Glavni meni

Udes kod Kraljeva

Započeo ljupche92, 04 Avgust, 2016, 14:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ljupche92

[cheers] [cheers] [cheers]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nikolaaaaw

Negde sam procitao oduzimanje prvenstva prolaza, ima clanak u kuriru, od motora nista nije ostalo ako ja to ta slika.
http://www.kurir.rs/crna-hronika/podlegao-povredama-mladic-24-poginuo-u-direktnom-sudaru-kod-kraljeva-clanak-2382013


SSZGO



upravo izasla vest na fb, decko sto nosi pojas... i ovaj motor...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

eclipse4

Citat: hurricane poslato 05 Avgust, 2016, 13:09
jebeni u¾as

http://www.blic.rs/vesti/hronika/vozac-leteo-20-metara-motor-se-prepolovio-kraljevcani-pokusali-da-spasu-mladica-posle/bgpn0fy

.......Kada sam pri¹ao kanalu da vidim drugi deo, primetio sam jo¹ jedno telo kako le¾i. Po¹to sam radio u Hitnoj slu¾bi, pri¹ao sam momku skinuo mu kacigu. Bio je u te¹kom stanju, jedva je disao.......


da li je ovaj covek normala ??? ??? i da li ovo treba prijaviti policiji ???

kakvo skidanje kacige sa glave???

Slaninar

Ote¾ano disanje je jedna od situacija kada je uputno skinuti kacigu. Posebno ako zna¹ ¹ta (treba da) radi¹, ¹to èovek iz hitne verovatno zna.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

a sta da mu je pukla lobanja na dva dela i kaciga je drzi?
a ne verujem da ni pri otezanom disanju neko sme da ti skine kacigu a da tu nije prisutna ambulatna kola sa opremom...zato postoje drugi instrumenti koji idu u usta radi olaksavanja disanja....

mozda su mene pogresno ucili ali ja znam da kaciga ne sme dole!



Slaninar

Deèko je poku¹ao da spasi ¾ivot, a ti em ne zna¹, em bi ga odmah na ve¹ala?

Uzmi priruènik, bilo koji, pri ote¾anom disanju nema¹ puno da izgubi¹, jebiga. Skida¹ kacigu, pa kako bude.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Hteo je da pomogne u svakom slucaju, zasto bi se prijavljivalo policiji... dok ambulantna kola stignu ovaj ode kod svetog petra, to je zajebana situacija.... ni tamo ni ovamo...

Kostić

da mu je pukla lobanja, svejedno je da li bi se mozak rasuo na putu ili u urgentnom. lo¹e su te uèili. pogotovo kad na putu poma¾e lice koje ima iskustva... prvo treba da se nauèi¹ da ne drami¹, pa onda sve ostalo.

Kostić

ovo je ¹omi, znam momka sa fejsa. o jebem ti bo¾e majku.... :(

Hurricane

..nije mesto da se pametuje ali kad vec niste sigurni:

Kaciga se skida odmah iz vise vitalnih razloga ali SAMO ako NEMA NA SEBI VIDLJIVIH OSTECENJA!!
Naravno pod uslovom da je pregleda neko ko zna kako izgleda ostecena kaciga..

Razbijen vizir i sitne ogrebotine nisu ostecenja koja su problem..


castor

Koliko sam ja proèitao na svim ostavljenim linkovima i danas u Blicu, hitna pomoæ je bila prisutna i dok su oni zbrinjavali suvozaèa, ovaj lik je oti¹ao do vozaèa. Ne vidim u èemu je problem, osim ¹to neko izgleda ne zna da èita...

Citat
Vraæao sam se iz grada kada sam nai¹ao na udes. Na asfaltu je le¾ao momak, a tada je stigla i Hitna pomoæ. Poèeli su da mu ukazuju pomoæ. Video sam da se motor prepolovio, èak i zapalio pa su ga gasili aparatima. Jedan deo motocikla je bio na putu, a drugi u kanalu. Kada sam pri¹ao kanalu da vidim drugi deo, primetio sam jo¹ jedno telo kako le¾i. Po¹to sam radio u Hitnoj slu¾bi, pri¹ao sam momku skinuo mu kacigu. Bio je u te¹kom stanju, jedva je disao, sa otvorenim prelomima i unutra¹njim krvarenjem. Okrenuo sam ga na stranu dok nije do¹lo medicinsko osoblje - isprièao je "Blicu" Boban Slavkoviæ iz Ratine.

To je sa ovog linka: http://www.blic.rs/vesti/hronika/vozac-leteo-20-metara-motor-se-prepolovio-kraljevcani-pokusali-da-spasu-mladica-posle/bgpn0fy
It's the ride that matters, not the bike…

eclipse4

#14
Citat: Slaninar poslato 05 Avgust, 2016, 23:29
..... a ti em ne zna¹, em bi ga odmah na ve¹ala?.....

Uzmi priruènik, bilo koji, pri ote¾anom disanju nema¹ puno da izgubi¹, jebiga. Skida¹ kacigu, pa kako bude.

tako me ucili,nisam verovatno citao taj prirucnik za bicikliste.....ali ono fazon,skidas kacigu pa ako bi preziveo otezano disenja ne bi mozda preziveo tvoje skidanje kacige.....

kod mene dodje jedan inzenjer,mlad momcic i pocne da zanoveta.....ja mu kazem da jeste tako to sto on pokusava ali po knjizi dok u praksi ide biksna a on gleda ko tele.....ja ga pitam znas sta je biksna on kaze "znam citao sam o njoj"......o njoj.....hehehe  ...citao covek o njoj.....


Citat: kosta66 poslato 05 Avgust, 2016, 23:39
da mu je pukla lobanja, svejedno je da li bi se mozak rasuo na putu ili u urgentnom. lo¹e su te uèili. pogotovo kad na putu poma¾e lice koje ima iskustva... prvo treba da se nauèi¹ da ne drami¹, pa onda sve ostalo.

po nekom tvom iskustvu mozda tako i bude.....

Citat: castor poslato 06 Avgust, 2016, 03:43
Koliko sam ja proèitao na svim ostavljenim linkovima i danas u Blicu, hitna pomoæ je bila prisutna i dok su oni zbrinjavali suvozaèa, ovaj lik je oti¹ao do vozaèa. Ne vidim u èemu je problem, osim ¹to neko izgleda ne zna da èita...

Citat
Vraæao sam se iz grada kada sam nai¹ao na udes. Na asfaltu je le¾ao momak, a tada je stigla i Hitna pomoæ. Poèeli su da mu ukazuju pomoæ. Video sam da se motor prepolovio, èak i zapalio pa su ga gasili aparatima. Jedan deo motocikla je bio na putu, a drugi u kanalu. Kada sam pri¹ao kanalu da vidim drugi deo, primetio sam jo¹ jedno telo kako le¾i. Po¹to sam radio u Hitnoj slu¾bi, pri¹ao sam momku skinuo mu kacigu. Bio je u te¹kom stanju, jedva je disao, sa otvorenim prelomima i unutra¹njim krvarenjem. Okrenuo sam ga na stranu dok nije do¹lo medicinsko osoblje - isprièao je "Blicu" Boban Slavkoviæ iz Ratine.

To je sa ovog linka: http://www.blic.rs/vesti/hronika/vozac-leteo-20-metara-motor-se-prepolovio-kraljevcani-pokusali-da-spasu-mladica-posle/bgpn0fy

kacigu skida radnik hitne pomoci koji je dosao na licu mesta ukoliko se ustanovi da covek ne dise....dakle skidas i das vestacko....gore ne mozes da napravis.
dokle god dise,ako je svestan razgovaras sa njim i pokusavas da ga drzis prisebnim ili budnim....a kaciga se ne dira i skida se u urgentnom centru....ili opet ako doktor smatra da moze da mu se skine (a ne bi trebalo).....i kaciga treba da se zna kako se skida....

svakako treba pomoci,daleko od toga,ali to sto si bivsi radnik hitne pomoci ne znaci da si najpametniji tamo u dogadjaju.....

al da je neko pametan znao bi da kacigu skidaju dva coveka a ne jedan i zna se kako se fiksira i glava i vrat jer mozda je povredio vrat a lobanja mu ok.....
jebes i pomoc ako te ubije umesto da te spasi.....

sto se mene tice ne zalazim u to sta je radio....samo kazem da se kaciga ne skida sem ako covek ne dise ili mu ne fali nista.



Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 05:18
tako me ucili,nisam verovatno citao taj prirucnik za bicikliste.....

©to bi rek'o na¹ narod, ja ga krstim, a on prdi.

Citat: hurricane poslato 06 Avgust, 2016, 00:27
..nije mesto da se pametuje ali kad vec niste sigurni:

Kaciga se skida odmah iz vise vitalnih razloga ali SAMO ako NEMA NA SEBI VIDLJIVIH OSTECENJA!!

Kaciga se NE skida, OSIM ako postoji ote¾ano disanje, ili su drugi vitalni znaci slabi. Tada je manje zlo skidanje kacige i ona se skida.


U ovom konkretnom sluèaju je na licu mesta èovek koji radi u hitnoj shvatio da je ote¾ano disanje, te skinuo kacigu i probao uraditi ¹ta se mo¾e uraditi da spasi ¾ivot.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

goranvojska

JBT NISAM ZNAO koliko doktora i tehnicara imamo na forumu.

Hohštapler

Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 05:18
kod mene dodje jedan inzenjer,mlad momcic i pocne da zanoveta.....ja mu kazem da jeste tako to sto on pokusava ali po knjizi dok u praksi ide biksna a on gleda ko tele.....ja ga pitam znas sta je biksna on kaze "znam citao sam o njoj"......o njoj.....hehehe  ...citao covek o njoj.....


To ¹to ima diplomu in¾enjera ne znaèi da jeste in¾enjer.

I predsednik Tomi... ovaj ni¹ta, zaboravi... :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Avgust, 2016, 11:05
Citat: eclipse4 poslato 06 Avgust, 2016, 05:18
kod mene dodje jedan inzenjer,mlad momcic i pocne da zanoveta.....ja mu kazem da jeste tako to sto on pokusava ali po knjizi dok u praksi ide biksna a on gleda ko tele.....ja ga pitam znas sta je biksna on kaze "znam citao sam o njoj"......o njoj.....hehehe  ...citao covek o njoj.....


To ¹to ima diplomu in¾enjera ne znaèi da jeste in¾enjer.

I predsednik Tomi... ovaj ni¹ta, zaboravi... :D

Ne znam kakve knjige taj èita. Ako èita¹ pravu knjigu, koju je pisao neko sa znanjem & iskustvom, onda je sumanuto da ne radi¹ tako kako pi¹e. Povremeno doðem u situaciju da ljudi koje mrzi uraditi posao kako treba poènu da kenjaju kako je to u praksi drugaèije, jer oni kao znaju, imaju to praktièno zanje, a to ¹to pi¹e u knjizi je bez veze... 
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

#19
pa ti nemoj da zasrafis krstasti holsraf ravnim srafcigerom jer ne pise u knjizi da moze,nego sedi i gledaj u njega.....
kaciga se ne skida ni pri otezanom disanju..... :)
kacigu ne skida jedan covek! zato kad stigne hitna ne dodje samo vozac kombija.

a ako si nesto zaboravio u momentu udesa sta ce radis?moras da trknes kuci po knjigu da vidis da li trebas da pritisnes sa jednim ili dva prsta ili ces ukljuciti mozak i uraditi kako mislis da treba u tom momentu?

evo nasao sam i ovaj snimag u kome ova dva debila nisu citali tvoj prirucnik kako covek skinuti sam kacigu

http://www.youtube.com/watch?v=e1MdIuVifGQ

a verovatno mu vrse fiksaciju vrata jer mu je izasla masnica na potkolenici...