Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: Ga¹par poslato 10 Oktobar, 2018, 21:59
Jugoslav je ubedljivo najzahvalniji auto

sinoæ u razgovoru sa tastom, saznam da na tavanu ima motor za Juga - Jugo hibrid, onda davao oko 115ks.
Od sinoæ mi sva¹ta pada na pamet :)

Hurricane

..i meni, stavimo ga u kolica iz Tempa i pucamo po skupovima  [panic]

FANTOM

    Koliko para ako bi ga prodavao . Ili pitacu ja sam Mitu kad ga sretnem  [cheers] [thumb_up]

FANTOM

    E i danas sam bio vredan . Odradjen servis plinskog uredjaja , ociscen uredjaj zguljene membrane jer su bile razintegrisane , pun uredjaj bio onog plinskog ulja. I da na uredjaju su bile membrane sa datumom 2005. Dakle niko to nije dorao od prve ugradnje .



    Montirana koska koja je predhodno i ofarbana u belo



    I sredjen menjac sad ulazi lako u prvu i drugu , a ulazilo je kad zapnem iz sve snage ko bik . Tako da je i menjac sada ko u puter . Toliko za danas .

misa-pei

Jadan menjaè kad TI zapne¹. :D :D :D Dobro ga nisi izèupao. :D :D :D
Lep Jugiæ. Ba¹ ga voli¹, to mi je drago kad vidim. Samo napred u nove radne pobede.
Država je najveći neprijatelj naroda

®or¾

Lepo ga skockao,samo da ne èupa vi¹e ni¹ta [rofl]

FANTOM

   Drago mi je da vam se svidja sledece bi trebalo da bude montiranje auspuha sa protocnim loncem veci Fi cevi i da se zamene amortizeri i da ga spustimo malo i sanke da se stave [watching]

misa-pei

Kao klincu mi je san bio Jugo s Lanèijinim motorom, onim 1500 ili 1600. Da spolja bude potpuno obièan, èak drljav, mo¾da samo malo spu¹ten zbog kvalitenijeg ve¹anja. I onda da jebem majku svim naduvanim mamlazima u BMW i sl kolima kad ih drljavi Jugi¹a oduva. Posle sam saznao da se to zove "Sleeper" - spavaè i da je popularna fora u nekim stranskim zemljama.
Država je najveći neprijatelj naroda

FANTOM

    E moj ce spolja biti bas tako nista spec samo malo spusten. S tim sto za sad ne bi dirao nista motor to je sto je, malo je obrijana glava i ispolirani su ventili. Citava akcija je sto ne bi krljao para u to oko motora . A da hocu imam toliko brutalne majstore da bi Yugo ozbiljno mogao da ide i da se nabudzi . Al kad vidim ove akcije oko registracije itd onda to vise ne moze . A nisam vise mlad da se ganjam sa pandurima tako da fabriga i to je sto je malo da se spusti i taman .

misa-pei

Seæam se da su keèevi za reli od 1100ccm bili bud¾eni na oko 130ks. To je bilo za trke, zveketali su na svakoj drugoj, treæoj trci. Ali, na oko 100ks su trajali dugo. Istini za volju, nije bilo jeftino bud¾enje.
Država je najveći neprijatelj naroda

Kostić

moj mediteran iz 78me 1300 cc 160 ks bio keva ;D patosiran na zemlju pozadi ra¹iren. bio  munja! ;D èistio sam ga èetkicom za likovno ;D onda ljubi¹a i¹o s njim da jebe neku njegovu radodajku i isprskali ga celog koka kololom i ostalim luèevinama - odma sam ga prodao ;D

pittatore

Ljudi iz tog 1,1 za Hibride jedva izvlace 90ks, za sve vise moraju ozbiljni delovi da se ubace

mrle

Citat: pittatore poslato 12 Oktobar, 2018, 09:48
Ljudi iz tog 1,1 za Hibride jedva izvlace 90ks, za sve vise moraju ozbiljni delovi da se ubace

na ovom hibridu su klipnjaèe od pe¾oa, pa nisu mogle da vrte u bloku, pa je i blok seèen.
I jo¹ ¹to¹ta...

Kostić


Hurricane

Citat: FANTOM poslato 11 Oktobar, 2018, 22:13
   E i danas sam bio vredan . Odradjen servis plinskog uredjaja , ociscen uredjaj zguljene membrane jer su bile razintegrisane , pun uredjaj bio onog plinskog ulja. I da na uredjaju su bile membrane sa datumom 2005. Dakle niko to nije dorao od prve ugradnje .



   Montirana koska koja je predhodno i ofarbana u belo



   I sredjen menjac sad ulazi lako u prvu i drugu , a ulazilo je kad zapnem iz sve snage ko bik . Tako da je i menjac sada ko u puter . Toliko za danas .


kosku si trebao u crveno da ofarba¹ preThodno  ;D


mene je jednom sa audijem turboD na 170kmh pro¹i¹ala 128ica, obièna bela samo felne imala neke i malo spu¹tena bila




FANTOM

Imao sam beli sprej  [rofl] , al i prvobitno sam pomislio da bih u belo . Meni je okey odkud znam .

pittatore

Citat: mrle poslato 12 Oktobar, 2018, 10:33
Citat: pittatore poslato 12 Oktobar, 2018, 09:48
Ljudi iz tog 1,1 za Hibride jedva izvlace 90ks, za sve vise moraju ozbiljni delovi da se ubace

na ovom hibridu su klipnjaèe od pe¾oa, pa nisu mogle da vrte u bloku, pa je i blok seèen.
I jo¹ ¹to¹ta...
A pa onda ti je Tast vozio prljavstinu na trkama, to je verovatno 1360ccm ;D

Lazic

Citat: misa-pei poslato 11 Oktobar, 2018, 22:29
Jadan menjaè kad TI zapne¹. :D :D :D Dobro ga nisi izèupao. :D :D :D
Zamislio sam kako ima u gepeku 10ak poluga menjaèa i sinhrone svih brzina na nekom kanapèetu... :o [rofl] [rofl] [rofl]



@Vuk:
Isprièao sam juèe "gospodinu Trovaèu" za tvoju izjavu, pozdravio te i pozvao da svrati¹... :) Èuj, gospodin... Znam ga 30 godina... :)



Lazic

#518
Da bre, posle 5 godina od juèe sam atestiran... :o ;D







E da, iz nekih razloga o kojima neæu ovde sam oti¹ao na ovaj tehnièki pregled po preporuci, 3000 hiljade, mogu samo da ka¾em da je kao nekad, èak im i sat radi malo br¾e, zavr¹io za 27 minuta uz kafu, sok i par cigara sa vrlo ljubaznim osobljem... :D

Inaèe, pomalo zastra¹ujuæe za moju psihu je da mi je auto (sad) dovoljno ispravan da lagano proðe tehnièki po novim pravilima... :o Omatorio sam izgleda...

FANTOM

    Kola mi sredjuje moj drugar Vuk koji ima servis iza hiljadu ruza i koji inace i vozi trke . A on mi je spomenuo Trovaca i rekao da on kad namesti karburator to je prava stvar . Mislim i motor , al to je vec skupa zajebancija za mene tako da nista od toga ...  [cheers] .
    Nego odneo danas komplet auspuh u servis pa sutra ili preksutra kad budem imao vremena bice montirano na kola . Da se malo Yugic glasnije cuje i da bolje dise  [thumb_up]