo¾e da se klopa i sve¾. Odlièan je ali ga nemam toliko da bih mogao da ogla¹avam. Mogu da odvojim po par kila ponekad ali nemam za masovnu prodaju. Marko Pajche se veæ prijavio i danas dolazi po svoju porud¾binu. Imam jo¹ 7-8 kila ako bude nekom trebalo. Evo sad æu da bacim koju sliku da vidite kako to izgleda.