Glavni meni

Pomoæ za malu Ivu

Započeo Vrndalama, 26 Novembar, 2016, 10:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: jevta poslato 29 Novembar, 2016, 10:43
Neki smatraju da sam human neki ne.
Moj stav je da ne uèestvujem u akcijama ovog tipa iz razloga ¹to je to posao dr¾ave.
Da aktivan sam i spreman da uèestvujem u demonstracijama ,revoluciji da se to istera na èistac ali tuð posao da radim neæu.Spreman sam da pomognem tamo gde to nije propisano i ureðeno.Imam do sad iza sebe vi¹e desetina davanja krvi i nekoliko plazme.
Ako plaæam puno zdravstveno osiguranje smatram da taj kome je plaæeno treba to da ispo¹tuje.
Svi vi koji se krijete iza donacija i smirujete svoju savest na taj naèin razmislite o sledeæem.
Ajde da vreme novac i energiju koju potro¹imo na ovo kvazi humanisanje potro¹imo da nateramo dr¾avu da radi svoj posao u tom segmentu pa da vidimo dokle mo¾emo da stignemo.



Problem i jeste ¹to dr¾ava naplaæeni novac deli ¹akom i kapom i razbacuje.
Dok se dr¾ava natera da radi svoj posao mnogi æe umreti ili ostati invalidi. Mora ne¹to da se uradi dok se jednom ne dovede dobra vlast na èelo dr¾ave. Jedan od naèina da se pomogne je i humanitarna pomoæ graðana.
Nije kvazi humanisanje niti smirivanje savesti, ako nekome pomogne¹.

To je stvar izbora i moguænosti.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bobangsxr

Ovde u CH svakog meseca salju uplatnice iz raznih fondova za pomoc pa ko hoce uplati koliko zeli ko nece baci uplatnice i cao

Bojan

Citat: jevta poslato 29 Novembar, 2016, 10:43
Neki smatraju da sam human neki ne.
Moj stav je da ne uèestvujem u akcijama ovog tipa iz razloga ¹to je to posao dr¾ave.
Da aktivan sam i spreman da uèestvujem u demonstracijama ,revoluciji da se to istera na èistac ali tuð posao da radim neæu.Spreman sam da pomognem tamo gde to nije propisano i ureðeno.Imam do sad iza sebe vi¹e desetina davanja krvi i nekoliko plazme.
Ako plaæam puno zdravstveno osiguranje smatram da taj kome je plaæeno treba to da ispo¹tuje.
Svi vi koji se krijete iza donacija i smirujete svoju savest na taj naèin razmislite o sledeæem.
Ajde da vreme novac i energiju koju potro¹imo na ovo kvazi humanisanje potro¹imo da nateramo dr¾avu da radi svoj posao u tom segmentu pa da vidimo dokle mo¾emo da stignemo.


Ko se krije iz cega i dali smiruje savest pitanje je koje je potpuno nevazno. Ako mislis da je tvoja donacija u krvi ili u plazmi dovoljna to je samo tvoja odluka i nema niko mandat da te osudjuje za to.
Kad mi navedes u kojoj to zemlji osim Kube i nas imas toliko za onu sicu od love koju dajes za zdravstveno osiguranje ja cu da ti skinem kapu i podrzim tvoju revoluciju.
Niko nikome nije ponudio da radi tudj posao nego je dat predlog da se pomogne detetu.
Ja licno cu da posaljem novac koji mogu za odredjenu osobu radje nego da sviram kurcu na protestu da bi se vratio kuci pun sebe.
Ali eto ti pokreni akciju organizuj sve a mi cemo se pojavit.

mrle

Citat: Bojan poslato 29 Novembar, 2016, 15:09


Ali eto ti pokreni akciju organizuj sve a mi cemo se pojavit.


uvek prisutan

jevta

Ja ne dajem siæu za osiguranje èak ¹ta vi¹e ko¹ta me debelo zadnjih 30+ godina

Bojan

Citat: jevta poslato 29 Novembar, 2016, 16:51
Ja ne dajem siæu za osiguranje èak ¹ta vi¹e ko¹ta me debelo zadnjih 30+ godina
Ti placas neko specijalno osiguranje? Napisi to debelo

jevta

Jedna neto plata medicinske sestre meseèno malo li je

mkt

bolje zaklucajte ovu temu ali je stavite na vrh da se ne bi blamirali vise

Hohštapler

Jevto, de fakto da drzava treba da resava sistemski ovakve probleme, ali dok se to ne desi, sta raditi???!
Da je tvoje dete, cekao bi drzavu da se izmeni ili jurio na SVE moguce nacine da mu se pomogne??

Zamislite patnju roditelja koji se em nadje u najgoroj nocnoj mori - dete mu pati od ozbiljne bolesti,
em mora da juri ogroman novac...
Nedao Bog nikome.

Meni 100 dinara ne znaci nista, ako nas bude dovoljno - njima ce znaciti sve.

U raspravu oko "pravilnika" necu da ulazim, apsurd. Dokaz u kakvom vremenu zivimo ako je to u ovakvoj temi bitno.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic


Hurricane

Citat: mkt poslato 29 Novembar, 2016, 21:34
bolje zaklucajte ovu temu ali je stavite na vrh da se ne bi blamirali vise


..to je to, blam i ni¹ta za dodati

UFF

drago mi je sto su mi clanovi olaksali posao, nisam hteo da se mesam dok ne cujem glas vecine
od sad (iako nije bilo pozeljno ni do sad kao sto pise u pravilima ali potpuno razumem one koji ih ipak otvaraju) svaka slicna tema ostaje na forumu ali ostaje zakljucana

tako ce svako moci da je procita i ko zeli da pomogne a izbeci cemo prepucavanja, banovanja i blam kako su to neki nazvali