Glavni meni

Koji je vas prvi Japanac i kako ste do njega dosli?????

Započeo Dzigi Boy, 24 Februar, 2011, 23:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lukac

#221
Prvi Japanac 1983god Honda GoldWing 1100 model sa livenim felnama,kompresorom za naduvavanje amortizera itd... Bio je bukvalno nov 1981god uvezao sam ga iz Kanade  hvala JAT-u i dnevnicama a sledecih par letova za Toronto gomila dodatne opreme.
To je ujedno motor koji sam najduze imao u zivotu,prodao ga 1989 kad smo resavali stambeno pitanje-prodali Hondu Accord i GoldWinga zena je plakala  za motorom,ehhh lepa vremena.
Evo i slika oba Winga koja sam sa ponosom posedovao (a voleo bih opet).




Lazic

Opet sam se smorio...:( ©to zbog sfrj, ¹to zbog Igora... Jo¹ malo pa godina...

masterunpa

prvi japanac kantasaki klr650 tengai...inace ruzniju prednju masku nisu mogli da naprave,ali jbg za bolje se nije imalo te 2008(e sa njim sam uspeo u jednom udarcu da ubijem dva kera i razjebem tu budjavu masku....)....nakon klr-a je tu bio cbr f1,pa f2,pa dr big,pa naravno nesto kratko afrika i sad 600rr...inace ni sa jednim nisam bio tako srecan kao kad sam kupio tog klr-a





ness

Moji prvi japanac je bio kawasaki zxr 750 r 1995 god i verujte mi da nemam nikakve emocije prema njemu vecina vas verovatno zna i zasto ! Doso sam do njega velikom mukom i radom i nezalim ga u opste , ali zato moji drugi japanac je bio honda cbr 900 rr i od tad vise mi nista drugo nije ni padalo na pamet ustvari jeste cbr 954 imo sam ga 2 god  ivratio se na cbr 900 i sad ga pakujem i spremam prva ljubav zaborava nema . . .

ness


ness


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ness

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 29 Mart, 2014, 20:40
©ta je falilo ZXRu? Kawatitis? ;)
a sta mu nefali ?? samo sam 2 puta menjo agregat nentil razbije klip i sve u pm ja sam imo lose iskustvo sa tim motorom

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Yamaha TZR 125, dosao do nje tako sto naisao slucajno na oglas, cenila se 550e a uzeo je za 500(tad je bila najjeftinija u oglasima).
Bila je velika krsina, nije stigla ni do kuce kad sam je kupio, lancanici ostri da se poseces pa je ispao lanac i zablokirao tocak na otvorenom putu, retrovizore i zmigavce nije ni imala, plastike lepljene trakom a na njima i preko 1cm gita bilo na nekim mestima, kad je sav git skinut falili su citavi komadi, posle sam sredjivao polako i nema sta nisam zamenio i sredio na njoj, radio kompletnu generalnu, farbanja, struju, sam pravio elektroniku, prostoji mehanizam ventila, ma ne secam se ni ja, bila je ogoljena do rama, tako da je na kraju samo sredjivanje izaslo jos 2x toliko, preziveli smo dva laksa cukanja, kvarove, ja nju gurao kad se pokvari, ona mene nosila kad mi je trebala, bukvalno je imala dusu, kad sam popio malo kod druga na slavi a bio nocu oko 25km od kuce(otvoren put po mrklom mraku) ugasila se cim sam izasao iz dvorista bukvalno, nije me ostavila na putu a nije mi ni dozvolila da je vozim tako(posle u povratku kuci naisao na patrolu tako da bih najebao ako uopste i stignem dotle a ne sletim negde sa strane), kad sam je prodao isto vece sam doziveo onu saobracajku autom...
A sad mi staru drugaricu jasu cigani :(
U glavnom bio je to prelep period dok smo se druzili i zao mi je jos uvek zato sto nije kod mene, bilo mi je nasladje to sto sam je ja vratio iz mrtvih, znate onaj osecaj kad se provozas a u glavi ti "jbte ovo sam ja sredio i sklopio od nule sa svojih 10 prstiju", ni jedan nov motor pa da je R1 ne moze da zameni taj osecaj :)





mkt

aaaaa bedak
vracaj je nazad ako si pri parama, stvarno ql prica

Glava Dole

Da sam pri parama ja je ne bih ni prodavao ali jbg, ko u danasnje vreme moze da priusti da jaci vozi a manji cuva samo iz sentimentalnih razloga, posebno jer ja nisam 'na svojim nogama' jos uvek :)

castor

Di¾em temu iz mrtvih, ali vrijedi proèitati D¾igijeve pustolovine...

Nego, muèi me jedna stvar. Ne znam da li vi¹e pedera ima ovdje ili u Japanu?! Svi skinuli mrak sa Japancem. Pa sunce vam jebem kalajisano, jel' niste mogli ne¹to ¾ensko naæi, nego Japanca?! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda


Hattrick

Citat: ness poslato 29 Mart, 2014, 20:13
Moji prvi japanac je bio kawasaki zxr 750 r ....

Pa ispricaj detaljno sta se desavalo sa njim ?

Flavius Valerius Aurelius

#239
Pa... Kod dilera ... sa 1 miljom na satu. I danas ga imam Bogu hvala. Nikad ni jedan problem s njim. (prvi motor 848 EVO Corse)