Glavni meni

Uvrnut enduro blatobran, kako ga vratiti?

Započeo lord_oblivion, 23 Oktobar, 2016, 21:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Prednji blatobran od nekog starog KTM iz osamdesetih, malo je izvitoperen na vrhu kao da je dugo stajao na motoru naslonjen na zid. Ne prska nigde ali me mnogo nervira ¹to nije u osi sa prednjim toèkom. Prava, kvalitetna kuvana plastika.

Pitanje, da li je moguæe i kako da mu vratim oblik, odnosno polo¾aj?

Mo¾da fenom za skidanje farbe da ga zagrejem (koliko?) i da potkajlujem nekim drvcem o toèak (koliko da ga otklonim u drugu stranu?) dok se ne ohladi?

Slike sutra.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF


slave74

U to vreme simetrija je bila za pickice :)

DebeliZmaj

potopi u kadu sa vrucom vodom ...
ostavi tako da stoji
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

srbac

Nasloni motor sa druge strane i ostavi ga du¾e vremena i bice dobro !

UFF


Lazic


Andreja

Pitaj na nekom moto forumu, 'de nas naðe.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

dal si ti ikad pravio skijice od gajbica. nikad nisu bile savr¹ene, al i¹le ko bolesne ;D

Glava Dole

imam negde na tavanu jedne od gajbe, nikad nisam naucio da ih vozim, pao sam posle 5m kad god sam pokusao pa odustao, ipak su sanke bile zakon ;D

Kostić

ovo sam mu reko metaforièno. mator konj, a ne zna kako se pegla plastika. ja sam se ubijo stim skijicama i bobom ;D

peðo sine, da ti èika ka¾e. stavi taj blatobran na motor pa ga savi u kontrastranu onoliko koliko je pobego i sipaj kuvanu vodu na prelom onda ga pusti i æese vrati u osu ;D

juga

Citat: lord_oblivion poslato 23 Oktobar, 2016, 21:01
Prednji blatobran od nekog starog KTM iz osamdesetih, malo je izvitoperen na vrhu kao da je dugo stajao na motoru naslonjen na zid. Ne prska nigde ali me mnogo nervira ¹to nije u osi sa prednjim toèkom. Prava, kvalitetna kuvana plastika.

Pitanje, da li je moguæe i kako da mu vratim oblik, odnosno polo¾aj?

Mo¾da fenom za skidanje farbe da ga zagrejem (koliko?) i da potkajlujem nekim drvcem o toèak (koliko da ga otklonim u drugu stranu?) dok se ne ohladi?Fenom greje¹ lagano, ima da se vrati!

Slike sutra.
Jes, fenom greje¹ lagano. ima da se vrati!

Kostić

#12
fenom æe da ga iskrivi. a za¹to æe da ga iskrivi fenom. zato ¹to voda, kuvana, kljuèala, jednako deluje na veæu povr¹inu i mala su temperaturna odstupanja, a fen bi mogo, al bi ruka morala da bude makar rembrant i opet bi mo¾da i slabo vidljivo, ostao trag ulubljenja tamo gde fen najaèe greje, jer on ne zagreva veliku povr¹inu jednakom temperaturom, nego temperatura varira, èime æe da izazove ulubljenja u materijalu i neravnine.

Glava Dole

A da stavi neki pasulj sa rebarcima da se krcka pa usput bucne blatobran? ;D

Lazic

Ovaj Kostiæ kad zakomplikuje, koga zabole da bude savr¹en blatobran od 30 godina na motoru od 30e... ;D Osim Peðu naravno... ;D ;D ;D

mrle

Citat: Milos96 poslato 24 Oktobar, 2016, 03:52
imam negde na tavanu jedne od gajbe, nikad nisam naucio da ih vozim, pao sam posle 5m kad god sam pokusao pa odustao, ipak su sanke bile zakon ;D

skijice gajbarice nicu za pièkice :)


ispravi blatobran i fiksiraj ga u ne¹to, najbolje pomoæu drvenih pomagaèa. I stavi u rernu...

UFF

Citat: Milos96 poslato 24 Oktobar, 2016, 09:26
A da stavi neki pasulj sa rebarcima da se krcka pa usput bucne blatobran? ;D

najbolja ideja do sad


mada moze i da nas pozove na pasulj kad bude gotov a blatobran da baci u djubre

Lazic

@mrle:
©ta mo¾e poæi naopako... :D



@Uff:
prvo pojedemo pasulj, onda buæne blatobran... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

nalekse se vraca brzom postom...tamo gde si ga dobio...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

daj lazicu da ti ispravi brenerom :) hahahaah

‚‚kako se ne ispravlja .... ‚‚ :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell