Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

viper

Znam, zato i hoæu da napravim varalice  :D
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Tako veæ mo¾e... :D Napravi i meni dve... :D Od kad sam istresao katalizator, ne gasi gre¹ku i tro¹i malo vi¹e... :D

viper

Ok, napravièu i tebi, na sondama na Alfi je navoj M18x1,5 predpostavljam da je to standardno za veæinu lamda sondi.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Jel to ne¹to te¹ko/skupo? Jedna od retkih stvari u koje se ne razumem su lambda sonde... :-[ ;D

viper

Ja sam kupio polovne ispravne, slagaæu te koliko para, mislim da su obe bile 50€ radila lepo bez gre¹aka nekih mesec ili dva i opet gre¹ke, pitao majstora za te varalice on mi reèe da je stavio na svog punta i od tada je zaboravio na problem sa lamda sondama.
Uglavnom one mere izduvne gasove i ¹alju ECU podatke on na osnovu tih podataka reguli¹e kolièinu goriva u diznama, na mojoj Alfi ima 4 lamda sonde 2 pre kata i dve posle kata, te 2 pre kata prave problem.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Znam ¹ta rade, ne i kako... :D Gejmobil ima 2... Nego kako rade varalice...? Kapiram da one prave menjaju otpor u zavisnosti od gasova, a varalice imaju fiksiran otpor za kad je sve u redu i to ¹alju stalno... Jesam blizu? :D

Glava Dole


viper

Ovo ¹to ja hoæu da napravim su obièni distanceri, odmièu lamda sonde od izduvnih gasova.

Mada i ovo zovu varalice  :D
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Aaaaa, kapiram, neko mi reèe da pomerim drugu sondu malo dalje niz granu, ovo mu doðe na isto... ;D Slièno... ;D


@Milo¹:
Stvarno nisam znao, al' dovoljno poznajem raèunare pa sam krenuo da razmi¹ljam kakvi signali trebaju kompu... ;D


viper

Svaka lamda sonda javlja ECU napon koji je vrlo mali do 2 volta i ima i grejaè koji javlja temp izduvnih gasova.
Zavisi od lamda sondi, neke imaju 2 a neke 4 ¾ice.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Mislim da æe ovaj adapter da bude re¹enje... :D

Hurricane

..èemu onda lambda i kako æe da radi ECU ispravno i kako treba ako lambda ne dobija prave podatke?

Jel ne mo¾e da se izvadi lambda skroz ako vam smeta iz bilo kog razloga

viper

Dobija ona podatke ali izmenjene, zato ih zovu varalice jer ako napon preðe odreðenu granicu javlja gre¹ku, u mom sluèaju daje veæi napon sa ovim æe biti u granicama.
Ako izvadi¹ sondu ECU ne dobija podatke i opet gre¹ke, lamda mo¾e na èip tuningu da se izbaci u mapi, stavi se fiksna vrednost, mo¾e da se ukine i MAF(protokomer) senzor, EGR itd...
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hurricane

..a koja gre¹ka je u pitanju?

ovo sa èipom jo¹ i najbolje zvuèi i najsigurnije..

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

UFF


viper

P0300  P0302 gre¹ke zbog bobine koja je kasnije zamenjena.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

UFF

resih za vreme oseke da se provozam po koritu reke

Lazic

Nisu ti rekli da je tada blato do kolena... :D