Glavni meni

Koji je vas prvi Japanac i kako ste do njega dosli?????

Započeo Dzigi Boy, 24 Februar, 2011, 23:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Ovako aj da malo razbijemo zimsku monotoniju dok pada sneg pa da ispricamo neke stare motoraske price...........

Ovako ja sam prvog Japanca kupio 89. i to Hondu CB 250 RS rec je o ovom motociklu.......

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Honda%2520CB250RS%252082.jpg&imgrefurl=http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_cb250rs%252081.htm&h=362&w=600&sz=33&tbnid=rouBW_lWEpnFHM:&tbnh=81&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dhonda%2Bcb%2B250%2Brs&zoom=1&q=honda+cb+250+rs&usg=__jvp8ApATP9IP4NtHyAvNdDxbniE=&sa=X&ei=RbdmTeO0HYvqOYrr4KQL&ved=0CBgQ9QEwAA

Treba reci da je motocikl bio razjeban kao i sve sto je bilo razjebano sto sam u zivotu kupio a da ima tockove, bilo 2 ili 4

Treba reci da u to vreme nije bilo motocikala ovako male kubikaze jer je bila potrebna uvozna dozvola za uvoz motocikala koja je dosta kostala pa ko je vec kupio onda je uvezao GSX 750/1100, CB 900 Katana 750/1100... itd.......znaci male kubikaze nigde.....

Uglavnom motocikl sam kupio od prijatelja koji ga je kupio 2 godine ranije od nekih gradskih fensera koji su mu jebali kevu pa je isti preskocio vise puta i odvalio glavu od zivota a i svasta jos.....

Taj prijatelj ga je 2 godine restaurirao u sobi, farbanje metalik rucice od RX 1000 i kocionu pumpu, to su bili jako savremeni detalji....

Ja sam sa mojim drumskim prijateljima stalno odlazio kod njega i isli smo da " pasemo " i divimo se Hondi, koja je inace poznata kao mali BollDor.....

Uglavnom sastavio je on tu Hondicu jednog dana izasao na drum vozio se ne vise od 3 dana i Hondica je opet preskocila i otisla u kurac.....

Decko se smorio i resio da je proda jer nije mogao vise da se bori a i mnogo je ulozio u nju...trazio je za nju 2500 Maraka starih sto nije bilo malo uopste.....na prvi pogled mi je ta cifra bila nedostizna, ali uz malo mozganja???? hmmmmm rasprodam ja svojih par Tomosa sa kojim sam manje vise trgovao, prodam neki TV koji sam doneo iz Nemacke, kacigu Arai ( 300 DM ) i uzmem od ribe Hitachi stub koji je dosta vredeo u to vreme, i sve te babe i zabe njemu dam i odem kod njega po Hondu....

Dao on meni Hondu i ja krenem da da je guram kuci preko pola grada, povremeno sam stajao da se odmorim i u tim trenutcima sam joj davao kontakt a kada sam video da se pali svetlo neutral to je u meni budilo veliki osmeh.......

I stignem ja kuci, unesem Hondicu u lift i popnem je na 15. sprat ispred vrata gde sam popravljao manje vise sve, a komsijama je bio pun kurac mog cekicanja ponekad cak i u sred noci posle kavarova koji su se desavali na Miseluku....

Uzeo sam alat i napao je smesta, oko 15H dolazi moj matori i vidi Hondicu i kaze on meni sta je ovo??? Ja ponosno kazem kupio sam Hondu!!!!!! On poceo da se smeje mislio da se zajebavam i usao u stan......

Ja malo pokisao pomislim koji mu je??? Uglavnom rasturim ja glavu da vidim o cemu se radi, skinem a kada sam video glavu na sta lici verujte mi da sam se zgranuooooo.......nikada nisam video takvu budzotinu u zivotu, reci cu samo da su sicevi ventila bili izvaljeni od preskakanja i da su bili u razlicitim nivoima......to je radio neki cuveni mehanicar koji je za taj rad uzeo 300DM bez ikakve garancije da ce to da radi a da sic ventila mozda i ispadne?????

Uglavnom na moje zaprepascenje kao to sve uzasno izgleda javi se i konstatacija da je lanac preskocio i odvalio 2 izduvna ventila koji su se iskrivili, ali sicevi nisu ispali????  Meni u glavi brzo sevne 2 ventila, lanac bregaste ( zato je sve i otislo zato sto on nije zamenjen ) vraticu stare dihtunge i eto me na drumu!!!!!!!!!!!!!

Velikom brzinom saznam da pasu ventili od BollDora 900 samo da se skrate, i istog trenutka sednem u auto i gas za Beograd kod " cuvenog Stankare "

Stignem ja tamo klinc od 18 godina u prljavoj Dainese jakni sa ventilom u dzepu, dobar dan, dobar dan....kazem ja njemu sta mi treba, i on pocne da se proserava ( inace je znao savaki motocikl u zemlji pa i ovaj moj ) sta ti misli mali da to tako moze od BollDora 900 skratis i teras???? To vi tamo u NS mozda tako radite, onaj Denci, Leo i ko jos????? Kazem ja njemu ja sam svoje motocikle popravljam!!!!!!!!

I sta ti mislis da to tako moze?????? Ja se mislim picka ti materina smradino jedna matora sta mi se sada tu proseravas i drzis mi govor???????????

Pitam ja njega cuj jel ti imas da mi prodas ta 2 ventila ili ne??????? Kaze on imam.DAJ I POSTO????? 20DM ja mu izvadim i pomislim teraraj se u PM idem ja kuci dalje da radim idiote nadrkani meni klincu si nasao da prosipas svoje kucevito ponasanje!!!!!!!!!!

I sednem ja u auto i gass za NS ali nemam lanac bregaste sto je jos veci problem......

Stignem kuci, uzmem mali ranac 2 litre mleka par sendvica i sada sednem sa bratom u kola i gas za Rumu da uhvatim voz koji krece iz Beograda za Trst, usput dam bratu ta dva ventila da odnese da mi se skrate i nareze mesto za osigurace...

Stignemo mi u Rumu i ne prodje 10 minuta i eto voza za Trst.....ujutru oko 8 sam bio u Trstu sa lancem bregaste kome sam brojao karike ceo put i imao ih je 104

Inace u Trstu je u to vreme bilo 3 radnje koje su prodavale moto opremu ali slabo je i tu bilo delova???

Obidjem ja 2 radnje, nista, i odem kod DeBona kod koga su Novosadjani kupovali delove po preporuci...

Dobar dan, dobar dan, govori covek Srpski, ja izvadim lanac iz dzepa i dam mu, kazem CB250 gleda on hmmmmmmmmmmm........sekunde ko vecnost, ja kao na iglama, mislim vise nema ni jedna radnja, idem dalje za Milano nemam pojma ali bez lanca se vratiti kuci necu!!!!! I ode covek u magacin i nema ga, nema, ja se znojim od muke........dolazi konacno i nosi Kavasaki kutiju i kaze mi....slusaj sinko ovaj ima 140 karika tvoj ima 104 ( ja mislim znam prebrojao sam 1004 puta ) moras ga skratiti za 36..............DAJJJJJJJJJJJ POSTOOOOOOOOOOO?????????? Kaze on 71000 Lira......ja kazem 100DM kaze on moze, ja tresnem stoju i da se onesvestim od srece i radosti, dao on meni jos neke nalepnice, ja se mislim Dzigi bezi odavde mami te ova lepa radnja bezi ti kuci i sklapaj motocikl.........

Zahvalim se ja coveku izadjem na ulicu bilo je oko 11h i sada ne znam sta da radim, imam ja jos oko 300DM oni izlozi vrebaju da ih potrosim, ali ne dam se ja i reko kako sada kuci sto pre???? Voz krece tek u 23h

Uglavnom krenem ja autostopom nazad i od Trsta do grane stignem peske sto i nije bas malo, nailaze tu klinci sa NSR Hondama 125 meni srce puno i mislim se ma samo da ja do moje dodjem pa cu i jaaaaaaaaaa.........

Uglavnom stignem ja kuci kojekakvim prevozima oko ponoci u BG. odem na stanicu zeleznicku, pitam ima kakav prevoz za NS ono nista do 05h.......ja se skenjam ali sta je tu je!!!!

Na stanici puno ljudi, to je bio prenutak kada je Sloba pravio onaj svoj shou na Gazimestanu, ljudi spavaju po podu, prljavi, uzas sve oko mene neki sumnjivci, lopovcici, Cigancici..................ja drzim lanac u dzepu kao da je dijamant i samo o njemu razmiljam i povremeno ga gledam kako je lep to mi daje snade da sacekam jutro..........

Uglavnom stignem ja kuci, i odma na motocikl. ventili me cekaju skraceni, uglavnom da skratim oko 14h stignem do momenta da bacim kurblu i vidim o cemu se radi????????

Prva kurbla, nista, druga nista.....treca.....BRMMMMMMMM........AAAAAAAAAAAAAA...sada trenutci neizvesnosti, masina pocinje da ogoreva i dimi se ja osluskujem zvukove, ima malo cudnih ali koga briga kada motocikl radi??????????

Ja napravim probni krug, i ide to meni sasvim super i dobro, odem brzo da se okupam jer nisam 3 dana i onako skockan obucem svoju prljavu Daineze Marlboro jaknu i krenem kod mog velikog drumskog prijatelja......usput sam stalno imao strah da ce masina da mi explodira sudeci po prethodnim  explozijama u masini i ja resim da mu dam puno opterecenje pa ako treba neka EXPLODIRA!!!!

I ja gass na sec i OPAAAAAA ZADNJAK....ja jos par puta i vidim radi ide i vec sam mu dao 3...4...sprica i moze to na ZZZZZZZ

Konacno stignem ja u ulicu kod mog prijatelja, a on cuvsi Japanski motocikl skocio na prozor da vidi sta ide?????

Ja stajem a on zgranut ne moze da veruje sta vidi.........a ja se proderem  PRIJATELJUUU JAPANSKI MOTOCIKL VELIKE KUBIKAZE SE UGNJEZDIO U MOJU KUCU!!!!!!!!! Caknem u prvu dignem na zadnjak i viknem mu dodji na Miseluk.......................

Ne treba da vam kazem da sam se vratio kuci u 10 ujutru i da sve vreme nisam gasio motocikl..........

Dodao bi da je ceo ovaj ispricani dogadjaj traja nesto manje od 3 dana od momenta kada sam uzeo motocikl do momenta kada sam ga upalio..............


Prica ima jos vrlo dramaticnih obrta, koje cu malo kasnije da vam ispricam..............ima puno ljudske zvobe i cinizma ali sto te ne ubije TO TE OJACA!!!!!!!!!!!!!

Uglavnom nastavice se dramaturgija velika!!!!!!!!!!!!!

stefgi

Tacno se vidi sa kolikim emocijama ulazis u pricu sa motorom. Svaka cast. Retko koji cak i ljubitelj motora moze ovako.

rboban

UziVao sam citajuci.... Video i delic sebe u price...!!
Ride It Like You Stole It

RRa¹ko


Dzigi Boy

Drago mi je da vam se svidja, a u nastavku ce te videti do ljudska zloba i pakost na zalost nema granicu i da ce ti cak i za one za koje mislis da su ti prijatelji rado zabiti noz u ledja samo da bi te videli na kolenima.........i da ce se radovati ljudskoj nevolji....

Mislim da je zapravo rec o klasicnom Srpskom mentalitetu gde sloga i bratstvo nikada nece posojati....


Pisem sada dalje, ionako treba ubiti ovo snezno vreme:))))))))))

Milo¹*

bravoooo d¾igi respekt brate..!!  ajde pi¹i dalje ba¹ si slikovito ovo napisao taèno mogu da zamislim kako ti je bilo kad si imao 18 god.. extra!  oèekujem nastavak!
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Lazic


s.i.m.a


Dzigi Boy

OK. idemo dalje. Neko bi rekao da sam se u to vreme bio prilicno bahat ( ali ne i ja )  i da sam se zabavljao sa jednom jako lepom i bogami jako bogatom devojkom ciji je cale drzao SlovenijSport a tamo se prodavala sve sportska oprema za sve sportske klubove........

Uglavnom ona je bila bahatija od mene, a to njeno bogatstvo joj je dalo za pravo da se kurci do neba, a meni je to imponovalo i mogu da kazem da smo bili jako zaljubljeni i bili smo vec 2 godine u sjajnoj vezi.....zapravo nikada mi nije bilo bolje u zivotu!!!

Naravno takva riba je stalno bila na meti starijih od mene fensera, sporitista i drugih nafuranih frajera, ALI??? Nisu je mogli osvojiti jer sa tako zajebanom ribom se moralo znati igrati, biti interesantan i imati mnogih kavliteta koje je ona u meni pronasla.....

Da bih igrao sa njom mogu da kazem da sam vec sa 16 godina vozio auto od njenog caleta na falsifikovanu vozacku dozvolu, i dok su moji prijatelji nocu izlazili peske ja sam isao kolima sa njom u grad, a kada je vreme dozvoljavalo vozili smo se na mom BT90 koji je opet bio ispred vremena..........

Hocu da kazem da smo mnogima isli na kurac zato sto smo uzivali u zivotu punim plucima i nije nas bilo briga a njen cale nas je stalno pitao DECO JEL VAM TREBA JOS PARA???????

Ja sam manje vise bio skroman, i bilo mi je bitno samo da imam benzina i da moj motocikl savrseno radi....inace tada smo ziveli sami u njenom stanu sa beskonacnim budzetom ali vam kazem da to nisam zloupotrebljavao kao sto bi neki drugi....

Jednostavno receno bili smo klinci od 18. godina koji se vole i znaju da se zabavljaju a naravno nekima se to nije dopalo.....

Da se vratimo na Hondu!!!!!!!! I vozimo se nas dvoje tako po Novom Sadu danima i nocima zivimo kod nje i zivot izgleda kao iz bajke.........

Zlojebi iz grada pocinju da daju opklade kako ce moja Hondica da explodira i svi se nadaju sto skorijoj exploziji masine, ali Dzigi je vozi na zadnjaka salta dugu jebem joj mamu, i vremenom steknem poverenje u taj agregat da je on spreman da prokrstari celi Jadran i mi kujemo planove kuda sve ici sa njom, nabavljam ja kacige dopunjujem neku siromasnu opremu koja se nije ni mogla kupiti......

U ocima drugih ljudi to izaziva veliku zavist, i ispricacu vam samo da sam jedno vece dao Hondicu tom liku od koga sam je i kupio da se provoza na Miseluku a da je on smrad kada se udaljio od okretnice jebao kevu, turirao drzao pun gass sve sa zeljom da lanac opet preskoci i da se ta jadna glava raspadne koja je samim cudom radila........to sam saznao od jednog drugog lika koji mi je ispricao sta je ovaj smrad radio iz pakosti sto je on sklapao 2 godine i nije se na njoj vozio a ja sam za 3 dana sve sredio i vozim se.................ali Hondica je izdrazalo to maltretiranje!!!!!!!!!!!!!

Inace u to vreme se nocu na Miseluku skupljalo mnogo ljudi, ali bas mnogo, mahom su se vozili Tomosi i jako velike Japanske masine koje sam na pocetku pomenuo, nije bilo nista ispod 750CCM

I kuliram ja kod moje devojke kojoj je bilo potrebno 3 sata da se spremi da izadje u grad, i kazem ja njoj idem ja malo do Miseluka dok se ti ne spremis pa dodjem po tebe za 2..3 sat.vazi?? Vazi!!!!!!

Odem ja na Miseluk tu stalna ekipa i trazi od mene jedan prijatelj Hondicu da se provoza, i ja mu dam da napravi krug.....

I nailazi on sa pravca prema Mixerovoj krivini, i u krivini neki autu i on udje u paralelu sa autom koji ga izbaci prema ogradi uhvati ga sljunak i padne, motocikl zavarnici i raspizdi u zastitnu ogradu......AAAAAAAAAAAA na moje oci.......ja skocim i pocnem da trcim prema njemu i motociklu a moj " prijatelj " kome sam se prvom pod prozor javio sa motociklom vristi od sreceeeeeeeeeeeeeeeee..................znace nema kraja njegovoj radosti.....ostala masa se manje vise podlo smeje...

Ja doso do njega, on se iscepao malo je bio krvav u principu nije se puno povredio, dignemo mi motocikl, a ono vile iskrivljene samo sto ne cesu o izduvne grane..........

Ja sjeban do bola nemam mu ni sta reci, jbg. pao je, nije namerno, a ovi se raduju ko besni psi...........

Sednemo nas dvojica na tako sjeban motocikl, secam se da sam jedva drzao volan koji je hteo da se otme i sidjemo u neki kafic i otresemo par cuga da se smirimo i da vidimo sta nam je ciniti??????????

Treba da kazem da se to desilo 2 dana pre planiranog odlaska na Jadran, ja sada ne smem devojci koja se spremila za grad i ceka me da izadjem na oci, tesko mi je, sranje se desilo i kazem ja ovom mom polukrvavom prijatelju ajmo da je razjebemo odma i skinemo te jebene vile........

Odemo mi na gajbu kod moje cure, ulazimo ona vidi ovog krvavog vidi da nesto nije u redu kaze mi pao si??? Onda vidi da sam ja ceo, a da je ovaj krvav, to je malo obradovalo ali vidi na meni mracan pogled!!! Kaze pa dobro sta je bilo???? Ja kazem nisam ja pao on je, ali isti kurac ko je pao, sjabli smo motocikl!!!!!!!!!

Ona me besno pogleda i upita me sta nista od mora?????????? Kazem ja njoj mrtav hladan slusaj ljubavi, sredicemo mi to, otvorim bar uzmem bocu Wiskija i kazem idem ja u garazu kod tvog matorog da to sredim........vidi ona da sam sjeban i suzdrzi se od svog besa i kaze aj dobro bitno da nista od kostiju nije polomljeno.......

I sidjemo mi u garazu i napadnemo Hondicu, pocupamo mi vile, krene nas, sada ja hocu da ispravim i druge stvari, skinem i ventil deklu koja je 100X skidana i sva je bila vlazna od ulja da stanje predihtujem i koliko toliko poboljsam....

Moja devojka cak malo kasnije silazi i nosi nam tople sendvice da se mladi pijani majstori malo okrepe od burne noci....

Steta sto nemam skenirane fotke da vidite jer ih imam od te noci tako krivu i ubijenu bez ventil dekle.....

Uglavnom oko 04h nailaze i nasi cuveni panduri uz skripu guma da vide sta se tu radi i vide dav pijana klinca kako razjebavaju motocikl, blablablbal......stara komunisticka pitanja, ali kada su culi cija je garaza uz veliki respekt se povuku i pozele nam srecu i odu.....................


Svanulo jutro sednem ja na Automatika i pravac kod majstor Locea koji je jedini u to vreme mogao da ih ispravi ( vec mi je neke od BT ispravljao )

Dolazim ja u dvoriste ono puno dvoriste ljudi, vidim ja nesto nije u redu, dolazi majstor Loce ja drzim stapove u ruci on ih uzima kao da je dete uzeo u ruke gleda a iz njih se cedi ulje.........kaze on ove su sveze???? Ja kazem od nocas sa Miseluka!!!!!!!!!

Kaze on meni dobro momce ali ima jedan problem???? Meni se noge otsecaju, kaze on meni je nocas umrla zena!!!!!!!!!

Mene kao da je gom udario i ne znam kako ja nisam umro kada sam cuo tu vest, i pomislio sam sad ce reci da dodjem za 10 dana, ali kaze on meni, posle mog tuznog pogleda ( ne zbog njegove zene nego vila ) ali znas ipak ja cu ti to napraviti ali bice sutra gotovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja sada samo sto se nisam nasmejao jer sam mislio da se reci 10 dana, i kazem mu pa dobro majstora ako je tako docicu ja sutra po stapove..............sednem na Automatika i odem nazad kod devojke da zavrsim radove na vantil dekli.......


Nastavak sledi malo kasnije.............

perlx


Gavrolini

slicne muke sam imao i ja samo sto moj prvi moto,r a da nije tomos ,bio je KTM. Mnogo sam ga vise popravljao nego vozio. Secam se da je radilica skidana bar 5 puta ,pola srbije mi radilo radilicu dok neki iz zrenjanina na kraju nije nacisto razvalio tegove. Stifna od magneta je pucala svaku drugu voznju. Pomesao mi vodu i ulje bar 10x. Uh kad se samo setim muka. Ali jbg slatkih muka,dok su svi ortaci vozili automatike,apence ili u najboljem slucaju BT, ja sam vozio KTM-a :) Inace prvi japanac mi je bio NSR125.

UFF

Citat: Dzigi Boy poslato 24 Februar, 2011, 23:19
I stignem ja kuci, unesem Hondicu u lift i popnem je na 15. sprat ispred vrata gde sam popravljao manje vise sve, a komsijama je bio pun kurac mog cekicanja ponekad cak i u sred noci posle kavarova koji su se desavali na Miseluku....

[rofl] [rofl] [rofl]  Dzigi  [kralj]

svetac

kao da vidim sebe u tim nekim danima kada sam drndao neki kolibri sa 3 brzine na rucci i pedalama!  [glavazid] aliiiiiiiiii,to su bila vremena!  [sutirakamen]
dzigi reci da di prvo palenje obavio na tom 15tom spratu!!  [kralj]

Dzambo

U ocekivanju nastavka Dzigijevih pustolovina.. :)
Pomalo me podseca na Paganinija... :D

aleksr6

moj prvi japanac je legendarna boldorka 82 godine,od tad je islo redom,ali sta je interesantno moja prva ljubav se jos uvek vozi ovde u Beogradu,kad god je vidim srce mi zaigra,ipak sam sa njom skinuo djanu,sto se tice japanskih motocikala

Gašpar

 [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

Ovo je bolje od Paganinija, samo da potraje  ;D

Inace, moj prvi japanac je bio Aerox, a prvi motor japanac - Yamaha TDR  :D

kawa ninja

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

Raja

Prvi japanac,Honda CB550four 76. prepravljena kao trkacki motor cak se jedne godine vozila u kraljevu na trkama.Dao sam je Stankari da popuni klasu u super bajku.To je bilo jedini put da neko vozi moj motor.Bila je moja honda i BMW650GS mog prijatelja koleta koga je mislim ,gedza vozio.Mozda se neko i seca ta dva motora.Motor je imao livene tockove,brembo kocnice,josimurin kratki izduv 4 u 1,prebacene komande u nazad,amortizer volana/mehanicki,to neverujem da ste videli/,kompletan ES-ov oklop sa rezervoarom i sedistem.I imao je svoje ime.Zvali smo ga JOSKO/zbog izduva/.Kako sam je kupio.Moj prijatelj Kole me nagovara da dignemo devizne kredite tri prema jedan i na jedini moguci nacin dodjemo do motora.Necemo bre imati za cigare na sta mi je on odgovorio ,,Jer ces da pusis ili da vozis motor,, Odluka je naravno pala,nismo pusili nekoliko meseci dok se nismo iscupali.Uzajmim 3000DM dignem kredit 6000.Vratim 3000 ostane mi 3000 za motor.Isli smo u Kopar da je kupimo od nekog bivseg motokrosiste sampiona drzave u januaru za svetog jovana.Gosti mi u kuci ja u kopru za motor.Kad smo je videli nismo je ni probali ni palili pravo na voz,kuci.Slatko sam se navozao sa tim motorom

rboban

Ride It Like You Stole It

jager