Glavni meni

Beograd - Divcibare

Započeo ninjitsu, 25 Oktobar, 2016, 02:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ninjitsu

Ovo je ujedno i moj prvi samostalni put, pa eto da podelim sa vama. Ne znam dal relacijski ulazi u putopis ili je vise kao izlet posto ima samo 100km u jednom pravcu, ali svakako bih zeleo da prenesem utiske :-) Nije do mora kao sto sam i planirao kada sam kupovao motor ali se polako spremam za sledecu godinu i Grcku :)
Sedim razmisljam, sutra sam slobodan, sta da radim. Obicno napravim neko sranje :). Dani su topli i suncani za voznju, hajde da idem na Divcibare, nikada nisam bio! Pogledam mapu i kako da stignem od prilike do tamo, a i ako se izgubim, provozacu se vec negde, avantura, pitacu stici cu, nije mi vazno. Sedam za komp, mp3 player punim sa omiljenom muzikom. Ima dosta muzike izvadjene iz klipova sa motorima koje katkad pogledam. Bilo bi lepo da sate slusanja i gledanja drugiih prebacim u first person view :) daje neku dodatnu draz. Spremam garderobu, jaknu, pojas, rukavice, potkapu. Dugacke gace, carape, siledzijku. Krecem zorom, lampica mi gori za gorivo. Sipam za 2000din i krecem.
Pocinje Duke Dumont - Ocean drive Ibarska je totalno bezbedna uz ovu pesmu. Krstarim, nema guzve, tu i tamo preteknem. Stizem do skretanja za Valjevo, iskljucujem se i nakon jako loseg puta po selima i manjim gradovima idem preko Divci ka planini. Vrte me pesme i ponekad diktiraju tempo sto kontam da ne bi trebalo. Uzivam svakako! ACDC - Thunderstruck pisam po drugima  [bejzbolka] ne dam da mi neko isece traku, prestizem sve ljuto visokim obrtajima :) Pocinje sjajan put ka Divcibarima, hrapav asfalt mi daje sigurnost, sve je tako zeleno i rascvetalo, pocinjem da se odvajam od zemlje. Pocinje FUN - We Are Young a ja prelazim sa noge na nogu, obaram ga i gde nema potrebe i gde nema krivina. Igramo se, imam osecaj kao da sam rodjen sa motorom, kao da je deo mene oduvek. Stojim na njemu, sedim na suvozacevom mestu i skinute kacige disem punim plucima. Nema nigde zive duse, ide mi Elektricni Orgazam - Ja ne postojim. Na svakih 50m bih zastao da se slikam sa predelom koji su na kraju ostali u mojoj glavi kao secanje. Ne napustam voznju ni u jednom trenutku. Volim da se vozim, narocito ovakve neobavezne voznje. Volim motor ma svi se protivili jos vekovima! Stizem u centar, nista veliko ali je lepo. Parkiram se, kupim kupine od lokalca i krecem da protegnem noge i pogrickam voce. Ima jedna crkvica pored potoka, jako lepo sredjeno. Drveni mostic, potok zubori, odmor za usi. Malo iznad starac iznajmljuje konje - krug 100din. Prilazim da ih pomazim, ajd i da vidim jel slicno kao i motor. Ispricasmo se slatko, starac i ja, ne konj :). Kaze nece da ih renta vise bez njegovog nadzora, uzmu ih i jasu uzbrdo nizbrdo pa mu ga vrate a njemu pena na usta. Konju a ne starcu! Prosetao sam 2km posle centra, ima vidikovac jako lep kazu. Jest vala, stigao sam, nema nikog, lepo je. Pregledno i imam osecaj da mi se mozak razlio svuda po pejzazu, odmara radeci gimnastiku :)
Ibarska nazad nije bila toliko opustena, valjda su pesme naletele takve :) Teski rock i poneki HM, zajebana stvar, mozda sam kreten, mozda me psuju, mozda me neko osudjuje, bas sam se lepo proveo :) Ide i par slika, nema puno vozio sam se za svoju dusu :) Lepo iznenadjenje je da sam stigao u BG a lampica mi se nije jos upalila posle one 2k. Ipak planiram da promenim motor na neki udobniji i za duza putovanja, pa bice i duzih putopisa ;)
Nadam se da nekome nece biti smor da procita ovo i da se jos neko oseca kao i ja, pa makar to bila i putovanja do 100km u pravcu.















































upload gambar
rocknrolla®

Jefta

Kratak putopis, ali lepo napisan :) samo ti pisi i ubuduce koliko god kratka voznja

goranvojska

e vidis zasto se voli motor.
i pisi.nema kratkih putopisa.

Lazic

Nije bilo usput kamera za ¾utu traku... :D

ninjitsu

Hvala Jefto im'o sam peticu iz srpskog :-))

@goranvojska i njegov sin zasluzni sto od malena volim motore ;)

@Lazicu to je najsladje za Brankov most :D I mora tablica da se vidi da uprava zna gde da posalje selfi...
rocknrolla®

Lazic