Glavni meni

skidanje anlasera na zzr600

Započeo mrle, 18 Oktobar, 2016, 15:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Nisam ni gledao, palo mi na pamet da bih mogao da ga skinem , oèistim i mo¾da ako ima potrebe odnesem kod tastovih drugara u servis da ga "utegnu".


Da li se samo odvrnu ¹rafovi koji ga dr¾e i da li se samo tako skine? Ili se mo¾da skida dekla, ne¹to komplikuje radnju?

Savet od nekog ko ga je skidao je dobrodo¹ao.

Havarisan

Skines + zicu na kljuc 10, dva srafa i izvuces ga.

ЯЭВОЛУТИОН

a pre toga otkacis plus sa akumulatora da ne zavaris kljuc na ram...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

Skidao ga ja na mom bivsem zzr-u i kupusao ...
Ako zapne , metni kavu i dolazim da pomognem ;)

Glava Dole

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Oktobar, 2016, 16:58
a pre toga otkacis plus sa akumulatora da ne zavaris kljuc na ram...

Kod auta da jer je plus stalno spojen a alnaser u pogon dovodi bendix(koji ujedno glumi i fungciju releja i spajanja sa zamajcem), motori imaju frajlauf sa kojim je anlaser stalno spojen a posebno ima samo relej tako da nema napona na samom anlaseru dok relej ne okine tj ne da mu se pobuda dugmetom tj on je klasican DC elektromotor bez icega vise :D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 18 Oktobar, 2016, 17:15
pripremi ti i PP aparat ...

Nema potrebe, ne zovem Laziæa u pomoæ.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Milos96 poslato 18 Oktobar, 2016, 17:12
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Oktobar, 2016, 16:58
a pre toga otkacis plus sa akumulatora da ne zavaris kljuc na ram...

Kod auta da jer je plus stalno spojen a alnaser u pogon dovodi bendix(koji ujedno glumi i fungciju releja i spajanja sa zamajcem), motori imaju frajlauf sa kojim je anlaser stalno spojen a posebno ima samo relej tako da nema napona na samom anlaseru dok relej ne okine tj ne da mu se pobuda dugmetom tj on je klasican DC elektromotor bez icega vise :D
harley davidson ima bendix kao na kolima.....dakel ono sto se ne odnosi na sve motorcikle, n emoze se primenjivati kao pravilo....sta god da se radi oko struje nek skida kleme sa akumulatora i nece se zajebati....
ja skinem samo zicu sa anlasera i onda ona legne na blok, a onda seljak dodje iza mojih ledja i da kontakt i pritine dugme....kaaabooom,,,sjeba mi papucicu kojom se vezuje na anlaser....i blok izsmercovao...a o dimu i soku da ne pricam....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

da bi ga skinuo svakako treba da otkaèi ¾icu sa alnasera, a u njoj nema napona, te nije potrebno da se otkaèi kumulator. mudar mali, ¹ta ti je ¹kolovanje :)

Darko


DebeliZmaj

Citat: mrle poslato 18 Oktobar, 2016, 18:27
Citat: DebeliZmaj poslato 18 Oktobar, 2016, 17:15
pripremi ti i PP aparat ...
Nema potrebe, ne zovem Laziæa u pomoæ.

a sta ako slucajno prodje makar sluzbenim kolima na manje od 10 km ...
a a a a ?
ovako lepo PP sa prahom i nema glava te boli ...
i skini napon .. skini napon .. dok god lazica ne vezesh u nekom podrumu 3 nivou ispod zemelje
da nemoze pridje... PP aparat i skini kleme !:)
skini kleme .. skini kleme .. skini kleme .. skini kleme ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: mrle poslato 18 Oktobar, 2016, 18:27
Citat: DebeliZmaj poslato 18 Oktobar, 2016, 17:15
pripremi ti i PP aparat ...

Nema potrebe, ne zovem Laziæa u pomoæ.
Da te èovek pita ¹to ga dira¹ kad radi... :o :D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

@Darko

isèitah 3-4 strane, i ¹ta je bilo na kraju na tvom zzr-u?

@Laziæ

ma eto pitao juèe za anlaser, i opet mi kasnije popodne nije upalio ispred vrtiæa!!!
Akumulator pun, sirena svira kao luda sa upaljenim farom na kontaktu.
On samo zuji i krcka u releju.
Upalim ga na gurku i posle vo¾nje od 200m pali radi kao da ni¹ta nije bilo.
I jutros upali na pipanje.

a ideju za anlaser mi dao kosta666

Kostić

#14
pogledaj i zube u frajlaufu. mo¾e lako da bude ko kod mene.  ako mo¾e da se otvori relej, otvori pa vidi da nema ladan lem. kad je mene tako jebalo, oti¹o sam kod havija i kad je skinuo, na¹o je polomljen zub, pa tu bila prièa o tra¾enju zupèanika satipo, ono kad sam popio ¹es kafa ;D zato sam ti reko da vidi¹ i to.

Lazic

Mogu misliti na ¹ta lièi¹ posle 6 kafa... :o ;D

Darko

Citat: mrle poslato 19 Oktobar, 2016, 09:42
@Darko

isèitah 3-4 strane, i ¹ta je bilo na kraju na tvom zzr-u?




tebra , pojima nemam .. ja sam tad uradio 3,4 stvari , a koja je pomogla - jebem li ga ..

ocistio alnaser ( mislim da nije bilo do njega ) , cistio kontakt na copavoj , i cistio kill swich jer je motor par dana bio na kisi ... ali , ono sto je , po mom misljenju mene jebalo , resio sam kod Arakisa sa bjb-a ili ti Rajka ...istopio mi se bio neki kontakt na glavnoj struji negde , sad cu probam da nadjem sliku ..

mada , po svemu sto pises , ja mislim da tebe jebe - vrtic !

Kostić

æizla, zamisli ja puta osam ;D al posle ¹es kafa i satipo tra¾enja, zupèanik se pojavio na vratima. onda sam moro da popijem jo¹ ¹es kafa dok je havi to namestio, al sam otero motor na dugme kuæi ;D

jebe ga garant frajlauf. ima istu boles ko bik ¹to je imo. a to oæe da se desi kad se pali na gurku uz start dugme, pa zalomi zub il napravi neko sranje. i onda pali lepo dok ne naiðe na taj zubolom.

mrle

bio mi Rajko pre desetak dana, na¹ao mi spaljenikontakt mase, to sredio i sada puni 14,5v, proverio mi alternator, namotaje, faze, pièkematerine... i sve bilo ok do juèe. Ima struje.

Hurricane

ma anlaser onda 100%, evo i Tamari smo pre manje od mesec dana remontovali anlaser, isto tako "nekad neæe da upali"  [rofl]..


remontovao nam majstor ¹to radi kod Milenceta  T.Bunaru, kao rukom odne¹eno..


pogledaj negde ima da se kupi set èetkica za tip koji tebi treba, pa zameni¹ sam, malo obradi¹ kolektor i biæe kao nov..