Glavni meni

Sa Apostolima po rumuniji....2016

Započeo Grof, 22 Septembar, 2016, 09:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Grof

Dugo pri¾eljkujem da obiðem Rumuniju. Èitao sam sva¹ta o èuvenoj Transalpini i Fagara¹u, o dvorcima i rudniku soli ali finansije nikako nisam mogao sklopiti. Negde u martu odluèujem da æu se ove sezone ili voziti ili prodati motor. Ne da mi se vi¹e plaæati registraciju za 1500-2000 kilometara godi¹nje i vo¾nje do posla i nazad i eventualno do Rume na sladoled.
Nekako u to doba mi Jefta baca ideju u glavu kako njegov klub planira da ide u Rumuniju u Julu na 6 dana i kako je na¹ao jeftine a dobre sme¹taje, ideja poèinje da poprima oblik.
Na¾alost prvog aprila sam imao udes i sve mi se èinilo da æe mi propasti jo¹ jedna sezona.... ali neki poslovi se pokreæu i finasiska konstrukcija se polako ali sigurno zatvara. Motor se popravlja i poèinju pripreme za put. Kada su napokon pare bile u novèaniku zovem Stevu i dogovaramo da me ubaci na listu, tada se javlja i prvi manje problem u Sibiu nema mesta u sme¹taju koji je bukirao za jo¹ dvoje te preko Bookinga pronalazim sme¹taj za sebe i gospoðu.
Na dru¾enju kod Steve upoznajem ostale èlanove ekspedicije koje ranije nisam znao i utanaèavamo detalje, putna groznica mo¾e da krene.
Ba¹ pred put vreme se kvari do ne prepoznatljivosti za Jul, te se pakovanje bazira na zimskim a ne na letnjim stvarima, umesto da nosim samo ¹orceve i majce tu su aktivni ve¹, duge pantalone i duksevi... e ¾ivote ¹umaherova skijo.... kasnije æe se ispostaviti da je ipak svima prijatnije putovati dok nije jako vruæe...

Pa da poènemo....

 

Grof

Tura je trebala i bila manje vi¹e ovakva :)



Lazic


Grof

DAN PRVI:
Veèe ranije je sve spakovano i motor natankovan, a veselo dru¹tvo se nalazi na pumpi na izlazu iz grada u 6 ujutro, Djole i Mihaela æe nam se pridru¾iti u Crvenoj crkvi dok èekamo skelu a Zeka na Srebrnom jezeru.




Odatle preko Kovaèice i Kovina sti¾emo u Crvenu crkvu gde kapiramo da je skela tek u 10:20 a mi smo stigli u 8. Znaèi pauza za kafu i sendviè mo¾e da poène. Nedugo zatim nam se pridru¾uju i Djole i Mihaela na Freewindu. Malo æaskanja, kafa, sendviè, foto se¹n  pa utovar na skelu. Moram reæi da za mene prelazak reke skelom ima neku posebnu dra¾...
















Grof

#4
Posle kratke vo¾nje skelom na naj¹irem delu Dunava koji sam pre¹ao kreæemo od Ram-a ka Srebrnom jezeru tamo nas èeka Zeka....  

Na Srebrnom jezeru pauza da se isprièamo po koju



Nakon kraæe pauze kreæemo du¾ dunavske magistrale, puno sam puta pro¹ao tu deonicu i jako je volim, taj oseæaj krivina i Dunava je takoðe ne¹to posebno, jedno ¹to pravi ponekad problem je rizla na pojedinim mestima i poneki odronjeni kamen...  

Posle kratke pauze na jednom od vidikovaca na kom ja pravim (kasnije æe se ispostaviti) katastrofalnu gre¹ku i pro¾direm drugi od dva sendvièa koja sam poneo ;D nastavljamo dalje ka Donjem Milanovcu.





U Donjem Milanovcu nam se dogadja prava morska bura uprkos suncu koje poèinje da greje, na Dunavu su talasi od metra a mi pravimo jo¹ jednu u nizu pauza za kafu, sladoled i neizbe¾an fotose¹n  



Potom nastavljamo dalje ka Kladovu, mene tu i tada poèinju da gone djavoli brzine pa ostale kojima ide na ¾ivce moje pripremanje sa sve slu¹alicama, telefonima, podkapama i rukavicama (koje traje) pu¹tam da odu da bih izduvao malo i potom ih sustigao. Kasnije æe se ispostaviti da se moj plan ba¹ i ne sviða grupi pa ga slabije primenjujem u ¾elji da Stevi pri¹tedim ¾ivaca...

Inaèe siroti Steva je izgubio ¹leper i po ¾ivaca kao organizator puta za 8 motora i toliki broj ljudi sa razlièitim ¾eljama, idejama, motorima kao i stilovima vo¾nje. STEVANE VELIKO TI HVALA ©TO SI NAS TRPEO I DAO TOLIKO SEBE U CELU ORGANIZACIJU.

Put do Kladova nije mogao da proðe bez jo¹ jedne pauze na prelepom vidikovcu i naravno fotose¹na












Nedugo posle sti¾emo pred Kladovo, pa preko hidro elektrane/ graniènog prelaza ulazimo u Rumuniju. Mene obuzima oseæaj konaènog ispunjenja jednog od ciljeva Bucket list-a. U Turnu severin posle obilne potrage pronalazimo menjaènicu koja radi i menjamo ne¹to Eura u Lei-e.

Tu shvatam da u Rumuniji mo¾ete plaæati samo karticom ili Lei-ma... eventualno sme¹taj u eurima...

U sumrak sti¾emo u Tisamaniu, seoce nadomak Targu Jiu, gde smo imali sme¹taj za to veèe i koja nam predstavlja kraj putovanja za taj prvi dan. Dolaskom u sme¹taj, Steva deli kljuèeve od soba i rastovarujemo preoptereæene motore.











Po raspakivanja deo ekipe seda na terasu onoga ¹to sam ja mislio da je restoran, na moju ¾alost ispostavlja se da je samo kafiæ (spomenuo sam ranije katastrofalnu gre¹ku pro¾diranja sendvièa). Razmi¹ljam ¹ta æu i kako za veèeru, deo ekipe ima jo¹ sendvièa pa nemaju moj problem, tada Zeka ka¾e da je na googlu video da kod kru¾nog tojka ima ne¹to ¹to lièi na market.
Kreæemo pe¹ke i posle nekih 700-800metara nalazimo na me¹avinu marketa, poljo apoteke i kineske radnje, dok smi¹ljamo ¹ta kupiti sebi i ¾enama za veèeru shvatamo da izbor i nije neki, kao i da nam je znanje rumunskog isto kao i kineskog  :D a prodavaèica govori (naravno) samo rumunski, pa se sporazumevamo rukama.
Ja u povratku svraæam u drugi market/kineskuradnju/poljo apoteku da kupim hleb jer je u prvoj bio samo jedan i tu zamalo zavr¹avam sa pi¹kotama umesto hleba zahvaljujuæi svom znanju rumunskog- [rofl] ko delboj...
Dolaskom nazad pro¾direm sa gospodjom hleb, jednu èajnu i dva trokut sira pijem hladnu kokakolu i donosim odluku da mi za taj dan dosta rumunije te idem da vidim kakav je bazen u zadnjem dvori¹tu. Navlaèim kupaæe gaæe i par minuta kasnije buæ u bazen.... voda be¹e malo hladnija .... a i jo¹ dva èlana male dru¾ine re¹avaju da mi se pridru¾e, Joja i Djole, koji posle popijenog piva di¾u temperaturu vode u bazenu....  [flashing]... potom tu¹iranje, malo dru¾enja i spavanje.... bio je ovo dug dan sa podosta kilometara... ako se dobro seæam ne¹to preko 400....      




*zeka*

Jedan Ursus for me .  Pratim ko da nisam bio :)

Bori¹a


Grof

Dan drugi:
Tismania-Transalpina-Sibiu
Buðenje i kafa, lepa trasa ail vreme ne obeæava, izgleda kao da æe ki¹a svake sekunde, oblaèno je i prohladno. Pakujemo se motore i kreæemo. Mene dr¾i nek groznica, ehe pa ja idem na Transalpinu, na onaj asvalt i krivine o kojima sam toliko èitao... Na izlasku iz Tismanije kapiramo da nam fale dva motora... Bane je zaboravio ne¹to u sobi pa su se on i Boban vraæali... svi se ponovo oku¹pljamo i kroz gu¾vu Targu jiu-a  kreæemo ka Transalpini... na poèetu jedna zajednièka fotka... ko na ekskurziji  :)





Nastavljamo dalje i poèinju da se ni¾u krivine, asvalt je dobar o¹tar i lepo dr¾i, mene u par momenata opet hvataju djavoli brzine pa obilazim i dajem ga pa potom usporavam da se skupim sa grupom i tako do prve pauze pre vrhom na kafi i èaju. Veæina tu navlaèi dodatne slojeve jer temperatura pada kako se penjemo a ja pravim dogovr sa Stevom da æu krenuti malko ranije i da se nadjemo na vrhu, kod pijace....  















Gasiranje ka vrhu se ispostavlja za lo¹ plan, ubrzo uleæem u oblak i put postaje mokar. Znaèi ni¹ta od skidanja ivica sa guma.
Vidiljivost je minimalina ali nekako se skupljamo na vrhi i slikamo, valjda zahvaljujuæi tako nikakvom vremenu kao i èinjenici da je radni dan makar nije gu¾va u saobraæaju.

Jedna slika sa vrha :D





i jo¹ jedna



Tu pada dogovor da stanemo kod èobana na gula¹ i proju i ja dajem gas dalje u ¾elji da ¹to lep¹e i br¾e provezem te lepe krivine jer se asvalt su¹i kako sanjujemo nadmorsku visinu, u jednom momentu vidim "restoran" sa leve strane i stajem, Tiæma i Bane odo¹e dalje pitam Stevu ¹ta sada , ka¾e teraj pa æemo jesti na drugom mestu.... i ja oterao do kraja planine i stao.... Put je san snova, vozio bi ga milion puta, dobra podloga i goooomilllaaaa krivina....







Stojim tako i èekam na raskrsnici , gledam "restorane" sa strane i nikako mi ne ulivaju poverenje. Tada shvatam da ostatka grupe nema, èekam jo¹ minut dva pa polako kreæem nazad, usput sreæem Zeku i Ðoleta koji isto tako kapiraju da ostalih nema pa preæemo njima u susret... posle par kilometara nailazimo na njih i èujemo da je Bobanu otpao kofer i da se vraæao po njega, udaramo jo¹ jedan fotose¹n pa levo prema brani i jezeru pa na ruèak....  





jevta


Grof

Hajde i vas dvojica dodajte po koju umesto da dobacujete iz prikrajka [cheers]

Grof

Posle kraæe vo¾nje stajemo kod restorana koji uliva poverenje (napokon, ja veæ crkao od gladi) pre ulaska fotose¹n, a na terasi trojca slovenaca od kojih jedan priskaèe da nas slika sve ðuture. Prvobitno smo hteli sesti napolju ali temperatura od skromnih 10-12 stepeni nas je pogonila unutra.... naruèujemo veæinom predobar gla¹... koji je samo mo¾da malo ljuæi  :D 




jevta

Pogre¹io si lokaciju gubljenja kofera to je bilo pre brana ovo na transalpini se pogubili svako stao na svojoj krivini da se slika :-[

bigbad86

Bas mi je zao sto vas nije posluzilo vreme, meni je bilo san snova :)

jevta


Grof

Posle ruèka idemo do brane na slikanje.







Odatle ka Sibiu idemo lokalnim putem da bi u¹tedeli na kilometrima.... sa ovim silaskom sa magistrale ja nikako nisam bio sreæan i èak sam u pojedinim momentima iamo oseæaj da æemo zavr¹iti u neèijem dvori¹tu.... a za¹to??? pa stvar je sledeæa, u Rumuniji su magistrale i glavni putevi jako dobrog kvaliteta dok se na lokalnim jo¹ uvek vidi ona rumunija koja je bila pre 20 godina tj krpljeno, rupavo i usko.... a i mene jako zamara taj stani kreni i polako vozi ritam kada je brzina manja od 80km/h  :(

U jednom momentu na dodavanju gasa na tom lokalnom putu kapiram da mi uprkos optereæenju (preteranom) zadnji toèak proklizava na gas, poimslim da mi se uèinilo i nastavim da teram... posle jo¹ par proklizavanja se veæ ozbiljno zabrinem ali grupa tera svoj tempo a ja pratim... kada sam veæ bio polulud od lokalnog puta ma¹imo skretanje te stajemo na kratku pauzu pored puta ...tu bacam pogled na svoju zadnju gumu i shvatam da su mi ¾ice poiskakale iz gume tj da se pojela do ¾ica iako sam pred put bio ubeðen da æe biti za zamenu tek kada se vratim :o. Obradujem Stevu sa ve¹æu :D i ka¾em da æu poku¹ati u Sibiu da re¹im novonastalu situaciju.

Sti¾emo u Sibiu i posle malo offroad-a pronalazimo sme¹taj koji je Steva zagovorio za njih, ljubazna domaæica nas sa ¾aljenjem obave¹tava da nema vi¹e soba pa ja kontaktiram lika kod kog sam zagovorio sme¹taj kod starog grada. Usput zovem drugara koji je èesto bio u ovim krajevima da mi proba iskopati neki kontakt gde da kupim gumu..... Kucam adresu u navigaciju i polazak... dok smo ulazili u Sibiu vidim da grad uo¹p¹te nije mali, pri tom vidim moto radnju i kontam da se kasnije vratim tamo da vidim za gumu... na putu ka apartmanu vidim prodavnicu guma i iako me èovek èeka pred sme¹tajem utrèavam da vidim za gumu. Na brzinu pronalazim zaposlenog koji govori engleski, pitam za zadnju 190/50-17 i èovek mi sa sme¹kom na licu izbacuje cifru ali i rok isporuke od 3-7 dana... e bajo moj ja sutra odoh iz ovog grada pa makar na ¾icama nemam ja to vreme... u 3 reèi mu obja¹njavam da mi ne odgovara rok isporuke.
Dolaskom na adresu sme¹taja doèekuje me lik sa osmehom (garant je kontao da se neæu pojaviti) i pokazuje nam lep jednosobni stanèiæ sa kuhinjom i trpezarijom i dvori¹te gde mogu da parkiram motor.
Kiselo se osmehujem, sme¹taj jeste lep ali mene muèi guma.... pitam ga da nema nekog drugara koji vozi motor da ga pita gde on kupuje gume..... (u Sibiu sam prvi putu Rumuniji video rumune na r-ovima pa kontam i oni negde moraju kupiti gume kada se istro¹e).... lik se hvata telefona i zove ...posle par minuta imamo broj prodavnice, koju pozivamo... lik prièa sa prodavcem koji po¹to ja sufliram na engleskom tra¾i mene na telefon jer i on govori engleski. Tu valjda shvata da sam u sranju i poèinje da mi uvaljuje prièu kako nigde drugde neæu naæi gumu te da najbolje kupim od njega za moj motor Pirelli diablo rosso2 za 285eura  :wtf:... pitam ga jel ima ne¹to jeftinije i on mi nevoljno odgovara da ima Pirelli diablo koji ba¹ i nije za moj motor po 185eura [ljutko] [ljutko] [ljutko]... Mislim se nema ¹anse vozim dalje na ¾icama taman poginuo.
U to se u celu situaciju ukluèuje zidar, kojije ne¹to sreðivao tu odmah pore nas, koji ne govori reè engleskog, ali je bajker i vodi nas do kombija gde nam daje jo¹ dva broja telefona prodavnica koja mo¾da imaju gumu... moj ljubazni domaæin poziva i ta dva broja telefona i dobijamo povoljnije cene (bli¾e normalnima) ali je rok isporuke  2-3 dana. Oèajan se vraæam u sobu u to mi drugar ¹alje na viber niz brojeva moto klubova i organizacija. Poèinjem da manijaèki zovem redom nebih li re¹io problem. Nakon treæeg æorsokaka sa telefonima na vrata kuca domaæin i ka¾e da mu se javio jedan od prodavaca i da mo¾e za ujutro da ima gumu. Sreæi nigde kraja  :).... zovem ka¾e èovek moram mu doneti neki depozit i mo¾e za ujutro da ima metzeler m3 u ¾eljenoj dimenziji po 145eura... pitam ima li jo¹ ne¹to ka¾e ne...samo ovo mo¾e bit tu ujutro... reko sti¾em daj adresu.
Sti¾emo pred radnju minut pred zatvaranje, ljubazni prodavac je ujedno i vlasnik radnje dajem mu depozit i pitam kada sti¾e guma, ka¾e èova do 10æe biti tu. Pitam za vulkanizera i obja¹njavam da mogu ja skinuti toèak ako treba , ka¾e nema frke na¹ èovek æe to sve obaviti... mislim se ovo æe biti skupo ... namestio sam se , gaæe su spale i sada sledi sex... pitam koliko ko¹ta zamena, èovek se lati telefona i zove majstora, glas sa druge strane ¾ice ka¾e 15eura... reko ¹ta je tu je....
Odatle se pridru¾ujemo Apostolima koju su u svom sme¹taju veæ ispekli ro¹tilj pa zajedno jedemo, jo¹ se malo dru¾imo i pravimo dogovo za sutra. Oni æe ujutro oko 8 krenuti na Tranasfagara¹tan pa posle u Bran a ja imam adresu sme¹taja u Branu pa æu kada zamenim gumu probati da ih stignem, pa kreæemo put svog sme¹taja.
Kada sam stigao pred kapiju od nervoze oko gume kapiram da mi se ne spava i predla¾em da malo pro¹etamo starim gradom.
Stari grad je prelep pun lokala i sva je u nekom nemaèkom stilu, kasnije sam od vlasnika radje gde sam kupio gumu saznao da dok je ovo bio deo Austrougarske rumuni nisu smeli da ¾ive u Sibiu veæ u okolnim selima pa je tako arhitektura klasièno germanska po volji onih koji su tu ¾iveli. Tokom ¹etnje smo i sabili jedan od boljih sladoleda u skorije vreme....   
 

   












P.S. slike su ko fixnim ali moj glupi telegon ne pravi mnogo bolje noæne a fotoaparat nemam......

Grof

#15
Dan treæi: Sibiu- Bran

Budim se rano, moglo bi se reæi i prerano, oko 7. Nervoza bije za sve pare, pitanja tutnje u glavi: ©ta ako rumun zajebe i guma ne stigne? ©ta ako stigne tek posle podne? Kakvo je vreme na putu? Koliko æu kasniti za ostalima?... vrtim se u krevetu i budim  gospoðu... doruèkujemo ono ¹to smo sinoæ kupili u Bill-i u starom gradu. Pakujem se i stalno gledam na telefon u nadi da æe zazvoniti. Sve je spremno, idemo da se pro¹etamo po starom gradu , udarimo koju sliku dok doèekamo gumu... meni stomak kuva...










U jednom momentu nervoza dose¾e maksimum jer ki¹ica poèinje da pada a prodavac se jo¹ ne javlja... iako je tek 9 i neki minut... pakujemo se na motor i odluèujem da krenem ka njemu pa tamo da èekam da stigne guma. U putu tamo zvoni telefon i prodavac saop¹tava dobru vest GUMA JE STIGLA :). Gas do njega, plaæamo ostatak, poziva majstora koji æe montirati gumu i daje mi adresu. Nakon desetak minuta vo¾nje smo tamo.  




Gara¾a nije velika ali ima potreban alat i odneæe gumu negde na monta¾u i balansiranje. Deluje kao èovek koji zna ¹ta radi, zajedno di¾emo motor na stender jer je optereæen do jaja... skida felnu, psuje podmazivaè lanca... odnosi felnu... poèinje dugih pola sata da se vrati, montira toèak , usput prièamo o tome da je vozio Romaniacs, gleda prednju i prièa kako je ko kamen, ma reko dobra je (a dot na njoj 2007) reko izdr¾aæe do kuæe... po¹to kawa te¹ko pali pita gde sam sipao gorivo i obja¹njava da sipam samo na OMV, Mol i ROM petrol da svi ostali muvaju sa gorivom i sa je Lukoil  samo fran¹iza. Zahvaljujem se , odlazim na pumpu jer sam pred rezervom i dopunjavam rezervoar... Gledam na sat veæ je 11:30 a ja sam jo¹ u Sibiu. Moram izaæi iz grada, o¹inuti ka Transfagara¹tanu a onda i stiæi u Bran do 18:30 da bi stigli taj dan da vidimo i dvorac...
Kreæe jurnjava a oblaci se skupjaju... kontam svaki minut æe ki¹a.... ali i prethodnih dana je bilo tmurno pa smo se provukli bez ki¹e...
U jednom momentu nakon ne znam koliko kilometara vidim odvajanje desno za fagara¹, stajem i lomim se ako krenem i plju¹ti sjebaæu se ko Sa¹a Matiæ na nemom filmu a jo¹ æu i u Bran zakasniti. U to mi u susret dolazi 8-9 motora, pitam kakva je situacija gore, ka¾u pada (to vidim i po njima) mokri su ko dodole a napolju ba¹ i nije toplo.Momci su iz MC Perun iz Poljske i do¹li su da voze Transalpinu i fagara¹, treba ka¾u 4 sata do druge strane brda... a onda imam jo¹ ako sam dobro skontao oko 100 i neki km do Brana. Predsednik kluba pièi samo u prsluku i majci bez rukava gledam ga i kontam da se smrzo ko niko moj preko fagara¹a po ki¹i...
Kotam ostavi fagara¹ sa sledeæu godinu i pièi u Bran da ne popu¹i¹ na dva mesta za jedan dan. I tako i bi.... ali da nebi sve i¹lo ko po loju pobrinuo se monsun u koji sam uletao mo¾da 5 minuta nakon razgovora sa momcima iz MC Perun. Bili smo mokri do gole ko¾e jo¹ pre nego ¹to smo uspeli stati i obuæi se.
 



Nakon navlaèenja ki¹nih nastavljam dalje ka Branu, posle pola sata poèinje sunce da udara i potparivanje mo¾e da poène, stajem na pumpu i skidam proklete plastike sa sebe. Tokom dalje vo¾nej ka Branu gardaroba se u potpunosti su¹i i stvar le¾e na svoje mesto.

Ulazimo u Bran , a ono je ko Zlatibor ... u potpunosti posveæeno turistima koji dolaze da vide dvorac Grofa Drakule. Lagano uz pomoæ navigacije nalazimo sme¹taj (ako se izuzme jedno kilometar i po, dva off road-a zahvaljujuæi gospodi iz IGO). Raspakujemo se i ubacujemo stavri u sobu, èekamo ostale da stignu. Polako me hvate nervoza veæ je 16 èasova trebali bi biti tu svakog minuta. Pogled sa prozora sobe je oèaravajuæi kao da smo na alpima.

 






Tu¹iramo se i kreæemo da ih saèekamo u mestu i ruèamo. ©aljem sms a odgovora nema.
Ruèamo i èekamo na svaki zvuk motora se okreæempo da vidimo jesu oni... a njih niotkuda... u jednom momentu na face-u vidim slike da su stali da ruèaju, reko ok ali sada bi veæ trebali da su ovde.  





Grof

#16
Oko 18:00 smo re¹ili ipak da udjemo sami u dvorac, oko dvorac tj u njegovom podno¾ju je va¹ar (¹to meni posebno ide na ¾ivce a moja gospoða u¾iva, sva sreæa pa smo motorom inaèe bi sva rodbina dobila po poklonèiæ iz Bran-a).








Nakon èekanja da platimo kartu i udjemo kreæemo uzbrdo ka dvorcu. Moja gospodja brekæe ko natovareni tamiæ, manjak kondicije dolazi na naplatu. Obilazimo dvorac i slikamo. Gu¾va je do jaja a u meni kuva blaga klaustofobija od tolikog broja ljudi na tako malom prostoru. Inaèe, prolazi i name¹taj pokazuju najbolje kolko smo vi¹i od ljudi tog vremena. Sve je tesno i malo. Èovek se oseæa kao guliver medju liliputancima iako sam savr¹eno proseène visine.









Slike iz unutar dvorca su tako lo¹eg kvaliteta da me je prosto sramota da ih kaèim... u svakom sluèaju dvorac je lepo uredjen i ima dosta name¹taja iz raznih perioda kao i izlo¾ba haljina rumunske kraljice koja je dvorac koristila kao i neki vite¹kih oklopa itd....

Kada smo obi¹li dvorac shvatam da mi se Steva jo¹ nije javio a blizu je 19 èasova opet mu ¹aljem sms ali bez odgovora. Kreæemo napolje i nalaæemo na sve njih. Obaj¹njavaju da su stali da ruèaju i da je deo puta bio blagi oèaj. Ja kontam da obi¹em dvorac jo¹ jednom i poku¹avam sa starom kartom da udjem jo¹ jednom (tipièni srbin  :D ) , naravno rampa se ne otvara pa vreme provodim u parku dvorca sa svojom boljom polovinom odmarajuæi dok ekipa razgleda dvorac.  

Po zavr¹etku njihovog obilaska odlazimo na veèeru (ovom priliko se izvinjavam ekipi za ne namerni off road, znate da ga ni ja nevolim, znak je bio na pogre¹noj strani ulice) a potom u sme¹taj gde do kasno preprièavamo dogodov¹tine od prethodnog dana.....

jevta

A Jevta se ne javlja zato ¹to ako izgubi ta dva minuta u razgovoru neæe stiæi sa ostalima da s eobiðe dvorac.Mi smo u¹li veæ na preke poglede nismo dali da zatvore kapiju dok svi ne uðemo.

Grof

Jefto ubaci ovde va¹e slike sa fagara¹a i utiske.... bilo mi glupo da pi¹em ¹ta ste vi radili  :)

jevta

#19
Evo probaæu ali ste za ovo du¾ni Sandri pivo [cheers]

! No longer available

! No longer available

! No longer available

Mislim da je ovo kvalitetnije od svih mojih verbalnih opisa.A opis ruèka kod Jankoviæa ne dam to morate probati :D