Glavni meni

Niklovanje i hromiranje

Započeo Gašpar, 04 Novembar, 2016, 18:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Kako mislim da æu ove zime raditi jednu lepu restauraciju, biæe mi potreban i neko ko se bavi hromiranjem i niklovanjem. Konkretno me zanimaju obruèi od toèkova, blatobrani, guvernala, ... U principu relativno sitni delovi.

Da li ste nekada radili ovo, s kim ste radili i kako se kreæu cene?


ЯЭВОЛУТИОН

ovde u Srbiji niko to ne radi u kvalitetu.....ima dekorativnih namestajskih hromera i niklera ali nista od toga nije predvidjeno da kisne.....problem je u pripremi i primarnom nanosu bakra....sve u kvaliteu mozes dobiti u Nemackoj...jako skupo i dulgo se ceka....u engleskoj se krace ceka ali je nijansu skuplje zbog transporta....
Ako bas insistiras mislim da ktitor ima svoj nikleraj
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Vidi sa Lopinom. Mada mislim da je papreno skupo to gde on salje.

Andreja

Seèem tuki ako ne radi onog matika :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Ima neki lik u Futogu èini mi se, radi 'u kvalitetu', èak je i priprema sva njegova. Po¹alje¹ mu zarðalo i raspalo, vrati ti nov deo.
Ali nije ni malo jeftin. Nekoliko mojih redovno radi delove za restauracije kod njega. Postaviæu kontakt kad saznam.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

Ja sam za moj motor dosta stvari uradio , trik je u pripremi kuju sam sam radio i ona je naj skuplja. Hromiranje sam radio u firmi "galvanotehnik" ili tako nesto i planiram zimus jos nesto da im saljem .
Uopste nisu skupi ali da znas da pripremu ne rade . Postuju ceo proces bakarisanje-niklovanje-hromiranje i evo kod mene ti delovi 3-4 godina kao da juce uradjeni ..

Ovaj nosac fara mi oni hromirali i evo ga odlican je i dan danas , cini mi se oko 3000 din me kostalo ...

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

ЯЭВОЛУТИОН

galvanotehnik je bosnjacki....namestajci....ne rade pripremu....mislio sam na njih a ne na ktitor...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga


ЯЭВОЛУТИОН

nemoj gasa da ti hromira....to ni za namestaj nije....bar kad mi je radio pre dvadeset godina....priprema kurac zivi a nanos nepostojan....guli se ko mladi krompir.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

Sva¹ta se izmenja za 20 godina. Nemoguæe da toliko traje a da toliko oèajno radi.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Andreja poslato 08 Novembar, 2016, 00:07
Sva¹ta se izmenja za 20 godina. Nemoguæe da toliko traje a da toliko oèajno radi.
znam neke trideset i kusur godina, budala bio budala osto 100%
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

da li moze da se hromira plastika i sa kakim reultatima

lord_oblivion

Pitaj bilo koga sa kineskim kruzerom  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasa ns 1 poslato 11 Novembar, 2016, 23:15
da li moze da se hromira plastika i sa kakim reultatima
naravno da moze....farba se grafitom a zatim klasicam postupak galavanizacije...uslov je da pre toga nije radjena galvanizacija i da komad nema nikakva ostecenja...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Citat: sasa ns 1 poslato 11 Novembar, 2016, 23:15
da li moze da se hromira plastika i sa kakim reultatima

Moze , radi tip u BG-u , video njegov rad i odusevio se , uglavnom da je nova ABS plastika i nema problem , moze i polovna ali da je dobro pripremljena ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Ivicat

 [wtf]Buraz trazi da mu neko hromira par delova. Nasao nekog Rileta iz Kg-a i jos jednog iz Pozarevca. Ovaj Rile mu trazi dosta manje para od ovog iz Po. Da li je neko mozda cuo za ovog iz Kg-a?

Trebalo bi da je ovo taj Rile:
https://www.facebook.com/ristic.vladan.79

Tihi_ZR

Ga¹o, moj matori restaurira stare Tomose i Puhove i sve obruce i te sitnice nosi u Futog, cimni me da ti dam adresu sutra ako zelis.
Do sad je bas nosio bar za 5 motora i to sve po malo tako da coveka ne mrzi da radi i sitno.

ЯЭВОЛУТИОН

nazalost puh i tomos nisu poznati po hi-end hromu.....ili niklu....raspitaj se prvo da li nanosi sloj kiselog bakra i koliki....to je noseci sloj za kvalitet...vecina radi samo cijanidni u mikronima i odmah preko hrom pa nikl.......inace se taj sloj kiselog bakra polira  pre nikla i hroma....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Kupio sam nekog Torija pre godinu i po dana i ba¹ sad kreæem da ga pokupim. Biæe da æe mi trebati broj koliko za par sati  [rofl]