Glavni meni

Suzuki GSX 1300R HAYABUSA

Započeo ts.marko, 24 Februar, 2011, 21:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

Ameri imaju SAE standard za merenje snage motora, go motor, bez alternatora i svih mogucih potrosahca, otprilike se SAE i DIN norme razlikuju za cca 30 posto, tj. Ameri ne stavljaju realnu snagu kompletnog agregata. Njihov auto od 300 ks SAE  ima oko 200 ks DIN (Nemachke industrijske norme). U tome je fora sa brojem konja u saobracajnoj.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ninja66

Citat: Ostoja poslato 26 Mart, 2011, 23:16
Ameri imaju SAE standard za merenje snage motora, go motor, bez alternatora i svih mogucih potrosahca, otprilike se SAE i DIN norme razlikuju za cca 30 posto, tj. Ameri ne stavljaju realnu snagu kompletnog agregata. Njihov auto od 300 ks SAE  ima oko 200 ks DIN (Nemachke industrijske norme). U tome je fora sa brojem konja u saobracajnoj.
Po tebi Hayabusa ima 150 KS ?

RRa¹ko

ne navode broj ks niti kw u njihovoj saobracajnoj...

te razlike od 30% se dobijaju kad se meri ks na radilici i na zadnjem tocku..

a i sta znaci to da 300ks u americi nije isto kao 300ks u nemackoj?? kao kad bi mi rekao da ta hayabusa ima vise kubika tamo nego ovde... gluposti!

Ostoja

Citat: RRa¹ko poslato 27 Mart, 2011, 20:22
ne navode broj ks niti kw u njihovoj saobracajnoj...

te razlike od 30% se dobijaju kad se meri ks na radilici i na zadnjem tocku..

a i sta znaci to da 300ks u americi nije isto kao 300ks u nemackoj?? kao kad bi mi rekao da ta hayabusa ima vise kubika tamo nego ovde... gluposti!
Aman ziv bio, postoje dve razlichite norme merenja snage motora, SAE norme i evropske (DIN) norme nisu iste, znatno se razlikuju, nisam ja kriv shto je tako. Ako ne verujesh, to je tvoja stvar, nadji nekog ko zna neshto vishe o americhkom nachinu merenja snage motora pa se informishi. Kao shto kubikazu daju u kubichnim inchima, tako i KS SAE mere drugachije, nisam ja za to kriv niti imam nameru da se svadjam oko toga. Busa ima onoliko konja koliko kazu Japanci a ne onoliko koliko pishe ou Americhkim papirima, ima to sve na netu ili ako hocesh, pitaj nekog mashinca oko SAE normi. I to ti je to. Nemam nameru da ikoga ubedjujem u bili shta niti da se pravim pametan, samo sluchajno to znam.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

Citat: RRa¹ko poslato 27 Mart, 2011, 20:22
ne navode broj ks niti kw u njihovoj saobracajnoj...

te razlike od 30% se dobijaju kad se meri ks na radilici i na zadnjem tocku..

a i sta znaci to da 300ks u americi nije isto kao 300ks u nemackoj?? kao kad bi mi rekao da ta hayabusa ima vise kubika tamo nego ovde... gluposti!
P.S. I kao bajker pochetnik sa jedva 31 godinu vozachkog staza na motoru ne dopushtam sebi da pljujem bilo koga ako iznese neko mishljenje koje se meni ne svidja, koje ne dao bog ne razumem ili za koje mislim da sam vrhunski ekspert kao shto ti mislish. Ovo je samo zbog onog komentara "glupost" na kraju tvog teksta, nisam ja kriv shto si neinformisan, izvini.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

MILJAN

RRa¹ko....ima logike u ovome ¹to èovek pi¹e. Ja sam gore izbacio data gde stoji da ta busa ima 175 konja i to je to. Ja uo¹te i ne znam da postoji Busa od 200 konja. Nikada nisam èuo da je proizvedena.
Cave ab homine unius libri


Ostoja

Upravo zbog razlichitog nachina merenja KS svojevremeno je ta jedinica stavljena u drugi plan a za snagu motora u SI sistemu je definisan Kw, koji  Ameri ne navode kao podatak ni na ovoj adresi gore. Ne varam li se, stoji samo hp, neshto ne vidim kilowate. Nekad je za merenje snage postojalo gomila standarda, chini mi se da su i Italijani imali svoje norme, Japanci su imali JIS, to je bilo bash lepo sharenilo. Uglavnom, danas se snaga meri po standardiziranim (DIN) normama svuda u svetu, uglavnom, osim Amerike, normalno. Pouzdano znam da je kod automobila ta razlika bila bash znachajna, kolika je tachno kod motocikla ne znam, ali postoji i nije bash zanemariva. Dakle, Evropski podaci, KW pa prerachunati u KS i to je to. Da ne bude zabune, neki modeli do 1000 ccm, starijih godishta, u nekim evropskim zemljama su svojevremeno zbog osiguranja imali ogranichenje na 100 ks, ali to je vec neka pricha za starije bajkere....
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...


Ostoja

Citat: Cale poslato 28 Mart, 2011, 12:46
Citat: ts.marko poslato 28 Mart, 2011, 10:16


http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/suzuki/2010-suzuki-hayabusa-gsx1300r-ar65798.html

A,nije to taj model. [nono]
Ma i smorismo vishe sa KS i KW, Busa ide pa ide, koliko god konja imala. A neshto se secam da i tvoja zver mnogo lepo ide.... Ostade mi tiha patnja XX sa klasichnim instrumentima.....
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Cale

Ma ne ide .Moj ima 46 kw-svajcarac je. ;D

Ostoja

Citat: Cale poslato 28 Mart, 2011, 23:50
Ma ne ide .Moj ima 46 kw-svajcarac je. ;D
Hehehe, sigurno.... Sram ih bilo, nachisto ga ugushishe. Koje je godishte?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Cale

Citat: Ostoja poslato 29 Mart, 2011, 00:24
Citat: Cale poslato 28 Mart, 2011, 23:50
Ma ne ide .Moj ima 46 kw-svajcarac je. ;D
Hehehe, sigurno.... Sram ih bilo, nachisto ga ugushishe. Koje je godishte?
1996.A Hayabusa kako ide ? Pa ide.Nije bas da nema snage.

gojko

Citat: Cale poslato 28 Mart, 2011, 23:50
Ma ne ide .Moj ima 46 kw-svajcarac je. ;D
Mora da ti je neko izlazirao papire ;)

Cale

 
Citat: gojko poslato 29 Mart, 2011, 21:02
Citat: Cale poslato 28 Mart, 2011, 23:50
Ma ne ide .Moj ima 46 kw-svajcarac je. ;D
Mora da ti je neko izlazirao papire ;)
he,he,garant.Ali pazi, ako XX moze da ima 64 ks zasto i Busa nemoze da ima 200 ? Sta kod tebe pise u saobracajnoj ? I tvoj je ako se ne varam iz Svice. :D

Kengur

Nego mene zanima da li je novi vlasnik sa MM? :)

gojko

112
Citat: Cale poslato 29 Mart, 2011, 22:17
Citat: gojko poslato 29 Mart, 2011, 21:02
Citat: Cale poslato 28 Mart, 2011, 23:50
Ma ne ide .Moj ima 46 kw-svajcarac je. ;D
Mora da ti je neko izlazirao papire ;)
he,he,garant.Ali pazi, ako XX moze da ima 64 ks zasto i Busa nemoze da ima 200 ? Sta kod tebe pise u saobracajnoj ? I tvoj je ako se ne varam iz Svice. :D
Mislim 112KW a mislim da sam mu i ja dodao koji KW :)

AcoHonda

nisam znao da americki konj ima manje snage od ostalih konja u svetu  ;D

ts.marko

Citat: Kengur poslato 29 Mart, 2011, 22:20
Nego mene zanima da li je novi vlasnik sa MM? :)
Novi vlasnik je Sekula iz ©apca.

sekula

Citat: ts.marko poslato 02 April, 2011, 09:36
Citat: Kengur poslato 29 Mart, 2011, 22:20
Nego mene zanima da li je novi vlasnik sa MM? :)
Novi vlasnik je Sekula iz ©apca.
Da,ona sutra stize u Sabac