Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Ne znam kolko ste upuceni . Ali posto mi je istrulila  Y-solon racva , znaci to je onaj deo koji ide od grane pa krivina dole do srednjeg lonca. E sad ja srednji lonac nemam vec ko zna od kad samo sam imao ka pozadi cevku i fabricki auspuh. Odem u prodavnicu i kupim taj deo cevi bas za juga od grane do srednjeg lonca da kazemo sa krivinom . Ali citava caka je sto je to cev iz komada jedna, nije kao sto ide kod keca dve u jedanu itd nego je samo jedna cevka . To sam montirao na kola i iza mi je fabrika sve (ono cevka i zadnji lonac nazad) . E sad ja vec imam, skinuo sam sa drugarovog Yuga tj. odekao .Kod njega je ta grana od keca dve pa posle krivine ide u jednu . Ja sam odsekao posle krivine al on je pravio to u nekom auspuh servisu i kod njega je Fi 50 cevi i pozadi ima protocni lonac . Tako da cu to montirati kad vec imam. Njegov mi se svidja kako se cuo i jeste bio solidno glasan  [yahoo].
    Preporuku za karburator sam dobio da uzmem od gospodina Trovaca spremljen za mali N karb , ja nisam imao prilike da ga upoznam. Al kazu on kad sredi karb to je prava prica. I naknadno se samo izbusi na karbu za plin .
    Menjac mi je trenutno klasican taj jugov 5 brzina ne znam koj odnos. Jugo je 2006 Koral 1.1. ne znam koje su menjace tada stavljali. Pre godinu ipo dana je pomesao ulje i vodu tom prilikom obradjena glava fino obrijana, ispoliralni kanali ventila itd sve ono sto ide , uradjen veliki servis.
    Sto se tice vesanja spustanja , a kolko su mi objasnili kao sto sam napisao gore pozadi ce se spustiti za te caure , a napred cemo ili okratiti opruge ili ih sabiti videcemo vec kako majstor bude raspolozen.
    Elem nisam klinac ne lozim se to nesto da sad pravim da se gasiram ili sto je neko spomeno vrtim grugove na Uscu . Nego cisto ono da ga udesim da izgleda malo namunjenije okreni obrni to je Yugo i pri bilo kakvoj prodaji tesko da ce se pare izvuci , tako da ne zelim da ulazim u preterana ulaganja i neko budzenje do sitnih detalja . I inace sa svim tim se bakcem jer me ne kosta puno imam drugare mehanicare koji hoce da mi izadju u susret odvoje malo vremena za mene . Imam dva Jugica donora za dosta delova tako da samo treba da se prepakuje i to je to .
    Citava caka je sto je auto da kazemo bio odbacen. Auto je burazerov on je bio u fazonu ne interesuje ga malo ga nacela rdja .Trap kriv tipa 3 ipo godine ne mozemo da nadjemo nekog da ga nacentrira. I bio je u fazonu ako se iznervira oterace ga na otpad  na kilo . Kao ko ce prodji registraciju nece da se bakce sa tim. Ja sam onda uzeo, vozio tako kola u kakvom su stanju bila. I bukvalno pre jedno mesec ipo dana krenuo lagano da sredjujem .Trap nacentriran za 40 mina kod drugara i to na laser prav ko strela,zameni oscilirajuce rame levo posto je to jedino bilo sto je bilo lose napred na trapu , posle 3 ipo godine konacno prav trap i da ne jede gume.  Imao je dosta mana sitnih. Tipa ovo ne sija ovo se klati , i malo po malo sam ga utegao fino. I ne bi ni mislio na sve ovo gore napisano i budzenje . Da mi drugar nije poklonio komplet aluminijumske felne . I onda se bukvalno lepila ideja na ideju. Kao ajmo sanke , ajmo kosku , promeni amortizere pa kad ih vec menjas daj malo da ga spustimo i tako tipa ideja na ideju. Nadam se da cu sve relizovati . A onda ce biti ono slika pre i posle . Od otpada do auta sa kojim moze i u grad na pice a da ti bude lepo  [cheers]

Kostić

ciganija na vidiku ;D naði led za ispod pa da svetli ko vinj dizel

FANTOM

    Neka hvala Kole nikakvi ledovi . Ne svidja mi se kako si okitio Kawu , ako se nadjes u nekom selu u sred noci , seljaci nece znati sta je izbosce te sa vilama  [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm] [kralj]

pittatore

Kod Trovaca mozes sve provereno da odradis i motor i menjac i karb to je apsolvirao, drugari smo, samo zavisi od budzeta.
Lazic i ja smo tu u komsiluku pa eto mozemo da sednemo popijemo sa njim i ispricamo se. :)
Caure turio jedan pa se usro kad mu ista otkinula na putu o neku izbocinu ;D

Kostić

ne vidi se danju a noæu svetlim ko srbija pred bo¾iæ ;D samo bleje po semaforima u svetiljke ;D


e, koj æemu kurac weber na plin. to je svetogrðe...

Lazic


FANTOM

    Dakle ostavio plasticne caure da mi se naprave za felne koje idu na sredinu i drze da kazemo tocak u centru 5 e po komadu . Cekam da mi jave da idem da montiram .
    I rekao sam da necu da svetlim , al bilo je jace od mene svratio do drugara i dao mi ideju . Otisao u Lukas i kupio farove 550 din po komadu


Hurricane


FANTOM

    E jbg sad ne znam ko ih proizvodi ... [neampojma]

Hurricane

...s tim znanjem se ne vrti krug po u¹æu a bogami ni po ko¹u, jel tako kosta?  [rofl]

Lazic


viper

Zalepio nalepnicu 😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hurricane

Nisi dobro nacentrirao, malo je vise ulevo  [rofl]

Hattrick

A ovaj lik sto ga jede ova zmija, vec vekovima doziva upomoc, niko ga ne jebe 2%.  [rofl]

Hohštapler

...samo vozaèi alfe bi zalepili ovako ne¹to na haubu....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Ti da æuti¹ 😋

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gašpar

Citat: Hoh¹tapler poslato 06 Oktobar, 2018, 00:43
...samo vozaèi alfe bi zalepili ovako ne¹to na haubu....

Ne bih. Ovo mogu eventualno od vlasnika Yugiæa i Vagena da oèekujem. Sunce ti Viperu, skidaj to  [thumb_down]

Kostić

Citat: FANTOM poslato 05 Oktobar, 2018, 13:42
   Dakle ostavio plasticne caure da mi se naprave za felne koje idu na sredinu i drze da kazemo tocak u centru 5 e po komadu . Cekam da mi jave da idem da montiram .
   I rekao sam da necu da svetlim , al bilo je jace od mene svratio do drugara i dao mi ideju . Otisao u Lukas i kupio farove 550 din po komadu



nemoj da zaboravi¹ distancijale za toèkove al obavezno i du¾e ¹rafove bez ¹krtarenja, da bude ¹irok, bolje æe da le¾i i lak¹e da se prevrne ;D


ciganja na autu nema veze sa modelom auta nego sa karakterom èoeka :)

pittatore

Citat: FANTOM poslato 05 Oktobar, 2018, 13:42
    Dakle ostavio plasticne caure da mi se naprave za felne koje idu na sredinu i drze da kazemo tocak u centru 5 e po komadu . Cekam da mi jave da idem da montiram .
    I rekao sam da necu da svetlim , al bilo je jace od mene svratio do drugara i dao mi ideju . Otisao u Lukas i kupio farove 550 din po komadu


Leleeee ovo turis jos LED sijalice i lecis nadolazecim vozacima Kataraktu ;D

friziderdzija

Citat: viper poslato 05 Oktobar, 2018, 17:44
Zalepio nalepnicu 😂

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
brate ... skini ovo...u pravu su, malo je seljana. i ja vozim alfu, tj imam ih 2...ovo se ne radi na alfi, da je vagen onda je obavezno...dodaje minimum 20 na sat