Glavni meni

Potrosnja goriva GSXR 750 K3

Započeo bojanh66, 23 Jul, 2016, 09:38

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Jovan D

#20
Citat: coolermaster poslato 29 Jul, 2016, 11:25
Gavrolini je odavno napisao da sta vidis na obrtomeru tj.koju cifru,to je potrosnja u lit.

Ordinarna glupost. Prvo treba da razdvojite termine potro¹nja i ekonomiènost motora. Motori ne vole male obrtaje, na malim obrtajima motori su neekonomièni ko god da vam drugaèije ka¾e slobodno prekinite dalju konverzaciju na tu temu sa dotiènim... Naravno morate posmatrati jedini pravi parametar ekonomiènosti ma¹ine a to je specifièna efektivna potro¹nja goriva i ona se izra¾ava u [g/kwh]. Motori od 1000 i 600 tro¹e skoro isto i da oba agregata treba da tro¹e 5 do 6 litara kada su u ispravnom stanju i kada se voze normalno (potro¹nje lokalnih Maks Bjaðija, Rosija i njihovih kvazimapiranih agregata sa nabu¾enim KN filterima neæu komentarisati). Na malim obrtajima su regulacioni organi (leptiri) skoro pa zatvoreni i ma¹ini je jako te¹ko da usisava radno telo i time stvara velike otpore koji su poznati kao "pumpni rad motora" koji drastièno smanjuje punjenje motora ¹to utièe na sni¾avanja pritiska na kraju takta sabijanja (praktièno to vam je kao da motor radi sa jako malim stepenom kompresije a svi znate ¹ta za ma¹inu znaèi "slaba" kompresija)  i to je osnovni razlog koji poveæava potro¹nju motora pri malim optereæenjima. Tako da motor od litre radi na manjim obrtajima od 600 (pri istoj brzini) ali je regulacioni organ kod 600 vi¹e otvoren ma¹ina lak¹e "di¹e" nego kod "ugu¹ene" litre. Da spomenem da moj 3/4 litre tro¹i 5,5 lepe vo¾nje ¹to potkrepljuje ovu prièu  [cheers]

Jovan D


Da ne bude da prièam napamet, ¹aljem vam sliku simulacije stepena korisnosti motora F1, uoèavate da je motor najefikasniji na oko 15000 rpm, slilèno je i sa va¹im turpijama na 2 toèka  ;)




Nikolaaaaw

I jedan univerzalni dijagram, kad smo vec poceli sa teoretisanjem  ;D

brojevi unutar dijagrama predstavljaju kolicinu goriva u gramima po kwh. Znaci pol ekonomicnosti je kod velike vecine sus motora na polovini maksimalnog broja obrtaja i 90% maksimalnog pritiska. Ili prostije pola gasa ali uz bubanj potok  ;D

srbac

Da, litra trosi isto kao pola litre,  [rofl] [rofl] [rofl] moze ali samo u studiju !!  :violina: :violina: :violina:

Kanarinac

Moja R1 se onda raspada i uopste nije nastelovana :/ Trosi mi 10l po gradu, a na otvorenom spusti na 8cu... Izgleda da nisam dobro pregledao motor...

Lazic


Kanarinac

A u picku materinu, sta sad da radim?

Lazic

Vozi sporije, neæe ti biti te¹ko... :D

Bori¹a

Citat: Kanarinac poslato 31 Jul, 2016, 01:36
A u picku materinu, sta sad da radim?

promeni motor u potpisu [yahoo]

losmi

A sto kupujete R motor, kad vozite na 5k obrtaja?

Lazic


bojanh66

Sta fali voznji na 5k obrtaja?
750 i 1000ccm imaju dovoljno snage za voznju na 5-6k obrtaja,ne kupuje svako R-a da bi ga przio do blokade.

BOKYBOY

Citat: bojanh66 poslato 31 Jul, 2016, 15:04
Sta fali voznji na 5k obrtaja?
750 i 1000ccm imaju dovoljno snage za voznju na 5-6k obrtaja,ne kupuje svako R-a da bi ga przio do blokade.

...upravo tako...sta,znaci treba da ga vucem od semafora do semafora prvom zato sto je R? [neampojma] ...svaki R(bar litra) moze da se vozi sasvim normalno tj svakodnevno u saobracaju ili vikendom na stazi...dosta ljudi i putuje najnormalnije na njima...i ja moj saltam na 3-4-5k rpm i vuce kao mutav i tada i ne moram da vratim dve nize da bih obisao nekoga vec samo pipnem gas u kojoj god da sam brzini...potrosnja grad do 8L max... [klanjam_se]

srbac

Tandzara se ne racuna u R.. Ona mu dodje kao sport touring !!!

BOKYBOY

#34
Citat: srbac poslato 31 Jul, 2016, 16:10
Tandzara se ne racuna u R.. Ona mu dodje kao sport touring !!!

...mozda po polozaju sedenja jeste nesto izmedju,mada je i to diskutabilno,nagnutiji je polozaj nego npr na ZX9R ali po agregatu sigurno nema dileme sta je...

srbac

Ma sta se primas, samo komentarisemo potrosnju.... svima trosi 5,5 a to verovatno uspevaju jednom godisnje...  [rofl] [rofl] [rofl]

Bori¹a

meni trosila honda 4.5 do mora [yahoo]
kako trosi tako i ide :D :D

BOKYBOY

#37
Citat: srbac poslato 31 Jul, 2016, 16:22
Ma sta se primas, samo komentarisemo potrosnju.... svima trosi 5,5 a to verovatno uspevaju jednom godisnje...  [rofl] [rofl] [rofl]

...ko kaze da se ''primam''...samo diskutujemo...a za potrosnju kazem iz svog iskustva,ne napamet...pratim i testiram cesto i stvarno jeste tako,nemam razloga da preuvelicavam...ZZR mi je trosio pola litra vise od obe Tandzare jer je 30 kg tezi od nje......dok su mi neke 600-ke ustelovane tukle i po 10 u gradu sa istim stilom voznje kao i sa Tandzarom...ma litra je keva! [klanjam_se]