Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

a na zapadu videh idu na posao upale gps da ne razmisljaju, pa su sve glavne ulice krcate, a sporedne fala bogu prazne i bez kamera i semafora.

Lazic

Citat: Kostiæ poslato 26 Decembar, 2018, 18:53

biæe da je to. pre nego sam krenuo ukuco od a do b i ispalo 16,3 km al nisam i¹ao po njegovom najkraæem putu nego po mom i dobio 900 metara manje. viko je on ne tamo ne ja znam bolje al ga nisam slu¹ao :) a znam da je km sat u redu jer znam napamet neke rute u metar.

naravouèenije taj gps samo za one koji ne znaju put napamet :)
Uvek bilo... :D

A ¹to volim da se svaðam sa onim ¾enama iz gps-a... ;D

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 27 Decembar, 2018, 02:21
A ¹to volim da se svaðam sa onim ¾enama iz gps-a... ;D
svadjaj se dok mozes, nove generacije vozila ce da se gase iz predostroznosti ako ne slusas gps, a gps ce da te sam navodi u muriju cim auto shvati da si napravio prekrsaj.

bigbad86

Inace da znate google maps moze i na srpskom da vam daje instrukcije :D

Lazic

#744
Citat: megaidiot poslato 27 Decembar, 2018, 14:09
Citat: Laziæ poslato 27 Decembar, 2018, 02:21
A ¹to volim da se svaðam sa onim ¾enama iz gps-a... ;D
svadjaj se dok mozes, nove generacije vozila ce da se gase iz predostroznosti ako ne slusas gps, a gps ce da te sam navodi u muriju cim auto shvati da si napravio prekrsaj.
Rodio se Srbin koji to neæe znati da reprogramira da ga vodi u kafanu, a naroèito iz kafane...?



Ontopic:
Pomislio sam da mi je riknula centralna brava na zadnjim desnim vratima... Gejmobil nema manuelno zakljuèavanje vrata ili ja nisam uspeo da otkrijem... Kad punim akumulator moram da ga kablovima pove¾em napred u motoru gde su kleme, zakljuèam vrata pa ga otkaèim... Smorio se i par puta jaèe zalupio vrata... Proradila brava... :D

Trenutno neispravno na gejmobilu ali po¹to nemam bud¾et za popravke a majstor ¹trajkuje sve èeka do daljnjeg, osim prednjeg lonca koga menjam u ponedeljak u Valjevu:

Pokazivaè goriva, dve i po godine, èuo sam da je zamena jebada.
Desna ¹olja amortizera od aprila, nemam pojma po¹to je nit me preterano zanima.
Neki nosaè da l' vilju¹ke, levi prednji toèak ima hod napred nazad veæi nego ¹to treba, ne smeta ako ne cimam preterano, na tehnièkom rekli da je sve ok.
Oba moja tastera za zadnje prozore samo spu¹taju, kad ih poprskam wd-om prorade na par nedelja, to veæ 5 godina.
Nedostaje katalizator al' to je jo¹ 3 godine nebitno.
Malo zapu¹ene dizne za plin, al' se to samopopravi kad se dobro zagreje motor jer ðubre omek¹a i bude usisano. Lek je proleæe.
Malo zaprljan ler motor, mogu sam da re¹im al' me mrzi.

I to je to.

La¾em, pro¹le godine poèela da mi se vraæa teènost za stakla nazad u posudu, sigurno crk'o neki nepovratni ventil... Dr¾im ruèicu par sekundi dok ne poène da prska...

mali_zmaj

jin-jang

Hurricane

Prekidaèe podizaèa prozora treba rasklopiti i samo ploèu oèistiti neèim, radio veæ, eno dve godine rade bez problema

Lazic


Hattrick


Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 28 Decembar, 2018, 14:04
Sve u svemu, sve ispravno!!    ;)
Od svih mojih vozila ikada, ovo je ubedljivo najkraæi spisak neispravnosti... Ikada... :o ;D




Citat: Hattrick poslato 29 Decembar, 2018, 01:44
Dobro je i ovako.  [rofl]
Poluautomatski podizaèi, ja ih spu¹tam putnici iza podi¾u... :o ;D

zagadjenje

Konaèno stavio zimske gume. Usput zamenio jednu prednju korubu i za¹titu alternatora, namestio zabice na plastiènim rubovima koji su bili fiksirani vezicama i  promenio lambda sondu i automat pritiska ulja. Jo¹ gre¹ke dizbri¹em i gotovo je sa novogodi¹njom rasvetom na tabli :D
Tjuning bud¾ing

Lazic

Trebalo bi i sam da ih izbri¹e posle par dana, ili jedne du¾e vo¾nje, par stotina km... Kad ukapira da se gre¹ka ne ponavlja, obri¹e je sam... Bar je Kedi tako radio...


Zamenio prednji lonac i dosuo po litre ulja... Gajmobil samo prede, na putu se vi¹e uop¹te ne èuje motor od ¹uma vazduha i toèkova...


zagadjenje

Citat: Laziæ poslato 01 Januar, 2019, 17:46
Trebalo bi i sam da ih izbri¹e posle par dana, ili jedne du¾e vo¾nje, par stotina km...

izbrisao sam :)
Tjuning bud¾ing

Lazic


Kostić

јурцо по улицама изгађо све рупе лупа позади ко да неко баца цигле по млекари отворио гепек у гепеку журка све се кокошке разлетеле из гајбе пиксле шоље човечуљци ја их пито јел пијете шта они заћуташе и нико не мрда -извинте на немири и затворим гепек

ништа курцем нисам пипо а у првих 2000 километра у француском возилу - точкови и даље на месту уље ништа потрошио и даље чисто антифриз ништа потрошио и даље је ту бензин скапо до дна уста га јебем а за те паре сам мого да купим два ил три југа и да бирам штаћу да возим

мана му је што му пумпа за гориво стоји на погрешној страни па низбрдо има горива а узбрдо стане ал добро французи су познати идиоти

stilgar

Citat: Kostiæ poslato 17 Januar, 2019, 06:12
јурцо по улицама изгађо све рупе лупа позади ко да неко баца цигле по млекари отворио гепек у гепеку журка све се кокошке разлетеле из гајбе пиксле шоље човечуљци ја их пито јел пијете шта они заћуташе и нико не мрда -извинте на немири и затворим гепек

ништа курцем нисам пипо а у првих 2000 километра у француском возилу - точкови и даље на месту уље ништа потрошио и даље чисто антифриз ништа потрошио и даље је ту бензин скапо до дна уста га јебем а за те паре сам мого да купим два ил три југа и да бирам штаћу да возим

мана му је што му пумпа за гориво стоји на погрешној страни па низбрдо има горива а узбрдо стане ал добро французи су познати идиоти
Vozi uzbrdo u rikverc kad idioti nisu predvideli da ce kosta da ga tera na benzinska isparenja i mulj sa dna rezervoara 😀

mrle

Polomio ¹oferku brisaèem. Neki lik iz carglassa mi rekao da krpe do 10cm. Meni jedna crta 16cm, druga 14cm i par kratkih. Da li neko ima savet gde da poku¹am?
Nova kineska 100e, evropska 150e. Da li neko ima iskustva sa ovim?
Polomljeno je u donjem desnom uglu, kod nalepnice.
,

Darko

Na fejsu i i na instagramu danima mi izlazi neka tescnost sa nekim lepljivim trakama koja krpi stakla i soferke. Prosledicu ti ako mi izadje ponovo. Ono sto sam video na klipu je zapanjujuce kako radi

UFF

to sto ti izlazi je kurac jer je u pitanju plastican alat
ja sam neko vreme vezbao sa alatom od 1500e (lomio soferke i reparirao ih) i moze se popraviti rupa ili naprsnoce ma koliko dugacko (problem sa naprsnucem nije duzina vec ako krece ili se zavrsava na kraju stakla koje je naslonjeno na keder jer pri voznji on trpi otpor od sasije) ideja je bila da radim teretni program sa izlaskom na teren
npr pukne soferka na kamionu ili autobusu (a za njih ona kosta kolko hoces i ne smeju da se zajebavaju da voze taklo plus im se ne gubi vreme da idu u servis) pa ja sednem na motor, alat u rancu, dodjem, zakrpim, naplatim tj udarim po usima i kuci... ali sam imao previse svog posla da bi se time bavio

znaci da li moze?
moze
koliko ce da kosta e to vec ne znam
glass servis i ostali jednostavno nece da se drkaju sa time jer kao sto rekoh ako dodiruje kraj soferke postoji dobra verovatnoca da ce opet da naprsne u toku exploatacije