Glavni meni

Ho¹taplerova tema poreðenja va¹eg motora sa automobilom

Započeo Hohštapler, 09 Oktobar, 2016, 11:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Ma daj Gavro... SRAD750 je u svoje vreme bio bez konkurencije. I kako je i¹ao, i kako se vozio. SJajan motor.  Nemoj da mi raèuna¹ litre.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zagadjenje

Tjuning bud¾ing

Conti-Moto

Citat: Gavrolini poslato 10 Oktobar, 2016, 21:27
Tema je poredjenje motora sa autima. Molim vas ne ubacujte vespe,skutere i slicna govna kojima nije tu mesto :)

Zbog ovakvih kao sto je Gavra ja nemam hrabrosti da sklopim moju Vespu vec dve godine ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Slaninar

Citat: Conti-Moto poslato 11 Oktobar, 2016, 10:38
Citat: Gavrolini poslato 10 Oktobar, 2016, 21:27
Tema je poredjenje motora sa autima. Molim vas ne ubacujte vespe,skutere i slicna govna kojima nije tu mesto :)

Zbog ovakvih kao sto je Gavra ja nemam hrabrosti da sklopim moju Vespu vec dve godine ...

Skuter nije motor, ali Vespa nije skuter, vespa je legenda.  :)



http://iznajmljivanje-limuzina.rs/wp-content/uploads/2012/10/citroenajkulaiznajmljivanje1.jpg
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ja se nasmejo naglas... :) i za vespu i za srada :) dve legende...

Hurricane

..pre æe da bude Diana - Vespa:




da me ne shvatite pogre¹no, Diana je super, ali Ajkuli ni¹ta slièno nema u svetu motora..

a ni automobila, jednostavno, jedna je Ajkula..

Gavrolini

Citat: Ho¹tapler poslato 11 Oktobar, 2016, 08:25
Ma daj Gavro... SRAD750 je u svoje vreme bio bez konkurencije. I kako je i¹ao, i kako se vozio. SJajan motor.  Nemoj da mi raèuna¹ litre.

Vozio se kao i danas...nikako.  Das gas i jedno 5 sekundi nista se ne desava i onda kao nesto ide. Upravljiv kao fap. I zasto ne pominjati litre. Ko jebe suzuki sto ih tad nije imao. I da se razumemo sem Kosti, smrad nikad nije bio legendaran motor. Cbr900rr, 916, r1....to su motori koji su bili revolucija.

Lazza

I may be dumb, but I'm not stupid.

Hohštapler

Citat: sremac poslato 11 Oktobar, 2016, 01:19
evo jo¹ jedne asocijacije valjda se ho¹tapler neæe ljutiti :D





kad neæe¹ da rizikuje¹, neæe¹ da lupa¹ glavu ¹ta uzeti, misli¹ o servisima, delovima kvarovima uzme¹ neki prosek, u svemu dobri al ne najbolji, konstantna mehanika koja se ne menja puno, na svakom parking i skupu ih ima

Danas smo Grof i ja diskutovali o ovome...
Meni GSXR nikako nije bio golf V, Golf VI.... ali...
Kolega Grof je izrekao jednu reèenicu koja me je ubedila da je to zaista tako.

"Kad ga kupujem znam da æu ga lako prodati".

To je to.

Gavro, za  GSI... ne znam iz kog razloga si tako odu¹evljen tim autom ali... i dalje je to  OPEL, a da stvar bude gora - kadett.
I opet ti tvrdim, profil vlasnika je za mene egal, imid¾, ne performanse. ;) Doði na Mi¹eluk leti vikendom uveèe, sve æe ti biti jasno...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jefta

Citat: Ho¹tapler poslato 10 Oktobar, 2016, 21:48
Citat: Jefta poslato 09 Oktobar, 2016, 15:13
Hostapler uporedi mi molim te R1200GS ADV LC ?? Zanimljiva tema :)

Bratu Jefti da odgovorim.
Stvar logièna i nameæe se sama.
X6

Jeep koji nikad neæe videti makadama isto kao i taj motor. ;)
Ako ka¾em da je neupotrebljiv van asfalta zakucaæe mi sekta¹i na vrata...  [zvizdi]
Po gradu podjednako nezgrapan. Al je u¾ivanje za voziti i svako bi voleo jedan.
Velik, te¾ak, krcat snagom i neverovatnim tehnièkim re¹enjima. Podjednako u¾ivanje za voziti (pitati bilo kog vlasnika)
A da, i skup.  8)







Hahaha sjajno. Stvarno samo ti treba da pises u ovoj temi, a mi da stavljamo samo predloge

Gavrolini

Citat: Ho¹tapler poslato 11 Oktobar, 2016, 20:46
Citat: sremac poslato 11 Oktobar, 2016, 01:19
evo jo¹ jedne asocijacije valjda se ho¹tapler neæe ljutiti :D





kad neæe¹ da rizikuje¹, neæe¹ da lupa¹ glavu ¹ta uzeti, misli¹ o servisima, delovima kvarovima uzme¹ neki prosek, u svemu dobri al ne najbolji, konstantna mehanika koja se ne menja puno, na svakom parking i skupu ih ima

Danas smo Grof i ja diskutovali o ovome...
Meni GSXR nikako nije bio golf V, Golf VI.... ali...
Kolega Grof je izrekao jednu reèenicu koja me je ubedila da je to zaista tako.

"Kad ga kupujem znam da æu ga lako prodati".

To je to.

Gavro, za  GSI... ne znam iz kog razloga si tako odu¹evljen tim autom ali... i dalje je to  OPEL, a da stvar bude gora - kadett.
I opet ti tvrdim, profil vlasnika je za mene egal, imid¾, ne performanse. ;) Doði na Mi¹eluk leti vikendom uveèe, sve æe ti biti jasno...
Opel kadet je za mene bio i ostao auto za golfa2. Nisam odusevljen ali tih 80ih je to bio odlican auto koji je odlicno isao za male pare. Mislim da sve supersport motore treba porediti i sa supersport automobilima. R1, zx10r, gsxr k serija i cbr rr sa lambom, ferarijem, maseratijem itd... A ove krmace kao thunderace i slicno porediti sa neki brzim krsevima za nas smrtnike.

Hohštapler

Fazer 1000.
SuperB u  full opremi.

Kod oba se zna da je to u korenu sjajan auto-motor. Samo je pakovanje drugaèije. Ali zato ko¹ta manje i dobije¹ vi¹e.




Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: Gavrolini poslato 11 Oktobar, 2016, 21:05
Opel kadet je za mene bio i ostao auto za golfa2. Nisam odusevljen ali tih 80ih je to bio odlican auto koji je odlicno isao za male pare. Mislim da sve supersport motore treba porediti i sa supersport automobilima. R1, zx10r, gsxr k serija i cbr rr sa lambom, ferarijem, maseratijem itd... A ove krmace kao thunderace i slicno porediti sa neki brzim krsevima za nas smrtnike.

Cc... su¹tina nisu performanse. Su¹tina je "slika", dojam, imid¾.
Ko to kupuje i ko to vozi.
"©ta tvoj motor govori o tebi" ;)
R1, zx10r, i svi ostali... suvi¹e ih puno ima i previ¹e su èesti da bi bilo lambo, ferari, maserati...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

 Honda GROM. Renault twingo. Ovaj novi moderni....

Malo, dopadljivo, zanimljivo, nema neku realnu primenu osim vozikanja po gradu. Sve je plastika koja se cakli. Performanse su nebitne. (veoma glupav osmeh kad ga tera¹. To se tera. To se ne vozi ;) )




Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

Citat: Gavrolini poslato 11 Oktobar, 2016, 21:05
Citat: Ho¹tapler poslato 11 Oktobar, 2016, 20:46
Citat: sremac poslato 11 Oktobar, 2016, 01:19

A ove krmace kao thunderace i slicno porediti sa neki brzim krsevima za nas smrtnike.





Thunderace je sve samo ne brza ...
Sva konkurencija je brza , suzuki bilo koji , pa i 750 je brzi za 20,30-ak km/h ... Kawa zx9 je brza dosta , kawa 10 tek ... Bilo koja honda 1000 ide 260 u 5-oj ...

sremac

budala na leru, mudonja u kontra smeru

Hohštapler

Citat: sremac poslato 11 Oktobar, 2016, 22:25
Citat: Lazza poslato 11 Oktobar, 2016, 13:56
r1 i porche 911?

meni je vi¹e BMW 3 , san svakog  seoskog ,,mlado¾enje,, :D












hahahahh
Danas Grof i ja komentarisali isto, pazi kad si nabo i iste modele! :D
Dakle, kozna jakna, i brojanica-krst na retrovizoru.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

sremac

ma ja danas, idem pogradu, kako koji auto vidim, tra¾im mu odraz u moto svetu, da nesreæa bude veæa, èak sam i zene koje znam poceo da poredim s motorima :D

tema je genijalna :D dugo razmi¹ljam sta bi mogao biti er6n i ne ide nikako
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Darko


Glava Dole