Glavni meni

©apa sistem ili Zeder...¹ta odabrati?

Započeo davidoff, 29 Avgust, 2016, 00:25

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Zanima me da èujem ¹ta brana preporuèuje od tih sistema za zakljuèavanje volana - ako i jedan.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

davidoff

Sve se da razbiti tj. otvoriti, to je svakom ko ima i malo mozga jasno! Ono ¹to svi mi koji stavljamo lance i kalauze na motore i kola je ni¹ta vi¹e do poku¹aj odvraæanja lopova da uop¹e poku¹aju da ukradu ba¹ na¹ motor ili auto! U tom smislu smatram da je svaka ozbiljnija za¹tita korisna. Danas ima toliko vozila koja nemaju nikakavu za¹titu i koja su na¾alost mnogo lak¹i plen lopova od onih sa bilo kakvom za¹titom!


Sent from my iPhone using Tapatalk
We won't forget you Marco....


stilgar

Citat: davidoff poslato 03 Septembar, 2016, 23:13
Sve se da razbiti tj. otvoriti, to je svakom ko ima i malo mozga jasno! Ono ¹to svi mi koji stavljamo lance i kalauze na motore i kola je ni¹ta vi¹e do poku¹aj odvraæanja lopova da uop¹e poku¹aju da ukradu ba¹ na¹ motor ili auto! U tom smislu smatram da je svaka ozbiljnija za¹tita korisna. Danas ima toliko vozila koja nemaju nikakavu za¹titu i koja su na¾alost mnogo lak¹i plen lopova od onih sa bilo kakvom za¹titom!


Sent from my iPhone using Tapatalk
kupis brate KIU ili Hundai, ne trosis pare na zedere i igle alarme i katance niko ga ne dira. Ima cetri tocka i stize od tacke A do Tacke B ko i X3 i mirno spavas, a lova od "zastite" u dzepu :)

davidoff

To me podseca na onu: "Ne sedaj na motor opasno je" , ako se na taj nacin budemo ogranicavali i limitirali onda ne znam gde je tu lepota zivota i uzivanje u njemu...
We won't forget you Marco....


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: davidoff poslato 04 Septembar, 2016, 06:33
To me podseca na onu: "Ne sedaj na motor opasno je" , ako se na taj nacin budemo ogranicavali i limitirali onda ne znam gde je tu lepota zivota i uzivanje u njemu...

Zavisi od èovekovih prioriteta. Nekoga boli kurac za auto, to mu je prevozno sredstvo i onda je glupo kupiti ne¹to skupo, ¹to se krade.

Ko ¾eli dobar, skup auto, iz bilo kog razloga - samo napred.

Inaèe neke filozofije ka¾u da je vrhunac lepote ¾ivota stanje nirvane - tj. nedostatak svih ¾elja.  :)   Tako da ima nas raznih.

Diogen je ¾iveo u buretu i imao samo jedno lonèe da pije vodu iz njega. Onda je video nekog mladiæa kako pije vodu iz ruke, direktno sa izvora, i rekao: "koji æe mi ovo kurac?!"  i bacio lonèe.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

Citat: davidoff poslato 04 Septembar, 2016, 06:33
To me podseca na onu: "Ne sedaj na motor opasno je" , ako se na taj nacin budemo ogranicavali i limitirali onda ne znam gde je tu lepota zivota i uzivanje u njemu...
ako hoces skup i dobar auto, a zivis u soliteru u blokovima i parkiras ga na javnom parkingu nema tu lepote i uzivanja u njemu. Samo briga, glavobolja i dilema zeder ili sapa :) da ne pominjem kad pijani klinci prodju pa kljucem malo ostave trag po kolima duz cele strane, ili skupljaci sekundarnih sirovina razvale haubu da bi uzeli tvoj novi aku da ga prodaju na otpadu...
Ako nemas uslove, tj kucu, dvoriste, garazu, besnog psa cuvarkucu, zaboravi dobar i skup auto u zemlji Srbiji. Al niko ne moze da te spreci da drzis 30000-40000 ili vise evra  na javnom parkingu solitera na izvolte :)   

ЯЭВОЛУТИОН

alarm koji ce odvratiti sitne lopove i skriveni prekidac za one malo namazanije su savim dovoljni...za profice nema leka....oterace na slepu samo ako hoce....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Septembar, 2016, 12:59
alarm koji ce odvratiti sitne lopove i skriveni prekidac za one malo namazanije su savim dovoljni...za profice nema leka....oterace na slepu samo ako hoce....
Skriveni prekidac je dobra fora, jos bolje 2. Jedan sakriven negdje u gepeku a jedan u kabini.

Dutchman

ja mislim da tebi treba nalepnica Zeder za staklo ...

sve je to sranje , jedino pametno je stari telefon koji je stalno na punjachu i aplikacija . i uvek znash gde je chak i ako nestane , a kosta 20eura .

mareskin

Citat: Boban_m poslato 04 Septembar, 2016, 16:22
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Septembar, 2016, 12:59
alarm koji ce odvratiti sitne lopove i skriveni prekidac za one malo namazanije su savim dovoljni...za profice nema leka....oterace na slepu samo ako hoce....
Skriveni prekidac je dobra fora, jos bolje 2. Jedan sakriven negdje u gepeku a jedan u kabini.

Ne¹to slièno je radio jedan drugar iz U¾ica. Po¹to ga je mrzelo da ide do plaæene gara¾e i da izvodi ceo ritual pre vo¾nje svaki dan je vozio Jugiæa, a par puta godi¹nje besnu limuzinu :D Sad je i njemu sme¹no :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Septembar, 2016, 10:47
I jebanje. Uvek sa kondomom.   [sutirakamen]

I sa osobom suprotnog pola, ako je ikako moguæe :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Slaninar poslato 04 Septembar, 2016, 10:54
...
Diogen je ¾iveo u buretu i imao samo jedno lonèe da pije vodu iz njega. Onda je video nekog mladiæa kako pije vodu iz ruke, direktno sa izvora, i rekao: "koji æe mi ovo kurac?!"  i bacio lonèe.  :)

Nije ni èudo da je ¾iveo u buretu kad nije znao da iz ruke mo¾e da se pije voda ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


Glava Dole

Citat: mareskin poslato 04 Septembar, 2016, 20:11
Citat: Ho¹tapler poslato 04 Septembar, 2016, 10:47
I jebanje. Uvek sa kondomom.   [sutirakamen]

I sa osobom suprotnog pola, ako je ikako moguæe :D


A ako nije daj sta das? [rofl]

Slaninar

Citat: mareskin poslato 04 Septembar, 2016, 20:13
Citat: Slaninar poslato 04 Septembar, 2016, 10:54
...
Diogen je ¾iveo u buretu i imao samo jedno lonèe da pije vodu iz njega. Onda je video nekog mladiæa kako pije vodu iz ruke, direktno sa izvora, i rekao: "koji æe mi ovo kurac?!"  i bacio lonèe.  :)

Nije ni èudo da je ¾iveo u buretu kad nije znao da iz ruke mo¾e da se pije voda ;D


Debil.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Grof

Citat: Dutchman poslato 04 Septembar, 2016, 16:26
ja mislim da tebi treba nalepnica Zeder za staklo ...

sve je to sranje , jedino pametno je stari telefon koji je stalno na punjachu i aplikacija . i uvek znash gde je chak i ako nestane , a kosta 20eura .

...i onda GPS dovede u jednom gradu u Republici Srpskoj patrolu policije sa ponosnim vlasnikom vozila do kapije lokalnog mafija¹kog bosa .... i policajci se okrenu na petama sa konstatacijom da nema ¹anse da je auto tu jer je to kuæa "uglednog èoveka" te aplikacja sigurno gre¹i.... naravno kada se èovek ¾alio, kukakao i napokon akon tri dana na¹ao kako da se pogleda u dvori¹te auta tamo vi¹e nije bilo... kao ni signala GPS-a... policajci su ostali pri stavu da je sve sigurno gre¹ka aplikacije ....

100% sigurne za¹tite nema, ja sam na skupljim autima imao i alarm i lavlju kand¾u (bila popularna tih godina), drugar je mislio da mu to ne treba pa uplaæivao kasko pa mu ipak maznuli auto ali sada spavam mnogo mirnije jer ne vozim auto koji vredi i¹ta... :)

UFF

heh evo plus ali...
mafijas ili ne ako znam da je moje vozilo tamo idem po njega ako treba i sam, nece mi biti prvi put
razmislis dobro i ili se oprostis od vozila ili spermis pa krenes po njega jer ako se zakon ne odnosi na njega onda nece ni na mene pa ko pretekne
problem nije povratiti ga, problem je posle ziveti mirno

Ivicat

Citat: Dutchman poslato 04 Septembar, 2016, 16:26
ja mislim da tebi treba nalepnica Zeder za staklo ...

sve je to sranje , jedino pametno je stari telefon koji je stalno na punjachu i aplikacija . i uvek znash gde je chak i ako nestane , a kosta 20eura .

Npr?

brana

Citat: Slaninar poslato 30 Avgust, 2016, 09:10
Da li je bezbedniji zakljuèan u gara¾i, ili zakljuèan na ulici?
Koliko znam, gara¾a puno poma¾e, podi¾e stepen sigurnosti.


Da li mehanizam tipa Zeder poma¾e, ako se zakljuèava, ili to lopovi lako otvaraju?
I koji mehanizam tog tipa je po tebi najbolji?


Kod te struje, ne misli¹ da se onda mo¾e samo od¹lepati auto (ako se alarm iskljuèi, kad veæ provali¹ u kola)? Ovo zakljuèavanje volana mi deluje malo sigurnije u tom smislu, onda mora ba¹ da se tovari na neki kamion. A ovako, ukrade¹ golfa da od¹lepa¹ BMW i gotovo. :)    Mada ni to nisam èuo da je iko kod nas radio.

na pitanje gde je auto sigurniji da li u garazi ili ulici ja bih odgovorio na ulici jer vecina garaza ti daje mogucnost da neometano radis. kada neko izgubi kljuceve od auta i kada krenemo da ga otvaramo, a auto je na ulici retko kada da ne prodje neki deda ili baba da pitaju sta to radimo. u garazi me niko nikada nista nije pitao.

svaki mehanizam pomaze jer je lopovu potrebno dodatno vreme. sto se tice vremena ako rasklopis auto na delove imas najvise sanse da ti ga ne ukradu, ako nista drugo bar "ceo" auto. nezgodno je sto bi za svaku voznju morao da ga sklapas.

ako bi morao da biram ja bi pre stavio iglu. obicno stavljaju multilokove cilindre koje se negodno otkljucavaju. zederova brava nije za preporuku, po meni.

nisam siguran da kod nas nije bilo slep kradja.

Citat: Slaninar poslato 03 Septembar, 2016, 15:26
Zanima me da èujem ¹ta brana preporuèuje od tih sistema za zakljuèavanje volana - ako i jedan.

ne predlazem nista za zakljucavanje volana. mislim da nije dobro nista slabiti na vozilu sto je fabrika projektovala, pogotovo ako se odnosi na upravljacki deo ili deo za zaustavljanje.

sto se mene tice treba staviti:

- alarm, da bi odbio sitne lopove koji zele nesto da ukradu iz vozila
- izmestanje obd konektora i dugme ili sistem za prekid struje, da bi otezao paljenje vozila lopovima srednjeg ranga.

za lopove visoke klase dzaba je bilo sta.

razlog zasto sam, ja licno, protiv prevelikog osiguravanja bilo cega je jako prost (ovo se odnosi i na stanove i na vozila). u slucaju da je lopovu bas stalo da ukrade bas vas auto ili obije bas vasu kucu, ako je previse obezbedjeno najlaksi nacin da to uradi tj da udje u vase vozilo ili stan je preko korisnika istog tj preko vas samih ili nekog ko je jos korisnik istog tj nekog vama bliskog. tu dolazimo do pitanja da li ste spremni da se tako nesto dogodi vama ili vasoj porodici? ja licno nisam namerno. kazem namerno jer ako se tako nesto desi dok sam tu prirodno cu se svom silom boriti da eliminisem opasnost po svoju porodicu pod brojem 1 i svoju imovinu pod brojem 2. do promene zakona kod nas ova vrsta odbrane je kaznjiva, a iskustvo u najmanju ruku veoma neprijatno.

pre petnestak godina meni su u po bela dana, tj izmedju 13:30 i 14:00 ukrali auto ispred kuce sa ukljucenim alarmom. prijavljivanje kradje sam radio jos 1h iza toga, jer verovali ili ne prijavu kradje vozila moze da prijavi samo vlasnik sa vazecom licnom kartom. meni je u tom trenutku istekla licna karta nekih 6 meseci, pa sam prvo morao da dam izjavu zasto mi je istekla licna karta, pa sam tek onda mogao da prijavim kradju. auto sam sam nasao 1h iza toga. narodna milicija nije htela da dodje ni da vidi auto i uzme otiske, nego su mi rekli da ga ne vozim neko vreme dok ne skinu potragu, da ne bi imao problem. da sam video lopova sigurno bi par godina iza toga bio na robiji, ovako sam dobio auto nazad pre vecere.
inace naveo bi da je alarm bio ekskalibur i da je svaki mogao da se ugasi bez daljinske komande, ako znas gde je tajni-skriveni taster koji su svima stavljali na isto mesto. auto je bio suza gsi koji nije imao elektronsku zastitu, koju vecina vozila iza '95 ima.

drugi primer koji bi naveo je kada su poznanici uzeli nov 500 slk. imala je brdo zastita na njemu. otisla je kod zubara. po izlasku je sacekao naoruzan lopov. ona mu je pomogla da upali auto. posto je bilo zimsko vreme bio je uvidjajan pa joj je dao da uzme svoju bundu koja je ostala u autu. i dan danas kaze da bi volela da ga nije upoznala.

uvek je na vlasniku da proceni sta je najbolje za njega. ja sam dao svoje licno misljenje. mada sto bi rekao kumov deda: "misljenja su kao i dupete. svako ima svoje."