Glavni meni

Sjenièki sir - punomasni, prvoklasni

Započeo Flojd, 04 Decembar, 2016, 21:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

Na internetu sam slucajno naleteo na snimak proizvodnje kulena u Sremu.Prica dedica koji je u zadnjih nekoliko godina uzimao prvo mesto za najbolji kulen .I on kaze ovako svake zime prerade i prodaju oko 4 tone kulena i 6 tona ostalih preradjevina , i to sve prodaju unapred.Svinje se kolju krajem novembra a kulen se isporucuje tek u junu mesecu

Andjelo

I on kaze svinja pred klanje ne sme jesti niti piti vode 24 sata pre.Kada se zakolje posle 24 sata , meso mora odstojati jos 24 sata do dalje obrade .Jer se takvim postupkom izbacuje sva voda iz mesa

®or¾

Anðelo nemamo taj komad mesa u rukama i u ustima pa da mo¾emo sa tolikom sigurno¹æu da tvrdimo da ne¹to valja ili ne valja,ja samo ka¾em da taj komad nije svinja kao ¹to si tvrdio i da izgleda ba¹ kako treba.po ovoj korici na fotki ne mo¾e da se tvrdi da ne¹to nije uraðeno kako treba,jer izgleda odlièno i nikakve naznake nema da je smuljano i zbrzano. [cheers]

Lazic

Citat: Andjelo poslato 11 Februar, 2019, 22:15
To ispucalo meso je puno vode i svinja je uranjena za plafon 6 meseci , a meso za dobru preradjevinu mora biti najmanje godinu dana svinja ranjena i sa malim postom koncetrata .Na kraju mi deda u poverenju rekao .....pa ko moze toliko da utovi svinja i da ceka kad je potraznja velika..kaze desi se kada se potrose domace zalihe da se meso kupuje u marketima za dalju preradu
Citat: Boban_m poslato 11 Februar, 2019, 22:37
Zlatibor je planina u Brazilu ;D
Slu¹am horor prièe godinama... Realno je da tamo ni blizu nema dovoljno ¾ivotinja za kolièine suhomesnatih proizvoda koje isporuèuju...

eclipse4

Ovo nije fabrika mesa,nit je fabrika suhomesnatih proizvoda.....ovde nema kobasica u folijama i nema mesa na tone.....nije firma,nije nakupac....kao sto rekoh drug mi donosi iz njegovog mesta i znam sta uzimam.

Dosta stvari su lepo recene kao i dosta baljezgarija...
Ne samo da ima ljudi ovde koji se razumeju u meso vec su i vidoviti  [rofl] ovamo okace slike sa rostiljanja a ono ispred u tanjiru pregorelo meso....onamo strucnjak iz prve ruke  [rofl]
Cini mi se da smo liga izuzetnih dzentlmena.

Sto se sjenice tice,sluzio sam vojsku tamo...neko vreme.....tako da secam se imena poput
Adnan,Besim,Bujar,Ermir,Florim,Gazmend,Kushtrim.....ne sumnjam da je sjenica bliza albaniji nego zlatibor.

A kao sto rekoh,nemam nameru da kolegi kvarim pricu nit sam okacio s namerom da bih nekom cinio usluge prodajom mesa....pa jos uvaljenog s kosova  [rofl]

Lazic

"Adnan,Besim,Bujar,Ermir,Florim,Gazmend,Kushtrim" se sigurno razumeju u su¹enje krava bolje od mene... :D

Kanarinac

Inace postoji i opcija edit, pa kad se nesto zaboravi edit pa se doda u post, ne mora 29 postova jedan za drugim da se dodaje.

Ivicat


®or¾

Ajde! Ubedi me u èetiri reèi,vidi¹ ja sam siguran da ne zna

Andjelo

Zaboravite da sam ista rekao ......Admini mogu da izbrisu moje postove , da se ne bi prepirali oko prsute
Vidi se da smo Srbi  :)

®or¾

Anðelo,nemoj pogre¹no da me shvati¹,apsolutno nemam ni¹ta protiv tebe,samo sam izneo svoj stav nema potrebe da se ljuti¹

Andjelo

Mene ne moze ni moja  zena da iznervira, a ne neko ovde......da sam najutljive priride odavno bi zavrsio u Kovin ili Vrsac

Lazic

Ne bi tebe primili u Kovin... ;D Prob'o ja, nisam uspeo da ih ubedim da sam lud... :o Budale... ;D

eclipse4

Aj svi po prsutu i za rsena prica.....  ;D


milomir22

Citat: Andjelo poslato 12 Februar, 2019, 16:00
Zaboravite da sam ista rekao ......Admini mogu da izbrisu moje postove , da se ne bi prepirali oko prsute
Vidi se da smo Srbi  :)

Bolje da se svadjamo oko prsute, nego oko vucica & co, ima vise vajde.

Sve sto vam ne valja kod ovih prsuta, saljite na moju adresu, zrtvovacu se vec nekako.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Meni ¹aljite pr¹utu, Milomiru mo¾e vuèiæ...

eclipse4

pitao ortaka,kaze da je pogledao pedigre bika koji je pusen.....pradeda (bikov pradeda) mu bio iz tutina,bem ga sad....uso sam u dilemo sta sam jeo.....izgleda das bik nije cist Srbin :(

milomir22

#257
Citat: Laziæ poslato 12 Februar, 2019, 22:03
Meni ¹aljite pr¹utu, Milomiru mo¾e vuèiæ...

Preskocicu...

Ja bih one Daciceve kuravice.



"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Uh ¹to je gadna... Vidi se Daèiæev ukus... Zamisli da je vi¹a od njega...

milomir22

U srednjoj cesce sirila noge nego svesku i pogledaj dokle je dogurala.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr