Glavni meni

09 MotoGP - GoPro Motorrad Grand Prix Deutschland - Sachsenring, Germany

Započeo Hohštapler, 15 Jul, 2016, 08:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Za Lorenza je dobro sto se nije polomio, uzeo je bod a za Rossija mi je zao sto je kasno menjao motor. Yamahisti su se zeznuli u proracunu.

srbac

Bravo za Calla, ja sam tipovao da ce biti treci a on drugi !

VR 46

Citat: Darko poslato 17 Jul, 2016, 17:58

kaze Dorna da Rosi mora u Austriji da nosi ovu kacigu



Знам ја да си ти стариии Росиста  ;D [srce]
Twist of wrist!

eclipse4

markezu svaka cast....naravno i timu.....rosiju ni taj magarac sa kacige mu nije ravan....ja stvarno ne kapiram sta se ovo desava,da covek sa tolikim iskustvom,dve godine za redom napravi istu gresku...neprocenjivo.

definitivno,razocarenje!!!

srbac

Ja sam pomislio da kada je Markez obisao Lorenca kao furija da ce on promeniti motor a on je medju zadnjima menjao ! Ocigledno da je digao ruke od ove trke i pre trke....




eclipse4

sto bi menjao lorenco motor??? da bi bio jos zadnjiji tj najzadnjiji od svih???bas si zloban covece....

sa ovakvom strategijom (rosija) daj boze da zavrsi i treci ovaj sampionat

Hohštapler

Pre nego ¹to pljujete bilo koga, a pogotovo Rosija, poku¹ajte da se stavite u tu poziciju.
MotoGP nema komunikaciju sa boxom, on ne zna ko ¹ta radi, kako kome ide, ko je na kojim gumama, on ima samo sliku iz svoje kacige, oseæaj pod guzicom i bo¾iju pomoæ.
Lako je nama da kenjamo kad gledamo sa 100 kamera, komentatori nam prenose detalje koje ne vidimo, ovaj je na onim gumama, onaj na onim.
On tada zna da je P2, da prati prvog na po metra, da imam "dobar" oseæaj na gumama i da ima samo jo¹ 7 krugova. Markez je  par krugova pre toga BIO U PESKU, zna, jer ga je video tamo, pro¹o je pored njega, ¹to se njega tièe Markez ne postoji vi¹e, on prati Dovija,  ulaze po druge motore i yamaha mu uteruje kurèinu - on jedini dobija intermedijum gume... jebi ga.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

Da je menjao motor nadoknadio bi sigurno nekoliko sekundi, ...

Darko

A sto glumi ludilo ? Bas zato sto ima samo tu sliku iz kacige , ima tim koji prati mnogo vise stvari i koje nama kazu komentatori . Jesu mu rekli udji u box ? Pa koj kurac ih nije poslusao ? Zato sto je izdrkani samozivni mentol

eclipse4

dare je u pravu za neke stvari da ga ne ponavljam...ako neznas sta se desava iza tebe i okolo tebe,poslusaj one koji znaju i ko je tu za tebe a to je BOX!!!

castor

Nisam gledao trku, ali tim iz boksa je U boksu, a onaj na motoru je NA stazi. Svako ima svoje pravo, ali mislim da treba vi¹e da bude do vozaèa, nego do boksa. Tako je F1 oti¹la u kurac, kad je sve prebaèeno u boks. Sad mogu i na PS-u da voze trke...
It's the ride that matters, not the bike…

Kanarinac

I pre i posle trke je izjavio da mu gume za promenljivo vreme ne leze, da nema osecaj sa njima. A posle trke iz tima su rekli da mu nisi stavili gume za suva jer ne noze yamaha da ih zagreje i da bi najverovatnije pao. Najpametnije mu je bilo da je ostao na gumama za nokro pa sta mu Bog da

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mazzi

Rossijeva izjava posle trke:

Everything went wrong …
“After yesterday, I knew that I could be competitive on a dry track, get onto the podium. Even this morning, we worked well preparing the bike for the wet and I could have battled for the win.”
And instead?
“Instead we were unlucky with the weather. It stopped raining and the conditions changed.”
What was the biggest problem?
“I was too slow with the intermediate tyres. It’s true that I could have come in 2 or 3 laps earlier, but it would not have changed much. I stopped for the change with Dovizioso and Crutchlow, who finished on the podium, whereas, once I got on the second bike, I had no confidence. They gave me 10 seconds in one lap.”
The intermediate tyres’ fault?
“I don’t know if it was the wrong choice, but on paper, with the slicks it would have been even more difficult. I think it would have gone worse.”
Who chose them?
“I did, along with the team. Friday we had a lot of problems with the front slick tyre. I was unable to get it up to temperature, so that is why we decided on the intermediates.”
What didn’t work?
“I didn’t start particularly strong and the M1 is really hard to ride in these damp asphalt conditions. As I said, it is not normal to gain 10 seconds in just a few turns. It’s something we need to work on.”
The team had been calling you into the garage for a few laps, a situation that reminded us of the 2015 Misano race…
“On that occasion I don’t think they had put the board out. In any case, here we had arranged that they would give me the signal as soon as a rider had come in to change tyres and then I would be the one to decide. Up to that moment, I didn’t feel like I needed to change tyres. Maybe I could have come in earlier, but it would not have changed much. I would have finished maybe 6th instead of 8th.”
But when you have a flag-to-flag, you rarely get the strategy right…
“I also always have the challenge of being in 1st or 2nd place. When you are in the back it’s simpler, you take a gamble, whereas when you are up front it’s all more difficult.”

srbac

Pa mogu da dogovore komunikaciju prstima, 1 slik , 2, intermedija,  3 ki¹a, 4 TKC80 , 5  motokross ¹ara i teraj !!!

zozon


castor

To je bilo davno. I to za Lorenca. Sad su kod njega u pitanju vesla... [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

Darko


VR 46

Twist of wrist!

castor

Pa ne mo¾e da se proserava i vadi na vesla. Ili vesla¹ ili te (pre)veslaju! [rofl][rofl][rofl]
It's the ride that matters, not the bike…