Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


Poljanac92

Ugradio AC canbus cnlight xenone u kola od 6000k,neki premium set, progledao sam, pre toga sam imao fenjere na kolima  [yahoo] zaboravio sam da slikam iz kola kako svetli  [rofl]

Preticao sam i kad nisam morao :D

Hurricane

Raspao mi se homokinetièki zglob.

Po¹to sam nekako do¹ao do parkinga, mo¾e li se na licu mesta zameniti uz pomoæ dizalice i neki savet ako ima neko?

Glava Dole

Trebalo bi da moze, mislim da je to slicno na vecini automobila. Prvo dok je auto spusten odvij centralnu maticu, onu veliku(jer na podignutom posle neces moci), srafove tockova naravno...
E sad nisam siguran dal mora ceo ovaj deo koji drzi tocak i spojen je s amortizerom dole ili moze i samo da se izvuce ceo homokineticki sa sve poluosovinom kad namotas tocak... to ces vec morati da vidis sam mada mislim da ce moci i samo tako...

I ako ne istaces ulje tu dooobro pazi da ne povuces posle celu osovinu prema sebi jer nije unutra nikako spojena, ispasce napolje i iscurece ti svo ulje iz menjaca...

I onda mislim da se stari homokineticki samo odvije sa poluosovine(tipa kao spona), ali ni to nisam 100% siguran... nek potvrdi neko ko je skoro radio ili je siguran 100% ali da sam na tvom mestu ja bih probao tako :)

Hurricane

Misli¹ da disk ili glavèinu ne moram da skidam?

Glava Dole

Nasao neki snimak, izgleda ipak da mora... mislio sam da bi mogao da namotas volan pa da pod kosinu ispadne homokineticki...
! No longer available

Ali se tu ne vidi kako se skida sam zglob... vidi se ovde:
! No longer available

Jeste da se odvrce al ne kako sam ja mislio, ovaj je pistoljem... mada moze i bez pistolja sigurno... sad kakav je navoj unutra jbmliga, sa ovog snimka mi se cini da je kontra cim spoljnu maticu zavrce a unutra se odvrce...

Ostoja

OVO JE RADAPCIGER ZA IZBIJANJE ..... Zglob ima unutra utor u koji uðe osiguraè koji se nalazi napoluosovini.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

dragan

samo vas posmatram...

sremac

Citat: UFF poslato 30 Decembar, 2016, 22:34
vozio offroad, odvalio suspleh

http://s23.postimg.org/ld2l8wrvf/20161230_133050.jpg
http://s23.postimg.org/pbzsrqgij/20161230_133121.jpg
http://s23.postimg.org/4dtmtngnv/20161230_133107.jpg

nemoj kupovati plastièni novi , na stilu ljudi prave alu ili limeni, sad ne znam mo¾e li to na NEMAÈKO VOZILO ,proveri jel moze da se napravi 
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Jefta

Citat: Ukii poslato 30 Decembar, 2016, 23:30
Ugradio AC canbus cnlight xenone u kola od 6000k,neki premium set, progledao sam, pre toga sam imao fenjere na kolima  [yahoo] zaboravio sam da slikam iz kola kako svetli  [rofl]


Sjajno sada imas fenjere koji ce da zaslepljuju sve druge vozace jer ce ti ksenoni da ti bljeste svuda jer ti nije far predvidjen za ksenone... SVAKA casT!

Hurricane

..htedoh ovo da napi¹em, ali ne stigoh danas..
Meni svaki put kad me neko zaslepi sa tim nekim grunf ksenonima, milimetar fali da se okrenem, vratim za njim i izvedem graðansko hap¹enje zbog izazivanja op¹te opasnosti..

Ali s obzirom da je to sve èe¹æi problem koji ljudi primeæuju mislim da æe ovla¹æene slu¾be to ubrzo i re¹iti na neki naèin..

Ba¹ juèe neki golf dvojka me oslepeo 50 m nisam znao kuda vozim..


Ostoja

Izbaksuzirao me onaj Laziæ pa sam krenuo da menjam alternator na Pikassu....
E sad, kurirska slu¾ba je donela alternator koji je usput ispao negde, pukla mu plastièna remenica, usrao sam se dok sam sa starog alternatora skinuo istu a neo¹teæenu. Uop¹te se ne ispalti popravljati to govno, nema ¹anse da ga kvalitetno uradi¹ i da traje.
Kad sam veæ skinuo servo pumpu uzeh da promenim povratno crevo serva koje je Tina letos "sredila" u CG. Stao joj auto i u poku¹aju da ga ¹lepaju prikèili su sajlu za servo crevo... [doh] [doh]. Usput su pokidali i iskrivili donji metalni deo nosaèa hladnjaka, pootkidali plastiène u¹i kojima je okvir koji nosi hladnjake uboden u gorepomenuti lim, pocepali branik, potkrilo...
Po¹to vi¹e nisu imala gde da se okaèe potkrila, za¹rafili su ih gips ¹rafovima "na licu mesta"...
Elem, po¹to je sve bilo u stadijumu "kupus", pogledam ja i onaj èuveni ventilator u levom potkrilu koji glumi EGR. Usisno crevo okrenuto NA GORE,  ventilator pun vode, odlazno crevo takoðe. Ventilator naravno umreo, kad sam ga rastavljao popucaju ¹rafovi u alu kuæi¹tu, razbu¹uj, narezuj...
Unutra cirkus, sve zarðalo, istrulile ¾ice u dolazu, povuci-potegni, potapali u antirost, ispirali vodom, izduvavali, punili biksne uljem, lemi nove ¾ice, na kraju proradi, ni sam ne znam kako.
Smontiramo sve, ventilator èuèi iznad air boxa i kad okrene¹ usisno crevo na dole ono nalegne "pasent" na blindirano (bez rupe) crevo na air boxu. I tu se dilema razre¹i sama, auto je bio èuknut (kupljen takav), kupljen je novi air box, ima samo jedan model, bez rupe kad ima¹ EGR, kad ga nema¹, otvori¹ rupu i to je to.  Po¹to ventilator nije radio, iz glave je vereo vazduh i¹ao na dole i spalio rebrasto crevo ventilator-glava, a ta lepota ko¹ta 75 evropskih i èeka se, naravno...  [neampojma][neampojma] [neampojma]. Nabud¾eno privremeno crevo, auto najzad poèeo normalno da radi kad je hladan i na malim obrtajima, uti¹ao se, ne guta knedle...
Nekad jednostavno mora¹ sam ako hoæe¹ da bude uraðeno kako treba.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

Citat: sremac poslato 15 Januar, 2017, 21:16
nemoj kupovati plastièni novi , na stilu ljudi prave alu ili limeni, sad ne znam mo¾e li to na NEMAÈKO VOZILO ,proveri jel moze da se napravi 

ne kupujem nista ni novo ni polovno
zbudzih ga za sad, ako otpadne opet skroz vozim bez njega, mislim da nece nista da smeta a ako bas zasmeta ima da napravim od prohroma pa cu tek onda da mu jebem kevu terajuci ga po dzombe

Hurricane

Citat: Ostoja poslato 15 Januar, 2017, 21:09
OVO JE RADAPCIGER ZA IZBIJANJE ..... Zglob ima unutra utor u koji uðe osiguraè koji se nalazi napoluosovini.

Jel dru¾e, vidim zna¹, mo¾e li se na parkingu to uraditi sa samo obiènom dizalicom tj sa dizanjem samo te strane ili moraju oba toèka biti slobodna?

Ovo ¹to ovaj na klipu radi radapcigerom pretpostavljam da mo¾e i polakile kljuèem?

Glava Dole

Ma moze bre sigurno na dizalici... nema potrebe da budu oba slobodna, samo pazi da slucajno ne svuces poluosovinu iz menjaca, spadne flansa i ode svo ulje iz menjaca na parking... leva i desna poluosovina su nevezane a i u svakom slucaju i da su vezane ti ih ne skidas... ja sam mislio da bi trebalo da moze bez skidanja glavcine ali nema ni potrebe, sve i da moze izmucices se vise nego da odvijes par srafa vise kad ponovo razmislim...

Ostoja

E NEMERE bez da bar oslobodi¹ glavèinu, nema mesta da zglob izvuèe¹ na stranu menjaèa. A mo¾e se sve zameniti na ulici uz mnooogo muke, ponekad zglob nece da siðe s osiguraèa (a time i sa kraja poluosovine) pa mora¹ otkaèiti poluosovinu i na strani menjaèa i skinuti ga na stolu.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

bucko

Citat: Hurricane poslato 16 Januar, 2017, 00:01
..htedoh ovo da napi¹em, ali ne stigoh danas..
Meni svaki put kad me neko zaslepi sa tim nekim grunf ksenonima, milimetar fali da se okrenem, vratim za njim i izvedem graðansko hap¹enje zbog izazivanja op¹te opasnosti..

Ali s obzirom da je to sve èe¹æi problem koji ljudi primeæuju mislim da æe ovla¹æene slu¾be to ubrzo i re¹iti na neki naèin..

Ba¹ juèe neki golf dvojka me oslepeo 50 m nisam znao kuda vozim..


Za takve imam 6 dugih svetala na jeepu pa kad mu opièim zaboravi gde je po¹ao

Hurricane

Citat: Ostoja poslato 16 Januar, 2017, 01:08
E NEMERE bez da bar oslobodi¹ glavèinu, nema mesta da zglob izvuèe¹ na stranu menjaèa. A mo¾e se sve zameniti na ulici uz mnooogo muke, ponekad zglob nece da siðe s osiguraèa (a time i sa kraja poluosovine) pa mora¹ otkaèiti poluosovinu i na strani menjaèa i skinuti ga na stolu.


Zaboravih naglasiti da problem sa skidanjem zgloba sa poluosovine verovatno neæu imati jer mi se potpuno raspao zglob, ispale kuglice po putu ¹to mo¾e znaèiti da æe utoliko biti i lak¹e...

UFF

ja vec duze vreme razmisljam duzmem ovo mada je bacanje para jer mi realno ne treba ali eto za takve i slicne slucajeve

http://image.prntscr.com/image/0f961c3de33d440aa97ddadeefe0791c.png

Ostoja

@Hurricane
Raspao se zglob na dva dela, ispale su kuglice ali je deo zgloba ostao na poluosovini, onaj ¹to je ispod kugli.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...