Glavni meni

"Dog bones" 200-205mm, gde?

Započeo nano, 26 Novembar, 2016, 02:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nano

Dakle treba mi "dog bones" ne znam po srpski kako se zove. Mozda neko zna koji motor ima fabricki, od oka do oka 200-205mm, svejedno dal je precnik 10 ili 12mm.



BOKYBOY

Za koji motor i sta zelis da postignes,da spustis ili podignes zadji kraj? Imam ja originalne od Thunderace,zaboravih dimenzije,premericu pa javljam ili izguglaj ti ako te ne mrzi.Ja sam stavio 4mm krace i podigao motor oko 4cm.
p.s.Po Srpski je koske  ;)

nano

Kad sam pricao sa dvoje-troje ljudi o tome i kazem koske svi me belo gledaju, cobani. No, msm da su te iste ko moje 170mm tj da nisu 200. Hocu da spustim zadnji kraj, pa sam kontao ako uspem da iskopam neke fabricke da ne moram da porucujem iz US one za spustanje aftermarket.

ЯЭВОЛУТИОН

previse ti je 3 cm ....pasce motor skroz dole nazad....ko coper da vozis...skini donji sraf sa koski i spusti motor da procenis koliko ti duze koske trebaju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

Zadnja viljuska i amort su stavljeni drugi. Neko parce celika sam isbusio na par mesta pa sa njim "stimao" visinu motora.

Jer koliko sam ja shvatio matematiku da produzim koske 3cm, da je sve standard rep bi otisao oko 9cm dole.

Hurricane

...tako nekako, ja sam pomeranjem 3 cm, kod mene je drugaèije malo, dobio isto oko 10 cm..

ovo mo¾e svaki bravar da ti napravi samo dobro parèe metala da ti naðe..

nano

Dvomio sam se dal da pravim, kao sto ti rece kod bravara ili da porucim "loweing kit" i imaju neke vortex jeftino tako da cu verovatno to uzeti.


ЯЭВОЛУТИОН

evo sad merio...od zx9r su na toj meri....juce uzeo neke trapove od 9-ke za sebe....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

Na kojoj meri? Imam ja klackalicu i koske od ZX9R ali mislim da je C model

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

A mislio si na aftermarket, sad cu da vidim dal ima takav isti. [thumb_up]


Grof

Ma to mo¾e da napravi na meru svaki pismeni bravar, samo da ima materijal koji nije kilav. A bravara makar u Novom Sadu imamo, nema potrebe se zajebavati sa poruèivanjem.

petar357


Dve ovakve koske ni jedan bravar nece napraviti za 2000 din. a posebno ne od aluminijuma 7075 kao sto su ove, ili bar od 6061.

Da ne govorim da ce prvo da pita - A kolika serija ti treba? Pa kad cuje da su samo dva komada, moze, ali po ceni kao da pravi 10... -A treba i tvrd materijal? Sjebace mu noz, pa sta je onda napravio...   -U principu moze, ali zajebano je to uraditi, kostace...

To je otprilike standardna prica kad odes kod bravara....

nano

Citat: Grof poslato 02 Decembar, 2016, 07:37
Ma to mo¾e da napravi na meru svaki pismeni bravar, samo da ima materijal koji nije kilav. A bravara makar u Novom Sadu imamo, nema potrebe se zajebavati sa poruèivanjem.

Ne vozi se tako da nije prob da sacekam 20es dana.

@petar357

To zavisi vec kod koga radis, mozda je taj tvoj bio "zuti" pa te izvalio i zato `teo da te odere. ;)

Kakav je to strugar kom bi bio problem da obradi AL pa nije to inkonel...  Nego ovaj moj mi pravio caure sa 56mm na 54mm od aluminijuma. Kad sam rekao da je za motor covek rece da nacrtam i da donesem crtez, 800din...

Hurricane

...taj fazon, maks hiljadu dinara, ako je bravar nije zlatar majku mu..

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: nano poslato 02 Decembar, 2016, 12:27
Citat: Grof poslato 02 Decembar, 2016, 07:37
Ma to mo¾e da napravi na meru svaki pismeni bravar, samo da ima materijal koji nije kilav. A bravara makar u Novom Sadu imamo, nema potrebe se zajebavati sa poruèivanjem.

Ne vozi se tako da nije prob da sacekam 20es dana.

@petar357

To zavisi vec kod koga radis, mozda je taj tvoj bio "zuti" pa te izvalio i zato `teo da te odere. ;)


pa kad nosi sluzbenu majcu za sendvicozderacite.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FJCharlie

a da nadjete nekoga da to isece na waterjetu?
Marko afrikanac je imao neku semu za WJ pa pitajte.