Glavni meni

Dynojet Power Commander

Započeo Bojan, 04 Decembar, 2016, 03:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m


Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

isto to rade i nemci....u zavisnosti od strane po kojoj vozis auto se steluje,,,englezi desni volan a evropa levi....samo se za trke steluje u zavisnosti kojih krivina ima vise i kakve su krivine....os da ti potanko objasnim problematiku....naskar se vozi u desno...desni krug....i automobli us offset za desnu krivinu..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Decembar, 2016, 19:46
isto to rade i nemci....u zavisnosti od strane po kojoj vozis auto se steluje,,,englezi desni volan a evropa levi....samo se za trke steluje u zavisnosti kojih krivina ima vise i kakve su krivine....os da ti potanko objasnim problematiku....naskar se vozi u desno...desni krug....i automobli us offset za desnu krivinu..
A izvini kako se to steluje, pojasni zivo me zanima?

UFF


Lazic

Citat: Bojan poslato 10 Decembar, 2016, 21:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Decembar, 2016, 19:46
isto to rade i nemci....u zavisnosti od strane po kojoj vozis auto se steluje,,,englezi desni volan a evropa levi....samo se za trke steluje u zavisnosti kojih krivina ima vise i kakve su krivine....os da ti potanko objasnim problematiku....naskar se vozi u desno...desni krug....i automobli us offset za desnu krivinu..
A izvini kako se to steluje, pojasni zivo me zanima?

Citat: UFF poslato 11 Decembar, 2016, 00:34
[rofl]

cek da izgugla prvo
Niste nikad centrirali trap...?

UFF

ovde je u pitanju kompjutersko stelovanje u realnom vremenu :)

Lazic

Ma odavno sam skrenuo sa teme... ;D

Bojan

Jesam centrirao trap i ovde i tamo ali me nikad niko nije pitao "za koju stranu puta zelite" settings? Ono sto mene zanima u revolucinarnom stelovanju na koju to stranu vece u UK a na koju u Evropi? Posle odgovora cu da napisem pricu iz servisa.
Ako ga dobijemo

Lazic

Pa drena¾a puta verovatno nije ista tamo i 'vamo... Znam da je autoban nagnut na jednu stranu, sve trake isto... Kapiram da ako ide¹ tamo 'vamo isto se potro¹e gume... ;D

I ovo sam èuo pre par dana/nedelja, ali nije izvor bio ba¹ da odjebem odma'... ;D

Slaninar

Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 00:55
Jesam centrirao trap i ovde i tamo ali me nikad niko nije pitao "za koju stranu puta zelite" settings? Ono sto mene zanima u revolucinarnom stelovanju na koju to stranu vece u UK a na koju u Evropi? Posle odgovora cu da napisem pricu iz servisa.
Ako ga dobijemo

Jesu te pitali pri pode¹avanju svetala na koju stranu puta ¾eli¹?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan


Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 09:50
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 00:55
Jesam centrirao trap i ovde i tamo ali me nikad niko nije pitao "za koju stranu puta zelite" settings? Ono sto mene zanima u revolucinarnom stelovanju na koju to stranu vece u UK a na koju u Evropi? Posle odgovora cu da napisem pricu iz servisa.
Ako ga dobijemo

Jesu te pitali pri pode¹avanju svetala na koju stranu puta ¾eli¹?
Nikad    [nono]

Slaninar

Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 14:20

Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 09:50
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 00:55
Jesam centrirao trap i ovde i tamo ali me nikad niko nije pitao "za koju stranu puta zelite" settings? Ono sto mene zanima u revolucinarnom stelovanju na koju to stranu vece u UK a na koju u Evropi? Posle odgovora cu da napisem pricu iz servisa.
Ako ga dobijemo

Jesu te pitali pri pode¹avanju svetala na koju stranu puta ¾eli¹?
Nikad    [nono]

Misli¹ da to znaèi da se svetla ne pode¹avaju razlièito za kola sa volanom na levoj i na desnoj strani?  :)
Ili da majstori ne pitaju gluposti, veæ u Engleskoj pakuju za vo¾nju levom, a u Njemaækoj za vo¾nju desnom stranom?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 14:23
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 14:20

Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 09:50
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 00:55
Jesam centrirao trap i ovde i tamo ali me nikad niko nije pitao "za koju stranu puta zelite" settings? Ono sto mene zanima u revolucinarnom stelovanju na koju to stranu vece u UK a na koju u Evropi? Posle odgovora cu da napisem pricu iz servisa.
Ako ga dobijemo

Jesu te pitali pri pode¹avanju svetala na koju stranu puta ¾eli¹?
Nikad    [nono]

Misli¹ da to znaèi da se svetla ne pode¹avaju razlièito za kola sa volanom na levoj i na desnoj strani?  :)
Ili da majstori ne pitaju gluposti, veæ u Engleskoj pakuju za vo¾nju levom, a u Njemaækoj za vo¾nju desnom stranom?
Ej tacno sam znao da ces da se primis ko zumbul. Nek se pise pa sta god?
Farovi za zemlje u kojima se vozi levom stranom su potpuno drugaciji od farova gde se vozi desnom stranom. Obe vrste farova se naravno steluju po visini i tacka susretanja ali ne moze se stelovati za levo i desno (osim ako to ne javi srbin info)
Za putovanje u evropu kupuju se specijalne nalepnice koje lepis sa vanjske strane  i obrnuto (kad ides u UK). To kontrolisu i francuska, belgijska i britanska policija.
Naravno na motorima nema toga (cisto da predupredim jos jedno pitanje)
I da, naravno da kad odes na MOT  da te niko ne pita vozis li po europi. Ogroman broj engleza ne putuje kolima

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Decembar, 2016, 11:15
Ja sam montirao bar trideset pc3 i bar 10 komada pc5....tvrdim da dobitaka nema ili su minimalni bez menjanja mape na dyno stolu....i to vise zbog kn filtera i aftermarket protocnog auspuha nego zbog power commandera.....uglavnom se izgubi u nekom donjem i srednjem rezimu a dobici su minimalni ili nikakvi u visokom....kad se podigne kompresija i promeni bregasta onda sve to ima smisla....
zasto.....
zato sto postoji idealan odnos benzina i vazduha za idealno sagorevanje....ecu uteruje tu kolicinu na donju granicu u rezimu merenja emisije izduvnih gasova dok pc menja parametre u bogatije...sto u nekom rezimu odgovara motoru a u nekom ne...

dakle to je ko oni retardi sto imaju po 100 kg tezine i nece
da smrshaju nego bacaju po par hiljada eu da bi im izduv
bio lakshi koju kilu i brzi motor ...
to hocesh da kazesh ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 00:38
Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 14:23
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 14:20

Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 09:50
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 00:55
Jesam centrirao trap i ovde i tamo ali me nikad niko nije pitao "za koju stranu puta zelite" settings? Ono sto mene zanima u revolucinarnom stelovanju na koju to stranu vece u UK a na koju u Evropi? Posle odgovora cu da napisem pricu iz servisa.
Ako ga dobijemo

Jesu te pitali pri pode¹avanju svetala na koju stranu puta ¾eli¹?
Nikad    [nono]

Misli¹ da to znaèi da se svetla ne pode¹avaju razlièito za kola sa volanom na levoj i na desnoj strani?  :)
Ili da majstori ne pitaju gluposti, veæ u Engleskoj pakuju za vo¾nju levom, a u Njemaækoj za vo¾nju desnom stranom?
Ej tacno sam znao da ces da se primis ko zumbul. Nek se pise pa sta god?
Farovi za zemlje u kojima se vozi levom stranom su potpuno drugaciji od farova gde se vozi desnom stranom. Obe vrste farova se naravno steluju po visini i tacka susretanja ali ne moze se stelovati za levo i desno (osim ako to ne javi srbin info)

Na (mnogim) motorima mo¾e.
Na (mnogim) kolima - mo¾e.

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 00:38
Za putovanje u evropu kupuju se specijalne nalepnice koje lepis sa vanjske strane  i obrnuto (kad ides u UK). To kontrolisu i francuska, belgijska i britanska policija.
Naravno na motorima nema toga (cisto da predupredim jos jedno pitanje)
I da, naravno da kad odes na MOT  da te niko ne pita vozis li po europi. Ogroman broj engleza ne putuje kolima

Naravno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

@slanino ne odustajes  [doh] za stelovanje kod kola javio net njuz ili srbin info?  [clapp]
a sta stelujes kod motora???  [rofl]  [rofl]  [rofl]

Slaninar

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 14:03
@slanino ne odustajes  [doh] za stelovanje kod kola javio net njuz ili srbin info?  [clapp]
a sta stelujes kod motora???  [rofl]  [rofl]  [rofl]

Ne odustajem kad znam da sam u pravu. Nema¹ kontra argumenata i onda kao mene proziva¹ kako sam ja kao uporan.

Mada, ¹to ka¾u, pametniji popu¹ta.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

#38
Kod motora nista zato sto je uzak, kod auta levi baca nize da ne ometa vozace iz suprotne trake(u slucaju voznje desnom stranom), sad da li je samo tako podesen ili je sam far takav nemam pojma... ali pre ce biti da je samo do podesavanja(s obzirom da se visina steluje kod svakog, ne steluje se levo-desno a nema ni potrebe)... nikad ne ismejavaj coveka ako nisi 100% siguran da si u pravu ;)

EDIT: Posto me zainteresovala prica proguglao i ni ja nisam bio u pravu, steluju se i horizontalno i vertikalno... eto za horizontalno stelovanje ni ja nisam znao do sad...

Bojan

Citat: Slaninar poslato 12 Decembar, 2016, 14:36
Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 14:03
@slanino ne odustajes  [doh] za stelovanje kod kola javio net njuz ili srbin info?  [clapp]
a sta stelujes kod motora???  [rofl]  [rofl]  [rofl]

Ne odustajem kad znam da sam u pravu. Nema¹ kontra argumenata i onda kao mene proziva¹ kako sam ja kao uporan.

Mada, ¹to ka¾u, pametniji popu¹ta.



Eeeee @slanino moja. Ne moze kontra argument na tvoju izjavu. Da bi dobio kontra argument daj argument. Daj argument, pojasni princip i da zavrsimo. Zar nisi primetio da se ja ne javljam kad ne znam, a ti sta li? ganjas broj postova? ili treniras  :drka:
Ugledaj se na omladinu, kad nesto nisu sigurni oni se informisu. Bravo Milose.  [clapp]