Glavni meni

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Započeo Darko, 12 Jul, 2016, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

oæu da ka¾em da: sae 90 i tovatna mast, nikad neæe da budu da ne valja i da nemam ni¹ta protim modernih re¹enja, a moje pravo je da ih ne uva¾avam, jer se dr¾im stare dobre engleske izjave: 'dokle god vam curi ulje iz diferencijala, to znaèi da ga ima i ne dirajte ono, ¹to jo¹ uvek radi'


ovo za istegnut lanac zaboravi. neka bude SF. osim ako ne uleti neko, kome je lanac puko jer se istego na ploèi, pa okino ploèu, a nije pukla osovina. a desi se i da istegli ploèu, pa osovina spadne iz le¾i¹ta, pa èak i da se iskrivi, al ne pukne. sliku ima¹ negde na forumu, poforumaj ako ti je ba¹ zapelo. ima¹ i slike lanaca kojima je pukla ploèa, mislim da je rboban kaèio pre par godina.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 08 Jun, 2017, 09:06
oæu da ka¾em da: sae 90 i tovatna mast, nikad neæe da budu da ne valja i da nemam ni¹ta protim modernih re¹enja, a moje pravo je da ih ne uva¾avam, jer se dr¾im stare dobre engleske izjave: 'dokle god vam curi ulje iz diferencijala, to znaèi da ga ima i ne dirajte ono, ¹to jo¹ uvek radi'


ovo za istegnut lanac zaboravi. neka bude SF. osim ako ne uleti neko, kome je lanac puko jer se istego na ploèi, pa okino ploèu, a nije pukla osovina. a desi se i da istegli ploèu, pa osovina spadne iz le¾i¹ta, pa èak i da se iskrivi, al ne pukne. sliku ima¹ negde na forumu, poforumaj ako ti je ba¹ zapelo. ima¹ i slike lanaca kojima je pukla ploèa, mislim da je rboban kaèio pre par godina.

Puknut, ne potro¹en lanac je druga prièa. Lanac kada se tro¹i, nema istezanja ploèa. Da ga ima, pukao bi vrlo brzo usled zamora materijala. Kada je sila toliko jaka da se ploèe "istegnu", lanac sigurno puca. I tada se sama ploèa ne istegne. O¹teæenje bude na spoju pina i ploèe, ili samo na pinu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

Kosta brate mozes i sirce da prelijes ako ti je tako lakse.. ovde je poenta u tome da kad intaliras pomenuti scott zaboravis da uopste imas lanac ;)

Kostić

Citat: Major poslato 08 Jun, 2017, 09:29
Kosta brate mozes i sirce da prelijes ako ti je tako lakse.. ovde je poenta u tome da kad intaliras pomenuti scott zaboravis da uopste imas lanac ;)

nije poenta u skot ojleru, nego u sland¾inom istorijskom predavanju. i u tome, da je samopodmazujuæi sistem postojao pre njegovog roðenja. skot ojler je dobra stvar, od kako je iz upotrebe izbaèena za¹titna guma sa lancobranom. i poenta je da ja ne kapiram, kako je to plavo, crveno i ulje za sva godinja doba, koja treba da se sipaju u skot ojler. jebiga, u moje vreme to nije postojalo, pa na kapiram hemijsku vezu i naèin rada ulja i vode. i kako voda ispere pesak, al ne ispere ulje iz lanca :)

slanino care, vidim da si guglao lanèiæe, pa evo ovu si zaboravio. a moja ima negde na forumu. plavo beli bik je imao doslovno istegnutu ploèu, pa je zamenjena sa nekom drugom i to je radilo poso, dok nisam kupio nov lanac



el ovo moj lanac...




Major


Kostić

i da apsolviramo teoriju rastezanja lanca.

1) lanac ima gumice na unutra¹njim ploèama, jer se unutra¹nja ploèa okreæe oko osovine. kad gumice pocrkaju ili se potro¹e, lanac se tegli jer je vupa veæa pa se time produ¾uje lanac, koji nije istegljen i pohaban po osovini i vupi unutra¹nje ploèe.

2) lanac mo¾e da se istegli, ukolkiko se potro¹e gumice, plus poènu da se tro¹e i osovine, kao i vupa na unutra¹njoj ploèi.

3) nema èetvrto.

pucanje lanca:

1) lanac puca kad je suv.

2) lanac puca kad je suv.

3) lanac puca kad je suv.

Slaninar

Pucanje i rastezanje nisu isto. Kao da kazes da se semering ne haba, nego stap puca, jer si imao udes.

Lanac se haba ("tegli") usled habanja pinova.

Istezanje ploca je havarija, a ne trosenje lanca.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Slaninar poslato 08 Jun, 2017, 08:36
Citat: kosta66 poslato 08 Jun, 2017, 08:28
al nebitno. sve si u pravu, al realno, koga bre zabole kurac, kad rikne kupi¹ nov i æeraj. nije ovo vreme kad nisi imo gde da kupi¹ deo, pa èekao familiju iz nemaèke ¹es meseci da ti donesu, kad krenu na godi¹nji ...

Koga zabole kurac - zabole ga. Mo¾e¹ i ulje da ne menja¹ u motoru - kad rikne, rikne, kupi¹ no... drugi polovan i æeraj... èeka¹ pet godina deo, vozi¹ bez kacige, ruku i nogu - sve mo¾e, ali ne vidim kakve veze ima sa ovom raspravom.  :)
[rofl]


Kostić

pinovi? pinovi postoje na matiènoj ploèi. na lancu postoje osovine, rolne i karike - ploèe. i vodoulje koje spira pesak, al ne spira ulje, koje podmazuje metal u prisustvu vode, jer tako treba... mada je to istina. po prirodi, sipa¹ ulje na lanac a ki¹a ga opere, jer je sae 90 pa nije moderno i ne zadr¾ava se na lancu, kao plavo i crveno ulje. ta ulja imaju sapun sastav, koji opet ne spira ulje, jer je ulje najnovije kosmièke tehnologije, pa ostaje na metalu iako da sapun pere od peska. a peska niðe na vidiku. osim u arabejama....

ok, sad stvarno idem da kupim tovatnu mast. al tra¾iæu zelenu i ¾utu, pa æu da pome¹am : )

Lazic


Major

Citat: kosta66 poslato 08 Jun, 2017, 10:49
ok, sad stvarno idem da kupim tovatnu mast. al tra¾iæu zelenu i ¾utu, pa æu da pome¹am : )

[rofl] [rofl] [rofl]

Slaninar

Kosta red trolovanja, red rasprave sa samim sobom.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

A ne red trolovanja, red rasprave sa tobom, red rasprave sa samim sobom pa onda opet malo trolovanja [rofl]

Kostić

ne znam ¹ta vam znaèi ta reè - trolovanje, al ako je to upotreba za, kad neko nije saglasan sa veæinom, onda ok. nisam sglasan sa plavim i crvenim vodouljem. iz mog ugla, slaninar troluje. ajmo neko glasanje, ko je za kostu, a ko za sland¾u, pa ko pobedi - trol. :)

Major

U internet terminologiji, trol oznaèava osobu èiji je osnovni cilj da svojim prilozima izazove ¹to veæu reakciju uèesnika internet zajednica ili da na druge naèine poremeti normalnu diskusiju. Trolovi obièno nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa poku¹ajem stvaranja razdora u postojeæoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugaèijim mi¹ljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu.

Trolovi se kreæu uglavnom u internet forumima, vikijima, mejling listama, blogovima i drugim oblicima internet komunikacije. Pojedini trolovi se koriste prefinjenim dijalektièkim i retorièkim metodama i tako se kamufliraju i èesto dugo vremena ne budu otkriveni.

[rofl] [rofl] [rofl]

Kosta dugo si se skrivao [rofl]


Kostić

auuuu..... kosta i agresija .... ;D kosta se kreæe po ovom forumu i malo potkopava fejs. za ostalo ga boli kita ;D


neæu da budem trol. i taèka! ;D

Kostić

slanianar, sland¾o, du¹o, brt-e, sve si taèno reko, jasam pogre¹ijo, nisam dovoljno uèio u ¹kole, porièem, tj , poni¹tavam sve ¹to sam kazo na temu palvog i crvenog vodoulja, a za lanac - e kurac. moj sam istego u ploèi i to ne mogu da poreknem!

rboban

Ride It Like You Stole It

Kostić

ma koga zabole ðoka za lanac. i to porièem. neæu da budem ko debeli zmaj :( ;D

rboban

Ride It Like You Stole It