Glavni meni

Potrebna pomoæ uz pivo... :)

Započeo Lazic, 28 Septembar, 2016, 11:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

slave74

Da bi izgubio normalan pritisak vode  , mora bas da pukne cev i da iz nje kulja voda. Mislim da nije to. Sledece je da pitas komsiju ispod i iznad tebe za pritisak..
Vertikale u tako visokim zgradama su jako  velikog promera, to kad pukne to je momentalno bazen.
Negde u prostorijama podruma bi trebalo da ima hidropak, na kome imas i barometar, tako ces znati koliki je pritisak u zgradi.
Ja sam juce zatvarao vodu celoj zgradi, jer niko ne sme da dira ventile na vertikalama, zaribali su i mogu poceti da pustaju ako se cackaju.. Ni tebi ne savetujem da to diras, mada neko je mozda zatvarao vodu pa nije odvio kako treba..
Ali tada bi svi na toj vertikali patili od niskog pritiska :)
Poslednja mogucnost, ako je sve to u redu da je neko zacepljenje u cevi koja se od vertikale odvaja za tvoj stan. Kod mene na vidikovcu imam vratanca tamo gde prolazi vertikala i gde se otvaja od vertikale 1/2 cola  ,tako da je pristup ipak moguc. Kod tebe je mozda zatvorena tankim zidom siporeksa.

Sad mi pade na pamet da uradis ovako. Nadjes ili kupis barometar. cca 400 . Zatvoris glavni ventil u stanu, a zatim na bilo kojoj slavini mozes da izmeris pritisak, kao i razliku pritisaka, i to tako sto meris na izlazu hladne vode. Za budzenje barometra koristis crevo flexibilno tako sto mu sa jedne strane ostavis holender a s druge strane odseces i selnom stegnes okko vrata na barometru....Za prilaz ekscenru slavine 3/4 i ek ventilu 3/8 korisi pocink redukcije i prelaze...cca 30-40 din..
Posto to nije protocni barometar, pritisak ce rasti vremenom, izmeri sebi pa onda kod nekog drugara u zgradi, koji ima normalan pritisak vode..

Lazic

#41
Èek polako...Bili su iz stambenog, raskopali pola podruma i moraju jo¹ masu da lupaju, a pitanje je da li æe moæi da doðu do tog mesta gde je pukla cev... Zgrada ima 50 godina, 2004-te kad sam menjao cevi u kupatilu, curelo je negde kom¹ijama stan ispod mene i to pored cevi od radijatora u predsoblju. Kad sam olupao kupatilo shvatio sam da uop¹te vi¹e nisam imao cevi, bukvalno su se dezintegrisale, a njih je glumio otisak u betonu koji su napravile kad je izliven zid. I to je bio normalan(za moje pojmove na 15-om spratu) pritisak, samo je polako natapalo zid... na mojoj vertikali ima 16 stanova, u ko zna koliko je jo¹ takav sluèaj? ©to opet nije meni bitno jer oni gube pritisak kod njih... Ventili po vertikalama su nam takoðe u problemu i ne diraju se, pritisak na ulazu u zgradu je odlièan, kad je sve kako treba i bez hidrofora(koji je neko ukrao pre 30 godina) je sasvim ok, ko¹inici pored mene koja deli cev samnom je ok, ¹to znaèi kombinacija bu¹ne cevi i kamenca negde blizu mene me jebe...

Da, sve cevi po vertikalama idu kroz ventilaciju kupatila, 'naèi po sred stana, jedini pristup je da se lupa zid na sred kupatila...

bucko

Meni se dasavalo da placticna cev od 12 godina pusta na rupici kao da je neko iglicom busio,zamenim a posle mesec dana pet cm vislje isto.rekao mi majstor da su tad ugradjivane rumunske plasticne cevi koje su porozne

Taraba

To su cevi za navodnjavanje ne za vodovod. :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

slave74

To znaci da su stare cevi ,koje si zamenio verovatno pocink izdrzale oko 40 godina?!
To je stvarno  malo za pocinkovane cevi. Jos su nekada pravljene kvalitetnije pocink cevi...
Ja sam kod mene na vidikovcu ostavio stare cevi, jbg zalivene su u betonu i stvarno mi nije padalo na pamet da ih menjam. Vidim da su kolena na izlazu ka slavinama dobrano rdjava i puna nakupina kamenca i rdje, ali su debela. Ono sto vidim kroz vratanca za vertikalu i ispod plafona pocinkovanu cev za vm, ko nove su al to je spolja..
Videcemo koliko ce potrajati.. Stavio sam nove plocice, bice veselo... I komsije ih uglavnom ne menjaju..
Citao sam negde da dobre pocink cevi izdrzavaju i sto godina, a onda sruse zgradu ,tako da nedostaje informacija koliko bi jos trajale..


Evo sta se desilo na ek ventilu ispod lavaboa. Pomalo je pustao ja dotezao, i kad sam skinuo ventil da stavim novi teflon vidim da je puklo koleno.
Popizdeo sam, skidam lavabo, vec razmisljam koje i koliko plocica da stemujem odn. isecem brusilicom, pa polako izvadim, kad ono sreca u nesreci bio je samo produzetak u pitanju.Kad sam video  inbus rupu u "kolenu" sunce me obasjalo u polutami kupatila.. Bila nedelja kasno popodne i ja naletim u zarkovu na prodavnicu , u koju je vlasnik dosao samo na kratko-i kupim produzetak :)


Jos glavni ventil u kupatilu ne zatvara potpuno vodu...




mi¹ko_kolo

Sve je to super, ali kad ima¹ deo kuæe u dvori¹tu gde su navoji za ventile milimetarski a ne colovni... Em ne mo¾e¹ da zatvori¹ vodu, em curi. A ja ti, lepo, termoprekidaè za Kadeta kockicu! I dalje nemo¾e da zatvori vodu ali bar ne curi!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


mi¹ko_kolo

Isti i preènik i hod navoja. ;D Ti milimetarski ventili su bili u upotrebi pre rata, to mi rekao neki lik iz vodovoda.

Lazic

Ne mo¾e Srbe niko zajebati... :D Osim Srba naravno... :D