Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

...drugari, jel radio neko remont amortizera, kod koga ste radili i kako se pokazalo u eksploataciji?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Na unu remontovali sva 4 za 1000din po komadu pre nekih 4-5god i jos su ok(davali cak i garanciju godinu dana, castili nas i polovnim soljama al ne rade vise :D )... na bravi prednji levi blokira(ventil u njemu) kad smo mu ja i cale menjali prednje plocice(valjda jer je bio podignut auto i amortizer izduzen skroz, pojma nemam), amortizer je postao bukvalno kruta veza, opruga nije imala nikakvu fungciju, preko lezeceg si morao da milis, svaka rupica ko da neko cekicem lupi u njega... remontovana oba prednja, zamenjeni ventili, gumice, novo ulje (15e po komadu) i sve ok jos uvek... s obzirom na razliku u ceni izmedju remonta i novog(a razlika je visestruka) iskustva su pozitivna :) Sad kao i za bilo kakvu drugu popravku verovatno da zavisi i od majstora do majstora i od servisa do servisa... za bg nemam pojma, ovde bar ima puno beogradjana, javice se vec neko... ima toga svuda :D

Hurricane

...mislim ono isplati se  to je sigurno, meni je amort komad 7500 rsd, a remont po 2500 rsd, sa sve skidanjem i monta¾om nazad..

ima ovaj neki Jagodiæ servis u MMLu, hvale ga uglavnom, probaæu pa æemo videti..

DebeliZmaj

na jeep xj to sam radio tipa 2009 il tako nesto nije bilo tako povoljno...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Neos

Hariken, probaj da izbegnes tog jagodica, ja sa njim imam jako lose iskustvo, za mene je on prevarant

Lazic

Vlajko je radio na vi¹e vozila, bio zadovoljan...

Neos

Meni jagodic nije radio amortizere,menjao mi je gibanj platnu na terencu, zajebao me samo tako, kreten,diletant .Bio je  jedan servis u Zemunu, u stvari dva ,jedan je Sasha, Juga ga zna bolje,drugi je sledeca ulica od Kiboe,

slave74

Bio jedan kod saobracajne u zemunu i ovaj u prizrenskoj u zemunu. To su otac i sin.. Bio je jos jedan na kalvariji i kod njega sam radio remont amortizera, al je bas bilo tvrdo posle:). Svi su ok ako nije stangla amorta pojedena.. E sad kolko traje ne znam ,meni trajalo dok prodam auto :)
U zelezniku je  takodje postojao servis i za njih sam cuo da najbolje od svih ovih rade remont hidraulicne letve  volana- za njih ne znam dal rade.
Ovaj sasa iz prizrenske se prebacio na prodaju vozila, ja sam bio skoro, ne radi se kao pre, a i otisao im je glavni majstor Sale, koji je bio jako dobar..
Ako se zadrzava auto bolje je kupiti neke krstene, nije to sad bas skupo..

Lazic

Citat: Neos poslato 24 Novembar, 2016, 15:57
Hariken, probaj da izbegnes tog jagodica, ja sa njim imam jako lose iskustvo, za mene je on prevarant
Citat: Laziæ poslato 24 Novembar, 2016, 16:03
Vlajko je radio na vi¹e vozila, bio zadovoljan...
Sad sam shvatio da je ispalo kao da je radio kod tog lika, ali nije... Moja gre¹ka...

A Uragan se ne hvali da je konaèno sredio auspuf na Hondi... ;D

Hurricane


Hurricane

..remontovao amorte pre neki dan..

na kraju sam odluèio da izbegnem sve za koje sam èuo po neku primedbu i poslu¹ah savet prijatelja da odem

kod Majstor Mileta, selo ®i¾kovac ili tako ne¹to kod Umèara.

Za njega samo reèi hvale, preporuka od beogradskih taksista koji su uvek izvor pravih informacija.

prosto je neverovatno gde èovek uspe¹no posluje, ima posla preko glave, mora da se zakazuje, a lokacija servisa najbla¾e reèeno uop¹te

i nije lokacija..



Vrhunski majstor, brz i efikasan..

Meni je jedan amortizer remontovao a drugi je imao na stanju veæ remontovan pa je samo zamenio, sve 45min posla

Inaèe nije mu naravno bilo jasno kako sam uop¹te vozio, na ¹ta sam se ja dvoumio da mu poka¾em snimak od pre neki dan sa 190+ tu po kraju,

ali posmislih mo¾da je pametnije da ipak ne..

Desni vrisnuo skroz, raspadnut taènije reèeno, a levi kriv ko kifla i prazan..

20 eur po komadu, + 5 eur po komadu neke gume unutra koje ¹tite..


godinu dana garancije




Auto sasvim normalno, nikad bolje nije le¾ao, precizan, koèi mnogo bolje, msm glupo je bilo ¹ta pisati o tome vi¹e,

jednostavno sad je auto sa amortizerima prednjim.


unapred hvala svima na sugestijama, poprilièno sam siguran da bi se zajebao da sam oti¹ao kod nekih od ovih sa lo¹im preporukama..

mrle

zamenio zadnje paknove, 3000din sa popustom, rabat. I juèe kupio dve sajle ruène koènice (leva i desna), 2400din, to æe na zamenu ovih dana.

Lazic

Ti paknovi verovatno nikad nisu menjani... :) I Pikaso ima dobo¹e pozadi, ali koliki su, mislim da se paknovi nikad ne menjaju... Moji 220.000, ruèna koèi na prvom zubu... ;D

BOKYBOY

#114
Zamenio za svaki slucaj antifriz i jedno ispucalo crevce kod majstor Bore...i pola sata trpeo Kostino zajebavanje... ;D



Grof

Zamenio gume balans stangle i ¹ipkice na krajevima, d¾eksnu od map senzora i skontao da treba da zamenim jo¹ man¾etnu od letve volana, dihtung ventil dekle i odvezem kod pismenog majstora jer auto jo¹ uvek ima narkolepsiju ;D tj umre na sekundu dve po rupama pa opet o¾ivi..... treba li da napomenem da je zemlja porekla vozila italija? :D

Lazic

Shvatio da je gejmobil ljubomoran na motor, kako sam samo njega vozio 5 dana, pali svako jutro. Ako ga ostavim par dana, kao da uðe vazduh u magistralu pa mu treba kilometar nizbrdice d'upali... A nekad posle 10-15 dana upali na pola kljuèa... [neampojma]

Glava Dole

Nepovratni ventil lazicu :D

A ja ne na mom, zamenio kevi sijalicu kratkog svetla do vozaca, onu najgoru :D

Lazic

Jedino mi je to palo na pamet, moraæu da googlam... ;D