Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


Hurricane

..konaèno i¹èupao instalaciju plina, ajoj kako sad radi grejanje u stvari pr¾enje..

[yahoo] [yahoo]  [yahoo]

Ostalo bocu jo¹ da izvadim samo ali prvo moram da ispustim 15 l plina, riknuo multiventil..

VR 46

Немој испуштати,украшће га свеједно.... ;D
Twist of wrist!

DebeliZmaj

hurrican :) napravi video .. kako se ne ispusta plin :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: hurricane poslato 27 Oktobar, 2016, 19:29
..konaèno i¹èupao instalaciju plina, ajoj kako sad radi grejanje u stvari pr¾enje..

[yahoo] [yahoo]  [yahoo]

Ostalo bocu jo¹ da izvadim samo ali prvo moram da ispustim 15 l plina, riknuo multiventil..
Prespi ga meni... :D

E, a kakve je veze imao plin sa lo¹im grejanjem...? Koliko se seæam radilo je ok, samo je bio termostat neispravan, ¹to sam re¹avao kartonom... :D

UFF

treba mu duze da se zagreje i verovatno gubi toplotu na crevima i grejanju rasprsivaca

mrle

jo¹ nisam naplatio osiguranje, ovi iz ddor novi sad gu¹e i dave...
Da vidim koliko æe da bude pa da se bacim na sreðivanje i¹èukanih delova Multiple, pa uz to koènice, trap...
Pre¹ao sam 20.000km i ni¹ta nisam dirao. Vreme je.

Lazic

Citat: UFF poslato 28 Oktobar, 2016, 12:01
treba mu duze da se zagreje i verovatno gubi toplotu na crevima i grejanju rasprsivaca
Ali po¹to ne vozi na plin odavno ne bi trebalo da je imalo neke veze. A oèigledno jeste... ;D A i da sve radi ne bi trebalo da ima neke veze, gejmobil sa sve plinom greje kao furuna... :D

Hurricane

#68
...osim du¾eg sistema cirkulacije teènosti (èitaj rashladnog ulja  :P) najveæi problem nastaje u pojavljivanju vazdu¹nog èepa i nemoguænosti pravilnog ozraèivanja sistema hlaðenja sa plinom.

U su¹tini prilikom ugradnje plina, niko ne vodi raèuna o tome veæ creva i raspr¹ivaè trpaju gde se mo¾e i gde je zgodno a ne gde treba i tu nastaje problem koji neki imaju a neki ne..
Nakon toga pri svakoj zameni antifriza ostaje vazduha koji jednom uzrokuje kao kod mene i mnogih da zaèepi hladnjak kabine i ne greje..
Mo¾e i tada da se ozraèi lepo sistem ali moraju pojedina creva da se skidaju na odgovarajuæim mestima ili da se jednostavno okrene auto na krov ili gepek pa da se na hladnjaku ispu¹ta...   ;D

Svejedno, na plin se kuva, na naftu greje, na benzin i nitro se vozi. AMIN


Smuèio mi se plin dok sam ¾iv..

UFF

vala ja kuvam na struju a na nju ili na drva i grejem a vozim na dizel amin :D

Lazic

#70
Ja se slatko navozao sa Hondom 6 godina na gas, meni se kod nje bio smuèio benzin, kad god je stala, stala je jer nije imala plina a na benzin nije htela da radi ba¹ u tom trenutku ... ;D

Gejmobil preko 3 godine bez ikakve intervencije na sistemu, èak ne znam ni gde je filter, prokleti elektro ventil je deo isparivaèa... :D

E da, koja zamena antifriza... ??? :D

Hurricane

..pikaèu vazdu¹ara?  ;D


E da, negde sam video da su neki ludi rusi nekako pretakali plin iz boce u bocu, hoæe¹ da probamo  ;D

Da se navoza¹ slatko, ide¹ u kurac i ti i svi oni ¹to ka¾u da su se sa Yugom navozali slatko..  :-*

Lazic

Znam da nije vazdu¹ara, ali ¹to bi menjao antifriz ako nigde ne curi... :D

Slatko=jeftinije nego na naftu, a ne trese i pali zimi... :D

Mo¾e plin opu¹teno da se pretaèe kad nije mnogo vruæe napolju, zajebavao sam se, preveliko je cimanje za 15 litara, ali bi mogao da sipam u dve male boce na koje se grejem zimi... :D


Hurricane

©alim se naravno, evo cela boca, pa je posle prepravi¹ u ro¹tilj..

rboban

Ride It Like You Stole It

Hurricane

..fake, ovo jednostavno nije moguæe, bilo jednom u SAT-u testirao Mirko Aliviroviæ, ka¾e bezbednije od bemzina, pa valjda on zna majku mu staru..

UFF


Lazic


Andreja

To ¹to je bezbednije, ne znaèi da mo¾e¹ da koristi¹ bocu staru 25 godina sa zapeklim sigurnosnim ventilima, lo¹om instalacijom i tako dalje.

To ¹to je Golf 2 pouzdan, ne znaèi da ne treba¹ nikada da mu menja¹ ulje, koèione ploèice itd.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Neos