Glavni meni

Problem oko struje

Započeo Krnja, 14 Oktobar, 2016, 21:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Krnja

Zdravo manijaci,ima nekih 6 meseci od kako sam kupio Cbr 929,posle dva meseca akumulator se ispraznio skroz,napunio ga kad posle nekih istih 2 meseca opet isto.I opet...Sta to moze da bude [neampojma] hvala unapred.

Slaninar

Da vozi¹ Hondu, zakleo bih se da je regler... èekaj...  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Malo podataka....
1. da li je alternator iispravan.....
2. da li je regler ispravan
3. da li je akumulator ipravan
4. da li gazda ima uopste pojma o tome pa ce mu savet pomoci da popravi a ne da pokvari.......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

Citat: Krnja poslato 14 Oktobar, 2016, 21:30
Zdravo manijaci,ima nekih 6 meseci od kako sam kupio Cbr 929,posle dva meseca akumulator se ispraznio skroz,napunio ga kad posle nekih istih 2 meseca opet isto.I opet...Sta to moze da bude [neampojma] hvala unapred.

A da ti se nije mo¾da ispraznio akumulator?
I ti ga napuni¹ i on opet?

Izmeri bre struju unimerom na akumulatoru, ako puni kako treba, riknuo ti je akumulator..

Ako ne puni dobro napi¹i pa æemo ti reæi ¹ta dalje..

I ¹ta ti znaèi to 6 meseci, 2 meseca? Stajao ili je vo¾en?

idanijel

ako je stajao to je normalno.

Krnja

Zaboravio sam da kazem imam xenon,jednom mi se desilo da u voznji po danu kad sam upalio svetlo pocelo je da treperi zamalo se nije ugasio kad sam ponovo ugasio nastavio je normalno da radi...

Glava Dole

#6
Citat: Krnja poslato 15 Oktobar, 2016, 20:00
Zaboravio sam da kazem imam xenon,jednom mi se desilo da u voznji po danu kad sam upalio svetlo pocelo je da treperi zamalo se nije ugasio kad sam ponovo ugasio nastavio je normalno da radi...

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 14 Oktobar, 2016, 22:49
Malo podataka....
1. da li je alternator iispravan.....
2. da li je regler ispravan
3. da li je akumulator ipravan
4. da li gazda ima uopste pojma o tome pa ce mu savet pomoci da popravi a ne da pokvari.......

Citat: hurricane poslato 15 Oktobar, 2016, 11:12
Citat: Krnja poslato 14 Oktobar, 2016, 21:30
Zdravo manijaci,ima nekih 6 meseci od kako sam kupio Cbr 929,posle dva meseca akumulator se ispraznio skroz,napunio ga kad posle nekih istih 2 meseca opet isto.I opet...Sta to moze da bude [neampojma] hvala unapred.

A da ti se nije mo¾da ispraznio akumulator?
I ti ga napuni¹ i on opet?

Izmeri bre struju unimerom na akumulatoru, ako puni kako treba, riknuo ti je akumulator..

Ako ne puni dobro napi¹i pa æemo ti reæi ¹ta dalje..
...

[neampojma]


Hurricane

Citat: Krnja poslato 15 Oktobar, 2016, 20:00
Zaboravio sam da kazem imam xenon,jednom mi se desilo da u voznji po danu kad sam upalio svetlo pocelo je da treperi zamalo se nije ugasio kad sam ponovo ugasio nastavio je normalno da radi...


Dru¾e Krnjavi, mo¾e bude sva¹ta sad kad si pomenuo i xenon, da ne drami¹ bzvze proveri kako puni akumulator i da li je on ok, pa æemo onda dalje...

Oæe i manjak kompresije da zeza ali i to æemo re¹iti..

Slaninar

Kada motor radi, trebalo bi da regler daje oko 14 volti napon. Proveriti kako je po specifikacijama proizvoðaèa.

Trebalo bi napon ostane u propisanim granicama kada se svetla pale i gase, kao i kad se daje gas. Od 13,5 do 14,5 volti obièno.

Ako napon varira ispod 13,5, ili preko 14,5 volti dok motor radi, najverovatnije da punjenje nije dobro - regler zeza.

Ako je punjenje dobro, onda treba proveriti akumulator.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Dukags

I kad sve to radi mo¾e biti jo¹ neki kontakt gde gubi struju, lo¹a izolacija ili sl. onda mogu biti gremlini i ili kako reèe kolega da curka negde teèna kompresija. Proveri¹ redom  akumulator, regler,... pa ako nije ni¹ta od gore navedenog nek ti je Bog na pomoæi da naðe¹ gde odvodi tako malo struje jer to malo kvari devojku a te¹ko mo¾e na prvi pogled da se vidi.