Glavni meni

Udes kod Kraljeva

Započeo ljupche92, 04 Avgust, 2016, 14:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

! No longer available
! No longer available
! No longer available

Aman ima sve, nego na¹i hitnjaci su ¹kolovani, ali ima ru¾nih izuzetaka. Kako ko i kako gde. Kaciga se u principu ne skida do stola. Èak se i na rendgen ide sa njom ako se sumnja na povrede glave ili vrata. Nedaj bo¾e, ali treba znati. Èesto èoveka mogu ubiti, a nije moralo tako da se zavr¹i. Preko je to mnogo lepo definisano pravilnicima, protokolima i èek listama. Ako zajebe¹ - tu¾ba ko kuæa.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Darko

@ eclipse - jesi cuo sta kaze u klipu ? Ovo je aj da kazem "obuka" za ortake iz grupe kako da skinu kacigu...

Ili vestacko diaanje ide preko vizira ipak ?

:)

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 18:02
pa ti nemoj da zasrafis krstasti holsraf ravnim srafcigerom jer ne pise u knjizi da moze,nego sedi i gledaj u njega.....

Ovo su veæ neke traume iz detinjstva. Ako zna¹ koju knjigu treba da èita¹, obièno je najlak¹e i najpametnije raditi kako pi¹e. S pravim alatom.

Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 18:02
kaciga se ne skida ni pri otezanom disanju..... :)

Ako nema¹ moguænost davanja ve¹taèkog disanja bez skidanja kacige, onda se ista skida, jer nema¹ ¹ta da izgubi¹. Ote¾ano disanje je jedina situacija kada se preporuèuje skidanje kacige. Bez toga, za par minuta vi¹e nema nikakvih problema.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Kita malo se skida ako se sumnja na povrede glave i vrata, nego se mune kragna i odradi traheotomija, pa duva na cevku dok ga ne uslikaju!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

eclipse4

Citat: Darko poslato 06 Avgust, 2016, 19:22
@ eclipse - jesi cuo sta kaze u klipu ? Ovo je aj da kazem "obuka" za ortake iz grupe kako da skinu kacigu...

Ili vestacko diaanje ide preko vizira ipak ?

:)

dare ako ne citas sta sam napisao onda pitas pitanje na koje sam vec odgovorio :)  "skida se kad osoba ne dise" a neces mu dati vestacko kad ima otezano disanje...za mene je otezano disanje jedno a za nekog drugog drugo...uostalom radis na dobrom mestu pa mozes pitati sta kazu doktori i preneses nam...
za koga god da je ova "obuka" jasno se vidi kako se imobilise vrat i vadi kaciga.....a ne "otiso sam i uvatio mu kragnu pa mu izvuko kacigu jer ja smatram da ga kaciga smetala pri disanju".....

evo citat iz posta sa prethodne strane koji si preskocio:

Citatkacigu skida radnik hitne pomoci koji je dosao na licu mesta ukoliko se ustanovi da covek ne dise....dakle skidas i das vestacko....gore ne mozes da napravis.
dokle god dise,ako je svestan razgovaras sa njim i pokusavas da ga drzis prisebnim ili budnim....a kaciga se ne dira i skida se u urgentnom centru....

i sve je ovo samo pametovanje i proseravanje....pitao bih te kada se zakljuci da si ga zapravo ti ubio nestrucnim spasavanjem pa zaglavis robiju...onda im mases prirucnikom na sudu i kazes da tako pise...

covek lezao 4 dana u komi sa kacigom na glavi u bolnici dok nisu zakljucili da smeju da je skinu jer su nasli neko ostecenje na rengenu.....

iskreno ja sam na predavanju prvi put u zivotu cuo da covek ima 8 prsljenova....na kraju kad se predavanje zavrsilo i pitao coveka on me samo pogledao zbunjeno....kao da ni sam ne zna dal su 7 ili 8....



Citat: Slaninar poslato 06 Avgust, 2016, 19:47
Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 18:02
pa ti nemoj da zasrafis krstasti holsraf ravnim srafcigerom jer ne pise u knjizi da moze,nego sedi i gledaj u njega.....

Ovo su veæ neke traume iz detinjstva. Ako zna¹ koju knjigu treba da èita¹, obièno je najlak¹e i najpametnije raditi kako pi¹e. S pravim alatom.

Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 18:02
kaciga se ne skida ni pri otezanom disanju..... :)

Ako nema¹ moguænost davanja ve¹taèkog disanja bez skidanja kacige, onda se ista skida, jer nema¹ ¹ta da izgubi¹. Ote¾ano disanje je jedina situacija kada se preporuèuje skidanje kacige. Bez toga, za par minuta vi¹e nema nikakvih problema.
traume iz detinjstva,zasto traume?......imam ovde par ucenih ljudi,rade na lopatu.....znaju celu fiziku i hemiju na pamet,na zalost drzava nema posla za njih....ovo nije podsmejavanje vec mi je iskreno zao....
knjiga je knjiga ali praksa je praksa.....dzaba fakultet (knjiga) kada se nema posla u struci (praksa)....

VESTACKO DISANJE SE NE DAJE PRILIKOM OTEZANOG DISANJA. (otezano disanje znaci dise ali otezano)

evo i za tebe citat iz posta sa prethodne strane koji si procitao 100% a sad pises ko da ga nisi procitao:

Citatkacigu skida radnik hitne pomoci koji je dosao na licu mesta ukoliko se ustanovi da covek ne dise....dakle skidas i das vestacko....gore ne mozes da napravis.
dokle god dise,ako je svestan razgovaras sa njim i pokusavas da ga drzis prisebnim ili budnim....a kaciga se ne dira i skida se u urgentnom centru....

knjigo moja.....

[cheers]

Citat: penzos poslato 06 Avgust, 2016, 20:04
Kita malo se skida ako se sumnja na povrede glave i vrata, nego se mune kragna i odradi traheotomija, pa duva na cevku dok ga ne uslikaju!

ma skida se ima u prirucniku kod slaninara i to sve u slikama u boji  :)

Slaninar

Knjiga je knjiga, praksa je praksa, penali su lutrija i lopta je okrugla.  :)

Za svaki posao ima naèin kako treba da se radi i obièno se mo¾e naæi u knjigama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

ovo kako si sad napisao,mogu da prihvatim kao fer odgovor jer totalno odskace od onoga sto si napisao unazad....
kako samo redosed reci moze da promeni celu situaciju

a i to sam ti vec napisao vise puta :)

Citat
[cheers]

Slaninar

Kada se knjiga razlikuje od prakse - ili je lo¹a knjiga (ili zastarela), ili taj ¹to radi bud¾i ili ne zna.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

eclipse , nisi ti mene razumeo , nisam ja nista pricao o otezanom disanju , znam sta je otezano disanje i kad se daje vestacko disanje ..

hteo sam da kazem gore  , da ako covek ne dise , treba da se skine kaciga ( naravno pazljivo uz fiksaciju vrata ) i da se vestacko disanje , a ne da se ceka da ode u bolnicu ...


eclipse4

to naravno....nego kako je napisano ispada da nisi procitao ono od pre....bitno da se razumemo :)

srbac

Voleo bih vas da vas vidim kako biste se ponasali kad bi nasli bajkera na putu ili pored puta koji je izgubio svest !!! Sta uraditi......

eclipse4

ja ne bi voleo da vidim da budem iskren....

malo su ti morbidne misli.....

trebalo bi isterati zlo iz tebe  ;D

[pop] [pop]

Darko

Uterati dobro a isterati zlo ;)

eclipse4

bilo me sramota da mu napisem :)

DebeliZmaj

po zakonu morash da pomognes, inache je ``neotklanjanje opasnosti`` a opet mozesh
najebesh ako pruzash nestrucnu pomoc ili ti nadrilekarstvo ...pito advokata
ona kaze pozovesh nadleznu sluzbu i ostanesh 2m udaljen ako iko pita sto nisi pomogao
``bojao sam se za sopstveni zivot`` ... dalje ne morash objashnjavash zasto jesi ili
nisi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

gixxer

Hajde  ako ne zbog drugog onda iz postovanja prema poginulom,nemojte vise da se raspravljate oko skidanja kacige,decko je poginuo i nema ga vise medju nama,to je tema svega ovoga,otvorite drugu temu pa se tamo raspravljajte,nisam poznavao momka ,ali slava mu

Lazic

Ja mogu samo da obri¹em, Uff mo¾e da prebaci...


TEEfqd

Citat: gixxer poslato 09 Avgust, 2016, 01:18
Hajde  ako ne zbog drugog onda iz postovanja prema poginulom,nemojte vise da se raspravljate oko skidanja kacige,decko je poginuo i nema ga vise medju nama,to je tema svega ovoga,otvorite drugu temu pa se tamo raspravljajte,nisam poznavao momka ,ali slava mu

ovo je forum i mesto za diskusiju a ne sahrana i mesto za zaljenje. zasto da se otvori druga tema za jednu istu stvar? van pameti. ovo je pravo mesto za diskusiju kako i zasto se dogodio ovaj nemili dogadjaj uz puno postovanje prema preminulom.

Lazic


zagadjenje

Be¹ mi sve ako momka, tj ovaj motor, nisam video u èetvrtak u V Banji :( Ba¹ sam stao i pomislio kako lep motor i ispratio ga pogledom. Odlazio je iz Banje :(

Neka mu je laka zemlja
Tjuning bud¾ing