Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ostoja

Lepo vi to smisliste, vi radite kontrolu a ja statistiku....
Pu jeb'o me pas, ko me ter'o da se obrazujem... [samoubistvo]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

da se obrazujes?

si otisao u nemacku bese da predajes na fakuletetu?  ;D

Ostoja

Mali, ti¹ina tamo, rek'o Premijer Premudri...
Kad sam ja i¹'o u ¹kolu ti si bio mali-malecni...
A to ¹ta sad radim nema veze sa obrazovanjem, obrazovan jesi ili nisi, pa ¹ta god radio.
Hoæu li smeti da ti se obratim kad opet budem radio moj stvarni posao, a?  :P [prebicute]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

DebeliZmaj

Citat: joka poslato 11 Decembar, 2016, 21:58
Dvesta sisa!   [rofl] [rofl] [rofl]   [cheers]

a prosek raka dojke ?   a a a a? o tome niko ne razmishlja ... ccc

ajde sad minusariiii
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

195





Citat: stilgar poslato 11 Decembar, 2016, 20:39
Zna li neko dobrog majstora za citroena u bg-u? Ja dok sam vozio BX servisiro sam ga kod Gorana kod cvetkove pijace, a znam da je on poginuo u saobracajnoj nesreci davno jos. Zena mu nastavila posao i radnju al ja odavno ne vozim citroene ps ne znam dal su jos na ondasnjem nivou.  Dakle ko je sad onaj pravi za te francuze?
Preskupi su. Imam ja(Vlajkov i moj drugar) odliènog majstora...

®eljko 0607606670
https://www.facebook.com/profile.php?id=1171322116&fref=ts

Hurricane

ljudi, upomoæ!!



hitno mi treba stetoskop onaj majstorski ne medicinski.. ;D

pojavio mi se neki zvuk koji dopire iz pravca alternatora ili vodene pumpe ne mogu da procenim ovako na uho..



ili jo¹ bolje ako neko zna kako se sa sigurno¹æu mo¾e proveriti da li vodena pumpa radi?

vodu ne gubi, grejanje radi odlièno, nema pritiska nikakvog u posudi... to je ono ¹to ja znam, ima li jo¹ ne¹to?

mali_zmaj

jin-jang

Glava Dole

Vrlo moguce da je lezaj u alternatoru, pre ce biti to nego vodena pumpa...

DebeliZmaj

otvoris cep gde dolivas vodu u hladnjak .. uglavnom je isti tamo gde ulazi topla voda iz bloka koja dolazi ..
ako vidis protok vode pumpa radi ... ako ne ..
nek me isprave experti ako sam u krivu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: hurricane poslato 12 Decembar, 2016, 15:44
ljudi, upomoæ!!



hitno mi treba stetoskop onaj majstorski ne medicinski.. ;D

pojavio mi se neki zvuk koji dopire iz pravca alternatora ili vodene pumpe ne mogu da procenim ovako na uho..



ili jo¹ bolje ako neko zna kako se sa sigurno¹æu mo¾e proveriti da li vodena pumpa radi?

vodu ne gubi, grejanje radi odlièno, nema pritiska nikakvog u posudi... to je ono ¹to ja znam, ima li jo¹ ne¹to?
Pumpa za vodu ti je u bloku, pokreæe je zupèasti kai¹, ni da ne radi ne bi gubio vodu, ali ne bi imao hlaðenje motora a ni grejanje kabine, a i riknuo bi agregat vrlo brzo... Ako ne di¾e temeraturu u vo¾nji pumpa radi... ©to opet ne znaèi da ne drobi le¾aj... Zovi ®eljka ¹to sam gore stavio broj, i za Honde je struènjak... Tipujem na alternator...

FANTOM

    Nije danas al sinoc oteran Yugo kod majstora a danas je radjen, a verovarno ce se radovi nastaviti i sutra. Elem majstor je sinoc konstatovao kad smo ga ostavili da je pomesao malo vodu i ulje.  [facepalm]

Glava Dole

Ma normalna pojava kod probijanja dihtunga...

DebeliZmaj

FANTOM ... i sta kaze kolika steta ? delovi/ruke ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

FANTOM

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Decembar, 2016, 23:39
FANTOM ... i sta kaze kolika steta ? delovi/ruke ?


Sad zvao majstor upalio ga veceras radi oziveo :) . Jutos ga je raskupusao odneo glavu i sta je sve trebalo na obradu bilo gotovo danas i napakovao ga do veceras i upalio . Znaci Obrada , ulje , filter ulja, antifriz. 14000 din. Mislili smo da je bio problem u termo davacu posto nije palio ventilator i kupili smo novi termo davac. Ali bio je problem u nekom osiguracu koji je oksidirao i zato nije palio ventilator. A inace jugo 2006. godiste :) dobaca privreda sranje :)

DebeliZmaj

imao juga ... ako me secanj sluzi .. sirena i taj ventish su na istom osiguracu :)
prkuvao mi na onoj uzbrdici od kneza milosa ka urgentnom .. zasu ..
14.000 .. nije malo ... al makar si miran neko vreme ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

hurricane ... i sta bi sa tvojim kolima ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

Citat: hurricane poslato 12 Decembar, 2016, 15:44
ljudi, upomoæ!!



hitno mi treba stetoskop onaj majstorski ne medicinski.. ;D

pojavio mi se neki zvuk koji dopire iz pravca alternatora ili vodene pumpe ne mogu da procenim ovako na uho..



ili jo¹ bolje ako neko zna kako se sa sigurno¹æu mo¾e proveriti da li vodena pumpa radi?

vodu ne gubi, grejanje radi odlièno, nema pritiska nikakvog u posudi... to je ono ¹to ja znam, ima li jo¹ ne¹to?
©ta ce ti stetoskop?
Uzmi metalnu ¹tanglu i prisloni na pumpu pa na alternator kao da je stetoskop a sa ove strane slusas.Gvozdje  odlicno prenosi zvuk i tako ce ti se lako pokazati sta je.

DebeliZmaj

vec vidim naslov ... ``kako se se ne prislanja stangla na altenator ... `` ...
sta moze poci naopako :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

FANTOM

    Doteran Yugo sad od majstor. Napakovano sve radi stavljen nov termo davac ipak, sredjeno ono sa osiguracem sto je oksidiralo ( Zmaju bio si upravu i nama na jugu sirena te radila te nije radila izgleda da je to govno vezano na isti osigurac. Glava kaze je bila losija kriva ko gudalo izgleda je i pre nego sto smo ga kupili letos umeo da kuva , ali uspeli su da je obrade sve uradjeno po propisu vocice ventila gumice i sta sve ide uz to . Dotegnuta sajla rucne ,sada radi rucna  [yahoo] . I tako sada bi trebalo sve da radi kako treba. Nadamo se najboljem  [thumb_up]

DebeliZmaj

lepa stvar kod juga je sto svi ti delovi nisu skupi, pa kad vec radish glavu odradish i sve vezano za to ...
to bi sad trebalo ti tera bar 100k km bez da imash sa tim problem ... inache ja sam se uvek pitao zasto
je matori svaki put kad krenemo negde probavavo i sirena dal radi ... pa sam nauchio na tezi nacin ...
inache jugo :) ... hehe ... pumpa za gorivo se pregreje .. nema frke .. potkosulja na svakih 15min dolijesh
vode malo preko nje da se rashladi :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell