Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aæimo

Ne samo to ¹to uff pi¹e, veæ du¾a naprsnuæa se ¹ire dalje posle reparacije, koja ko¹ta kao 2/3 nove. Da se ne bi drkali sa reklamacijama, jednostavno ne rade.

Lazic

Citat: mrle poslato 17 Januar, 2019, 12:54
Polomio ¹oferku brisaèem. Neki lik iz carglassa mi rekao da krpe do 10cm. Meni jedna crta 16cm, druga 14cm i par kratkih. Da li neko ima savet gde da poku¹am?
Nova kineska 100e, evropska 150e. Da li neko ima iskustva sa ovim?
Polomljeno je u donjem desnom uglu, kod nalepnice.
,
Ne diraj ni¹ta.

UFF

Citat: aæimo poslato 17 Januar, 2019, 15:05
Ne samo to ¹to uff pi¹e, veæ du¾a naprsnuæa se ¹ire dalje posle reparacije, koja ko¹ta kao 2/3 nove. Da se ne bi drkali sa reklamacijama, jednostavno ne rade.

u takvom slucaju prvo se na kraju naprsnuca se busi rupa tj napravi okruglo ostecejne koje se takodje ispuni bas da se ne bi sirila dalje

Lazic


Kostić

èim zna gde se rupa bu¹i zna temu. rupa je amortizer ali ni to nije veèno. polovna cela ili nova je sejv mani osim u sluèaju na putu i ovog ¹to je ovaj teo da radi

FANTOM

    Digao Yuga na dizalicu da proverim vezni lim i nindza sanke za koje su me odredjeni napali da mi vozilo nije bezbedno itd. Snegovi , klizav asvalt , klizanje proklizavanje cuda. Sve sto je izvareno na karoseriji nista nigde nije mrdnulo . Proverio ulje i dolio Nisotec  [rofl] [thumb_up] . Jugisa po ovim minusima palio na plin radio na plin sve bez ikakvih problema. Da mi nije bilo Yuga zimus ne bih se ja ovajdio od Golfa  [cheers]

Lazic

Samo da je antifriz za ozbiljne minuse i svaki auto mo¾e da pali na plin... Svojevremeno sam demonstrirao kumu u Valjevu kako Honda pali k'o mina direkt na plin na -17... :o Nije ba¹ upalila k'o mina, morao sam da verglam 5 sekundi... ;D

Kostić

moj audi iz 82 je radio samo na plin, benzin nije bio ispravan. nikad se nije desilo da neæe da upali. na benzin se pali da bi se zagrejao raspr¹ivaè jer ako se sluèajno ugasi raspr¹ivaè zaledi pa mora da se polije toplom vodom ¹to opet nije neka greda.

Lazic

Zamenio 6 sijalica u tabli, ponovo vidim koliko brzo idem... :o ;D 18 dinara komad...

mrle

Citat: mrle poslato 22 Novembar, 2018, 10:48
Pregledao ceo donji stroj, sve ok, ali mi se auto ne pona¹a najbolje. Idem za poèetak da centriram trap. Mo¾da oni ne¹to primete.
Zamenjene gume balans ¹tangle.
Uraðen mali servis.
Sve to sam uradio tek kada mi je otkazao menjaè. U drugoj sam ga odvezao do majstora. Mislio sam da je propala korpa i da mi sledi sex, ali je ispao banalan kvar, ne¹to se sajla kvaèila pojebala, ali nije trebala ni zamena.

Lazic



mrle


Lazic

Otkrio da mi nisu zapu¹ene prskalice za ¹oferku nego ne¹to dole kod pumpe... Pumpa se èuje glasno, a pritisak teènosti jako slab, jedva dobaci do pola stakla... Jel zna neko kako se skida èantra za vodu na gejmobilu? ;D

K0le


Lazic


Hurricane

skini crevce sa same prskalice, pa vidi kako baca tu, oæe kamenac da zapu¹i i u onoj sisici samoj, ti otpu¹i¹ iglom ali ostane jo¹

Lazic

Ma jok, skidao sve, nema pritisak iz èantre... Na¹ao sam na netu, isti je motor/pumpa za napred i pozadi, a pozadi radi normalno. Ima neki ventil i sito ¹to se zapu¹e, samo moram da skinem plastiku ispod krila... Kad otopli...

Kostić

#778
pumpa se zapu¹i skamenac pa dreèi malo buènije jer ima veæi otpor kad se sipa samo voda navata se i na gumu a ako ima taj ventil sipaj sodu bikarbonu jedno sto grama i prskaj za sve pare mo¾da ga skine

ima onaj kakosezove ¾uti kurac pa ima i ljubièasti za kamenac ja prao bateriju u kupatilu jede kamenac ko krokodil muve

ako ti zataji pumpa ima¹ neuni¹tivi ruski model SKP fla¹a od dva l sa sapunicom otvori¹ prozor i sipa¹ po ¹oferki u hodu a ako ide¹ na put pet fla¹a i dvaes metara iza kamiona da ne odu na dva km

ima i sofisticirani model sa kantom od deset litara crevce za akvarijum i ona ruèna pumpica za pretisak, otvori¹ malo prozor tek da ne stisne crevce i prskalicu ko milo¹ev sistem za lanac

Lazic

Kole, pumpa radi do jaja pozadi... Ista koja ne radi napred... za 5+ godina nikad nisam sipao vodu, samo teènosti za pranje, zimske i letnje... Na netu sam na¹ao da hoæe da se zapu¹i ili ventil ili sito za napred, jer jel'te ima dva... Jedina je jebada skidanje plastike ispod krila, jer je mokro i blatnjavo...
A imam 25 godina ruènu prskaljku, bilo koja fla¹a vode sa malo odvrnutim poklopcem, prskam i dok vozim, levom rukom... ;D