Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Kostiæ poslato 07 Novembar, 2019, 01:46
Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2019, 21:55
E bre kilavi imenjaèe, 7 godina sam uglavnom ukoèen menjam toèkove 2 puta godi¹nje... Na ulici na fabrièku dizalicu... I jo¹ ih treba doneti iz podruma 2 sprata i posle ove odneti... :o :D

Nego ¹to menjate gume na ovim temperaturama, neæe biti minusa jo¹ mesec dana...

да их не казни милиција. нема снега зимске гуме важе само за снег, а ако га нема на улици нису морање. али модерно је да се гуме мењају ко у време кад је снег волео да живи у граду. и онда комшија гледа и каже види га има се може се. ја гуме мењам кад останем на фелни.
I ne pravi¹ pitanje da li zimske ili letnje... ;D


Zimske se br¾e tro¹e na ovim proleænim temperaturama, èemu bacati pare? :)

mali_zmaj

Padne sutra snijeg i ne mozes izaci iz ulice,pa ih onda mjenjaj na bljuzgi!!! A narodna milicija,ima i ona uticaj,naravno!!  Meni su lanci,i metlica i asov vec u gepeku!!  Born ready!!  Sutra rega!!  Ne mozes se sa parama sastaviti nikako!! 
jin-jang

Kostić

јашта али зимске боље шкрипе за курчење ;D

падне сутра снег ја седнем у 128 и одем с рибом на коп и пређемо цео коп са његовим гумама 145 ћелепенке и седнемо у ресторан и клопамо и одемо кући не видим проблем  [stop]

mali_zmaj

Zaboravih da si u drugom ¾ivotu bio Colin McRea...
jin-jang

mrle

Citat: Kostiæ poslato 07 Novembar, 2019, 23:38
и одем с рибом на коп

Kosta + riba + Kop.... fenseraj neki.

Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 07 Novembar, 2019, 21:38
Padne sutra snijeg i ne mozes izaci iz ulice,pa ih onda mjenjaj na bljuzgi!!! A narodna milicija,ima i ona uticaj,naravno!!  Meni su lanci,i metlica i asov vec u gepeku!!  Born ready!!  Sutra rega!!  Ne mozes se sa parama sastaviti nikako!! 
Ovde æe naroèito sutra padne sneg... 20 stepeni...

milomir22

Citat: Kostiæ poslato 07 Novembar, 2019, 23:38
јашта али зимске боље шкрипе за курчење ;D

падне сутра снег ја седнем у 128 и одем с рибом на коп и пређемо цео коп са његовим гумама 145 ћелепенке и седнемо у ресторан и клопамо и одемо кући не видим проблем  [stop]

Meni skoro otac pricao da do 2000-ih nisu znali ni za krsten benzin, a kamoli zimske gume. Zaledilo fino, utabao se sneg i pretvorio u led, a u selu nagib 20%, cale me gleda i kaze, "probacemo pa sta nam Bog da", gume neke trajal letnje najjeftinjije, imaju saru koliko i moj dlan, pune ispalih bubaca, ta serija jeftinih trajalki bila osetljiva, cim je malo nagnjavis u ivicnjak ili overis neku rupu, iskoci joj bubac.

Epilog, bez ikakve kontrole nas povuce u nazad, zavrsismo u sancu, komsija morao traktorom da nas izvlaci iz kanala. Danas (ovih godina mislim, danas nije bilo snega) tigar wintera gospodari tim putem, jedino pravilo je vozi 2. pun gas, tek kad vidis da si u kanalu, popusti malo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Citat: mrle poslato 08 Novembar, 2019, 13:36
Citat: Kostiæ poslato 07 Novembar, 2019, 23:38
и одем с рибом на коп

Kosta + riba + Kop.... fenseraj neki.

Od starta mi je delovalo da je pozer, a glumi neku opustenost, kao fol...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Prve zimske gume u ¾ivotu sam video leta 2000-te... ;D I to u Jagodini na Bubi mog brata od ujaka, kupio je sa njima... Zvale se Mi¹elin ¾ilet... :o ;D Seæam se kako mi je obja¹njavao èemu slu¾e lamele na ¹ari... ;D Tada smo mislili da su to normalne gume koje su dobre za sneg i led... :D Do 2013-te pre¹ao 800.000 km sa letnjim gumama, nije lako po snegu al' ¹ta je tu je, bar me nikada traktori nisu izvlaèili, imao sam sreæe... ;D Mada ima ne¹to i do umeæa... ;D Jebi ga, poèeo sam da vozim po snegu i ledu Bubu sa letnjim gumama starim 25 godina, morao sam da nauèim... ;D


milomir22

Vi u Beogradama ne znate sta su surovi zimski uslovi, a ni sta su traktori.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Pazi, od milion+ kilometara sam po Beogradu sigurno pre¹ao bar pola, ali drugu polovinu po zemlji Srbiji u svim vremenskim uslovima...

Kostić

ја сам прве зимске гуме видео кад сам се родио биле на фићи неке трајал са ексерима крампони тврде продао их пре две године неком лику да носи у село за приколицу


Kostić

миломире где сте ви живели? ја сам као клинац на бензинској пумпи сипо 88 премиум у фићу и 100 супер у ладу и тај супер је био изузетно крштен ишла лада као муња

milomir22

Kragujevac, ali sam mislio na '90-e, 80-ih je bilo normalnog benzina.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2019, 21:55
E bre kilavi imenjaèe, 7 godina sam uglavnom ukoèen menjam toèkove 2 puta godi¹nje... Na ulici na fabrièku dizalicu... I jo¹ ih treba doneti iz podruma 2 sprata i posle ove odneti... :o :D

Nego ¹to menjate gume na ovim temperaturama, neæe biti minusa jo¹ mesec dana...
lako je tebi kad imas metod za brzo silazenje u podrum

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] :-* [srce]


@Kostiæ:
Imao sam dve takve na Bubi '95-te neko vreme, imale su smisla samo na suvom ledu, u svim ostalim uslovima su bile opasne...

Kostić

ах да деведесете... ал био је и тад крштен бензин плави 120 октана маде ин код једног лика ал трошио 20  ;D лазићу гуме са крампонима које имају ексере служе за екстремне услове велики снегови лед етц за суви лед иду шиљци али само у спидвеју

Lazic

Sipao sam jednom u Bubu taj plavi avio benzin sa 106 oktana... :o Lepo je mirisao, Buba je i¹la kao nevreme, nije bila velika potro¹nja, al' me kom¹ija in¾enjer popla¹io da æu da spalim motor pa sam ga razbla¾io sa rumunskim... :o ;D Eh ta jesen '95-te u oèi Dejtona... ;D

Inaèe, te gume sam bio dobio od kom¹ije a tada je definitivno bilo daj ¹ta da¹, samo da dr¾i vazduh bar ceo dan... ;D

mrle


Glava Dole