Glavni meni

Honda Cbr 900rr 1996 Fireblade mala pomoc

Započeo IgorCbr, 30 Oktobar, 2016, 21:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

IgorCbr

Zdravo svima ja sam novi clan i sam iz Makedonije,ovako imam cbr fireblade iz 96 mnogo puta sam ga rasturao i sastavljao ali mislim da imam neka greska u crevama koju idu od karburatore,rezervoar benzinskom pumpom i tako dalje,sad treba mi pomoc ili ako ima neko neki plan sa svim crevama koje kuda ide i kude stoje,drugo interesuje me jel ima ovog cbr neka pumpica za vakum zato sto nemogu da je pronadzem uz motora a imam ga jos iz 2004g sad poceo je da pravi nekakav zvuk na primer kad dajem punu gas i odzemem pocinje da puka iz auspuha a prije nije pravio to mislio sam da je do svecicama kupio sam nove Denso Ilirium i pak isti problem,karburatore nikako nisam cepkao ili steluvao jel moze od samog stojanja i od vremena da su rasteluvana ? ako moze neko ssa vise iskustva neka podelji neko mislenje...Hvala na svima pre vreme  :P :P

Prije dve nedelja isto sam kupio Honda Cbr 2002 ali ima neki problem sa radalicom i boja mi nije bila lepa pa sad sam ostrugao plastike onda cekam da majstor pomine sa sprickitom pa cu da ga farbam,isto interesuje me gde mogu da porucim i nadjem Uljenom pumpom ali da je nova jer stara pumpa mislim da nije u redu zato sto sveti lambica za ulje kad je zapaljen na malim obrtaima,isto tako treba mi lagere lezeci i leteci za radalicom nove gde mogu da porucim :) :) ili ako ima nekog takvog cbr na delovima neka pise tu pa videcemo neku kombinacijuuu  ;D ;D ;D

Glava Dole

Kad si poslednji put proveravao nivo tecne kompresije? hoce to kad je nivo pri kraju :D

Lazza

Kompresija ti curi negde. Imao sam isti problem...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
I may be dumb, but I'm not stupid.

Bojan

@lazza
@milos96
Fazon sa tecnom kompresijom je bio odlican ali je istrosen, moze li nesto novo?
Covek lepo pita za pomoc, pomozi ako mozes ili preskoci temu

Evo ja ne mogu da pomognem ali znam da ce neko da se nadje sa dobrim savetom
Pozdrav

UFF


IgorCbr

Haha :D Nivou na ulje na cbru 929 je odlicno ali ipak sveti lampa za ulje na malim obrataima sto mislim da je uljena pumpa sjeb*na, kad sam kupio motoru kad sam rasklopio masinu unutra na starim gazdima neko je masinu napunio pjesak pa mislim da je i od to radalica sjebana ali zato sam ga kupio za 600eura mislim da je cjena bas lepa radalicu sam kupio za 100eura ali sad baram gde da kupim lagere letece i lezece ali hocu da porucim nove.bas bi hteo pomoc ako neko zna od gde i da nabavim i da nije cjena mnogo da je skromna :P :P

Sto se tice 900rr fireblade 96 mislim da sam pogresno povrzio crjeva pa zato kad dam punu gas i kad odzemem poce da puca iz auspuha a prije nije bilo tako.
Napravio sam kompletan servis ove sezone od lamele,ulje,filter vazduha filter ulje,novim denso ilirium svecicama filter benzinom i pak isto stanje ako neko moze pomoc bio bi zahvalan :P :P

Djerma

Mozda ti se I auspuh probusio negde pa zato puca. Uglavnom proveri koliko ti daje pritisak na drukalici.Ne mozes da pogresis pri povezivanju creva, samo proprati logikom.Moguæe da imas i neki problem sa strujom i pada mi na pamet zupèenje.E sad, krenes redom.Pozdrav!

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

ЯЭВОЛУТИОН

pucanje na auspuhu je prouzrokavano posnom smesom ili nesinhronizovanim karbovima....a sto se tice lampice za ulje premeri zazore na pumpi ali sumnjam da je do nje....originalne delove mozes poruciti sa

CMS.NL

http://www.cmsnl.com/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ivan82

Mo¾da te zeza i PAIR ventil(ako ga imas)... ne zatvara na oduzimanje gasa i dozvoljava vazduhu da dospe u izduvni sistem sto dovodi do detaonacije/pucanja

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ivan82 poslato 03 Novembar, 2016, 19:24
Mo¾da te zeza i PAIR ventil(ako ga imas)... ne zatvara na oduzimanje gasa i dozvoljava vazduhu da dospe u izduvni sistem sto dovodi do detaonacije/pucanja
jebo bi ga i na leru.....kad pukne membrana onda vuce tuda fals vaduh....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11