Glavni meni

Potrebna pomoæ uz pivo... :)

Započeo Lazic, 28 Septembar, 2016, 11:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Dragi manijaci, da ne bi otvarao jo¹ jednu "kako se NE" temu, imam sledeæi problem(ili probleme)...

Veæ neko vreme imam problem sa pritiskom vode, koji je manje ili vi¹e izra¾en od kad ¾ivim na 16-om spratu bez hidrofora, ali poslednjih par godina ba¹ smara...
Posle opse¾nog testiranja, svelo se na to da me verovatno zeza glavni ventil koji je kao bilo koja druga slavina sa gumicom. Elem, svaki put kad otvorim vodu bilo na tu¹u ili u lavabou, krene normalan pritisak ali posle par sekundi poène da opada dok ne opadne toliko da jedva mo¾e da se tu¹ira. Onda zatvorim, saèekam par sekundi pa otvorim... ®e¹æe smaranje... Umem sam da zamenim ventil, ali retardirani majstor koji mi je pre 12 godina radio kupatilo mi je uredno ostavio premalu rupu u ploèicama, ni da ga do'vatim, ni da proðe kroz nju. Ne bih hteo da olupam previ¹e, samo toliko da mo¾e da se odvije i hteo bi da stavim onaj ventil sa ruèkom, kapiram da du¾e traje od glupe virble... Drugi problem oko koga mi treba pivska pomoæ je stara ve¹ ma¹ina u hodniku koju bi trebalo spustiti u podrum, a to ne mogu sam... Za¹to mi treba pomoæ za ventil? Najvi¹e zbog pa¾ljivog krckanja ploèica i jebe me ¹to ne mogu da skinem ventil pa da se ¹vrækam po radnjama dok naðem odgovarajuæi jer treba zatvoriti vodu celom soliteru.


Ko je raspolo¾en da izbleji uz pivo i par ventila, dobrodo¹ao... ;D  [cheers]

slave74

Moze biti da je do samog pritiska,tj da je slab na toj visini. Moze biti da su stare cevi , pa je doslo do stvaranja naslaga i smanjenog protoka vode kroz iste.
Ja ovih dana na XII spratu radim kupatilo,al sam ostavio stare cevi, i pri svakom prikljucku za slavine ima naslaga.
E sad posto ja nikada nisam ziveo u tom stanu da bih pratio pritisak vode, secam se samo da jednog leta je bio bas slab da je jedva teklo.
Sto se tice nakupljene vode odn pritiska posle zatvaranja na slavini, to je normalno ali brzo se vrati na smanjen protok.
U visokim zgradama bi trebalo da budu na vrhu neki rezervoari u koje se izbacuje voda,pa se slobodnim padom dobija pritisak dovoljan za sve.
Mislim da to kod tebe ne postoji i da ili je smanjen protok u cevi na mimimum ili nije dovoljan pritisak u instalaciji zgrade. Tj ovim na nizim etazama je dobar.
Onda ili ugraditi pumpu hidropak dole, na vertikali ili ako ima regulator pritiska -povecati pritisak..
Pitaj komsije na spratu kakav im je pritisak:) ili pogledaj licno..

mrle

kako je kod kom¹ije? khm, kom¹inice?

UFF

Evo ja cu da dodjem da pomognem, nisam bas za vec masinu sa sjebanom kicmom i plocice umem da lupam samo neprezicno ali sam zato odlican u ispijanju piva

evo kako sam moje tek ugradjene plocice uspesno olupao pa ako ti se svidja rad... :D


http://s12.postimg.org/3m1wgml4t/IMG_20160303_WA0006.jpg


Lazic

#4
 [panic] [rofl] [rofl] [rofl]




@Mrle & Slave:
U svim stanovima oko mene je dobar pritisak, svi imaju stare cevi... Mislio i ja da je problem do visine, al' kad sam video pritisak kod kom¹ija, smorio se... :D

Da, nemamo rezervoar, imamo regulator, imamo i bajpas, sad ne ide preko regulatora, nisam èuo da se bune sa ni¾ih spratova... ;D Inaèe za tu visinu bez pumpe je odlièan pritisak, ali moja zgrada je na 200 metara od rezervoara u Milana Rakiæa...


edit:
@Mrle:
Kom¹inica ima 53 godine, nekad je bila vrh riba, i sad je odlièna za te godine... Mislim da se Uff ne bi bunio... :D


edit2:
@Uff:
jebote, kod mene treba da se obije par cm u krug oko ventila... ;D

ikomline

i meni bio slab pritisak u tus kabini,jedva da ide na tusu
bio majstor gledao ventile itd....

i izbaci iz tus kabine kinesku slavinu a stavim neku italijansku i pritisak super

e sad ne moze da skodi da probas neku drugu slavinu

slave74

Meni je u ns u novoj zgradi oslabio "pritisak" na bateriji lavaboa(jednorucna) Staro dve tri godine. Nikako da potece topla voda. Na ostalim slavinama pritisak ok. Skidao ek ventil gurao zicu  kroz cev kolko moze , a ne moze vise od duzine one stvari :) jer ima koleno.
Zovnem ti one haus majstore, dodju oni i kazu mozda je perlator(ona mrezica-sito na izlazu slavine). Ja rekoh -nije , i da im pokazem skinem sa druge slavine i namontiram. Gle cuda pritisak normalan.
Ovi majstori me belo gledaju, koji blam..
Sad kad oslabi pritisak na bilo kojoj slavini, odvrnem perlator, ubacim u posudicu sa malo sone kiseline ili nekog ajaxa ili sl, i posle par minuta sve ko novo..

Ili ti je stvarno negde smanjen protocni precnik, al to bi moralo u dovodnoj cevi, jer ti kazes da je svuda slab..
Kako je sa pritiskom u kuhinji?

MIGE

aj u kurac..kad da se dodje?dovedem vodoinstalatera za par piva

Hohštapler

...ta zgrada mora da ima ozbiljan hidrocel...
AKo je drugima pritisak ok, negde je kod tebe problem. Pre par meseci smo u jednoj zgradi ispirali èoveku cev kontra smerom jer je imao problem sa pritiskom. Kamenac.
A zamena ventila svakako ne ¹kodi (95% sluèajeva ne rade, dok ne doðe do sranja, onda ih promene "da ima za sledeæi put", a do tog puta i taj novi zariba.)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ostoja

Citat: UFF poslato 28 Septembar, 2016, 14:13
Evo ja cu da dodjem da pomognem, nisam bas za vec masinu sa sjebanom kicmom i plocice umem da lupam samo neprezicno ali sam zato odlican u ispijanju piva

evo kako sam moje tek ugradjene plocice uspesno olupao pa ako ti se svidja rad... :D


http://s12.postimg.org/3m1wgml4t/IMG_20160303_WA0006.jpg

©ta to radi¹, bog te jebo?



Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

pa radim sta umem tj vise je ne umem kad mi majstor pobego za nemacku u pola posla   [veryangry]

Lazic

#11
Sad sedoh, aj svima da odgovorim odjednom... Ostvario mi se najveæi strah, jer nema lakog re¹enja... Promenio ventil za 30 sekundi po¹to sam ga malo odvio pre zatvaranja vode... A da, ploèice obio sa èekiæem i ravnim ¹rafcigerom, sasvim precizno, prosto neverovatno za mene... Naravno isti ðavo... Ok, slavine ili njihovi ventili... Naravno ona sita ¹to se ¹rafe redovno èistim, sad pre neki dan poslednji put, tako da nije to... Skinem slavinu, mamu im slovenaèku, Unitas od pre 12 godina, jeb'o majku ono je neuni¹tivo, osim ¹to sam ih spolja izribao od kamenca, sam mehanizam u plastiènom kuæi¹tu nisam morao ni da otvaram, ali po¹to nikad nisam rasturao slavine sa ruèkom, morao sam da vidim kako to radi i ¹ta ima unutra, ¾ao mi je ¹to nisam slikao, ono zaista ne mo¾e nikad da crkne i po svemu sudeæi ni da se zapu¹i od kamenca, dva parèeta polirana kao ogledalo, jebem li ga od keramike valjda, svako sa po tri rupe, klize jedno preko drugog i to je to... Naravno svuda kamenca kilo, ali unutra jok... Ventili od obe slavine (nikad kori¹æeni jer imam glavni) naravno ok, ja se smorio kao vepar u Teheranu... Sve cevi promenjene pre 12 godina, ¹ta sad koji moj... Razmi¹ljam, mora negde u zgradi da curka cev na mojoj vertikali pa tu gubim pritisak, ali bio sam u podrumu pre par dana, suv k'o barut, morala bi da se skupi voda u podrumu... Zakljuèak, negde u wet wall-u(da, imam to kao u Matriksu, samo manji) je zapu¹ena cev od 50-ogodi¹njeg kamenca, al' kako naæi... Zovem preCednika ks, moj drugar, sad skoro bio u arhivu, gledao planove, nema pola svega, 4 sprata su dograðena usput, cevi idu kud koji mili moji, od 11-15-og potpuna misterija, to nema ¹anse da se raspetlja... Prièam ja tako njemu sve, i za moju ideju o truloj cevi(kao ¹to su sve kod mene bile do 2004-te), kad on, jaoo, pa podrum je pun vode poslednja 3 dana... :o !?! Taman kako mi je oslabio veæ kilav pritisak... ©ta sad koji moj, ko zna gde to curi, ko se time bavi, pitaj kurac... Jedna ideja je sprovesti sve nove cevi, ali hodnicima, spolja da ne bi lupali 85 kupatila... Meni je predlo¾io da se nekako u¹tekam na protiv po¾arni hidrant u hodniku, po¹to on ima direktnu enormnu debelu cev, a na 3 metra mi je od stana, ali opet, lupanje, bu¹enje, drkanje a para nema... Meni palo na pamet da napravim neku "kako se NE pravi" pumpu za vodu, ali i to æe zahtevati lupanje kupatila...



Aj sad, cenjeni konzilijume... :D


Bar su mi obe baterije kao nove spolja i iznutra, zamalo sam i njih promenio, tj za 2 nedelje kad bude plata...

UFF


Lazic

Aha, na moju 50 godina staru zgradu sa dozidana 4 sprata, da dodam jo¹ 100 tona na krov, kakav bi to mega fail bio... :o ;D

E da, pre svega toga sam zamenio prednje ploèice na motoru, jebale me ploèice, na 25.000 se do pola istro¹ile... :o ;D

srbac

Da nije do kompresije ?

©to se tice ve¹ ma¹ine i tako to,  predla¾em br¾i i kraæi put !

Lazic

Skroz sam zaboravio na ma¹inu...


Uffeeeee, menjaj naziv teme u kako se NE pravi pumpa za vodu... :D Nema mi druge... ;D

UFF


Lazic

Ne budi malodu¹an, to ne mo¾e da bude mega fail... ;D

Ostoja

Citat: UFF poslato 28 Septembar, 2016, 23:33
pa radim sta umem tj vise je ne umem kad mi majstor pobego za nemacku u pola posla   [veryangry]


Aman, ozbiljno te pitam ¹ta radi¹, ¹to lupa¹ kupatilo...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

Iz protesta ¹to mu je majstor pobegao... :D