Glavni meni

Oprez

Započeo freepartyman, 03 Decembar, 2016, 00:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

©ta se èudite, kod nas godinama gu¾va na par raskrsnica,ali oni odbijaju da naprave kru¾ne tokove zato ¹to su tu pokaèili radre....,bitna je kazna a ne prevencija...
jin-jang

Bojan

Ovo je slican balon kao ono sa svetlecim prslucima. Ovo za maglu cisto sumnjam posto bi sa tom tehnologijom i avioni sletali po magli. Ako se ne varam sad prodaju neke *kao* lasere koje ukljucujes po magli za bolju vidljivost ali i to je par metara. To da snima po 3 trake u svakom smeru mi isto u domenu SF bar za sad, ali nocno snimanje odavno funkcionise. Ja imam par snimaka iz Nemacke  :(
@Peco za ti nije normalno da kaznjavaju pored skola i vrtica? Ja ne kazem da bilo gde drugo postujem ogranicenje ali oko skole uvek. Tu bi trebalo da je x2.
@ikomline jesu preterali sa sumom ali ja tu ne vidim problem. Dete mozes odvesti na skener i privatno ali ne mozes novo kupiti. Pa koliko idiota vidis u toku dana kojima deca stoje izmedju sedista? (pa zar i ovo malo sto se rodi treba da nastrada u kolima) Da ne spominjem one sto malu decu voze na motorima/skuterima sa velikom ili nikakvom kacigom.
Pa svi bajkeri zele da se kaznjavaju ovi sto pricaju na telefon dok voze, ali nekako sebi to isto uvek oprosti 98% nas koji smo trenutno u kolima.  [neampojma]

Samo represija,  [bejzbolka]  nazalost dokazano kroz iskustvo svih uredjenih zemalja; pljuvanje na ulici 50e, istresanje sline u hodu ili stajanju 50e, papir i opusak 30e i za par meseci Beograd i ostali gradovi isti kao gradovi koje slikamo kad putujemo.

Btw ovo ikomline ima neke veze sa kablovskom?
Pozdrav


Lazic

U odnosu na pola Italije, Beograd je jbn apoteka...

Boban_m

Citat: Bojan poslato 03 Decembar, 2016, 14:44
Samo represija,  [bejzbolka]  nazalost dokazano kroz iskustvo svih uredjenih zemalja; pljuvanje na ulici 50e, istresanje sline u hodu ili stajanju 50e, papir i opusak 30e i za par meseci Beograd i ostali gradovi isti kao gradovi koje slikamo kad putujemo.
Uredjene zemlje prvo obezbede normalne uslove za saobracaj pa se onda bave kaznenom politikom ili to tece barem uporedo. Koliko je pruznih prelaza bez rampe u Srbiji? Nazalost, svake godine ima po par nesreca na njima sa smrtnih ishodima. Koliko kosta ta precaga sa motorom i senzorom/daljinskim kontrolerom? Cijenim da za kupovinu jedne takve Skode mogu 3-4 rampe da se stave. Ovde nema ni jedan pruzni prelaz bez rampe a sumnjam da je drugacije u Engleskoj. Kontrola saobracaja je takodje jednako vazna ali ako se vlast bavi samo represijom a zanemaruje ostale elemente bezbednosti saobracaja onda je pitanje sta je u stvari cilj. Bezbednost ili neki drugi politicki efekat?

Andreja

Citat: Bojan poslato 03 Decembar, 2016, 14:44
Pa svi bajkeri zele da se kaznjavaju ovi sto pricaju na telefon dok voze, ali nekako sebi to isto uvek oprosti 98% nas koji smo trenutno u kolima. 

Trajno bih oduzimao dozvolu svim imbecilima koji kuckaju poruke, lajkuju, ¹eruju itd. dok voze.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hattrick

A one sto taguju ?  :)

Bojan

Citat: Boban_m poslato 03 Decembar, 2016, 15:56
Citat: Bojan poslato 03 Decembar, 2016, 14:44
Samo represija,  [bejzbolka]  nazalost dokazano kroz iskustvo svih uredjenih zemalja; pljuvanje na ulici 50e, istresanje sline u hodu ili stajanju 50e, papir i opusak 30e i za par meseci Beograd i ostali gradovi isti kao gradovi koje slikamo kad putujemo.
Uredjene zemlje prvo obezbede normalne uslove za saobracaj pa se onda bave kaznenom politikom ili to tece barem uporedo. Koliko je pruznih prelaza bez rampe u Srbiji? Nazalost, svake godine ima po par nesreca na njima sa smrtnih ishodima. Koliko kosta ta precaga sa motorom i senzorom/daljinskim kontrolerom? Cijenim da za kupovinu jedne takve Skode mogu 3-4 rampe da se stave. Ovde nema ni jedan pruzni prelaz bez rampe a sumnjam da je drugacije u Engleskoj. Kontrola saobracaja je takodje jednako vazna ali ako se vlast bavi samo represijom a zanemaruje ostale elemente bezbednosti saobracaja onda je pitanje sta je u stvari cilj. Bezbednost ili neki drugi politicki efekat?
Mozes li ti da zamislis da se sve sreduje a za to vreme niko se ne kaznjava dok ne bude tip-top. To bi bilo kao da ne jebes ribu dok ne skupis pare da joj platis vece sise. Rupa na putu losih puteva ne oznacenih, ne osvetljenih ima i po Engleskoj koliko hoces. Ima stjesnjenih ulica i kilometarskih kolona koje se prave svaki dan ali niko ne vozi zutom trakom (iz cuga £120) Reci u UK policija nenormalnom brzinom vozi po putevima (kod nas toga na srecu nema) i svake godine ubiju bar 10-tak ljudi i izazovu stotinjak nesreca.
Ja cu da ponovim jos jednom da sve sto ima kod nas tamo je isto ili jos gore osim licne nekulture. Policija nema nikakve veze sa odrzavanjem puta, rupama, znakovima, itd. Sto naravno ne znaci da ih podrzavam u kaznjavanju, pa niko ne voli da plati kaznu.
Ponekad pomislim da sam na nekom politickom opozicionom forumu. Svaka vlast voli policiju i kazne koje pune budzet, pa j... Seselj je taj koji je uveo porez na luksuz.
Koja kod tema da se otvori uvek se nadje @eclipse4 iz picke materine (koji verovatno zivi bolje od svih nas) koji sve to poveze sa pickoustim na jedvite jade i dubokoumno izrazi sumnju da postoje kamere koje snimaju nocu  [wtf]

Bojan

Citat: Laziæ poslato 03 Decembar, 2016, 15:11
U odnosu na pola Italije, Beograd je jbn apoteka...
E Lazicu pa nemoj da nas poredis sa firaunima  :P

mali_zmaj

NIsam protiv kaznjavanja,ali mame mu ga, daj mi cestu bez rupa,sa normalnim sahtovima,bez kolotraga,sljunka po cesti,normalnih pjesaka,ali i vozaca..,dobre obuke vozaca,predznanje koje se uci u skolama itd...i naravno dobru platu,pa ako zajebem oderi mi kozu sa ledja... Jebes represiju,ako nisi obezbjedio sve preduslove..... Dam ti primjer,koji nema veze sa saobracajem.. Da bi smanjili broj naoruzanih lica,opasno povecali cjene oruznih listova..,i uveli produzavanje istih,nekad bili trajni...,i sta su dobili.. Ljudi koji su imali oruzje na crno,i dalje ga imaju,a oni koji su predali legalna oruzja..,sad ce za inat da se naoruzaju na crnjaka,za inat...,jbg. Srbi smo,ako nemamo prangiju u kuci,kao da smo goli..!!!!

Znaci dobijes kontra efekat,uhvatis kaznjavati ljude,oduzimati vozacke,oni nastave voziti na crnjaka,ne placati kazne,voziti krseve neregistrovane....
jin-jang

Andjelo

Ja danas isao za Vrsac  i u selu Straza cim uspenjes breg  , ja gas da obidjem  golf 2  al kasno sam ih zametio uslikali me sa 57 km~h ..............uredno ispisali kaznu u roku od 7dana 1500 din inace je 3000 din

K_A_W_A

Koliko ja vidim na ovom snimku, primecujem da imaju kamere da snimaju nocu. Po meni ipak alkohol, preterana brzina i volan nocu, ne idu jedno sa drugim. Jos pogotovo sto kod nas kultura i znanje voznje-saobracaja je jako losa. Premotati snimak na 1:04

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/2548686/pojacana-kontrola-saobracaja-stefanovic-obilazio-punktove.html

Lazic

Citat: Bojan poslato 03 Decembar, 2016, 18:44
Citat: Laziæ poslato 03 Decembar, 2016, 15:11
U odnosu na pola Italije, Beograd je jbn apoteka...
E Lazicu pa nemoj da nas poredis sa firaunima  :P
Poslednje ¹to sam video pre pola Italije bila je mrvica ©vedske pre 13 godina... Oni su ipak van konkurencije... ;D






Citat: Andreja poslato 03 Decembar, 2016, 18:14
Citat: Bojan poslato 03 Decembar, 2016, 14:44
Pa svi bajkeri zele da se kaznjavaju ovi sto pricaju na telefon dok voze, ali nekako sebi to isto uvek oprosti 98% nas koji smo trenutno u kolima.  

Trajno bih oduzimao dozvolu svim imbecilima koji kuckaju poruke, lajkuju, ¹eruju itd. dok voze.
Aj taliban, ne kenjaj... :P Jo¹ je bangavi Klarkson pokazao da samo debili ne mogu da upravljaju kolima i rade ¹ta god... ;D Naravno da opada koncentracija, ali ako si sposoban da vozi¹, mo¾e¹ i da lajkuje¹, ¹eruje¹, tvituje¹, pu¹i¹, pegla¹, u¹iva¹ dugme... ;D



PECA BMW

Citat: Boban_m poslato 03 Decembar, 2016, 01:24
Pa i Skala 55 ima toliko konja a policijska verzija oko 80. Kao da je to uopste bitno.

Ne daj da te lazu i zivis u zabludi , imali su standardne motore kao i fabricki automobili !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Nema sta da me lazu. Bio je izlozen na sajmu automobila u BG.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: K_A_W_A poslato 03 Decembar, 2016, 19:40
Koliko ja vidim na ovom snimku, primecujem da imaju kamere da snimaju nocu. Po meni ipak alkohol, preterana brzina i volan nocu, ne idu jedno sa drugim. Jos pogotovo sto kod nas kultura i znanje voznje-saobracaja je jako losa. Premotati snimak na 1:04

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/2548686/pojacana-kontrola-saobracaja-stefanovic-obilazio-punktove.html

Ja jos nisam cuo da je neki glavonja prekoracio brzinu i platio kaznu....osim ako vecera za nacelnika nije kazna....a znam i da neki daju vise para za cascenje organa nego sto je novcana kazna da ne bi bilo bodova...jer su vec u crvenom....a politika
"mere povecanja kazni nisu urodile plodom, te cemo jos povecati kazne i time poostriti kaznenu politiku" ne pije vode....bezbednost u saobracaju se potstice merama od osnovne skole.....mi imamo veronauku i gradjansko, a nemamo saobracajno vaspitanje....ucimo orijentaciju u prirodi u ucionici, i bavimo se glavnm gradom "Nambije" .....kao da je to bitno...a mozda je bitno zato sto je tu zemlju otkrio doktor Sapic , bivsi ministar a sad precednik opstine.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boban_m poslato 03 Decembar, 2016, 22:43
Nema sta da me lazu. Bio je izlozen na sajmu automobila u BG.
kecev motor od 1300 ccm i dupli veber i malo ostrija bregasta je 80 konja....i svaka susa koja je ikada vozila keca je mogla isto to da napravi.....dzaba konji kad se auto uvija kao sarma....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Nikolaaaaw

I na sve to kad se doda turbina ima oko 115-120, steta sto nije zaziveo projekat, sad skoro smo rasturali taj motor na faksu  :)

PECA BMW

Citat: Boban_m poslato 03 Decembar, 2016, 22:43
Nema sta da me lazu. Bio je izlozen na sajmu automobila u BG.

i na tome ostao , samo izlozbeni primerak , terali su obicne keceve ,,

@ Nikolaaaa
Na faksu prucavate zastavine motore ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Decembar, 2016, 23:02
Citat: Boban_m poslato 03 Decembar, 2016, 22:43
Nema sta da me lazu. Bio je izlozen na sajmu automobila u BG.
kecev motor od 1300 ccm i dupli veber i malo ostrija bregasta je 80 konja....i svaka susa koja je ikada vozila keca je mogla isto to da napravi.....dzaba konji kad se auto uvija kao sarma....
To je bio onaj stari 101 specijal, imao naslonjace za glavu i 2 vrata cini mi se. Da, da jos se sjecam tog Webera 32 DMTR.

Nikolaaaaw

Nije bas proucavanje, bila je neka vezba, rasturanje komplet motora, a taj zastavin nam je bio najlaksa varijanta, a i nema nikakvu funkciju vise, stoji samo kao eksponat na katedri :)